Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje vendim qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

DASHI SOT

12/09/2020

Të përgjithshmet

Dita e sotme është paksa më presionuese në krahasim me të djeshmen pasi ekzistojnë cështje në shtëpi që kërkojnë drejt përsë drejti vëmëndjen tuaj, ndërkohë që do duhet të tregoheni më korrekt me detyrimet që keni marrë përsipër ndaj familjarëve tuaj apo cështjet që lidhen me pasurinë e paluajtshme. Por duke bërë dhe përpjekjen analoge, do të arrini të fitoni përshtypjet.

Dashuria

Nevoja juaj për siguri dhe qëndrueshmëri sot është më e fortë dhe përpiquni me gjithcka që kalon nga dora juaj për të sqaruar një situatë në cështjet sentimentale për të ditur se në cilin drejtim të hecni.

Karriera dhe financat

Akoma dhe në vështirësi nuk do të mbeteni plotësisht për para, pasi ekzistojnë persona që ju përforcojnë financat tuaja qoftë dhe në mënyrë indirekte. Por nga ana tjetër, klima në punëështë më e rëndë për shkak të ngarkesës profesionale dhe të kërkesave të larta.

DEMI DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Dita e sotme vjen për të vënë në praktike disa ide apo mendime të natyrës praktike që keni dhe kjo ka mundësi të mos ju jetë plotësisht e këndshme, ndërkohë që bëhet fjalë për një ditë ndihmuese për aspiratat tuaja dhe komunikimi është pika juaj e fortë, mjafton të veproni brenda kornizës. Fundja, nuk jeni të vetëm në përpjekjet tuaja, pasi keni aleatë të rëndësishëm përkrah.
Dashuria

Gradualisht sqarohet terreni në cështjet personale dhe ju mundeni të veproni më lehtë, duke u afruar me personin që ju intereson, por kujdesuni të përfitoni nga dita e sotme.

Karriera dhe financat

Nëse tregoheni korrekt me detyrimet tuaja, nuk keni asgjë për të patur frikë sot, pavarsisht disa cështje ekonomike të personave të tretë që lidhen në mënyrë indirekte, duket se ju problematizojnë.

BINJAKËT DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Mendimet tuaja për sot janë të orientuara në mbulimin e nevojave tuaja bazike, ndërkohë që sot ndjeni se vetëm lëvizjet tuaja nuk janë të mjaftueshme dhe ftoheni të përparoni në cështjet që ju shqetësojnë me mbështetjen e të tjerëve, ndoshta dhe nga astrologu juaj personal nëwww.astrologu.al/parashikime-personale . Por në përgjithësi është një ditë shumë e mirë për të sistemuar cështjet e natyrës praktike.

Dashuria

Sot jeni pushtues dhe kjo buron nga disa pasiguritë tuaja që nuk i keni luftuar, ndërkohë që shumë herë nuk i jepni vlerën analoge personave dhe situatave, duke mbivlersuar të parëndësishmet dhe nënvlerësuar të rëndësishmet. Fundja, e sigurta është se aspironi një ditë më të qetë.

Karriera dhe financat

Disa detyrime që nuk janë përmbushur, sot ju krijojnë disa probleme dhe ju pengojnë për të shfaqur planet tuaja, pavarsisht kësaj, brenda nga përpjekjet që bëni në ambjentin e punës, do të arrini të gjeni zgjidhje pavarsisht shpenzimeve.

GAFORRJA DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Keni disa detyrime përballë të tjerëve dhe sot ka mudnësi të ftoheni ti përmbushni. Por në përgjithësi ndjeni se kushtet aktuale kufizojnë planet tuaja, ndërkohë që në realitet ju ftojnë të largoni c’do gjë të tepër që ju largojë nga promovimi i planeve tuaj produktiv, vecanërisht nëse keni lindur në Korrik.

Dashuria

Ndjeni se sot ju ndajnë distancat, fizike apo sentimentale, me personin që ju intereson, ndërkohë që gjeni mënyrë që përfundimishnt të bashkoni hapësirat dhe të afroheni më tepër, duke lënë egoizmin me një anë. Gjithashtu, rol të rëndësishëm luajnë njerëzit tuaj të dashur.

Karriera dhe financat

Ndryshimet në programin e punës tuaj vazhdojnë, kështu që do duhet sot të jeni më fleksibël dhe të mos lini t’ju pushtojë ankthi. Gjithashtu, do duhet të jeni të kujdesshëm në lëvizjet ekonomike që bëni.

LUANI DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Detyrimet e përditshmërisë sot duken më shumë presionuese dhe ju dëshironi të shpëtoni nga realiteti i vakët, por cështjet e lëna pezull duken sikur s’ju lënë shumë hapësira zgjedhjesh. Kështu që përdorni ndihmën që ju ofrojnë familjarët tuaj dhe shfrytëzoni mundësitë për të përgatitur hapat tuaja të ardhshme.

Dashuria

Pavarsisht karakterit të lodhshëm të ditës, ju do të arrini përfundimisht të afroheni me personat e rrethit familjar, ndërkohë që investoni më shumë energji në shtëpi, qoftë dhe nëse ekziston vështirësi në komunikim me personin që ju intereson.

Karriera dhe financat

Ambjenti i punës ka shumë kërkesa nga ju dhe ftoheni të tregoni veten tuaj më të mirë. Por kini kujdes veprime tuaja ekonomike, pasi portofoli juaj sot duket mjaft i ngjeshur, por fati nuk do t’ju lënë pa ndihmë!

VIRGJERESHA DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Dita e sotme ju fton të merrni përsipër përgjegjësitë që ju përkasin dhe të aktivizoheni mbi qëllimet që keni vendosur, që përfundimisht të arrihet një rezultat praktik dhe të materializohen planet tuaj produktive. Megjithatë, pavarsisht faktit se keni shumë detyrime dhe ndiheni të presionuar, sot mundeni të arrini shumë.

Dashuria

Kontaktet tuaja janë ai elementi ku mund të mbështeteni, ndërkohë që bëni bisedime dhe takime me persona të rëndësishëm. Por do duhet të menaxhoni më mirë mënyrën sesi komunikoni me familjarët tuaj, pasi debatet mund të ekzistojnë akoma.

Karriera dhe financat

Nëse lidheni me përpjekje kolektive, sot kërkesat e të tjerëve përballë jush janë të larta, fakt që përfundimisht ju aktivizon, ndërkohë që të rejat janë pozitive dhe për financat tuaja, duke marrë parasysh se do të jeni më dinak.

PESHORJA DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Ftoheni të merrni përsipër përgjegjësitë dhe të përmbushni detyrimet që keni marrë përsipër, ndërkohë që një skenar i mundshëm për ju është se do duhet të lini me një anë jetën tuaj sociale për pak, për shkak të disa cështjeve që lidhen me shtëpinë apo familjen.

Dashuria

Akoma dhe nëse dita e sotme duket se ju kufizon zgjedhjet tuaja, ekzistojnë mundësi për zgjedhje të këndshme, pavarsisht se cështjet tuaja sentimentale favorizohen më shumë nëse jeni tashmë në një lidhje. Por në përgjithësi mundeni këtë periudhë të të stabilizoni situatat.

Karriera dhe financat

Karriera juaj por edhe imazhi që përcillni për jashtë brenda saj, sot kalojnë nga disa sprova, por të cilat përfundimisht do ti kaloni me sukses dhe kjo ka ndikim pozitiv dhe në financat tuaja.

AKREPI DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Dita e sotme ka shumë mundësi për ju, pasi mund të menaxhoni cështjet që ju shqetësojnë, por edhe të realizoni cështje që keni ndër mend, me kushtin se nuk do të trembeni aspak nga frika, pasi dita sot ju fton të jeni më shumë të përqendruar në ato që keni për të bërë.

Dashuria

Duke lënë me një anë sjellje të pamenduara, mund të bëni zërin tuaj të dëgjohet dhe të arrini më shumë në cështje tuaja personale, në një periudhë ku kërkoni tensionin dhe pasionin në lidhjet tuaja.
Karriera dhe financat

Eshtë ditë që ju ndihmon në materializim, akoma dhe nëse hasni disa pengesa të përkohshme. Por nga ana tjetër do duhet të keni kujdes shpenzimet e tepruara dhe harxhimet.

SHIGJETARI DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Ndjeni nevojën të jeni ju pas timonit të zhvillimeve, ndërkohë që hasni brenda orizontit të ditës disa pengesa praktike që ju presionojnë, qoftë dhe përkohësisht. Për më tepër, përpiquni të mendoni dhe për nevojat e të tjerëve që ju rrethojnë. Tuajat sot duken më urgjente për tu plotësuar dhe ka mundësi ky fakt të bëhet shkak për debate.

Dashuria

Lidhjet tuaja ndërpersonale qëndrojnë këtë periudhë në epiqëndrën e interesit tuaj dhe duke ruajtur distancat, fizike apo sentimentale nga personi që ju intereson, pasi ndjeni se nuk plotësohen kushtet për keni nevojë.

Karriera dhe financat

Përpiquni të sistemoni detyrimet tuaja ekonomike, por balanca e të ardhurave me shpenzimet, dhe në përgjithësi përmbajtja e portofolit tuaj sot presionohen mjaftueshëm për tu treguar korrekt.

BRICJAPI DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Sot prisni shumë nga të tjerët dhe kërkesat tuaja janë të larta, pasi nuk jeni më të kënaqur nga fjalët dhe kërkoni vepra. Por mbani mend se duhet të tregoheni më fleksibël për të shmangur tensionet.

Dashuria

Keni kaluar prej kohësh në një periudhë ku të tjerët kërkojnë shumë nga ju dhe kjo ju ngarkon,ndërkohë që nuk janë të pakta herët ku përballeni nga klima e elektrizuar në cështjet tuaja sentimentale, por aspironi të ndani një përditshmëri të këndshme me partnerin tuaj, kështu që kujdesuni të shfrytëzoni në maksimum ditën e sotme.

Karriera dhe financat

Por është një ditë e mirë për të bërë kontakte dhe në rast se përballeni me dilema, vëreni veten në vëndin e tjetrit, por kini kujdes mos lini hapësira për komente negative në ambjentin e punës.

UJORI DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Mundet programi i ditës të jetë i orientuar në detyrimet dhe cështjet e lëna pezull të rutinës, por ju mendja juaj mendon të tjera gjëra dhe ndjeni nevojën për të qëndruar larg nga turmat e lodhshme që jun mërzisin. Për më tepër, do duhet brenda programit që keni bërë për sot, të gjeni kohë për ti kushtuar kujdesit të shëndetit tuaj.

Dashuria

Pasiguritë, frika dhe ndërgjegjia që vret, ka mundësi të dalin në sipërfaqjen e jetës tuaj sentimentale dhe t’ju largojnë nga personat që ju rrethojnë, ndërkohë që duke lënë me një anë egoizmat, do të afroheni përfundimisht më pranë me personin që ju intereson. Do t’jua thotë me më detaje dhe astrologu juaj personal nëwww.astrologu.al/parashikime-personale

Karriera dhe financat

Ambjenti i punës dhe puna janë të lodhshëm sot sesa zakonisht dhe ju do të bëni “maratonë vrapimi” për ti arritur të gjitha, por mbani mend se është më e shëndetshme të qëndroni larg nga situatat e ngatërruara.

PESHQIT DITOR

12/09/2020

Të përgjithshmet

Dita e sotme ka disa pika të cilat duhet të keni kujdes, pasi është mjaft favorizuese për planet tuaja. Kështu që, sot ftoheni të materializoni ato që prej kohësh i keni premtuar vetes tuaj se do të bëni, por i keni lënë në sirtar dhe në përgjithësi sot do të ndërmerrni disa detyrime, që do t’ju kufizojnë kohën që keni qëllim ti shpenzoni në argëtim.

Dashuria

Njerëzit tuaj të dashur qëndrojnë dhe sot prioriteti juaj kryesor dhe përpiquni të jeni present në nevojat e tyre, ndërkohë nëse jeni prindër, ka mundësi të duhet të kaloni më shumë kohë me fëmijët tuaj.
Karriera dhe financat

Akoma dhe nëse shfaqen disa vështirësi në komunikim apo disa pengesa, ju do të arrini të fitoni me përpjekjet tuaja. Megjithatë, ekziston një trazim në financat tuaja nga zhvillime të papritura.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending