Connect with us

Aktualitet

Me kembet perpjete ne palester/ Xhensila Myrtezaj tregon sekretin e saj per te pasme te ngritura

Published

on

Xhensila Myrtezaj , kengetarja shume e dashur per publikun eshte shfaqur gjithnje e kuruar ne detaje dhe ne forme te mire fizike. Kohet e fundit e kemi pare me nje ndryshim goxha te dukshem ne trup dhe ne super forme.

Fale stervitjes ne palester, Xhensila ka krijuar kembe te tonifikuara, te pasmet dhe barke te sheshte qe me siguri shume vajza i kane zili.

Teksa stervitet nen mbikqyrjen e trajnerit, kengetarja e njohur ka postuar nje video nga palestra. Xhensila po tregon se po vazhdon me vullnet te forte per ta mbajtur trupin ne forme te tille duke mos e lene pas dore aktivitetin fizik.

Xhensila eshte nje prej mamave me trupin me se ksi te shkowbiz-it shqiptar.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Viti 2020 na e nxiu fare/ Keto jane 5 shenjat e horoskopit me FAT per vitin e mbare 2021

Published

on

2021-shi është tre muaj larg, por parashikimet e para janë bërë që tani. Cilat do të jenë shenjat që do kenë vitin perfekt, ose siç Giorno dopo Giorno e quan “vit përrallor”?

Gaforrja

Do iu vijë buzëqeshja. Do jenë mirë në çdo aspekt, profesional dhe familjar, sigurisht edhe financiar.

Ujori

Ujori është një nga 5 shenjat më me fat për vitin që vjen. Fati i mirë ka filluar të ndihet që këtë vit me ardhjen e vjeshtës.

Peshorja

Do ketë një vit të stabilizuar në çdo aspekt.

Binjakët

Do përqendrohen në aspekte thelbësore të jetës dhe do kalojnë vitin perfekt.

Peshqit

Mund të ndryshojnë punë, por gjithsesi do të jenë shumë të lumtur.

Continue Reading

Aktualitet

Do realizoni 1 nga planet tuaja te medha/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

DASHI SOT

Të përgjithshmet

Pavarsisht se kjo ditë nuk ndihmon në tërësinë e saj për cështje praktike, mund të merreni me cështje sentimentale me shumë shenja pozitive. Gjithashtu një skenar i mundshëm është se me ndihmën e familjarëve tuaj, të dëgjoni dhe zërin tuaj të brëndshëm dhe të sqaroni brenda jush dëshirat, duke larguar dhe veten tuaj nga ndërgjegjje që vret dhe frikëra.

Dashuria

Do të merrni mbështetje të rëndësishme për një cështje që ju shqetëson. E sigurta është fundja, se keni nevojë për të flirtuar, ndërkohë që mund të keni mundësi në cështjet tuaja sentimentale!

Karriera dhe financat

Përpjekjet tuaja për të vënë në një rregull detyrimet tuaja ekonomike, sot mund të sjellin rezulatet falë dhe përforcimit nga njerëzit tuaj të afërt! Por shpenzimet vazhdojnë të hecin.

BINJAKËT DITOR

Të përgjithshmet

Intuita juaj e fortë sot ju drejton në jetën tuaj sociale dhe mund të gjeni një përballje favorizuese për një publik më të gjërë.Por sigurohuni se aspiratat tuaja të mbështeten në një bazë reale, për të mos u shtyrë në gabime.

Dashuria

Po ndodhin shumë gjëra brenda jush dhe ju kërkoni përgjigje, por mendja juaj prej binjaku, nuk qëndron urtë dhe ju vë në telashe! Kështu që bëni një pauzë dhe mendoni mirë se c’farëështë ajo që dëshironi!

Karriera dhe financat

Mundet tuaja sjellin frytë në ambjentin e punës dhe produktiviteti është elementi që e bën përmbajtjen e portofolit tuaj të rritet.Pavarsisht kësaj jeni të prirur në shpenzime të tepruara pasi harxhoni më shumë para sesa është e nevojshme.

VIRGJERESHA DITOR

Të përgjithshmet

Të tjerët sot reagojnë përkrah jush dhe ftoheni të dalloni c’farëështë e dobishme dhe c’farëjo, ndërkohë që gjeni persona të rëndësishme që t’ju mbështetur në qëllimet dhe aspiratat tuaja, bredna shkëmbimeve thelbësore dhe bashkpunimeve. Kështu që bëhet fjalë për një ditë shumë të mirë për të shprehur idetë tuaja!

Dashuria

Nga klima ndihmuese e ditës, përfitojnë dhe cështjet e zemrës pasi bëheni më ofrues dhe më romantik me personin që ju intereson dhe dëshironi të jetoni njëëndërr.

Karriera dhe financat

Bisedimet me personat që kanë lidhje me karrierën tuaj janë fitimprurëse, ndërkohë cështjet që lidhen me dokumenta tashmë menaxhohen më lehtë.Pavarsisht kësaj, me mirë të shmangni rreziqet ekonomike me rezultate të dyshimta.

PESHQIT DITOR

Të përgjithshmet

Bëhet fjalë për një ditë ndihmuese dhe favorizuese, akoma dhe nëse përballeni me disa sfida në fusha të ndryshme. Nëpërmjet intuitës dhe instiktit tuaj drejtoheni në zgjidhje, duke patur njëkohësisht mirësinë e fatit për të përparuar më poshtë në planet tuaja produktive, duke sistemuar më lehtë detajet proceduriale.

Dashuria

Dita duket se ju buzëqesh, ndërkohë që njerëzit tuaj të dashur luajnë rol të vecantë në aspiratat tuaja.e vetmja që ka mundësi të jetë e rrezikshme është tendenca juaj për të zbukuruar situatat.

Karriera dhe financat

Mos u ndikoni nga pozitiviteti i ditës në lëvizje të rrezikshme në cështje ekonomike, pasi ekzistojnë akoma detyrime ekonomike që nuk janë përmbushur. Gjithashtu, eprorët do të qëndrojnë përkrah përpjekjeve dhe do stabilizojnë planet tuaja.

Continue Reading

Aktualitet

Meshkujt nuk i tolerojne keto 6 sjellje/ Nese i beni do te perfundoni duke u zene

Published

on

Mund te jete e veshtire te kuptoni se s’i ti zgjidhni gjerat pa e bere me keq situaten kur ju dhe partneri juaj gjendeni ne menyre te pashmangshme ne nje argument te zjarrte.

Ju dhe partneri mund t’i punoni gjerat ne nje menyre me te qete dhe produktike nese mesoni te ndaloni nje lufte nga pershkallezimi. Kryesorja eshte te degjosh vertete personin tjeter dhe t’i japesh idene atij se po perpiqesh ta kuptosh.

Ju nuk duhet te mendoni per biseden per sa i perket fituesve dhe humbesve sepse ju jeni ne te njetin ekip. Braxiel thote: “Konflikti eshte nje tregues i kujdesit dhe interesit per permiresimin e marredhenies.

Ne jemi me mire te pajisur per te lene menjane interesant tona dhe per te degjuar kur hyjme ne konflikt duke kujtuar se ne deshirojme te rregullojme ose permiresojme marrdheniet.

Nuk mund te kontrolloni gjithmone emocionet tuaja edhe nese po beni cmos per te qendruar te qete. Nese keni nevoje eshte plotesisht ne rregull qe te beni pak pushim.

Nje terapiste martesash e licensuar thote: “Nje gje qe çiftet mund te bejne per te ndaluar nje argument nga pershkallezimi eshte te shmangin diskutimin kur ata jane te lodhur dhe pa humor”.
Nese jeni ne kete gjendje vazhdimi i nje argumenti eshte i pavlere.

“Une i inkurajoj klientet te marrin nje kohe 30-minuta, veçmas, nese secili prej tyre po ndihet bosh dhe i merzitur. ”
Mos e perdorni pushimin per te luftuar gjate luftes por qe te jete vertete efektiv dhe i qellimshem per qetesim.

Shikoni nje shfaqje televizive, lexoni disa poezi, shkoni per nje shetitje ose beni nje joga te shpejte. Nese tani jeni me te qete atehere vazhdoni diskutimin me partnerin tuaj.

Beni cmos qe te mbani mend sa e doni dhe e respektoni partnerin tuaj. Gjerat mund te ikin me perpara me nje ndjeshmeri dhe dashamiresi shtese.

Continue Reading

Trending