Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje lajm te mire/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot do të jenë në plan të parë problemet ekonomike në lidhje me vështirësitë për të gjetur një punë ose për të menaxhuar biznesin tuaj. Janë muaj të vështirë dhe duhet durim sepse një rimëkëmbje e vërtetë do të ndodhë mbi të gjitha nga 2021: pjesa e parë e vitit të ardhshëm do të jetë shumë e favorshme për ju. Jupiteri do të jetë në një aspekt më të mirë dhe sakrificat e përpjekjeve që po bëni tani do të shpërblehen.

Demi

Sot ekziston një gjendje e mirë astrologjike, ju keni gjithnjë e më shumë fuqi në punën tuaj ose kontroll mbi veten tuaj Ju do të jeni në gjendje të mbështeteni në aspektin e shkëlqyeshëm të Diellit, i cili është në harmoni me Satunin që thekson seriozitetin tuaj dhe ndjenjën tuaj të përgjegjësisë. Papritmas ndiheni të vlerësuar dhe besimi që të tjerët ju japin ju bën edhe më të motivuar.

Binjakët

Sot do të ndesheni me probleme financiare për shkak të shpenzimeve që nuk mund t’i shmangit dhe po luftoni për të rifituar qetësinë dhe ekuilibrin më të madh. Në përgjithësi, nuk është një kohë e lehtë për të gjithë ekonomikisht, ose ndoshta ka pasur shpenzime të tjera që sigurisht do të donit t’i shmangnit. Fatkeqësisht, menaxhimi ndonjëherë i improvizuar i financave ju detyron të kaloni në momente më të vështira, në të cilat duhet të jeni i kursyer.

Gaforrja

Ashtu si për të gjithë, ky është një vit i komplikuar . Por ju luftoni më shumë se të tjerët, sepse emocionaliteti juaj gjithashtu ju detyron të jetoni me siklet dhe brishtësinë e transportit që nuk ju përkasin tërësisht. Ndiheni keq për një të afërm në vështirësi, ose për kufizimet dhe kufijtë e imponuar tek më të dobëtit ose tek fëmijët. Dhe nëse dikush tregon një dëshirë për t’ju ndihmuar, ju nuk pranoni sepse mendoni se mund ta bëni vetë. Kjo ndoshta është e vërtetë, por nëse e pranoni këtë ndihmë ose këshillë mund të përfitoni vetëm prej saj.

Luani

Sot situata juaj astrologjike nuk është shumë inkurajuese, mund të ketë shqetësime në një nivel profesional ose sentimental. Por mos e nënvlerësoni idenë që ndonjëherë është frika që ju penalizon, jo domosdoshmërisht realiteti. Ju mund të shqetësoheni për humbjen e punës ose sëmundjen, por nuk keni ndonjë disonancë të vërtetë që mund të tregojë diçka të mërzitshme që do të kaloni. Mundohuni të jeni më të relaksuar dhe pozitiv.

Virgjëresha

Hënë dhe Saturni janë në një aspekt të veçantë sot dhe ju do të merni përsipër edhe më shumë përgjegjësi se zakonisht. Por ki kujdes që të mos jesh i ngurtë, ose shumë i ftohtë dhe i largët me ata që janë pranë teje sepse duhet të imponosh autoritetin tënd. Buzëqeshja nuk do të jetë provë e dobësisë, përkundrazi.

Peshorja

Shpesh herë duke mos dashur të ofendoni dhe prekni ndjeshmërinë e një të dashuri, shmangni thënien e gjithçkaje që mendoni. Por pastaj përfundon që ju jeni shumë i butë me të tjerët, dhe mund të ndodhë që ky qëndrim të mos jetë i dobishëm dhe që toleranca juaj ta pengojë atë të gjejë zgjidhjet e duhura. Mundohuni të mos u përgjigjeni kërkesave që ju vijnë një herë, edhe nëse është e vështirë për ju të mendoni se kjo mund të bëjë vetëm mirë.

Akrepi

Paolo Fox sinjalizon se është një ditë e bukur sidomos në lidhje me marrëdhëniet me të tjerët. Ata do të jenë të respektueshëm dhe me kënaqësi do të ofrojnë ndihmën e tyre. Ju ndjeni një ndjenjë të fortë solidariteti, e cila mund të vijë nga të tjerët, si dhe nga ju. Nëse dikush ju kërkon një dorë, nuk do t’ju shqetësojë sepse e dini se do të ketë një kthim.

Shigjetari

Ka një problem financiar për tu trajtuar dhe nuk është i ri, një borxh i vjetër që ose nuk dëshironi ose nuk mund ta shlyeni. Aspekti i veçantë i Jupiterit nxjerr në pah pikërisht vështirësitë që mund të hasni ekonomikisht. Tani situata është ende nën kontroll, por të Dielën Jupiteri do të kthehet në lëvizje të drejtpërdrejtë dhe ju ndoshta do të keni mundësinë për të shqyrtuar çështjen më nga afër që nga java tjetër.

Bricjapi

Sipas horoskopit ditor do jeni me humor të shkëlqyeshëm, do keni intuitë të mirë dhe do mund të menaxhoni më mirë një situatë që kërkon që të merni shumë përgjegjësi. Planetët Saturni dhe Plutoni janë retrogradë, kërcënimet ndoshta nuk janë konkrete, edhe shqetësimet nuk vonojnë të vijnë. Sido që të jetë, ju keni energji për të shmangur problemin dhe për të gjetur një zgjidhje.

Ujori

Sot do të jeni shumë të ndjeshëm ndaj një problemi që prek të gjithë, ose një çështje politike ose një lajmi që ju ka mërzitur. Por pse jeni kaq shumë? Bëni vetes këtë pyetje, ju nuk duhet të jeni kaq të mërzitur. Në disa raste, emocionaliteti dhe ndjeshmëria juaj ju detyron të merni gjithçka shumë seriozisht. Pak, ndoshta, dhe do të ishte më mirë të shkëputeni për të mos u nënshtruar.

Peshqit

Sot ka një qiell të mirë, por do të jetë më shumë falë jush dhe qëndrimit tuaj shumë miqësor sesa pozicionit të planetëve. Të dish që mund të mbështetesh në mbështetjen e një miku , të afërmi, të bën të ndihesh më pak vetëm dhe zvogëlon një problem që duhet të menaxhosh.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending