Connect with us

Aktualitet

Do te keni ndryshime drastike ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 14 SHTATOR 2020

NDRYSHIME RRENJESORE

E Hene dt 14 dhe Dielli ne Virgjersh do beje lidhje pozitive me Plutonin ne Bricjap

Ky Trekendesh ne shenjat e Tokes ka zgjiidhje praktike te problemeve te ndryshme

Sot do kuptojme se kemi me shume durrim rezistenc dhe force nga ajo qe kishim llogaritur

Sot hena ne Luan do kete n fakt nje perballje me Uranin ne Dem

Disa ndryshime ssidomos per shenjat fikse nuk do kete zhvillime po ndryshime te mira apo te lehta
Shenjat fikse Dem Akrep Luan dhe Ujor do perballen me te papritura dhe situata qe kerkojne transforim rrenjesor ne jeten personale apo pune e familjare

Dashi

Nje takim me nje femer sot do jete interesant por gjithmone kjo ka nje prapaskene te erret ne gjerat tuaja te qendrueshme ekonomike dhe profesionale

Demi

Nje ceshtje familjare do ju preokupoj sot me nje ndryshim apo lajm qe do jete shume i papritur dhe do ju gjej te papergatitur Kujdes duhet te tregoni me parandjenjat Sot duhet ti degjoni

Binjaket

Nje fillim i ri mund te rezultoj shume kontradiktor me deshirta tuaja te brendshme dhe tju gjej jo te gatshem shpirterisht Ne fakt do ndjeheni fatlum pasi nuk e prisnit

Gaforrja

Hena ne Luan sot do loz rol te rendesishem ne lidhje me kerkesat ekonomike por do kete mangesi apo mungese perkrahje dhe mos realizim deri ne fund te qellimeve

Luani

Sot do ju komunikojn enje ndryshim ne lidhje me punen E ndjeni te nevojshem nje ndryshim por jo kaq te papritur Nje problem me nje femer qe punoni do dali shume i forte

Virgjeresha

Keni nje deshire shpirterore te cliroheni nga nje pengese apo pqaragjykim qe i keni vene vetes Do ishte mire te hartonit nje startegji me femerore dhe me instiktive Do kuptoni qe nje shoqe ju ka tradhetuar

Peshorja

Sot do jete dite produktive ne biseda e takime Konatketet me jashte do zgjerohen dhe nje ceshtje ligjore mund te rihapet ne favorin tuaj

Akrepi

Ju pret nje ndryshim ne lidhje me punen dhe karrieren si edhe nje shkeputje nga bashkepunimet e djeshme Kjo etape e re kerkon nje fytyre te re

Shigjetari

Nje moment relaksuese i percaktuar per ju qe te jeni ne qejf dhe ne kontakt me njerez qe ju ngrene adrenalinen Nje aktivitet pak i vonuar do ju lejoj te krijoni e shijoni

Bricjaapi

Detyrimet dhe shpenzimet do riten dhe sqarimet me nje femer te afert te familjes so jene te rendesishme Praktikisht do perballeni me personin e trete qe mund te jete futur ne jeten tuaj ne pergjithesi

Ujori

Duket se jeni futur ne nje moment ku te tjeret po ju duken me moderne apo me mire se ju Nje ndikim do ju corientoj ne ate qe keni apo beni

Peshqit

Do ju ofrojne nje ndryshim pozicioni ne pune qe do kete debate dhe do mendoni se dikush qe punn me ju ka ndikuar per keq ne kete nryshimT

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending