Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i fundjaves i detajuar/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te marr nje oferte te rendesishme

Published

on

DASHI

Nëse nuk doni që entuziazmi dhe pasioni të shuhet në jetën tuaj në çift duhet sa më tepër të përkujdeseni për atë që keni në krah këtë javë dhe t’i bëni edhe komplimente herë pas here. Beqarët do jenë kampione të vërtetë joshjeje. Çdo person që do pëlqejnë do e bëjnë për vete dhe në fund të javës do e nisin një lidhje të bukur. Edhe për financat ka për të qenë një periudhë e shkëlqyer. Gjendja do përmirësohet ndjeshëm dhe do mund të bëni edhe investime të mëdha. Shëndeti nuk ka për të pasur probleme serioze, megjithatë kujdesi tek ushqimi do jetë thelbësor për të qenë në formë edhe më të mirë. Jeta familjare do jetë e shkëlqyer.

DEMI

Fundjava do të jetë e mbushur me çaste të lumtura. Do bëni edhe gjera jashtë asaj që mund të imagjinohet dhe partneri do ndihet si mbi re. Për beqarët mund të ketë edhe dashuri me shikim të parë, por nuk duhet kurrsesi të tregohen të turpshëm dhe të mbyllur. Në planin financiar tregohuni sa më të matur dhe mendoni pak me tepër për të ardhmen. Po filluan problemet keni për të pasur probleme serioze. Shëndeti do përmirësohet pas të martës dhe do ju rikthehet gjithë energjia e dikurshme. Jeta familjare do jetë pozitive.

BINJAKËT

Do të keni fundjavë mjaft harmonike kjo edhe për ju të kësaj shenje dhe që jeni në një lidhje. Do bini dakord për gjithçka me atë që keni në krah dhe do e forconi bashkëpunimin. Beqarët do kenë tërheqje fizike për disa persona me të mëdhenj se ata. Kujdes mos hidhni hapa për të cilat të pendoheni shpejt. Në planin financiar do keni mbështetjen e yjeve dhe do arrini ta përmirësoni situatën. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nëse merreni me ndonjë aktivitet fizik dhe tregoheni të kujdesshëm me ushqimin. Në të kundërt mund të lindin disa probleme. Me familjarët marrëdhënia do ftohet paksa.

GAFORRJA

Të nxitur nga Mërkuri, do keni kurajën të flisni edhe për tema delikate me atë që keni në krah. Do ndiheni shumë më të qetë pasi të keni sqaruar gjithçka. Lidhja do konsolidohet edhe më tepër. Beqarët duhet të presin edhe pak kohe për të pasur ndryshimet e mëdha që kanë ëndërruar. Në planin financiar nuk pritet të keni as problemin më të vogël pasi së fundmi keni ditur t’i menaxhoni me përpikëri të ardhurat tuaja. Shëndeti duhet pasur me tepër nën kujdes. Shmangni duhanin, kafen dhe alkoolin. Me familjarët mund të keni mosmarrëveshje të vogla.

LUANI

Mos u tregoni posesivë ju të dashuruarit sepse mund të keni probleme dhe vështirësi të mëdha në jetën sentimentale. Të gjithë kane kontradikta, por duhet të mësoni ta menaxhoni edhe në ato raste situatën. Beqarët do marrin propozime të ndryshme, por as vetë nuk do e dini se çfarë të bëjnë. Nëse doni që financat të jenë pozitive, duhet patjetër të ulni sa më shumë shpenzimet. Nuk është ende koha e duhur. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Do ndiheni të lodhur dhe pa fuqi. Mund t’iu bëhen edhe propozime të reja mjaft interesante. Jeta familjare do jetë e trazuar.

VIRGJËRESHA

Do të kaloni fundjavë të qetë për ata që janë në një lidhje. Do jeni më tolerantë se kurrë ndaj atij që keni në krah. Beqarët duhet t’i bëjnë sytë katër kudo që të shkojnë në çdo moment sepse personat idealë mund të shfaqen atëherë kur nuk e presin. Me shpenzimet duhet të jeni sa më strikte që të mundeni pasi vetëm kështu do e mbani gjendjen të stabilizuar. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer, por gjithsesi probleme serioze nuk ka për të pasur. Jeta familjare do jetë e kënaqshme dhe do ju sjellë emocione.

PESHORJA

Nëse keni pasur ndonjë problem me partnerin tuaj kohët e fundit, duhet te bëni çdo gjë që të sqaroni gjithçka. Po i latë gjërat pas dore situata do ndërlikohet edhe më tepër. Beqarët do jenë të bekuar nga yjet pasi do realizojnë takimin që kanë ëndërruar gjithë jetën. Financat nuk do jenë të këqija, por duhet të bëni kujdes nga Plutoni i cili do ju shtyjë të kryeni shpenzime pa bërë më parë llogari. Shëndeti nuk do jetë aspak i keq. Nuk do keni më as probleme me tretjen, as dhimbje barku e as dhimbje shpine. Në fakt përpjekjet e mëparshme kanë bërë që gjërat t’iu ecin kaq mirë. Jeta familjare do jetë e mirë.

AKREPI

Kjo fundjavë nuk do jetë ashtu si ju e keni pritur. Do ketë çaste të këndshme, por nuk do mungojnë as debatet dhe mosmarrëveshjet, shpesh të ashpra. E mira është të mos merrni vendime të nxituara në gjaknxehtësi e sipër. Beqarëve do ju pëlqejnë çmenduritë dhe do fillojnë aventura emocionuese. Financat do kërkojnë më tepër vëmendje se më parë. Po i latë gjërat të rrjedhin vetë mund të keni më tepër vështirësi. Shëndeti nuk do jetë shume i mirë. Kujdes me alkoolin dhe me yndyrën e tepruar. Do i mahnitni të gjithë me arritjet tuaja. Ambienti në familje do jetë i konfliktuar.

SHIGJETARI

Këtë fundjavë duhet të mendoheni mirë para se të hidhni çdo hap ju të dashuruarit, në mënyrë që të mos e lëndoni atë që keni në krah. Për më shumë ngjyra dhe alegri, përgatisni edhe ndonjë surprizë të këndshme. Partneri do ju mahnitë në momentin që nuk do e prisni. Beqarët do kenë dashuri me shikim të parë që ditët e para të javës kështu që gjërat për ta do ndryshojnë rrënjësisht. Në planin financiar duhet të ndërmerrni iniciativa që ta përmirësoni situatën ose të paktën ta mbani atë të qëndrueshme. Shëndeti do ketë edhe ndonjë shqetësim te vogël, por asgjë për t’u shqetësuar apo për t’u alarmuar. Jeta familjare do jetë e turbullt.

BRICJAPI

Këtë fundjavë duhet të jeni më krenarë për partnerin tuaj dhe duhet t’ia shprehni atij më tepër ndjenjat. Vetëm kështu marrëdhënia në çift ka për t’u përmirësuar. Beqarët do kenë plot mundësi të realizojnë njohje interesante dhe ditën e enjte ose të premte mund të hedhin edhe hapa. Buxheti nuk do jetë i keq, por nëse shpenzoni shuma marramendëse gjendja do dobësohet menjëherë. Mendoni pak edhe për ditët në vijim. Shëndeti do jetë delikat. Shpesh do ndiheni pa fuqi dhe mund të keni shqetësime nga pjesë të ndryshme të trupit. Filloni të kërkoni diçka më të përshtatshme për veten. Me familjarët do ketë zënka.

UJORI

Jeta juaj në çift nuk do jetë shumë e mirë. Do keni shumë gjera të paqarta për ato që ju kanë ndodhur së fundmi dhe debatet do jenë të vazhdueshme. Beqarët do ndihmohen nga disa miq të ngushtë dhe do takohen me disa persona të veçantë. Para se të mendojnë të hedhin hapa, mirë është të njihen më thellësisht me ta. Financat ka rrezik të mos i mbani dot gjithë kohës nën kontroll kështu që sa më parë kërkoni ndihmë nga specialistët ose familjarët. Shëndeti, për fat të mirë, nuk ka për të pasur shqetësime serioze. Vetëm disa mund të kenë probleme me shpinën ose stomakun, por çdo gjë do kalojë shpejt. Edhe me familjarët do i zgjidhni mosmarrëveshjet.

PESHQIT

Jeta juaj në çift do jetë e qëndrueshme, e qetë, pa pasion të madh, por edhe pa probleme. Bëni gjatë gjithë kohës atë që do ndieni. Beqarët do jenë tej mase magnetikë dhe të shumtë do jenë personat që do duan t’i kenë në krah. Më e mira do jetë të presin pak kohë, të njihen mirë me secilin e më pas të bëjnë zgjedhjen e duhur. Gjendja në sektorin e financave do ndryshojë si me magji. Do keni para edhe për të blerë gjera qejfi. Shëndeti do jetë goxha më i mirë se më parë. Nuk do keni as shqetësimin më të vogël. Pa ndihmën e askujt, do arrini të përfundoni në kohë një detyrë të rëndësishme. Jeta familjare do jetë si zakonisht.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending