Connect with us

Aktualitet

Dikush po perpiqet tju ngreje kurth/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHE 20 SHTATOR 2020

SU LM I NENDHESHEM

E Shtune dhe e Djele dhe Dielli ne Virgjeresh do beje nje lidhje te brendshme me Marsin e kundert ne Dash

Do jete nje lidhje 150 grade e cila tregon lidhjen simbolike midis Virgjereshes Dashit dhe Akrepit
Te tre keto shenja nuk kane sanje lidhje me njera tjetern Iperkasin cilesive te ndryshme

Pra nuk ka lehtesi ne pershtatje

Pra ne lidhjet 150 grade midis planetetve nuk ka nje baze te perbashket dhe veprimi eshte i veshttire dhe me ankth dhe kjo mund te sjell nje agresivitet te fshehte apo te nendheshem

Dhurata e kesaj lidhje sot do jete shansi i fundit te rregullojme disa gabime te bejme ndryshime

Kujdes duhet te tregojme me mbrojtejen e trupit pasi perplasjet e forcave kundershtuese sjellin dobesi ne mbrojtejen fizike

Duhet te manaxhojme ankthin me menyra te ndryshme

Dialogizem shetitje ne natyre dhe pastrim nga mendimet negtive

Nje kafshe per shoqeri mund tju cliroj

Nje hob qe ju relakson trurin si shahu fjalekryqet apo lojrat e tavolines

Vetem mendimi pozitive mund te na ndihmoj keto dite

Dashi

Nje prapaskene ne lidhje me punene do behet kete fundjave dhe ju e ndjeni pasi keni shume nervozizem kete periudhe Marsi i kundert do ndikoj te rregulloni situatat ne nje menyre krejt ndryshe

Demi

Ne lidhje me nje projekt tuajin do dalin pengesa dhe jeni shume te bindur qe dikush ju ka ndikuar ne menyren qe ju te gabonit ne shpalosjen e startegjise

Binjaket

Ne rethin e shokeve dhe miqeve egziston dikush qe do tju veje sterkembeshin dhe kjo ju prish gjithe rehatine apo lumturine e krijuar sidomos familjare

Gaforrja

Sot dhe kjo fundjave do jete nje lufte per te mbatur pozitat tuaja ne karriere apo ne nje ceshtje ligjore e cila me sa duket do te marri per keq akoma edhe ne planin personal e shendet

Luani

Nje ceshtje e pasqaruar ekonomike do ju coj ne nje konflikt te heshtur por qe zjen nga brenda dhe ju treson ne cdo moment Kujdes nga surprizat jo te kendshme

Virgjeresha

Keni vendosur te merrni mbrapsht cdo gje qe ju perket bashke me gabimet tuaja Por e rendesishme eshte qe do beni nje beteje finale megjithese jo aq te denje

Peshorja

Shume kundershtime keni ndaj partnerit ne cift Asgje nuk po ju pelqen apo duket si me pare Ne disa raste mezi prisni ta hiqni qafe dhe ne disa raste mezi presin tju heqin juve faqe

Akrepi

Pervoja dhe zjarri i brendshem megjthese e kthen tymin mbrapsht perseri do arrij te kapercej kete moment te tymosur por jo te djegur fatmiresisht

Shigjetari

Ju duan mbrapa me cdo cmim ne marredhenie akoam edhe nese duhet te rreikojne per juKjo gjithsesi e ka nje cmim do marrin pak nga vendja juaj ne lidhje me karrieren

Bricjapi

Jeni shkaktaret kryesor per moemntin te debateve ankthit dhe stresit te njerzve te afert dhe ne pergjithesi Doni ti mbani gjerat me fanatizem por nje pyll mund te digjet edhe nga nje cigare

Ujori

Ju doni ti provoni te gjitha kurthet dhe manipulimet e strategjite prandaj do perfshiheni ne lojra te cilat mund tju kushtojne punen dhe shendetin

Peshqit

Nje mundesi e rikthyer dhe nje bashkepunim i humbur Mund te fitoni ne para por mund te humbni ne mbeshteje dhe bashkepunime Perball keni Diellin por ju do i drejtoni syte nga xhepi

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending