Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje propozim per pune te re/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 21 SHTATOR 2020

NE KERKIM E HARMONISE

E Hene dt 21 dhe Dielli permbush rrugetimin e tij ne virgjeresh dhe behet gati per tu futur neser ne shenjen e Peshores

Pak para se te futet ne peshore ku shume gjera do peshohen le te shikojme sot detjet e muajit te fundit

Ajo qe do duket bindshem eshte se do leme mbrapa tonet e ulura apo ndjenjen e pamjaftueshmerise dhe fiksimin tek e perkryera q nuk vjen kurre

Do ishte mire te njihnim dobesite tona dhe te te tjereve

Merkuri ne Peshore ne katerkendesh me Plutonin ne Bricjap kerkon te jemi te vendosur por te mos jemi shpirt ngushte

Ekuilibrin do ta gjejme me shume nga neser dhe vetem me ata qe na mbajne me dashuri doren

Dashi

Sot eshte dita e fundit ku duhet te ushtroni shume kujdes ne detajet e punes apo kujdes ne debate qe mund te beni me dike q ju lidh puna

Demi

Edhe sot mund te shplodheni pak pasi me pas ju pret puen dhe shume gjera qe duhet te ekuilibroni ne jeten e perditeshme dhe ne punen tuaj

Binjaket

Disa ceshtje qe lidhen me famijen dhe puen qe ka te beje me ligjin sot do marrin ngjyrimin e fundit aapo do jepni betejen e fundit para se te vijne dite te bukura

Gaforrja

Jemi ne nje moment ku ju do kuptoni sa ka psur sukses strategjia juaj Lajmet apo komunikimet qe keni dhene e bere sot do duken deri ku kane zene vend

Luani

Nje mundesi per te bere bilncet e fitimeve do behe nga ju ne diten e sotme dhe kjo do jete mundesia e fundit per kete periudhe per ti pare gjerat me kujdes

Virgjeresha

Keni edhe nje mundesi te merreni me veten dhe te vendosni te parat kerkesat tuaja me vendosmeri Ne te kundert nga neser dita ju nxjerr gjera te tjera para dhe nuk do keni me mundesi

Peshorja

Do perpiqeni te mbusheni shpirterisht dhe te beni mire llogarite tuaja para se te deklaroheni neser me hapur dhe drejteperdrejte me kerkest tuaja

Akrepi

Dita e fundit ku duhet te permbushni edhe disa detyrime apo te beni disa takime apo dhe nje marreveshje e cila do ju drejtoj gjate muajve te dimirt

Shigjetari

Nese akoma nuk e keni marre nje popozim pune sot ju jepet mundesia ta merrni por edhe ju duhet te jen me kembengules ne ate qe kerkoni ne karriere e jete personale

Bricjapi

Sot eshte dita e fundit e konfirmimit te nje lajmi ligjor apo te nje pune qe lidhet me udhetim jashte vendit Nese e arrrini atehere quhet periudhe e sukssessheme

Ujori

Dhe pak mbetet te cliroheni psikologjikisht nga nje perditeshmeri e lodhshme apo e fiksuar ne gjera qe ju mbanin nen presin dhe nen diktatin e se perkryeres

Peshqit

Miqte dhe perkrahsit tuaj nga neser do duket sa te devotshem dhe te suksesshem ishin me ju Do kuptoni edhe sot qe keni akoma nevoj per nje partneritet apo bashkepunim

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending