Connect with us

Aktualitet

Do te keni ngritje ne detyre/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te kete ndryshime te medha

Published

on

Dashi

Shmangni bërjen e shumë xhirove këtë fundjavë. Ju do ta lini veten të lirë sepse do të jeni në shtëpi, me familjen ose me njerëz me të cilët mund të relaksoheni dhe të ndiheni më rehat. Nuk do të kontrolloni gjendjen shpirtërore, nuk t’i kushtoni shumë vëmendje fjalëve, sepse ndjeni nevojën për t’u çlodhur dhe për të thënë atë që mendoni. Mos harroni se Marsi është në shenjën tuaj dhe se mund të jeni pak agresiv ndaj të tjerëve.

Demi

Sot fillon një fundjavë shumë e këndshme, marrëdhëniet tuaja me ata që janë pranë jush do të jenë të forta dhe qetësuese. Nga ana tjetër, e diela mund të jetë gjithashtu e rëndësishme. Në fakt, Venusi do të jetë në disonancë me Uranin dhe një moment i fundit i papritur kër cënon të prishë planet tuaja. Dhe kjo mund të mos jetë hera e parë që detyrohesh të përshtatesh me nevojat e të tjerëve.

Binjakët

Paolo Fox ju fton të kujdeseni për veten tuaj këtë fundjavë, për mirëqenien tuaj, për nevojat tuaja materiale, mos kërkoni të tjerët t’ju ndihmojnë, ju do të ndiheni të varur nga ata, kur në vend të kësaj thjesht do të duhet të jeni me vetveten Duhet të jesh i pavarur, të ndihesh i lirë.

Gaforrja

Nëse bëhet fjalë për një shumë parash, mendoni se çfarë mund të bëni për të parandaluar që situata të bëhet më e komplikuar. Hëna do të jetë në tranzit gjatë fundjavës në shenjën tuaj, duke rritur kështu edhe emocionalitetin tuaj. Do të jeni shumë të ndjeshëm ndaj valëve të emetuara nga ata që ju rrethojnë dhe disponimi juaj do të ndikohet. Mos lejoni që vetvetiu të manipulohet nga frika juaj dhe çdo gjë tjetër që mendoni se mund të ndikojë tek ju. Timeshtë koha të tërhiqemi nga disa që mund të kenë ekzagjeruar në periudhën e fundit.

Luani

Paolo Fox ju fton sot të bëni një pushim, qoftë edhe për një kohë të shkurtër. Ndoshta vetëm koha këtë fundjavë, vetëm koha për të rimbushur bateritë dhe për t’u çlodhur. Ju jeni tepër i stresuar dhe gjithashtu prekeni nga disonanca e Venusit dhe Uranit që do të shkaktojë tensione dhe probleme me të cilat jeni përballur tashmë disa herë këtë vit, por do të zgjasë vetëm një ditë, dy më së shumti. Nëse jeni të shqetësuar për punën tuaj, mos prisni që të gjitha përgjegjësitë të bien mbi ju

Virgjëresha

Vazhdon faza e shërimit edhe këtë të shtunë. Do të jetë një ditë kushtuar miqësisë, familjes dhe dashurisë, vlera që ju pëlqejnë sepse ato ju bëjnë të ndiheni mirë. Virgjëresha është një shenjë e dashur, e cila pëlqen të ndihmojë të tjerët dhe mbi të gjitha të kujdeset për ta. Isshtë mënyra juaj e dashurisë: bujare dhe tërheqëse, dhe për këtë arsye gjithmonë arrini të keni miratim të madh nga të tjerët.

Peshorja

Nuk është padyshim një fundjavë pushimi, përkundrazi, do të keni një mijë gjëra për të bërë dhe shumë kundërshtarë ndjenjën e detyrës që ju shtyn gjithmonë të përvishni mëngët. Ju do i merni me shumë seriozitet pritjet e të tjerëve dhe si zakonisht do t’i vendosni nevojat e atyre që janë pranë jush përpara atyre. Ju do të përfundoni duke u lodhur shumë, ndaloni për pak kohë dhe peshoni së pari nëse vërtet ia vlen të merni kaq shumë angazhime.

Akrepi

Po planifikon një fundjavë të mirë nëse doni të merni disa pushime. Nëse keni nevojë të largoheni nga të gjitha, të ndryshoni mjedisin tuaj, të rizbuloni pak aromë pushimesh dhe të shkujdesur, mos lejoni që gjërat të ndodhin rastësisht. Edhe kur gjithçka është në rregull, dhe ju mund të ndjeni një lloj lehtësie, gjithmonë e shihni diçka të gabuar. Kjo është arsyeja pse do të ishte më mirë të parandaloni dhe të krijoni kushtet e duhura që kjo të jetë një fundjavë e lumtur.

Shigjetari

Sot fillon një fundjavë shumë të ngarkuar, dhe do të keni shumë pak kohë për veten tuaj tani dhe këtë fundjavë gjithashtu. Prandaj nuk mund të thuhet se do të keni mundësinë të relaksoheni. Ju mendoni shumë për shqetësimet tuaja, u jepni shumë rëndësi çështjeve që as nuk i keni marrë parasysh më parë. Por diçka mund t’ju këtë fundjavë , ndoshta agjë shumë e rëndësishme, por sigurohuni që reagimi juaj të mos komplikojë jetën e të tjerëve.

Bricjapi

Nuk duhet të jeni shumë të etur për të qenë pranë njerëzve të tjerë. Por mos refuzoni të dilni sepse nëse jeni beqarë, disa dalje me miqtë mund të bëhen vërtet të paharrueshme! Jupiteri është në një aspekt të veçantë të Diellit. Por është gjithashtu e mundur që ju të keni një problem ligjor, për ta trajtuar deri në Tetor dhe tani nuk jeni hutuar. Ka tensione që ju bëjnë të afroheni me veten për të reflektuar.

Ujori

Nuk përjashtohet që të jeni të detyruar të punoni, më shumë sesa është e nevojshme, por mund të jetë një justifikim për të shmangur të qenit në shoqërinë e dikujt që nuk e toleroni. Ose të ndalemi dhe të mendojmë për problemet që ju shqetësojnë. Kanalizoni energjinë tuaj duke bërë diçka të dobishme për mirëqenien tuaj psikofizike dhe do të shihni se çdo shqetësim do të harrohet menjëherë.

Peshqit

Do të dëshironi të shijoni jetën dhe kënaqësitë e saj deri të Dielën. Do të jeni në shoqëri të mirë, mbase i ftuar në një festë të vogël. Do të jeni shumë të shoqërueshëm dhe me një humor të shkëlqyeshëm dhe sharmi juaj nuk do të mbetet pa u vërejtur. Fundjavë interesante për beqarët.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!