Connect with us

Shqiperia

U njohen ne internet/ Ja kush jane 4 Vipat shqiptar qe e gjeten dashurine ne chat

Published

on

Me perpara kishte letra poshte deres dhe romantizma tejet ‘vintage’ per kohen qe po jetojme tani.

Jane te shumta lidhjet e dashurise apo marteses sikunder miqesite virtuale te cilat kane lindur ne rrjetet sociale.

Armando Sadiku dhe Elona

Historia e dashurise e futbollistit te Kombetares sone Armand Sadiku eshte me fresketa histori qe lindi ‘online’. Teksa shoqerohej nga e fejuara e tij, ai u shfaq ne eventin ODA.

Derisa i ra ne sy Sadikut, Elona e fejuara e tij ka qene nje fanse zjarrte qe i dergonte shpesh mesazhe e komente ne Facebook. Me pas ata filluan komunikimet ne private dhe e mbajten lidhjen te fshehte njesoj si fejesen qe u mbajt larg vemendjes publike.

Rudina Magjistari dhe Xhavit Bajrami

Qe do te njihte dashurine e jetes se saj ne rrjetet sociale, Rudina Magjistari ndoshta s’do e kishte menduar ndonjehere. Pas nje mesazhi qe mberriti ne inbox-in e Rudines ne Facebook nga Xhavit Bajrami, te cilen ajo nuk e njohte asokohe, filloi njohja mes tyre.

Duke e intriguar se tepermi per shkak te kuriozitetit qe Rudina ka pasur per kulturen aziatike, ish-kickboksieri i dergoi nje mesazh pershendetjeje nga Tokio moderatores. Historia e tyre u mbaj fillimisht sekret por ne vitin 2015 ata u bene prinder te nje vajze.

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi

Derisa i njohu Instagrami, Marina dhe Getoari nuk njiheshin edhe pse ishin te dy te famshem. Marina gjate nje interviste tregoi: “Ne fillim kemi pasur kontakte nga puna pornuk jemi njohur aty si Marina dhe Geti. Kontakti jone filloi nepermjet Instagramit. Geti me shkruante mua ne fillim, me shihte ne emision dhe me dergonte foto ku ishte duke me pare derisa erdhi nje moment dhe me tha: Duhet te takohem me ty”. Ne 10 shtator te 2017-es ata e kurorezuan dashurine e tyre ne martese ne nje ceremoni gjigande buzedetit.

Blendi Salaj dhe Anora

Nje tjeter personazh publik qe dashurine e jetes se tij e ka njohur ne rrjetin social Facebook eshte gazetari i njohur Blendi Salaj. Ishte thjeshte ‘1 like’ qe e beri Blendin te vijonte bisedat e gjata me Anoren. Deri ne momentin e takimit te pare, ata paten nje komunikim virtual per 2-3 muaj. Blendi besonte ne lidhjet online dhe kjo lloj njohje nuk ishte aspak e cuditshme. Tani ata jane prinder te nje djali te quajtur Brian.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Shqiperia

I vune vajzes emrin e vecante Poem Blu/ Ledri dhe Sara tregojne kuptimin qe fshihet pas ketij emri

Published

on

Poem Blu ishte emri qe reperi Ledri Vula dhe partnerja e tij Sara Hoxha pagezuan vajzen e tyre te pare. Ky emer ngriti nje pikepyetje shume te madhe tek publiku.

Vogelushja eshte kthyer ne foshnjen me te komentuar ne rrjetet sociale dhe per kete arsye shume ndjekes u bene kurioze qe te dinin kuptimin e vertete te emrit te te vogles se ciftit.

Per Ledrin dhe Saren, Poem Blu duhet te kete nje domethene shume te madhe. Vogelushja eshte fryti i dashurise se tyre te madhe.

Poema sic te gjithe e dime eshte nje tekst poetik me elemente epike dhe lirike. Ndaj nuk prisnim nje sugjerim tjeter vec ketij emri kaq domethenes per te nga Ledri si reper. Ky emer ka dhe nje kuptim tjeter gjithashtu, ate te nje guri te cmuar.

Ndersa Blu ndyshe njihet si ‘dhurate nga Zoti’.

Poem Blu eshte nje emer arti dhe si i tille paraprin jetes e asaj qe e mban. Per emrin e te vogles qe sapo ka ardhur ne jete, ky ishte kombinimi me i mire i dy fjaleve kaq domethenese.

Continue Reading

Shqiperia

“E pacipë, dukesh që gënjen”/ Arjani i kthehet Anës: Je lidhur me Arjonin, e mohon me pafytyrësi

Published

on

Mes Arjan Konomit dhe Anes ne studion e ‘Per’puthen’ ka lindur nje debat i ashper. Ana teksa ndodhej ne lidhje ne Skype ka folur rreth videos qe u publikua nga Arjoni.

Ndryshe nga e premtja Ana i tha Arjanit se po ndihej ‘e s ulumuar’ prej tij ne puntaten e sotme. Ajo shtoi se ai mund te kete ndryshuar mendim pasi mund te jete takuar me Arjonin.

Konomi e cilesoi Anen te pafytyre sepse deklara e saj e revoltoi ate.

Arjani: Nuk eshte mençuri t’i shkosh dikujt qe te do ne shtepi ne ate ore. S’te besoj, vetem nje femer e pacipe mund te reagoje ne kete menyre, me mua, qe me thua ke folur me Arjonin, Mendoj qe thua genjeshtra.

Ana: Te premten me mbeshtete, tani m’u ktheve me shpate.

Arjani: Sepse ishe e prekur, s’te bera pyetje. Paske gojen brisk per te folur ne kete situate. Te me thote ke folur me Arjonin ti, ke ndryshuar mendim.

Ana: Duhet te jesh asnjeanes.

Arjani: S’do ma tregosh ti si do jem. Mendoj qe genjen, dukesh qe genjen, ke patur lidhje me Arjonin.

Ana: Do me kerkosh falje publike.

Arjani: I bejne gjerat dhe i mohojne me pafytyresi.

Ana: Do u vertetoj me fakte qe e kunderta do dale ne drite.

Continue Reading

Shqiperia

Jane kunata te padeklaruara por Bora Zemani ka 1 gje qe nuk e pelqen tek Jonida Maliqi

Published

on

Bora Zemani eshte nje moderatore shume e njohur dhe e dashur per publikun shqiptar. Mbremjen e djeshme ajo ishte e ftuar ne emisionin e Luana Vjollces “Shiko kush luan” se bashku me protagonistet dhe autoren e programit “Perputhen”.

Gjate emisionit Bora u shpreh se tek kengetarja e njohur Jonida Maliqi, nuk i pelqen fakti qe ajo shfaqet me shume serioze sesa eshte ne te vertete.

Bora tha: “ Dicka qe nuk me pelqen, nuk e di. Eshte njeri shume i dashur, eshte shpirt i argetimit, keshtu qe nuk e di cfare ka te keqe. Duhet te jete vetvetja me shume ne publik Jonida.”

Gjithashtu Bora u shpreh se stili i kengetares eshte ajo qe i pelqen me shume.

Boren dhe Joniden i lidh bashke dyshja e binjakeve Veshaj. Jonida eshte ne nje lidhje me Romeon, ndersa Bora Zemani me Donaldin.

Gjithashtu dy moderatoret kane nje marredhenie shume te ngushte me njera-tjetren.

Continue Reading

Trending