Connect with us

Sot

HOROSKOPI date 1 Tetor i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT per diten e pare te muajit

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Gjatë kësaj dite do ndieni një nevojë të jashtëzakonshme për t’i bërë gjërat ndryshe. Me ndihmën e të afërmve do i realizoni dëshirat. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë fantastike. Shprehini të gjitha dëshirat sepse partneri do jetë i gatshëm t’ua plotësojë ato. Nëse jeni beqarë, edhe pa bërë asgjë do mund ta gjeni princin tuaj të kaltër dhe do filloni një lidhje të qëndrueshme. Në punë, edhe sikur të mos ju pëlqejë pozicioni që keni, nuk duhet të bëni zhurmë. Prisni dhe pak dhe gjithçka do ju ndryshojë për mirë. Financat do jenë goxha të mira, kështu që mund të përfitoni për të kryer ndonjë investim më tepër se zakonisht.

Demi

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Përgatituni për një ditë të jashtëzakonshme sot. Si dashuria, ashtu edhe miqësia, puna dhe paraja do ju ecin më së miri. Nëse keni një lidhje, jeta juaj sentimentale do jetë e mbushur me kënaqësi dhe emocione. Do zbuloni edhe disa karakteristika të reja të partnerit, të cilat do ju bëjnë ta dashuroni me më shumë pasion atë. Ju beqarët do doni ta ndryshoni sa më shpejt statusin tuaj dhe ka rrezik të bëni gabime duke nxituar. Sipas Dritare.net, në punë projektet do marrin formë dhe do ndiheni më të qetë se më parë. Ja që durimi të nxjerr në dritë. Në planin financiar keni për te pasur fat me shumicë.

Binjakët

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Ka mundësi që Hëna dhe Plutoni t’iu bëjnë të humbisni kontrollin gjatë kësaj dite. Nëse jeni në një lidhje mund të keni edhe momente delikate, por në tërësi gjërat kanë për të ecur goxha mirë. Mes jush nuk do ketë as probleme. Ju beqarët nuk do doni të bëni asnjë lloj ndryshimi në jetën tuaj sepse edhe ashtu ndiheni për mrekulli. Në punë, një bashkëpunëtor i vjetër do ju bëjë një propozim interesant që duhet ta mendoni me kujdes. Mos jepni përgjigje të menjëhershme. Buxhetin do dini gjithmonë si ta menaxhoni kështu që gjendja do jetë e kënaqshme në çdo moment.

Gaforrja

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Jupiteri do iu japë mundësinë të konkretizoni projektet gjatë kësaj dite dhe do ju bëjë më të duruar. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin do thellohet edhe më tepër. Do i harroni të gjitha problemet që keni pasur dikur dhe do e shihni botën me një sy tjetër. Ju beqarët nuk do keni fat në dashuri kështu që do jetë e kotë që të tentoni të joshni. Jeta profesionale ka për të qenë më e kënaqshme nga sa kishit menduar. Do jeni gjithë kohës të motivuar dhe të gatshëm për sfida. Saturni do ua qartësojë mendimet në planin financiar dhe nuk do hidhni asnjë hap të nxituar në këtë sektor. Gjendja do mbetet e mirë.

Luani

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Do ngrini shumë pikëpyetje sot për të kaluarën dhe për të ardhmen dhe do bini në mendime të thella. Nëse keni një lidhje mundohuni të jeni sa më të arsyeshëm dhe në asnjë mënyrë të mos kërkoni gjëra të pamundura nga partneri. Nëse e bëni do zhgënjeheni vetë dhe do e bëni tjetrin të ndihet keq. Ju beqarët do jeni si në ajër dhe nuk do e keni aspak mendjen për të kërkuar dashurinë. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe karriera do evoluojë si e keni ëndërruar. Do keni edhe shumë ego. Në planin financiar po nuk bëtë kujdes mund të keni probleme goxha serioze.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Nëse i dëgjoni këshillat që do iu japin të afërmit do dilni të fituar sot. Ju të dashuruarit do jeni në humor shumë të mirë dhe do bëni çdo gjë që do i pëlqejë partnerit vetëm që ai te ndihet për mrekulli. Së bashku do qeshni e do përjetoni kënaqësi. Ju beqarët mund të keni edhe dashuri me shikim të parë, megjithatë mirë është të bëni kujdes me hapat që do hidhni. Në punë do ndryshoni drejtim dhe gjithçka do ju pëlqejë më shumë. Projektet do jene fantastike dhe me shumë përfitime. Financat do jenë të begata prandaj edhe po bëtë ndonjë shpenzim më tepër nuk do keni probleme.

Peshorja

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Hëna do ju nxitë të jeni më të kujdesshëm sot dhe do i realizoni gjërat ashtu si duhet. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e zjarrtë. Do i shprehni hapur dëshirat që keni dhe secili do mundohet t’ia plotësojë tjetrit ato që ai do. Ju beqarët do keni vetëm njohje miqësore dhe asgjë më shumë sesa aq. Për lidhjet e ëndërruara do ju duhet ende të prisni. Në punë Jupiteri do ju mbështesë fort që ju ta keni çdo gjë edhe më të lehtë se më parë. Dita pritet të jetë pozitive. Sipas Dritare.net, në planin financiar do përballeni me goxha vështirësi, megjithatë mirë është të mos e lëshoni veten.

Akrepi

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Dita e sotme ka për të qenë shumë e mirë për ju dhe do i rregulloni edhe problemet e mbetura pezull prej kohesh. Ju të dashuruarit do keni më shumë besim se kurrë tek partneri juaj dhe marrëdhënia në çift ka për të qenë akoma më e mirë nga më parë. Ju beqarët do favorizoheni nga Jupiteri dhe do e gjeni shpirtin tuaj binjak. Çdo gjë për ju ka për të qenë si nëpër ëndrra. Në punë gjërat do ju marrin drejtimin e duhur. Saturni do ju bëjë më të duruar dhe më këmbëngulës se më parë. Në planin financiar do ju mbështesin gjatë gjithë kohës të afërmit dhe gjendja ka për të mbetur gjithë kohës e qëndrueshme.

Shigjetari

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Edhe pse Plutoni do ju provokojë disi ju duhet të ruani gjakftohtësinë. Kështu do dilni edhe më të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë pozitive kështu që përfitoni për të vendosur disa pika mbi “i” dhe për të marre vendime të rëndësishme. Ju beqarët do flirtoni gjatë gjithë kohës, por për fat të keq nuk do ja dilni dot të bëni për vetë asnjë person. Sot nuk do jete dita e tyre me fat. Në punë nuk do jeni aq kreativë sa do donit, megjithatë në tërësi gjërat do ju ecin si duhet. Bëni edhe pak durim e mos u nxitoni. Në planin financiar mirë është të mos rrezikoni shumë pasi në të kundërt situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit.

Bricjapi

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Mirë është që gjatë kësaj dite të bëni një bilanc për jetën tuaj e më pas të merri edhe vendime. Nëse keni një lidhje mos u tregoni të paduruar dhe mos kërkoni gjëra të pamundura nga partneri. Po qëndruat me këmbë në tokë do kaloni një ditë më të mirë. Ju beqarët do merrni deklarata fantastike dhe nuk do i rezistoni dot tundimit për të filluar një lidhje. Në punë duhet që herë pas here të bëni edhe disa lëshime. Mos u tregoni egoistë dhe mendjemëdhenj sepse do dilni të humbur. Në planin financiar do përballeni me goxha probleme dhe vetëm specialistët mund t’iu ndihmojnë të gjeni zgjidhje.

Ujori

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Mos lejoni që dyshimet t’iu pengojnë të hidhni hapa gjatë kësaj dite sepse keni për t’u penduar përgjithmonë. Për ju të dashuruarit është momenti i duhur për të marre vendime të rëndësishme. Po i shtytë ende gjërat situata mund t’iu dalë edhe jashtë kontrollit. Nëse jeni beqarë duhet të besoni tek vetja dhe ta joshni ashtu siç dini atë që pëlqeni. Me shumë gjasë do ia arrini qëllimit përfundimtar. Në punë mos u dorëzoni menjëherë, por shkojuni deri në fund objektivave. Vështirësitë që ju kishin dalë në planin financiar do arrini t’i zgjidhni falë mbështetjes së të afërmve.

Peshqit

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Do ndiheni edhe më të përmbushur gjatë kësaj dite dhe do e shihni të ardhmen me më shumë optimizëm. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e rëndësishme. Do merrni vendime përfundimtare të cilat do ua ndryshojnë jetën. Ju beqarët sado që të mundoheni nuk do e gjeni dot personin që do iu përshtatet në çdo pikë. Në punë do kënaqeni me përgëzimet që do merrni dhe do ju shtyjnë të kërkoni edhe më tepër nga vetja. Me këmbëngulje dhe guxim keni për të arritur shumë lart. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj dhe gjendja do stabilizohet akoma më shumë nga sa e kishit menduar.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending