Connect with us

Aktualitet

Do te takoni nje person te rendesishem/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 10 SHATOR 2020

CLIRIM FRYMEMARRJE

E Enjte dhe sot eshte dita e dyte e Marsit qe palevizshem dhe Dielli ne Virgjeresh takohet me asteroidin

Panacea2878

Perendia Panacea nga lashtesia lidhet me terapine e semendjeve per cdo sem undje

Presupozohet qe sot te gjendet ila ci per cdo sem undje apo baza e tij Por gjithsesi fal Marsit te kundert duket sikur nje zgjidhje perjashton tjetern Do gjenden terqpi per semu ndje por energjia qe na ve ne veprim do ngelet ne ituate ngrirje

Shume marredhenie qellime pasione do mbeten pezull

Dashi

Shume shnse e mundesi qe keni patur ne jeten tuaj tashme do zvogelohen ne numer por edhe mund te permbysen ato qe keni arritur deri tani

Demi

Do futeni ne nje periudhe me startegjike dhe te matur Do merrni me shume kenaqesi shpirterore dhe pune gjate kesaj periudhe Do jeni te fshehte

Binjaket

Do jeni ne nje periudhe shume ekonomike ne kete periudhe Lidhjet e planeteve do ju rikthejne disa te mira ne pune qe lidhen me shkrime publikime apo intelektuale e tregeti

Gaforrja

Cdo gje qe pretendohet e lehete ne kete periudhe d0o jete e veshtire Do merrni me shume veshtiresi pozicione pune madje do jeni ne pritje ne shumicen e reaste Po keshtu ne jeten personale do mbeten ne raft

Luani

Aferdita ne shenjen tuaj ju cliron nga pasigurite Do fitoni shume nga ana ekonomike nese merreni me mjeksi faramaci e pune teraupetike Do keni fat ne jeten er otike

Virgjeresha

Jeni ne nje moment ku mund te ndihmoni veten apo te beheni pjese e nje terapie e cila do ju cliroj fizikisht e psikologjikisht Ceshtjet ekonomike mbeten ne vend ose kthehen mbrapsht

Peshorja

Do beheni gati te shikoni partneret tuaj ne cift te ndryshuar apo nje martese qe permbysest ose nje biznes qe permbyset si projekt Merruni me veten te tjetert nuk jane aty per ju

Akrepi

Ju rikthehet nje munesi ngdalsimi ne punen tuaj per te reflektuar ne lidhje me ndryshime apo rregullime qe mund te beniMos beni fillime te reja dhe rregulloni jeten er otike duke pare mire me ke keni te beni

Shigjetari

Nje person ju del shume i keq apo krejtesisht ndryshe nga sa e kishit menduar qe ishte Nje zzhgenjim ky qe do ju beje te reflektoni per shume kohe dhe te ftofeni ne fushen e ndjenjave

Bricjapi

Nje ceshtje familjare te cilen e quanit te rregulluar apo sqaruar mund te rikthehet perseri Nje djal apo i aferm do ju krijj probleme familjare

Ujori

Per ju dita sjell nje mundesi per te ber gjera te vlefshme qe kane te beujene me jeten tuaj punen te ardhmen por qe mund te quhen edhe si nje lloj terapie

Peshqit

Do ngeli pas ne vend persa i perket vrrullit qe keni marre Ka ardh momenti te shikoni me me kujdes se cfarre pune mund te jete me e mire per ju Nje njohje ne pune do ju ngreje moralisht dhe emocionalisht.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending