Connect with us

Aktualitet

Nese ke nje nga keto 10 gjera je femer me klas moj shoqe/ ja si te terhiqni meshkujt si magnet

Published

on

Faina Ranevskaya ka thene “A keni degjuar ndonjehere per nje grua qe “do t’i ikte mendja” nese nje burre kishte kembe te bukura?”. Te qenit terheqes eshte shume e rendesishme ne marredheniet midis burrave dhe grave..

Me poshte do te lexoni disa sjellje se si duhet t’ia beni te ditur nje mashkulli qe interesoheni per te por qe ta lini ate te vazhdoje te luaje. Ketu eshte nje plan nga vete burrat.

Buzeqesh! Burrat i duan grate e buzeqeshura shume me teper sesa ato qe duken shume te sigurta ose misterioze. Buzeqeshni sepse kur kjo ndodh ju i dergoni atij nje sinjal : “Une jam e lumtur, dhe mund te te bej edhe ty te lumtur”.

Edhe nese jeni duke folur ne telefon buzeqeshni pasi eshte shume e lehte te kuptosh gjendjen shpirterore te dikujt edhe nga distanca.

Tregoni interesin tuaj. Nese interesoheni per ta, burrave u pelqen shume. Bejnini nje burri pyetje me qellimet, pikepamjet dhe vlerat e tij. Nese jeni duke biseduar dhe nuk po e kuptoni temen per te cilen ai flet, thuajani. Ju do te dukeni me te thjeshte dhe me bukur keshtu.

Kerkoni ndihme. Krijoni nje situate ku mashkulli qe ju pelqen te ndihet i forte pasi burrat nuk kane shume nga keto shanse. Mund t’i kerkoni te levize gjera ose te kontrolloje ate zhurmen e çuditshme ne makinen tende. Nje burre, ne kete menyre do te ndihet si nje shpetimtar.

Falenderojini sinqerisht. Mirenjohja eshte nje menyre e drejtperdrejte, por elegante per t’i treguar nje burri qe te intereson dhe nje shans per t’i dhene atij nje kompliment. Shikojeni ne sy dhe ne vend te falenderimit , thuaji : “Bete nje pune te shkelqyeshme. Me te vertete me ndihmuat dhe nuk mund ta kisha bere pa ty.”

Ndihmoni nje burre te ndihet i forte. Bejeni me dijeni se ndiheni shume te sigurta me te duke i treguar sa me shpesh qe ai eshte i vetmi me te cilin ju ndiheni keshtu. “Ndihmoni” nje burre te kujdeset per ju pasi mbrotja e nje gruaje eshte nje cilesi qe natyra i dha burrave.

Jini direkt. Per te kuptuar aluzionet ka shume shaka ne lidhje me paaftesine mashkullore. Nese nje burre ju pelqen ftojeni ate ne kinema duke i thene “ “Do te jepet nje film i bukur ne kinema!” Shprehuni ne menyre te drejteperdrejte gjithmone me te.

Jini te qendrueshme. Duhet te qendroni ne nje menyre te sjelljes me dike qe ju pelqen. Grate fillojne te sillen shume ndryshe nese humori i tyre ka ndryshuar dhe mjaft misterioze.Por burrat nuk e kuptojne kete gje dhe behen shume nervoze. Po krijoni telashe nese dje i keni treguar se i pelqeni shume e sot ndiheni indiferente.

Mos u mundo te behesh mike. Grate ndonjehere fillojne te sillen si nje shoqe kur perpiqen te terheqin vemendjen e nje burri ndaj tyre. Kjo sjellje bie ndesh me rregullat e lojes pasi askush nuk i gjuan miqte e tij. Mos krijoni miqesi nese jeni te interesuara per kete njeri si partner por qendroni te qarta dhe te qendrueshme.

Perdorni syte tuaj. Per t’i bere te ditur nje burri qe jeni te interesuar, syte tuaj jane nje mjet i shkelqyeshem.Shikoni ne sy nje burre teksa i beni nje pyetje pasi per te do te thote qe ju jeni te interesuara ndaj tij.

Dhe disa fjale me shume: Mos e teproni me komplimenta apo ndihme. Ai nuk duhet ta dije nese ju e pelqeni apo jo dhe kjo gje nuk do ta lejoje ate te humbas ndjenjen ndaj jush.Por ju gjithashtu mund ti thoni mashkullit si ndiheni ose ndaloni se humburi kohen tuaj dhe shikoni perreth sepse duhet te kete shume burra te tjere qe meritojne vemendjen tuaj. Thjeshte kjo zgjedhje varet nga gruaja, parimet e saj , dhe karakteri pasi vendimet jane te dyja te drejta.

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: cavapoo puppy

  2. Pingback: uzblog

  3. Pingback: Continuous integration pair programming

  4. Pingback: Esport

  5. Pingback: สล็อตวอเลท

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending