Connect with us

Magazina

Do te merrni nje shperblim ekonomik/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te lumturohet ne mesin e javes

Published

on

Dashi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, këtë javë përfitoni plotësisht nga mundësitë e reja për punë, arsim ose biznes që do të lindin në një mënyrë apo në një tjetër për ju. Në këto fusha do të keni shanse reale për të arritur progres, sukses, njohje dhe më shumë.

Financat: Këtë javë, mos kini frikë të përfshiheni më shumë në zgjidhjen e problemeve të parave ose dokumenteve financiare / bankare. Gjatë këtyre shtatë ditëve, rrethana të ndryshme ose njerëz të rëndësishëm do t’ju ndihmojnë të bëni këto gjëra në mënyrën më të mirë për ju.

Dashuria: Çiftet do të kenë nevojë për një bashkëpunim më të madh, i cili mund të merret vetëm duke i besuar partnerit, duke u përpjekur t’i përmbahen disa ideve, në vend që ta kritikojnë gjithmonë atë. Beqarët nuk do duan ta teprojnë me argëtimin, por kjo nuk do të dëmtonte. Sidomos nëse jeni i ri, duhet të fitoni përvojë për të kuptuar natyrën e vërtetë të njerëzve dhe për të zgjedhur atë të duhurin. Gjithmonë do të ketë kohë për t’u kthyer.

Demi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, kështu që humbja e ditëve tuaja në gjëra të parëndësishme, argëtim apo përtaci është vetëm në dëmin tuaj. Sigurisht, gjithçka do të varet nga baza që ju keni grumbulluar deri më tani, për punën që keni bërë deri më tani këtë javë dhe për rezultatet e arritura.

Financat: Për shumë, java parashikon para të papritura ose një mundësi të re për të ardhura shtesë.

Dashuria: Çiftet do ta jetojnë këtë situatë në ekuilibër, e cila mund të zgjidhet vetëm me një analizë të kujdesshme personale. Partnerit gjithashtu duhet t’i kërkohet të reflektojë, në vend që të hidhet me kokë në diçka, të cilën mbase ai nuk e di në mënyrë adekuate. Beqarët do të përjetojnë ndjenja të reja ndaj një personi, apo edhe më shumë. Ne duhet të thellohemi në vend që të shkëputemi plotësisht prej tyre, sepse në këtë mënyrë do t’i mohonim vetes lumturinë.

Binjakët

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, në shtator do të përjetoni ngjarje të papritura, të bezdisshme dhe të paparashikueshme që lidhen me punën ose biznesin tuaj. Ky do të jetë një muaj i ngjeshur, i përgjegjshëm, i vështirë, kryesisht psikologjikisht dhe fizikisht, në kryerjen e detyrave tuaja profesionale. Çdo ndryshim dhe zhvendosje në këto fusha të jetës tuaj është e mundur.

Financat: Financiarisht, gjërat do të jenë të qëndrueshme, por shmangni rreziqet ose kostot impulsive.

Dashuria: Çiftet do të marrin vendime dhe, të cilat mund të jenë thelbësore për të ardhmen, por do të jetë e nevojshme të vazhdoni me ndershmëri të madhe, pa fshehur asgjë nga ata para jush. Beqarët do përballen me disa zhgënjime dashurie me shumë vendosmëri, pasi jo gjithmonë mund të shkojnë normalisht. Këto mësime të jetës janë thelbësore për të arritur një vetëdije më të madhe.

Gaforrja

Puna: Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të prireni të shqetësoheni për përmbushjen e përgjegjësive më të mëdha që do të keni në punën tuaj.Në shumicën e rasteve, shqetësimi juaj do të lidhet me kryerjen e duhur dhe me kohë të detyrave tuaja profesionale.

Financat: Interesat tuaja financiare me njerëz nga afër dhe larg do të kenë një zhvillim të mirë. Shumë do të pësojnë një kosto të lidhur me një udhëtim ose zhvendosje të ardhshme.

Dashuria: Çiftet do të përballen me përulësi me disa fragmente të marrëdhënies së tyre, ndoshta duke ndjerë se çfarë ndryshimesh janë të nevojshme për të zbatuar, ato që nuk mund t’i shmangni për të ecur përpara. Tashmë do të jetë diçka. Nga ana tjetër, beqarët do të përballen me shumë guxim me disa pasazhe të një të njohuri, të cilat nuk do të çojnë saktësisht aty ku ata presin, por gjithsesi do të jenë në gjendje të zgjerojnë horizontet.

Luani

Puna: Në fakt, ju mund të keni të ardhura shumë të mira, por edhe shumë më tepër, madje edhe punë të lodhshme.

Financat: Pritjet tuaja në lidhje me paratë mund të mos mbulohen nga ngjarjet reale që do të përjetoni këtë javë.Në fakt, ju mund të keni të ardhura shumë të mira, por edhe shumë më tepër, madje edhe punë të lodhshme.

Dashuria: Çiftet do të përpiqen t’i japin një kuptim më të plotë marrëdhënies, duke u përpjekur të flasin për të ardhmen ose për projekte që deri dje dukeshin të pamundura. Kjo do të na japë të dyve një shtysë. Beqarët do duan të marrin më shumë kohë për të eksploruar mundësinë e të mësuarit më shumë, por ndërkohë ata do të vazhdojnë të argëtohen dhe do të bëjnë çmos për të mos menduar për të kaluarën.

Virgjëresha

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë mund të habiteni nga mundësi të reja profesionale ose biznesi që do të dalin para jush. Ide ose sugjerime të reja do të jenë një shans që ju të realizoni idenë tuaj të vjetër, të tregoni aftësitë tuaja ose të përfitoni nga përvoja e fituar tashmë profesionale.

Financat: Do të gëzoni të ardhura të mira në familjen tuaj ose dikush nga rrethi juaj i të afërmve do të kontribuojë një shumë të mirë parash në buxhetin e familjes tuaj.

Dashuria: Çiftet nuk do të dëshirojnë ta vendosin veten në të njëjtin nivel me njerëzit e tjerë, duke besuar se kanë atë diçka shtesë që do t’i mbajë pa probleme. Sidoqoftë, mund të ketë çështje që nuk janë shqyrtuar me kujdes nga të dy. Ne nuk duhet të mëkatojmë për krenarinë edhe në marrëdhënie. Beqarët do dalin shumë më tepër dhe kjo do i çojë ata të takojnë shumë njerëz. Mund të krijohen disa miqësi, por ndjenjat dhe ndjesitë e reja duhet gjithashtu të vlerësohen me qetësinë e duhur.

Peshorja

LEXO EDHE: Karakteristikat e Akrepit, shenjës më misterioze dhe tinëzare të horoskopit
Puna: Gjatë javës do të keni më shumë detyra dhe përgjegjësi në lidhje me shtëpinë tuaj. Angazhimet për të zgjidhur problemet e shtëpisë ose për të përgatitur shtëpinë për sezonet e vjeshtës dhe dimrit janë të mundshme. Punët e shtëpisë tuaj do të kërkojnë shumë përpjekje fizike nga ju ose nuk do të jeni në gjendje të bëni gjithçka që keni planifikuar për javën.

Financat: Do të keni mundësi të arrini sukses në punën tuaj, gjë që do t’ju sjellë të ardhura shtesë ose do të gjeni punë shtesë.

Dashuria: Çiftet mund të kenë disa vështirësi në shkëmbimin e mendimeve kontradiktore, pasi do të kenë frikë nga përballja dhe kundërshtimet e partnerit. Në fakt, kështu rritet një histori dashurie. Beqarët nuk do përpiqen as të afrohen me dikë, pasi do të kenë një efekt magnet dhe do tërheqin shumë njerëz. Në disa raste do të ketë shumë kënaqësi, por gjithmonë mbani në mendje ndjenjat, të cilat nuk duhet të tallen.

Akrepi

Puna: Gratë Akrep do të ndiejnë një lëvizje dhe zhvillim më të ngadaltë të punëve të tyre këtë javë (veçanërisht ato që filluan para kësaj jave). Burrat në jetën tuaj do të përcaktojnë kryesisht vendimet dhe veprimet tuaja.

Financat: Në përgjithësi, megjithatë, këtë javë bëni kujdes në të gjitha gjërat që kanë të bëjnë me paratë ose të paktën me një kosto më të lartë.

Dashuria: Çiftet do të përpiqen të jenë pak më konstante në vullnetin e tyre, por jo gjithmonë do të kenë sukses. Ata tashmë kanë bërë premtime që nuk i mbajtën dhe së shpejti i thyen. Beqarët do preferojnë të kenë lidhje të shkurtra, por intensive në vend që të merren me diçka më serioze. E kaluara ka ndikuar shumë në këtë lloj zgjedhjeje.

Shigjetari

Puna: Gratë Shigjetare do të kenë më shumë punë dhe më pak kohë për argëtim dhe pushim. Burrat do të kenë biseda interesante me burra të tjerë: për punë, biznes, politikë ose interesa të tjerë.

Financat: Gjatë javës, shumë do të përjetojnë një situatë të pakëndshme që do të ketë të bëjë me paratë. Një ngjarje e ngjashme mund të përjetohet nga ju që keni biznesin tuaj.

Dashuria: Çifti mund të marrin edhe disa gabime, por kjo nuk do t’i thyejë premtimet e dhëna. Gjithmonë ekziston një mënyrë për tu rikuperuar kur ka ndjenjë dhe mbi të gjitha, ka më shumë gatishmëri për të falur nga partneri. Beqarët do të dëshirojnë të përjetojnë vende të reja, ndoshta duke marrë pjesë në ngjarje që zakonisht nuk do të merrnin pjesë. Ekziston një vullnet për t’u përfshirë, ndoshta për të gjetur një shok shpirti.

Bricjapi

Puna: Ide ose sugjerime të reja do të jenë një shans që ju të realizoni idenë tuaj të vjetër, të tregoni aftësitë tuaja ose të përfitoni nga përvoja e fituar tashmë profesionale.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, këtë javë do t’ju duhet të përfshiheni në probleme financiare ose procese gjyqësore që do të lindin për shkak të gabimit, mosveprimit ose mashtrimit të dikujt. Të gjitha veprimet tuaja në lidhje me dokumentet financiare dhe ruajtjen e tyre do të kërkojnë më shumë vëmendje gjatë javës.

Dashuria: Çiftet do të kenë një farë pasigurie, veçanërisht nëse partneri duhet të marrë vendime dhe nuk do t’ju këshillojë, pyesni veten pse nuk po e bëjnë këtë. Ju tashmë e dini përgjigjen. Beqarët do të përfitojnë nga momenti i një gëzimi të madh, për të takuar njerëz të rinj në liri. Askush nuk e ndalon të bëni më shumë se një takim, kështu që nuk ka kuptim të keni probleme që nuk ekzistojnë.

Ujori

Puna: Gjatë këtij muaji është e mundur të hiqni dorë nga një nga idetë tuaja në lidhje me punën ose biznesin. Në përgjithësi, gushti është një vazhdim i ri i një procesi të ndryshimit profesional që mund të zgjasë disa muaj, përfshirë në vitin 2021.

Financat: Java do të jetë e favorshme për disa angazhime dhe veprime që lidhen me pasurinë e trashëguar, dokumentet ose kujdesin për pasurinë e prindërve dhe të afërmve të moshuar.

Dashuria: Çiftet më në fund do të gjejnë ekuilibrin dhe qetësinë e tyre të zakonshme. Do të ketë mundësi shumë pozitive për të dy, të cilat do të sigurojnë që të dy të jeni në një gjendje të mirëqenies së brendshme. Beqarët nuk do të dëshironin të humbnin shumë në situata të paqarta, të paqarta, të papërcaktuara. Ekziston një tendencë që gjithnjë t’u jepet emër një gjëje. Nuk është gabim, por duhet të lëshojmë më shumë.

Peshqit

Puna: Shmangni pranimin e ndonjë ngjarje të papritur, duke shikuar vetëm në anën e saj negative. Ka diçka të mirë në çdo ngjarje dhe ka diçka që duhet të na mbajë në gatishmëri.

Financat: Burrat do të kenë të ardhura të mira, por kostot do të jenë mjaft të larta: veçanërisht ato që lidhen me fëmijë ose të afërm të tjerë. Kjo është një javë në të cilën stabiliteti juaj financiar do të përcaktojë gjendjen shpirtërore dhe veprimet tuaja.

Dashuria: Çiftet më në fund do të gjejnë një mënyrë për të komunikuar pa u grindur. Ndoshta zgjidhja e disa problemeve të vogla ditore e ka lehtësuar këtë proces të ndërgjegjësimit. Beqarët do i marrin më seriozisht propozimet e një personi, i cili kohët e fundit po bën gjithçka që të bie në sy. Ndoshta do të jetë e vlefshme t’i jepni një shans dhe të shpëtoni nga kureshtja.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Vetem e bukur qe nuk je”/ Rudina Dembacaj kapet me komentuesen dhe e ben per 1 lek

Published

on

Pasi u be e njohur tek emisioni i humorit ‘Al Pazar’, Rudina Dembacaj beri emisionin e saj.Me pas ate e pame nen moderimin e emisionit ‘ Mos i fol shoferit’ ne te cilin pati shumellojshmeri skecesh.

Aktorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale ku shpesh publikon foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ne nje prej fotove te postuara, pervec shume komenteve pozitive, Rudina mori nje koment te cuditshem. Ndjekesja shkruan : ‘ Vetem e bukur nuk je!!’ dhe Dembacaj nuk hezitoi qe t’i kthente nje pergjigje epike.

“Ti vetem sy ne ball nuk paske!”, shkruajti ajo.

Rudina i kthen pergjigjet me shume stil dhe cdo gje e merr me shume sportivitet.

Pervec ketyre komenteve, aktorja mbetet nje person shume pozitiv dhe e dashur per publikun shqiptar.
Kujtojme se ne diten e pare te vitit 2021, Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku kurorezuan dashurine e tyre.

Continue Reading

Magazina

E mbani mend Olen e ”Perputhen”?/ Shikoni si duket ajo me rroba b anje e zh veshur ne plazh

Published

on

Fale pozave tejet prov okuese, ish konkurrentja e emisionit ‘Perputhen’ Ola Zenelaj eshte kthyer ne qender te vemendjes. Se fundmi ajo ka publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ nje foto ku shfaqet e veshur me bik ini ne ngjyre jeshile.

Ato qe bien ne sy jane format trupore perfekte te trupit te saj. Ola eshte komentuar shume per lidhjen e saj me Muratin por tani ata nuk publikojne me foto bashke.

Pas daljes nga programi si cift, ne nuk i kemi pare me bashke. Fansat e tyre aludojne qe dyshja i ka dhene fund lidhjes se tyre por as Ola e as Murati nuk kane dhene asnje shpjegim per kete.

Kujtojme se hyrja e saj ne emision ishte madheshtore, me nje kercim sen sual pas nje dere sekrete.
Ola eshte vetem 22 vjece dhe jeton ne Tirane. Ajo ka treguar se studion per shkenca poltike dhe punon si agjente marketingu ne nje kompani private.

Continue Reading

Magazina

Bora Zemani dhe Zaimina Bejne “XING” me fustanin 1000€/ Kujt i shkon me shume veshja?

Published

on

Emisioni qe ajo moderon eshte nje nga emsionet me shikueshmeri me te larte. Moderatorja e ‘Perputhen’, Bora Zemani e ka nisur karrieren e saj duke moderuar nje emision per femije.

Tani ajo eshte nje nga vajzat me simpatike dhe terheqese te ekranit. Ne cdo dalje ajo shfaqet e kuruar deri ne detaje dhe linjat e saj trupore jane per t’u pasur zili.

Po ashtu edhe Zajmina Vasjari renditet si nje nga femrat me te bukura shqiptare. Ajo kujdeset shume per pamjen e saj dhe eshte nje femer e pavarur.

Tashme ajo eshte shkeputur nga muzika po shpesh ne rrjetet sociale publikon foto te ndryshme me familjen e saj.

Te dyja bukuroshet vishen shume stil dhe kete here kane bere ‘xing’. Zaimina dhe Bora kane veshur nje fustan ne ngjyre jeshile, te care te kemba dhe me dekolte te hapur.

Ato duken shume bukur me kete fustan i cili u nxjerr ne pah linjat trupore dhe ne nuk mund te bejme dot dallime se cila ngjan me bukur.

Continue Reading

Trending