Connect with us

Aktualitet

Hena e re do te sjelle ndryshime drastike/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Të enjten, 17 shtator, zhvillohet një Hënë e re dhe shumë e favorshme në shenjën e Virgjëreshës, e cila do të ndikojë pozitivisht në shumicën e shenjave të zodiakut! Fillon një periudhë që do të na ndihmojë të gjithëve të rregullohemi dhe të transformojmë jetën tonë, të lëmë pas të kaluarën, të bëjmë fillime të reja dhe të stabilizojmë marrëdhëniet tona.

Dashuria, gëzimi dhe vullneti ynë i mirë për shoqërinë do të na afrojë me njerëzit nga të cilët jemi larguar kohët e fundit, në të njëjtën kohë do të na jepen mundësi të rëndësishme financiare dhe profesionale që do të na mbështesin në ditët e vështira që po kalojmë.

Disa ngjarje na shkaktojnë stres emocional i cili mund të ndikojë negativisht në shëndetin tonë. Kur rregullojmë një problem në jetën tonë, ai mund të ketë një efekt pozitiv shumë të fortë në të gjitha fushat e tjera të jetës sonë. Ne merremi me organizimin e jetës sonë të përditshme dhe na është dhënë mundësia të merremi me detajet në një mënyrë sistematike dhe kuptimplote. Tani është një kohë e shkëlqyeshme për të ndryshuar disa gjëra në jetën tonë të përditshme ose për të filluar një projekt të ri. Gjithashtu, përqendrohuni në shëndetin tonë ose filloni një dietë.

Meqenëse Virgjëresha drejtohet nga Mërkuri, ajo na hap mendjen dhe ne marrim përgjegjësinë për të transformuar jetën tonë për mirë. Na lejon të hedhim dritë në mënyrë racionale mbi motivet tona të errëta, të pavetëdijshme, në mënyrë që të mund të përqafojmë hijen e vetvetes pa frikë. Mendjet tona mund të na ndihmojnë të pranojmë të vërtetën dhe të heqim frikën që na mbingarkon në mënyrë që të mos torturohemi nga problemet tona, gjë që çon në ankth dhe autokritikë negative.

Cilat shenja të zodiakut preken nga Hëna e Re tek Virgjëresha?

Shenjat që do të marrin menjëherë favorin e Hënës së Re janë Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi, ndërsa shenjat e tjera do të marrin një ndikim pozitiv në fusha të ndryshme të jetës së tyre.

Dashi

Hëna e re nga shenja e Virgjëreshës do të krijojë disponimin që ju të vendosni jetën tuaj në rregull dhe të organizoheni në zona që keni lënë pas dore kohët e fundit! Fusha juaj e punës duket se monopolizon interesin tuaj dhe do të shfaqen mundësi që do të rigjallërojnë moralin tuaj, pasi përpjekjet tuaja duket se shpërblehen tani!

Nëse jeni në një periudhë papunësie, atëherë do të shfaqet një ofertë e mirë për punë dhe do të filloni një punë të re. Nëse tashmë jeni në një punë, do të ketë perspektivë për përparim dhe zhvillim. Përveç kësaj është një periudhë pozitive për të humbur peshë të panevojshme ose për ta vendosur veten në një kufizim që do t’ju ndihmojë të merrni një formë më të mirë!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të gjashtë, ju do të punoni shumë në mënyrë që të jeni më të suksesshëm në jetë. Ju mund të ndjeni nevojën për të kaluar më shumë kohë në punë në mënyrë që të përmbushni detyrimet tuaja. Mos kritikoni dhe mos nxitoni t’i parandaloni të gjithë, pasi kjo do të krijojë stres ose shqetësime në shëndetin tuaj. Eshtë një kohë e mirë për të filluar një punë të re, për të punësuar një punonjës ose çupë, për të pastruar shtëpinë tuaj dhe për t’u kujdesur për higjienën tuaj personale. Ju nuk do të keni shumë kohë të lirë dhe ritmi i jetës suaj do të jetë më i vështirë.

Demi

Ekspresiviteti, kreativiteti dhe erotizmi juaj do të jenë në kulmin e tyre nga 17 Shtatori kur Hëna e Re zhvillohet në Virgjëreshë! Nëse tashmë jeni në një martesë dhe keni familjen tuaj, atëherë gjatë kësaj kohe do të kaloni momente shumë të ngrohta me njerëzit që doni dhe do të merrni një farë kënaqësie nga fusha e fëmijëve tuaj – është e mundur që një pasardhës i ri të shfaqet në familje!

Nëse tashmë jeni në një lidhje të përhershme dashurie, do të afroheni me partnerin tuaj, marrëdhënia juaj tani do të bëhet më serioze, ndërsa një propozim zyrtarizimi ka shumë të ngjarë të shfaqet dhe t’ju japë gëzim të madh! Dhe nëse po kaloni një periudhë vetmie, me Hënën e Re në Virgjëreshë, është koha e duhur për të bërë një marrëdhënie të re dhe kuptimplotë që do të ketë perspektivë të mirë dhe do t’ju ofrojë siguri dhe besim për të ardhmen! Në të njëjtën kohë, është një periudhë pozitive për të bërë një blerje shumë të mirë dhe për të blerë një të mirë materiale, të cilën e keni planifikuar për një kohë të gjatë!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të pestë, ju do të lëvizni në një mënyrë tjetër sesa në të kaluarën, në mënyrë që të kënaqni dëshirat tuaja emocionale. Mos lejoni që e kaluara të jetë udhërrëfyesi juaj dhe të kufizoni shprehjen tuaj krijuese.Kjo është koha e duhur për të shpëtuar nga kufizimi i krijuar nga mendimet tuaja negative, të cilat ju ndalojnë të pretendoni disa gjëra për veten tuaj apo edhe gëzimin e dashurisë.Lironi veten të mendoni për mënyra të reja për të marrë kënaqësi në dashuri. Impulset tuaja do të jenë të forta dhe do të bëni gjithçka, jo sepse duhet ta bëni, por sepse ju bën të ndiheni mirë.

Binjakët

Me Hënën e Re nga shenja e Virgjëreshës, ju do të përqendroni interesin tuaj në çështje që kanë të bëjnë me shtëpinë dhe familjen tuaj. Eshtë një kohë kur ju mund të bëni një ndryshim ose rinovim të një shtëpie, e cila do t’ju entuziazmojë dhe rinovojë. Ju do të doni të adresoni disa nga problemet që kanë lindur kohët e fundit në familjen tuaj dhe me të vërtetë do të ketë përparim që do t’ju ndihmojë të rivendosni tekstet e këqija që ekzistonin në marrëdhëniet tuaja me njerëzit që doni.

Nëse marrëdhënia juaj me një të afërm ishte ftohur në muajt e fundit, tani marrëdhënia juaj do të rivendoset. Në të njëjtën kohë këto ditë të ardhurat e shtëpisë mund të rriten ose mund të lindë një fitim që do t’ju ndihmojë ju dhe familjen tuaj të plotësoni disa boshllëqe financiare!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të katërt, aktivitetet tuaja tani drejtohen në shtëpinë dhe familjen tuaj. Ju do të ndikoheni nga e kaluara dhe edukimi juaj dhe do të kërkoni të jeni me familjen tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të bërë paqe me anëtarët e familjes tuaj, për të krijuar familjen tuaj, për të blerë një shtëpi, për të lëvizur dhe për të fituar pavarësinë financiare. Ju do të ndiheni të vetë-mjaftueshëm dhe kjo ju ndihmon të gjeni fuqinë tuaj të humbur dhe ta përdorni atë. Disa njerëz dhe situata do të përfundojnë papritur. Disa prej jush do të kërkojnë të bëjnë një ndryshim në shtëpinë tuaj ose të përmirësojnë marrëdhëniet tuaja familjare.

Gaforrja

Hëna e Re në shenjën e Virgjëreshës, do të forcojë pozitivisht sektorin tuaj të komunikimit, ndërsa do të ketë takime, udhëtime dhe lajme të mira që me të vërtetë do t’ju ​​ngrenë disponimin! Eshtë një kohë kur do të dalloheni për ekstroversionin tuaj, do të takoni njerëz që keni pasur kohë për të parë dhe argëtimi do të thotë fjalën e parë! Një udhëtim i shkurtër ka shumë të ngjarë të ndodhë gjatë kësaj kohe dhe t’ju rinovojë ndjeshëm!

Në të njëjtën kohë, është një periudhë pozitive për të bërë marrëveshje të reja profesionale dhe financiare, pasi do të keni diplomacinë e nevojshme për të trajtuar propozimet që do të pranoni në favorin tuaj! Studentët e kancerit do të fillojnë studimet e tyre me perspektivën më të mirë dhe do të jenë në gjendje të përkushtohen për të mësuar dhe përparuar!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të tretë, ju mund të flisni në një mënyrë të qetë dhe çarmatosëse, pasi aftësitë tuaja të komunikimit do t’ju ndihmojnë të projektojnë qartë mendimet tuaja. Aftësia juaj për të bërë përshtypje të tjerëve me idetë dhe fjalët tuaja do të jetë e fortë. Ju do të jeni në gjendje të qetësoni nervozizmin e të tjerëve në një mënyrë më të lehtë. Ndërtimi i besimit me të tjerët do të vijë, nëse shpreheni me qetësi, thjesht dhe menjëherë. Tani keni një dëshirë të fortë për të hyrë në kontakt me vëllezërit e motrat, anëtarët e familjes ose njerëzit me të cilët jeni të lidhur emocionalisht.

Luani

Zhvillimet pozitive në fushën e financave tuaja do të ndodhin nga 17 Shtatori me Hënën e Re në Virgjëreshë! Ju duket se financat tuaja do të fillojnë të përmirësohen dhe stabilizohen, çështjet tuaja financiare do të fillojnë të vijnë me radhë dhe të zgjidhen.

Duket se portofoli juaj nuk do të mund të zbrazet, edhe nëse shpenzimet tuaja janë të mjaftueshme, diçka do të ndodhë në minutën e fundit që do t’ju ndihmojë të ekuilibroni financiarisht! Një rritje financiare që do të rezultojë nga puna juaj, ka shumë të ngjarë të ndodhë tani dhe t’ju japë shpërblimin moral! Në të njëjtën kohë, kjo periudhë është pozitive që ju të bëni një fillim të ri dashurie!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dytë, ju do të bëni hapin e parë për të përmirësuar të ardhurat tuaja dhe për të vendosur qëllime të reja financiare. Veprimet tuaja harmonizohen me vlerat tuaja dhe ju punoni me besim në veten tuaj. Nëse jeni duke kërkuar për një punë, do të kërkoni një punë që ju mbush emocionalisht dhe financiarisht dhe do të pasqyrojë mentalitetin tuaj tokësor dhe të sigurt financiarisht. Gjërat që blini tani do të jenë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme me kalimin e kohës. E njëjta gjë është e vërtetë në nivelin e marrëdhënieve.Mos lejoni që të tjerët t’ju kritikojnë ose të përpiqen t’ju mbajnë mbrapa, pasi ata thjesht janë xhelozë për suksesin tuaj.

Virgjëresha

Nga 17 shtatori 2019 por edhe për të gjithë periudhën – ku është periudha e ditëlindjes tuaj, shumë surpriza të këndshme po ju presin! Këto ditë do të bëni një llogari të brendshme, do të pranoni dhe do të mësoni nga disa gabime që keni bërë në të kaluarën dhe do të dëshironi të hapni një kapitull të ri në jetën tuaj!

Me një humor të lumtur, ekstroversion, dinamizëm dhe ekspresivitet, ju do të dëshironi të bëni fillime të reja në jetën tuaj dhe të ndryshoni shumë nga gjërat që ju kanë ngarkuar deri më tani! Qëllimet e reja do t’ju shpojnë mendjen dhe ju do të bëni më të mirën tuaj për t’i arritur ato. Do ta kuptoni se disa gjëra që dëshironi shumë, kjo kohë do të zhvillohet më shpejt sesa prisnit. Isshtë një mundësi e mirë për rritje dhe zhvillim personal, sigurohuni që ta shfrytëzoni!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të parë, ju kërkoni të përmirësoni imazhin tuaj personal, punën tuaj, paratë tuaja ose ndonjë marrëdhënie, në mënyrë që të ndiheni më mirë me veten tuaj. Ju ndjeni një rinovim emocional dhe rizbuloni veten.Ju provoni gjëra të reja dhe jeni më të guximshëm dhe më të sigurt kur bëhet fjalë për fillimin e projekteve të reja.Ju arrini të sillni prosperitet në jetën tuaj, por vetëm nëse jeni të gatshëm të ndiqni rregullat. Lëvizni bazuar në strategji të provuara dhe të testuara që janë provuar efektive në të kaluarën dhe do të bëni përparim.

Peshorja

Hëna e Re nga shenja e Virgjëreshës do t’ju japë mençuri të madhe gjatë kësaj kohe dhe do t’ju bëjë të shihni disa gjëra me pjekuri dhe seriozitet më të madh! Një ndryshim i brendshëm po ndodh brenda jush në këtë kohë, i cili ju ndihmon të përballeni me sfidat e jetës dhe të fitoni më shumë dinamizëm! Këto ditë do të dëshironi të mendoni për disa gjëra që ju shqetësojnë dhe me zgjuarsinë që keni në këtë kohë do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhjet më të mira!

Kujtimet nga e kaluara do t’ju vijnë përsëri në mendje, do të rishikoni disa nga veprimet dhe fjalët tuaja dhe do të ndryshoni planet dhe pikëpamjet që keni pasur deri më tani! Pra, duket se në këtë kohë ka një transformim brenda jush që do t’ju ndihmojë të korrigjoni gabimet dhe të kompensoni situatat që kanë ndodhur tashmë!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, ju do të keni mundësinë të lidheni me njerëzit që doni dhe të bëni një fillim të ri me ta. Ju lini pas këdo dhe gjithçka që nuk ju shërben ose ju krijon stres.Mundohuni t’i mendoni gjërat logjikisht, sepse tani ju mungon mënyra racionale për t’u afruar njerëzve dhe situatave. Ndonjëherë do të ndiheni të vuajtur, duke menduar për përvojat tuaja negative dhe duke kërkuar përgjigje. Kini më shumë besim në veten tuaj dhe mos pretendoni të ndiheni më të njohur me disa njerëz.

Akrepi

Nga 17 shtatori, Hëna e Re nga shenja e Virgjëreshës do të krijojë një gjendje shpirtërore shumë shoqërore dhe do të keni një ekstroversion më të madh sesa jeni mësuar me pjesën tjetër të kohës! Eshtë një kohë kur do të takoni miq, do të takoni njerëz që duhet të takoni për një kohë të gjatë dhe vazhdimisht do të planifikoni dalje dhe argëtim!

Në të njëjtën kohë, disa njerëz që janë pranë jush dhe që mund të kenë pasur ankesa prej tyre, do t’ju konfirmojnë ndjenjat e tyre dhe do t’ju sjellin më afër tyre! Këto ditë nuk përjashtohet mundësia për të marrë vendimin për t’u bashkuar me një klub, ose për të filluar një aktivitet të ri shoqëror (p.sh. palestër)! Pra, është një kohë pozitive për tu rrjetëzuar dhe për të shijuar momente që do t’ju freskojnë!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë, ju bashkoni forcat me të tjerët dhe forconi kontaktet tuaja shoqërore. Nëse jeni duke kërkuar mbështetje financiare, do të bëni kontaktet e duhura që do t’ju ndihmojnë pozitivisht gjatë rrugës. Ju merrni kontakt me njerëz që duan të mbështesin ëndrrat tuaja të mëdha dhe qëllimet e qarta. Afrojeni të tjerët afër jush dhe kini pasion atë që po përpiqeni të arrini. Tani ju gjithashtu keni aftësinë për të udhëhequr të tjerët ose një ekip dhe gjithçka që bëni pasqyron ëndrrat tuaja. Ju vendosni qëllime të reja dhe ndiheni plotësisht rehat dhe të sigurt me zgjedhjet tuaja.

Shigjetari

Vera mund të ketë mbaruar dhe detyrimet profesionale po rriten, por Hëna e Re nga shenja e Virgjëreshës është shumë pozitive për fushën e karrierës tuaj dhe ju mund të kaloni nëpër disa çështje që kanë ngecur deri më tani! Nga 17 shtatori do të jeni aktiv për çështje që kanë të bëjnë me biznesin tuaj, do të bëni takime, marrëveshje dhe zhvillimet tani do të fillojnë të jenë në favorin tuaj!

Ka mundësi të keni një ndryshim pune (nëse tashmë po punoni) ose të gjeni një punë të re (nëse jeni i papunë). Optimizmi juaj do të arrijë lartësitë e tij dhe tani sektori juaj financiar ngadalë do të fillojë të stabilizohet! Anëtarët e familjes suaj do të jenë edhe një herë afër jush për t’ju mbështetur dhe frymëzuar!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dhjetë, është një kohë e mirë për të riorganizuar ose rinovuar zyrën ose shtëpinë tuaj.Nëse punoni shumë, ëndrrat tuaja mund të bëhen të vërteta. Nëse jeni ambicioz dhe kërkoni një pozicion drejtues, do t’ju jepet mundësia të promovoheni shoqërisht dhe të merrni lavdërime. Tani është koha për ta bërë jetën tuaj më të qetë dhe të organizuar. Eshtë një kohë e mirë për të filluar një plan të ri biznesi ose buxhet. Nëse keni kontakte me zyrtarë të lartë dhe kërkoni të negocioni një marrëveshje, do të keni rezultate të favorshme.

Bricjapi

Hëna e Re nga shenja e Virgjëreshës, ndikon fuqishëm në shtëpinë e 9-të të horoskopit tuaj Diellor dhe ju ndihmon të rregulloni jetën tuaj! Eshtë një kohë kur do të jeni në gjendje të zgjidhni disa çështje burokratike dhe ligjore, të kujdeseni për çështje që lidhen me studimet dhe zgjerimin personal ose të bëni një udhëtim që mund të jetë i dobishëm në karrierën tuaj!

Gjatë kësaj periudhe do të vendosni bazat për dimrin që do të pasojë dhe vendimet që do të merrni do të jenë vendimtare për të ardhmen që do të pasojë! Gjithçka duket se është në favorin tuaj dhe dinamizmi dhe optimizmi që do të ndjeni këto ditë do t’ju bëjë edhe më aktiv! Shtë një kohë e mirë për të bërë kontakte jashtë vendit ose për të bërë një udhëtim në një vend të huaj!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të nëntë, është koha e përkryer për të planifikuar një udhëtim ose për të kontaktuar me njerëz që jetojnë larg jush. Ju do të jeni pak më emocionalë se zakonisht dhe intuita juaj do t’ju drejtojë si duhet, ndërsa ëndrrat tuaja mund të jenë profetike. Kjo është një kohë e mirë për të kërkuar këshillat e duhura nëse mendoni se keni nevojë për to. Njerëz të tjerë do të pranojnë bindjet tuaja tani dhe kjo gjithashtu do të krijojë mundësi për suksesin tuaj profesional. Ju jeni të gatshëm që me sinqeritet të projektojë bindjet tuaja tek të tjerët dhe të mendoni për të ardhmen tuaj.

Ujori

Hëna e Re më 17 shtator nga shenja e Virgjëreshës do t’ju ​​favorizojë në çështjet financiare, tatimore, trashëgimore apo gjyqësore! Nga vendi ku nuk e prisni, do të ketë një rezultat pozitiv që do t’ju ndihmojë në mënyrë të konsiderueshme dhe do t’ju ndihmojë të merrni diçka që vërtet dëshironit!

Përveç sektorit financiar, i cili është i qartë se do të keni përfitime të konsiderueshme, erotizmi juaj do të jetë në të mirën e tij! Nëse jeni tashmë në një lidhje, bëhuni gati të rijetoni momentet e mira të dashurisë së vjetër me partnerin tuaj! Nëse nuk jeni të lidhur në këtë kohë, atëherë një person i ri do të pushtojë jetën tuaj dhe ju do të jetoni me shumë pasion!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të tetë, është koha e duhur për të parë se çfarë ose kë keni shmangur në jetën tuaj dhe mund të mendoni se të tjerët kanë më shumë kontroll mbi ju. Seksualiteti dhe financat tuaja do të jenë në qendër të interesit tuaj dhe bazuar në përvojat tuaja, ju do të ndiheni të fuqishëm për të bërë zgjedhjet e duhura që ju përfaqësojnë. Nuk do të jetë gjithmonë e lehtë dhe ndonjëherë mund të ndiheni nën presion, por në fund të fundit do të ndiheni të çliruar dhe do të kuptoni se nuk ishte aq e frikshme sa e imagjinonit. Potenciali juaj për rritje personale është jashtëzakonisht i madh.

Peshqit

Bëhuni gati të përjetoni romancën e pafund nga 17 Shtatori kur Hëna e Re zhvillohet në Virgjëreshë (pikërisht përballë shenjës tuaj të zodiakut)! Edhe nëse në momentin që jeni duke lexuar shenjën tuaj të zodiakut nuk jeni i dashuruar, është e sigurt që gjatë kësaj kohe dashuria me krahë do t’ju ​​godasë me shigjetat e saj, nga ku nuk e prisni!

Humori juaj do të jetë më spontan dhe ekspresiv dhe flirtet që do të ndodhin do të jenë të shumta! Nëse tashmë ka një lidhje dashurie në jetën tuaj, tani mund të merrni vendimin për një zyrtarizim të marrëdhënies tuaj! Përveç fushës erotike, Hëna e Re do t’ju mbështesë në krijimin e bashkëpunimeve të reja që do të jenë shumë të favorshme dhe do t’ju ndihmojnë në biznesin tuaj!

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të shtatë, ju kultivoni intimitet më të madh në marrëdhëniet me të tjerët, qoftë kjo lidhje dashurie apo bashkëpunime. Ju do të jepet mundësia për të marrë, ushqyer dhe udhëhequr nga intuita dhe emocionet tuaja, duke lejuar që ndryshimet të sjellin më shumë harmoni në jetën tuaj. Pra, nëse ka ndonjë gjë në lidhje me marrëdhënien tuaj që ju bën të ndiheni emocionalisht të zbrazët, bëni një përpjekje për të gjetur ekuilibrin. Dhe nëse jeni vetëm në jetën tuaj romantike, gjeni ekuilibrin brenda jush dhe në këtë mënyrë do të tërheqni partnerin e duhur.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending