Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 21-27 Shtator sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javs ne dashuri

Published

on

Dashi:

Edhe pse java e tretë e shtatorit mund të mos ju duket fort e mbarë, përpiquni të tregoheni më tolerantë për të mirën tuaj dhe të personave që ju qëndrojnë pranë. Kjo do të shmangte mosmarrëveshjet me partnerin, gjithmonë nëse jeni të përfshirë në një lidhje. Në fund të fundit, kur vjen puna te dashuria, gjërat mund të përmirësohen. Edhe pse viti 2020 ka nisur me shumë dyshime dhe pasiguri, sforcohuni pak që t’i bëni një surprizë personit që e keni për zemër. Një gjest ngrohtësie nga ana juaj mund t’ju bëjë që të fitoni shumë pikë.

Demi:

Parashikohet që këtë javë do të keni konflikte, sidomos për sa u përket vogëlsirave të jetës së përditshme në çift. Nëse jeni të martuar apo thjesht bashkëjetoni, është normale që ndonjëherë të acaroheni, nisur edhe nga kohërat që po përjetojmë. Mbase një zgjidhje do të ishte të rrinit sa më pak nën të njëjtën çati. Nëse jeni beqarë, keni frikë të angazhoheni, sepse e keni të vështirë t’u besoni të tjerëve. Kujdesi nuk është asnjëherë i tepruar, por skepticizmi juaj nuk ju lejon të njihni më mirë atë që keni përballë. Kjo është java e duhur për të krijuar një lidhje serioze.

Binjakët:

Më në fund, pas tensioneve të vogla që përjetuat gjatë javëve të kaluara, do të ndieni sërish dëshirën për t’u dashuruar. Ndiheni gati për jetën në çift dhe me siguri do të kaloni një javë të këndshme. Juve ju konsiderojnë si partnerin ideal, pasi jeni i kujdesshëm, i ndershëm e pasionant. Edhe nëse këto kohë lidhja juaj duket sikur ka pësuar një krizë, tani është momenti për ta ndrequr situatën, ndoshta duke i bërë një surprizë personit të zemrës. Tani e keni kuptuar sa e rëndësishme është kjo për ju.

Gaforrja:

Pritet që kjo të jetë një javë shumë e veçantë për sa u përket ndjenjave dhe raportit të dashurisë. Nuk do të mungojnë ulje-ngritjet, por nëse do të merrni vendime të padrejta, do t’i ndieni pasojat në javën e fundit të shtatorit. Prandaj, yjet ju këshillojnë të bëni kujdes. Nëse keni gjëra për të sqaruar, bëjeni menjëherë, përndryshe shumë çështje do të zvarriten. Për ata që kanë pasur probleme në lidhje, keqkuptimet do të vazhdojnë. Ndonjëherë krenaria ju bën të thoni gjëra të pamenduara.

Luani:

Gjatë ditëve në vazhdim do të mendoni shpesh për të shkuarën, për lidhjet e mbyllura pa një arsye të veçantë apo ato që ju kanë lënë shenjë. Mundet që ndonjë nga këto histori ta kujtoni me nostalgji. Yjet ju këshillojnë të mos e ktheni kokën pas. Nëse diçka është prishur, vështirë se mund të ndreqet, sado që të përpiqeni. Shmangni lidhjet e pamundura që nuk ju sjellin asnjë të mirë. Mos kërkoni një dashuri si në përralla, nëse më pas do të fiksoheni pas dikujt që nuk ka të njëjtat karakteristika si princi i kaltër. Bëni mirë t’i qartësoni mendimet.

Virgjëresha:

Vështirë se do të gjeni paqe këtë javë. Kuptojeni se nuk do të keni asnjë të mirë nëse do të vuani nga ndjenja e dyshimit. Personi që supozohet t’ju kuptojë nuk ka një shkop magjik, me të cilin të parashikojë të ardhmen. Nuk do të merrni përgjigje për dyshimet tuaja. Mos e bëni situatën dramatike, nëse diçka nuk ju shkon për shtat. Mund të ndodhë që partneri të mos e ketë mendjen te ju për një moment, por kjo nuk do të thotë se lidhjes suaj i ka ardhur fundi. Edhe pse mirëkuptimi nuk është pika juaj e fortë, mundohuni të tregoheni më të kuptueshëm me personin e zemrës. Mos analizoni vetëm të tjerët, por edhe veten tuaj.

Peshorja:

Kjo do të jetë java e shpresës dhe e qetësisë për të lindurit e kësaj shenje. Pritet që të merrni lajme të mira. Lidhjet e vështira më në fund do të shohin dritën e diellit. Mos hezitoni t’i tregoni partnerit për planet tuaja, sepse ai me siguri do t’ju mbështesë. Nëse gjatë kësaj periudhe nuk e keni thënë copë mendimin tuaj për të mos shkaktuar sherr, gjatë javës në vazhdim do ta kaloni me sukses provën. Jini optimistë dhe kini besim te njerëzit tuaj të dashur. Ata do t’i vlerësojnë këshillat që do t’u jepni dhe do të ndjekin shembullin tuaj.

Akrepi:

Java mund të mos fillojë ashtu si shpresoni ju, por mos u acaroni. Aty nga mesi i saj situata do të përmirësohet. Edhe nëse keni përjetuar një periudhë dyshimesh dhe pasigurie, tashmë e keni gjithçka të qartë. Vazhdoni në rrugën tuaj të sigurt, pasi dhe nëse do të keni telashe, partneri do t’ju dalë në krah. Mos harroni se dialogu, edhe pse ndonjëherë mund të duket i lodhshëm, është zgjidhja e shumë problemeve.

Shigjetari:

Pritet që gjatë kësaj jave të keni mosmarrëveshje me partnerin. Ndokush prej jush do të mendojë dhe ndarjen. Nëse do ta kërkoni shoqërinë tjetërkund, kjo do ta dëmtojë së tepërmi lidhjen tuaj. Ju që do të martoheni gjatë kësaj periudhe, mos u bëni paranojakë dhe mos e merrni me dyshim gjithçka që thotë partneri. Në të tilla raste është e këshillueshme që të ruani qetësinë dhe të mendoheni mirë para se të flisni. Nuk është e thënë që gjithmonë keni të drejtë ju, me raste tregohuni tolerantë.

Bricjapi:

Yjet ju këshillojnë që të bëni kujdes. Në përgjithësi jeni njerëz dyshues dhe është e vështirë që dikush të fitojë besimin tuaj. Kjo është një sjellje e zgjuar, por jo gjithmonë në favorin tuaj, sepse jo të gjithë janë të gatshëm të vihen në provë. Nëse jeni në çift, duhet të keni më shumë besim te ndjenjat e partnerit për ju. Nëse dikush nuk arrin ta harrojë një ish të dashur, me siguri që kjo e ka një domethënie. Tregohuni të qartë me veten dhe partnerin, sepse ai e meriton sinqeritetin tuaj.

Ujori:

Gjatë kësaj jave nuk do të përjetoni zhgënjime në dashuri. Nuk do të keni nevojë për këshillat e askujt, sepse instinkti juaj do t’ju tregojë rrugën e duhur. Lidhjet e konsoliduara do të bëhen edhe më të forta. Do të përjetoni momente të zjarrta pasioni. Për çiftet që sapo e kanë filluar lidhjen e tyre ky është momenti i duhur që të bëjnë plane për bashkëjetesë ose për të krijuar familje. Gjithçka duket se do të shkojë më së miri në funksion të lumturisë suaj.

Peshqit:

Kjo do të jetë një javë revolucionare në sferën e ndjenjave. Ndodh që ndonjëherë të jeni të paqëndrueshëm, për shkak edhe se kjo është një karakteristikë e shenjës suaj. Mos harroni megjithatë se të afërmit tuaj kanë nevojë për praninë tuaj të vazhdueshme dhe jo vetëm sporadike. Kjo nuk do të thotë se ju nuk dini të dhuroni dashuri, por se nuk jeni në gjendje të bëni gjeste demonstrative. Mos jini shumë kërkues, por kënaquni me ato që keni. Mos e flini mendjen se e keni bërë për vete dikë, pasi tundimi është gjithmonë i pranishëm.

89 Comments

89 Comments

 1. Pingback: Bilad Alrafidain University |Bilad |Alrafidain |college students

 2. Pingback: weed strains for sale

 3. Pingback: Ford Transit Custom Sport Double Cab

 4. Pingback: Vanessa Getty face

 5. Pingback: สล็อตวอเลท

 6. Pingback: JXNhGmmt

 7. Pingback: Psikholog

 8. Pingback: netstate.ru

 9. Pingback: FUL

 10. Pingback: Link

 11. Pingback: tor-lyubov-i-grom.ru

 12. Pingback: psy

 13. Pingback: chelovek soznaniye mozg

 14. Pingback: bit.ly

 15. Pingback: cleantalkorg2.ru

 16. Pingback: bucha killings

 17. Pingback: War in Ukraine

 18. Pingback: Ukraine

 19. Pingback: Ukraine news – live

 20. Pingback: The Latest Ukraine News

 21. Pingback: site

 22. Pingback: stats

 23. Pingback: Ukraine-war

 24. Pingback: movies

 25. Pingback: gidonline

 26. Pingback: mir dikogo zapada 4 sezon 4 seriya

 27. Pingback: web

 28. Pingback: film.8filmov.ru

 29. Pingback: video

 30. Pingback: film

 31. Pingback: liusia-8-seriiaonlain

 32. Pingback: smotret-polnyj-film-smotret-v-khoroshem-kachestve

 33. Pingback: sbobet

 34. Pingback: filmgoda.ru

 35. Pingback: rodnoe-kino-ru

 36. Pingback: stat.netstate.ru

 37. Pingback: Dom drakona

 38. Pingback: JGXldbkj

 39. Pingback: aOuSjapt

 40. Pingback: ìûøëåíèå

 41. Pingback: psikholog moskva

 42. Pingback: Usik Dzhoshua 2 2022

 43. Pingback: Dim Drakona 2022

 44. Pingback: TwnE4zl6

 45. Pingback: psy 3CtwvjS

 46. Pingback: lalochesia

 47. Pingback: film onlinee

 48. Pingback: programma peredach na segodnya

 49. Pingback: psycholog-v-moskve.ru

 50. Pingback: psycholog-moskva.ru

 51. Pingback: 3qAIwwN

 52. Pingback: video-2

 53. Pingback: sezons.store

 54. Pingback: socionika-eniostyle.ru

 55. Pingback: psy-news.ru

 56. Pingback: 000-1

 57. Pingback: 3SoTS32

 58. Pingback: 3DGofO7

 59. Pingback: wwwi.odnoklassniki-film.ru

 60. Pingback: เงินด่วน

 61. Pingback: rftrip.ru

 62. Pingback: dolpsy.ru

 63. Pingback: kin0shki.ru

 64. Pingback: 3o9cpydyue4s8.ru

 65. Pingback: mb588.ru

 66. Pingback: history-of-ukraine.ru news ukraine

 67. Pingback: newsukraine.ru

 68. Pingback: edu-design.ru

 69. Pingback: tftl.ru

 70. Pingback: brutv

 71. Pingback: site 2023

 72. Pingback: sitestats01

 73. Pingback: 1c789.ru

 74. Pingback: cttdu.ru

 75. Pingback: 1703

 76. Pingback: hdserial2023.ru

 77. Pingback: serialhd2023.ru

 78. Pingback: matchonline2022.ru

 79. Pingback: bit.ly/3OEzOZR

 80. Pingback: bit.ly/3gGFqGq

 81. Pingback: bit.ly/3ARFdXA

 82. Pingback: bit.ly/3ig2UT5

 83. Pingback: bit.ly/3GQNK0J

 84. Pingback: bep5w0Df

 85. Pingback: www

 86. Pingback: icf

 87. Pingback: 24hours-news

 88. Pingback: rusnewsweek

 89. Pingback: uluro-ado

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending