Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI i muajit TETOR sipas astrologes MERI/ Kjo eshte shenja me FAT e muajit

Published

on

Për të folur për parashikimin e yjeve, në emisionin ‘ABC-ja e Mëngjesit’ ishte e ftuar astrologia Meri Gjini. Ajo bëri parashikimin e horoskopit për muajin tetor, ku theksoi që disa shenja do të kenë probleme ekonomike, gjithashtu edhe me bashkëpunimin në grup.

Dashi:

E merr situatën në dorë në datën 14, ka lehtësira të ndjeshme rreth datës 20 dhe përfundon muajin me çështje që i përkasin dashurisë apo raporteve personale. Duke qenë se hëna e plotë e fundit është në familjen e tyre të dytë, është se te pjesa e shpirtit nuk duhet të mos lënë më shumë hapësirë për përlasje momentale. Pra ta duan fort familjen e tyre, ta duan fort atë katrorin e tyre të vogël me individët që ka brenda dhe të mos i lënë asgjë në dorë reagimit emociaonal momental. Kështu që nëse e bëjnë këtë muaji do të rezultojë jashtëzakonisht shumë i ngrohtë. Nëse jo benefitet e mira emocionale të fazës së parë do të ngjyrosen me këtë mërzitjen e raportve në çift. Varet nga ata.

Demi:

Në atë pozicionin mbrojtës siç kanë qenë gjatë shtatorit do të vazhdojnë demat. Nga data 14 me mërkurin në të kundërt deri në datën 12 të nëntorit kemi folur në fillim të vitit për ndryshime të domosdoshme të demave, i duan apo nuk i pëlqejnë demat. E di shumë mirë se nuk u pëlqejnë as të papriturat, po as ndryshimet. Kërkojnë rehatinë, të ruhen gjërat që kanë dhe gjërat që njohin. Këtë muaj të bëjnë ç’është e mundur për ta pranuar idenë e ndryshimit. Hëna e plotë tek ata do t’i detyroj për ndryshim që nga data 29-30 e muajit kanë kohë t’i vendosin këto dyshime. Apo të orjentojnë se ku i duan këto ndryshime. Përsa i përket çështjeve praktike, demat do të jenë të privilegjuar.

Binjakët

Shumë apo pak kanë mundësitë për të marrë një vendim me veten pa e shprehur dhe pa e shpallur me të tjerët deri nga data 14. Më pas deri në datën 20 do ta diskutojnë dhe shpresoj të jetë vendimi mirë sepse realisht i kanë të gjitha mundësitë të bëhen protagonist këtë muaj. E vetmja gjë që mund t’i shqetësojë realisht është shqetësimi për ndonjë mik apo ndonjë shok, apo një ngarkesë emocionale që vijnë ngë raportet miqësore. Gjithashtu kanë një vendim përsa i përket çështje praktike siç është puna. Në datën 14 kanë mundësinë të vendosin pikat mbi i për të marrë pozitivitetin që duan nga 2020. Unë pres 2 dhjetorin për binjakët, megjithatë ata do më marrin shumë inat se nuk e duan pjesën e durimit.

Gaforrja

Dilema kryesore e gaforres për muajin tetor është për bashkëpunëtorët dhe për të zgjidhur detyrimet ekonomike. Gaforrja do të ndihet keq në fund të muajit nëse e tepron, ose nëse nuk vendos një listë ekzakte prioritetet ekonomike. Pra t’i shkruaj që ti ketë përpara syve. Me çështjen e profesionit nuk e di se si rrjedh, po di që më datën 1, 2 të nëntorit do të jetë shumë e mirë.

Luani

Dashje pa dashje do të jenë në qendër të vëmendjes për mirë, që të udhëzosh edhe njerëzit me të cilët bashkëpunon. Pra e gjen veten luani me këtë hënë të plotë, për tu ndjerë i fuqishëm, i zgjuar, po njëkohësisht i gjerë në pjesën e zemrës se ka mundësi të japi dhe të bëjë. Deri në datën 14 shija do të jetë shumë e mirë. Shumë pak ankth vetëm në ditët e fundit, vetëm nga ndjesitë sesa nga realiteti.

Virgjërësha

Janë të vendosur të vazhdojnë rrugëtimin e strukturimit të çeshtjeve të karrierës. Do rekomandoja të bëjnë një pauzë nga data 14 deri në 2 të nëntorit tek pjesa e ristrukturimeve të cështjeve të tyre profesionale, kanë të gjithë mundësitë që pjesën e parë ta shijojnë mirë, kanë venusin me vete dhe do të bëjë ky venus të ndihen më të fortë fizikisht, të mencur apo të kontrolluar emocionalisht në krahasim me të tjerët dhe do të kenë ndjesinë qe të merren dhe pak me veten. Mirë do të bëjnë sidomos me ushqimin në javën e fundit të tetorit.

Peshorja

U është larguar mërkuri por do të kthehet përsëri në të kumdërt të fund të tetorit. Duke bërë që disa funksionime në raportet emocionale me të cilin dhe fillojnë dhe mbarojnë është sikur do të përcaktojë muajin, por dita e parë dhe e fundit të muajit mund të duket sikur i dedikohet jetës personale, që do të kufizojë pjesën e bashkëpunëtorëve dhe punës, pra mërkuri do të bëjë të mundur që të jenë protagonist për cështje praktike. Pavarëisht shijes në mendjen e tyre, në fakt jo thelbi është të pozicionohen siç duhet profesionalisht per te qene te gatshëm për ndryshime qe do të sjellë universi nga 2 dhjetori ne vazhdimesi. Do ta gjejnë veten ne peridhën shumë aktive dhe me rol te rendësishëm, deri në 17 duke nisur nga e nesërmja do te mbyllin çdo lloj detyrimi nga 4 vjecari i fundit.

Akrepi

Mendojnë se kanë nje strukture te qendrueshme megjithate ketu te mos besojne shumë qe te mbrojne veten e tyre nga zhgenjimet, nga shtyrjet apo gjerat jo gjithmone ate sigurinë qe ne mendojne. Ka luhatje kohore apo shtyrje apo zhvendosje te gjerave që ta mendojne se i kane te sigurta kjo sjell luhatje por pak nervozizëm dhe me Marsin në shtepinë e vet do të bëjë qe të ndihen pak nervoz. Kjo ka reaksion jo shumë pozitiv ne raportet personale balle perballe me henen e plotë diten e fundit të muajit, t’i marrin me lehtshëm dhe jo çdo gjë të sigurt për veten.

Shigjetari

E nisin me pasionet e medha me deshira për të perjetuar emocione dhe kjo është gjendja qe kane deri nga data 14. Deri ne fund do te fokusohen në organizimin e axhendes se tyre. Rreth datës 20, dy dite perpara dhe pas eshte nje javë qe do te rezlutoje shumë produktive me lekun e tyre ndërkohë me pjesën e partnerit t’i mbyllin problemet ne kete peridhë se dimer eshte dhe kane nevojë për ta.

Ujorët

Si binjaket do te kene mundesira per zhvendosje shumë pozitive, kane inteligjencen por duhet te kene dhe elokuence ne rivendosjen e komunikimit apo pozicionim nga 14 deri ne 20 per te patur zhvilimet e tyre. Te ushqehen shendetshëm, të fuqizojne veten sepse i pret një tre vjeçar shumë i mirë me një status dhe te rendesishem, por duhet te kene fuqine per ta perballuar.

Bricjapi

Kanë staturnin dhe plutonin me vete. Planeti i fatit nuk është në pozicionin më të mirë, kështu që nuk bëhen bashkë me plutonin, sjell një zgjerim të pushtetit. Ata që kanë pushtet ky pozicion do t’i bëjë më arrogantë. Kështu që bricjapi duhet të uli pak tonacionet dhe do të duhet të përshtatet me ndryshimet e mudnshme në strukturat professionale të tyre. Pra ul tonacionet, e merr me qetësi dhe në fund do të përpiqet të kuptojë se ajo që marrin është më e mirë se ajo që mendon se i ndryshon. Kjo përsa i përket strukturave profesionale, se përsa i përket prioriteteve të tjera nuk nxjerr problem, vetëm nga fiziku. Kështu që të ulen pak se rezultati në fund do t’i pëlqejë më shumë.

Peshqit

Nëse duan të marrin më të mirën nga muaji tetor do të duhet të fokusojnë vëmendjen te bashkëpunimet të cilat i kanë ose të reja të mundshme. Do të jetë muaj pozitiv përsa i përket prakticitetit dhe përsa i përket shijes së tyre, sepse humori i tyre nuk ka qenë fortë i mirë, duke nisur që nga fundi i muajit dhe do të vazhdoj deri më datën 14, pasi do tu duket sikur duan të zgjidhin cështje të ndryshme, por që janë në udhëkryq.

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: buy 5-meo-dmt powder online for sale overnight delivery cheap https://thepsychedelics.net/

  2. Pingback: Mail Order Weed USA

  3. Pingback: 누누티비

  4. Pingback: kardinal stick

  5. Pingback: 카지노사이트

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending