Connect with us

Sot

Duhet te prisni deri ne daten 14 Tetor/ Astrologu Paolo Fox ben parashikimin per muajin TETOR

Published

on

Dashi: Pritet që kjo të jetë një muaj pozitiv për të lindurit e kësaj shenje. Kush ka bërë projekte ambicioze, tashmë mund t’i vërë në zbatim pa asnjë lloj problemi. Shmangni blerjet e kushtueshme për momentin, në mënyrë që të mos krijoni borxhe. Ata që kanë bërë një kërkesë në punë, pritet që së shpejti të marrin përgjigje. Mos harroni të kujdeseni edhe për paraqitjen e jashtme dhe suksesi do të jetë i garantuar.

Demi: Muajt e fundit kanë qenë një sprovë për lidhjen tuaj në çift. Çiftet më pak të konsoliduar mund edhe të mos kenë rezistuar. Ndoshta ndiheni të lodhur ngaqë lidhja nuk ka ecur mirë dhe keni vendosur të ndaheni. Por bëni kujdes të mos merrni vendime të nxituara, për të cilat mund të pendoheni më vonë. Jupiteri ju favorizon në aspektin profesional dhe për udhëtime.

Binjakët: Tani mund të viheni pa frikë në kërkim të dashurive të reja. Nëse është kjo gjëja që dëshironi më shumë, mos qëndroni të mbyllur brenda. Jeni kureshtarë për të mësuar gjëra të reja, por njëkohësisht ndiheni edhe të pasigurt. Lidhjet serioze ju lodhin dhe për pasojë mund të bëheni shkaktarë për zënka në çift. Bëni kujdes edhe në aspektin profesional, pasi pritet të vijnë ditë të vështira.

Gaforrja: Disa prej tipareve dalluese të shenjës suaj janë kokëfortësia dhe padurimi. Nuk ju pëlqen që t’ju japin këshilla dhe shpesh veproni sipas mendjes suaj. Ju qëllon shpesh të humbisni durimin, kur keni të bëni me njerëz të pasigurt dhe të pavendosur. Mendohuni mirë, nëse duhet të ktheni një përgjigje që ka lidhje me punën, në mënyrë që më pas të jeni të sigurt për rrugën që do të ndiqni. Pavarësisht angazhimeve tuaja, bëni kujdes edhe në marrëdhënien me partnerin.

Luani: Pritet që kjo të jetë një muaj i qetë në aspektin sentimental. Çiftet e konsoliduar mund të planifikojnë të bëjnë diçka të bukur së bashku. Edhe për beqarët parashikohen të reja interesante dhe ndonjë flirt tek-tuk. Në aspektin profesional pritet që të merrni një lajm të papritur. Do të përjetoni edhe ditë të lodhshme, por mundohuni t’i përballoni sa më mirë të mundeni.

Virgjëresha: Kjo do të jetë një periudhë me ulje-ngritje. Ata që vetëm prej pak kohësh janë të përfshirë në një lidhje dashurie, tani mund të fillojnë të kenë probleme. Kurse për çiftet e konsoliduar gjithçka do të shkojë më së miri. Ky është momenti i duhur për të bërë plane së bashku. Në aspektin profesional mund të keni pasiguri dhe është e këshillueshme që të mos merrni vendime të rëndësishme për momentin.

Peshorja: Kjo është një fazë disi delikate për ju në aspektin sentimental. Duket se së fundmi gjërat nuk kanë shkuar dhe aq mirë, por tashmë jeni në fazë rikuperimi. Nëse do të nisni një marrëdhënie, e cila duket e dyshimtë, do të bënit mirë të tërhiqeshit sa jeni në kohë. Besojini intuitës suaj, sepse me siguri që nuk ju gënjen. Edhe në aspektin profesional mund të hasni ndonjë vështirësi. Kushtojini rëndësi edhe shëndetit dhe mënyrës si ushqeheni.

Akrepi: Ky do të jetë një muaj shumë i mbarë për të lindurit e kësaj shenje. Do të keni raste të shkëlqyera për të filluar lidhje të reja. Ku i dihet, mbase do të njihni personin e duhur për ju. Edhe në aspektin profesional do të merrni lajme të mira dhe do të paraqiten mundësi të reja punësimi. Kushtojini rëndësi të veçantë mirëqenies suaj fizike.

Shigjetari: Ky do të jetë muaji i ndryshimeve të rëndësishme. Do të merrni lajme të mira, që do t’ju gëzojnë ju dhe familjarët tuaj. E hëna dhe e marta do të jenë ditët më të ngarkuara për shkak të angazhimeve të shumta. Nëse keni të afërm të largët, ky është momenti i përshtatshëm që të forconi marrëdhënien me ta. Në aspektin profesional nuk do të jeni fort të kënaqur dhe kjo do të jetë një arsye që të merrni masa për të bërë ndryshime.

Bricjapi: Situata sentimentale nuk paraqitet fort e mirë për ju, prandaj është e këshillueshme që të mos merrni vendime të nxituara. Mos u tregoni shumë të ashpër me veten dhe dëgjojeni edhe zemrën jo vetëm arsyen. Në aspektin profesional mund të jetë një periudhë e trazuar, sepse do të ndiheni nën presion. Ndoshta edhe mund t’ju duhet të provoni ditë pas dite sa shumë vleni.

Ujori: Kjo do të jetë në përgjithësi një javë e mbarë, pasi edhe Jupiteri do t’ju favorizojë. Një lidhje e krijuar vetëm prej pak kohësh shumë shpejt mund të shndërrohet në një histori të rëndësishme. Të enjten dhe të premten pritet që të merrni një lajm të mirë. Nëse keni nisur ndonjë projekt gjatë muajve të kaluar, ky mund të jetë momenti i përshtatshëm që gjithçka të konkretizohet.

Peshqit: Për shkak të natyrës suaj të ndjeshme, mundet që gjatë këtyre ditëve të hasni vështirësi. Do ta ndieni veten ngushtë si në aspektin profesional edhe në atë personal. Nëse do të keni probleme në punë, ndoshta është më mirë që t’i kërkoni ndihmë dikujt. Kur vjen puna te ndjenjat, jeni nga ata njerëz që veprojnë me instinkt dhe që i bëjnë gjërat me pasion. Përpiquni që gjithsesi të ruani qetësinë.

11 Comments

11 Comments

 1. Pingback: free website create

 2. Pingback: sig sauer p320 x5 legion

 3. Pingback: Cannabis

 4. Pingback: 5 Simple Steps To Creating Growth With A Gaming Website

 5. Pingback: kardinal stick

 6. Pingback: 여우코믹스

 7. Pingback: nova88

 8. Pingback: DevOps Consulting Services

 9. Pingback: sbo

 10. Pingback: sbo

 11. Pingback: ทางเข้า maxbet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending