Connect with us

Shqiperia

Me vetullat e holla dhe me fustanin bojeqielli/ Ja si dukej Xhensila kur u fejua me Besin

Published

on

Xhensila Myrtezaj dhe Besart Kallaku jane nje nder ciftet me te pelqyer te ekranit. Ata e kane bere per vete publikun shqiptar me embelsine e Xhensiles dhe natyren karizmatike te Besit.

Ne disa prej fotove te publikuara, cifti shfaqet ne fillimet e karrieres respektive dhe dashurise.

Sikurse dhe sot, ata duken shume te vegjel edhe shume te dashuruar me njeri-tjetrin.

Paraqitja e tyre ka qene shume ndryshe nga si duken ata sot. Xhensila dhe Besi sot jane me te arrire ne porfesionet e tyre dhe sigurisht qe jane zbukuruar akoma me shume.

Fale embelsise dhe thjeshtesesi se tyre, ata jane gjithmone ne zemren e publikut shqiptar.

Xhensila dhe Besi jane prinder te nje vajze,Ajkes dhe te dy vazhdojne karrieren artistike te mbushur me projekte te reja.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Andi zhgënjen Tean/ Mendjen te takimi me Shqipen: Unë e pëlqej, por…

Published

on

Ne “Perputhen”, Tea dhe Andi kane zhvilluar tre takime se bashku. Mes tyre u duk sikur kishte nje kimi ne dy takimet e para por ne takimin e fundit , ky mendim ndryshoi ndjeshem.

Takimi qe kishte me Shqipen ishte ai qe i kishte mbetur ne mendjen Andit. Tea nuk ngurroi te pranonte se kishte krijuar nje pelqim per te ndersa Andi gjate emisionit u shpreh se ndodhej ne mes te dy vajzave momentalisht.

Andi u shpreh: Me thene te drejten kur kam bere takimin katerminutesh me Shqipen ka pasur nje sjellje te mire me mua. Ose eshte nje person tjeter, ose ajo qe u prezantua ne takimin katerminutesh. Ne jeten e perditshme e njeh ne situate te ndryshme, ndersa ketu nuk eshte hapesira per t’u krijuar kjo gje. Ti mund ta njohesh ne vija te trasha, por detajet nuk i njeh.

Me pas Tea tregoi : Ne ishim te dy ne te njejten mendim ne fakt. Une me Andin kam dale sepse me eshte dukur shume i denje per te dale ne takim.Nuk ka pasur nje klik, por dola. Me pelqen Andi nuk mund te them qe s’e pelqej.

“Pak me pare sapo thash me pelqen Andi, me ka terhequr me shume nga takimet. Nga Andi nuk e shoh kete gje,sot eshte shume i stepur, kjo me ftoh dhe mua. Jam me e ftohte kundrejt Andit.

(Arjan Konomi: A po aktronte Andi?)

Andi u mundonte te ishte i sjellshem. Eshte ofendim per mua nese ai ka aktruar kur ka thene, je e bukur, e zgjuar, sepse une besoj qe i kam. Nese ai thote se jam ne mes te dy vajzave dhe njera nga vajzat eshte Shqipja, ketu nuk di c’te them”, ka teguar Tea.

Continue Reading

Shqiperia

Pa filtra instagarmi dhe pa fotoshop/ Ja si dukeshin vipat shqiptar 10 vite me pare

Published

on

Personazhet e njohur te ekranit nuk kane ngurruar te ndajne edhe fotot se si dukeshin vite me pare.
Ne rrjetet sociale gjen pothuajse cdo gje nga jeta e tyre.

Disa prej tyre donin qe te mos ekzistonin as ne albumet e tyre personale dhe as mos te beheshin kurre publike.

Shume gjera kane ndryshuar nese kthehemi pas ne kohe dhe shikojme disa prej vajzave te njohura te cilat kane bere nderhyrje dhe keto foto te se kaluares i nxjerrin ato zbuluar nese i krahasojme.

Me poshte mund te shikoni se si dukeshin personazhet VIP te ekranit shqiptar 10 vite me pare.
Fotot jane te paprekura fare, orgjinale dhe pa asnje ndryshim.

Ato ngjajne shune bukur keshtu edhe pse me ndonje defekt te vogel estetik.

Flori Mumajesi ka ndryshuar per mire, pasi tani eshte me i pashem.

Majlinda Bregu, po ashtu ka nje ndryshim pozitiv duke filluar qe nga linjat e deri tek portreti.

Moderatorja Xhemi Shehu ka qene gjithmone nje bukuroshe edhe pse qe ne vite ka eksperimentuar pa fund me floket.

Ciljeta eshte po njesoj dhe nuk ka ndryshuar aspak per keto 10 vite.

Eni para 10 vitesh ishte akoma nje femije ndersa tani motrat Koci jane bere akoma dhe me te bukura.

Continue Reading

Shqiperia

Ma mori kalane nga brenda/ Xhensila tregon per here te pare lidhjen me Besin ne adoleshence

Published

on

Xhensila Myrtezaj ka rrefyer disa copeza nga jeta e saj gjate nje interviste per Alaudin Hamitin. Kengetarja e njohur ka treguar per femijerine e saj, per sakrificat dhe sesi ishte te rriteshe nga nje nene e divorcuar.
Xhensila tregoi:

“Kam qene shume femije i ndrojtur, e vetmja dritare qe ka qene hapur per mua ka qene muzika. Paragjykimi ka qene e vazhdon. A do mundja une te beja ate qe nena ime ka bere? Ime me ka lu ftuar shume per mua per motren time, u perpoq me mish e shpirt qe te shkollohemi per te qene ne rrugen e drejte. Mami gjithmone ka qene nene konservatore. Une mendoj qe keto nena dhe keto raste u duhen dhene ndihme edhe nga shteti edhe nga ne si komunitet. Ato jane heroina te verteta.”

Kengetarja gjate intervistes tregoi edhe per njohjen me njeriun e jetes,Bes Kallakun. Xhensila u shpreh se dashuria e tyre nuk ishte me shikim te pare dhe se humanizmi i aktorit ishte nje gje tjeter qe e beri te bjere ne dashuri pervec humorit.

Ajo thote: “Ai u tregua i zgjuar se e pa qe ne koken time ishte diçka tjeter qe kishte lidhje me muziken, shkollen dhe nuk isha e hapur te pranoja nje gje te re ne jeten time dhe Besi u afrua si shok dhe avash-avash i la vend vetes per te qene bashkeshorti im. Besi perveç sensit te humorit ka nje sens te jashtezakonshem humanitar. Pak muaj pasi u beme shok u lidhem. Mami ishte pro qe ta kisha shok Besin se e shikonte qe ishte i mire.”.

Ndersa per Ajken ajo tregoi se po mundohet ta bejne njeri te mire dhe se po e rrisin me shume thjeshtesi.
Xhensila shprehet: “Tan mundohemi ta rritim Ajken me shume thjeshtesi e mos te paragjykoje, qofte i bardhe, qofte i zi, qofte i pasur apo i varfer. Mundohemi ta bejme qe te jete nje njeri i mire dhe s’ka sesi te mos jete e suksesshme.”

Continue Reading

Trending