Connect with us

Keshilla

Kane mbetur edhe 4 muaj nga viti 2020/ Kjo eshte shenja qe do te nise nje jete te re jashte vendit

Published

on

Dashi – Mes shumë angazhimeve dhe pengesave në punë, një person i apasionuar pas jush do të jetë në gjendje të gjejë ca kohë në vitin 2020 për t’iu përkushtuar dashurisë: Shkurti dhe Shtatori do të jenë muajt më premtues, veçanërisht për takimet e reja. Marsi do të kalojë në Shenjën Tuaj nga fundi i Qershorit e tutje dhe do të nxjerrë guximin dhe shkathtësinë tuaj për të pushtuar dikë që fillimisht do t’ju japë një kohë të vështirë. S eksi do të jetë intensiv dhe mbizotërues, por tërheqja fizike nuk është e mjaftueshme!

Demi – 2020 do të jetë padyshim një vit emocionues, nga të gjitha pikëpamjet, dhe do të ketë surpriza dhe rezultate të mëdha edhe në sferën sentimentale. Jupiteri do ta bëjë fatin të vijë nga larg, kështu që është e mundur që ju të mund të jetoni një histori të bukur dhe emocionuese nga një distancë. Shkurt dhe Mars, me Marsin në Bricjap, do të jenë muajt në të cilët do të ndiheni më të fortë dhe do të gjeni guximin të shkoni përpara me dikë që ju ka pëlqyer për një kohë të gjatë. Se ksi gjithashtu do të jetë eksploziv dhe i kënaqshëm.

Binjakët– Është normale që ju të ktheheni në mënyrë ciklike në jetën e njerëzve që keni dashur në momente të caktuara të jetës tuaj dhe, madje edhe në vitin 2020, e kaluara mund të kushtëzohej. Sidoqoftë, nuk është e sigurt se diçka që zgjat do të vijë nga një reagim kthyes. S eksi me siguri do të jetë i bukur me partnerët me të cilët tashmë keni një intimitet të caktuar, por mund të jetë edhe më shumë me disa njohuri të reja. Nga prilli deri në korrik, Venera do të jetë në shenjën tuaj dhe do të përmbushë ëndrrat tuaja më romantike dhe erotike.

Gaforrja– Jupiteri, Saturni dhe Plutoni në Bricjap në vitin 2020 do të vazhdojnë t’i nënshtrohen disa testeve në fushat relacionale dhe afektive. Disa histori mund të përfundojnë përfundimisht, duke ju lënë të kuptoni se ju meritoni më shumë se sa keni menduar. Do të ndiheni shumë të tërhequr sidomos nga njerëz shumë më të vjetër se ju, me të cilët mund të keni përvoja s eksuale shumë interesante dhe dërrmuese. Dashuria është serioze dhe ju nuk do kënaqeni me thërrime.

Luani– A i lënë ndonjë hapësirë angazhimet e tmerrshme ditore për pyetjet e zemrës? Do të ishte turp nëse nuk do të hapeshit për dashurinë, me gjithë forcën e saj. Kalimi i Saturnit në Ujori në pranverë (atëherë Saturni do të kthehet në mënyrë retrograde në Bricjap) mund të ju vendosë përpara një zgjedhje të rëndësishme: nga njëra anë do të ketë mundësinë e fillimit të një udhëtimi të rëndësishëm dhe të qëndrueshëm në çift, nga ana tjetër fundi i një historie. S eksi do jetë i ëmbël, por sekondar.

Virgjëresha– Në vitin 2020 shtohet Jupiteri i madh dhe i mirë, i cili do të sjellë entuziazëm, gëzim, dashuri dhe pasion. Jeta juaj e dashurisë do të përfitojë jashtëzakonisht shumë nga ky tranzit dhe ju mund të bieni çmendurisht në dashuri me një person që përputhet me ndjenjat tuaja dhe është gati të ndërtojë diçka të rëndësishme me ju. S eksi gjithashtu do jetë magjik dhe tërheqës. Nëse dëshironi të keni një fëmijë, ky mund të jetë viti i duhur për të bërë vlerësimet e duhura së bashku me partnerin tuaj.

Peshorja– 2020 do të jetë një vit kompleks përsa i përket marrëdhënieve. Mos e detyroni kohën tuaj ose atë të partnerit tuaj: durimi me siguri do të jetë aleati më i mirë për t’u marrë me kriza të vogla ose të mëdha. Edhe nëse disa histori mbarojnë, mund të mbështeteni në tranzitin e gjatë të Venusit në Shenjën e Binjakëve në Prill, maj, qershor dhe korrik, për të bërë takime të reja emocionuese me njerëz të huaj. Në pranverë gjithashtu Saturni do të mbështesë dashurinë. Sceksi do t’ju japë gëzime: ju jeni shumë të kërkuar si dashnor.

Akrepi – Urani në Dem në vitin 2020 do të vazhdojë të sjellë tërheqje të shkëlqyera për njerëz ekstravagantë dhe të ndryshëm nga ata me të cilët zakonisht priren të jenë të lidhur. Nëse doni të keni flirte ose aventura të reja, do të prishni zgjedhjen tuaj. Nëse në vend të kësaj doni të ndërtoni diçka të rëndësishme së bashku me partnerin tuaj, ju duhet pak më shumë angazhim. Në pranverë, në fakt, me kalimin e përkohshëm të Saturnit në Ujori (i cili gjithashtu do të presë Marsin në ato muaj), dikush do t’ju provojë. S eksi do jetë argëtues dhe emocionues, si gjithmonë.

Shigjetari – Në vitin 2020 yjet do t’ju kërkojnë të konsolidoni rezultatet e arritura nga vitin 2019. Në fushën sentimentale do të ndjeni nevojën për veprime konkrete nga ana e partnerit dhe mund të jeni gjithashtu protagonist i disa skenave të vogla dhe të këndshme të xhelozisë. Kalimi i Venusit në Binjakët do të sjellë pakënaqësi në pranverë dhe fillim të verës. Sidoqoftë, nga fundi i qershorit, Marsi në Dashi do t’ju ndihmojë të lu ftoni për idealet tuaja, duke ju çuar në arritjen e qëllimeve fisnike. Edhe s eksi do jetë super!

Bricjapi- Jupiteri do të jetë një nga shumë planetët që do të jenë aleatët tuaj për vitin 2020. Do të jetë një vit me mundësi të shkëlqyera: nëse jeni çift, përgatituni vetë për të bërë projekte të rëndësishme për të ardhmen. Nëse jeni beqarë, çdo takim mund të jetë i duhuri për të realizuar ëndrrat tuaja të dashurisë. Vështirësitë e vetme mund të ndodhin në gjysmën e dytë të vitit, me Marsin në Dashi: mbase nuk do të jetë koha e duhur për një bashkëjetesë! S eksi do jetë fantastik, por do të ketë ditë kur dëshira juaj do të jetë e vogël.

Ujori – 2020 do të jetë një vit që do t’ju shohë të rriteni shpirtërisht, ekziston mundësia që të mos vini re përparimin e madh që do të bëni në lidhje me vizionin tuaj të dashurisë dhe jetës si çift. Saturni në pranverë do të kalojë në Shenjën tuaj dhe do t’ju bëjë shumë të mençur. Për të qëndruar me partnerë mediokër, preferoni të mbeteni lumturisht beqarë. Por, nuk do të jetë e gjatë! Venera në Binjakët midis Prillit dhe Korrikut me siguri do të sjellë dashuri të madhe. Hyrja në intimitet me dikë do të jetë magji edhe në s eks.

Peshqit – Disa mund të mendojnë se viti 2020 do të jetë për ju viti i miqësive të mëdha sesa i dashurive të mëdha, por në realitet kufiri midis këtyre dy botëve do të jetë me të vërtetë i hollë. Ju pëlqen ideja për të qenë së bashku me dikë që mund t’i besoni çdo gjëje. Venera në Binjakët do të sjellë pak trazira në jetën e çiftit në prill, maj, qershor dhe korrik: ideja e një tradhtie do të gumëzhisë në mendimet tuaja. S eksi do të jetë një nga shumë mënyra për të përmirësuar bashkëpunimin me partnerin tuaj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilla

11 Keshilla te Modes qe bejne Dallimin Midis Elegancës dhe Ekstravagancës

Published

on

Ne shpesh kemi tendence t’i kujtojme nuancat e vogla ne momentin e fundit kur perpiqemi qe veshja jone te duket e shkeqyeshme. Keto detaje demostrojne sensin e persosur te veshjes dhe qe i japin pamjes se nje personi ndjesine e kompletimit.

Ne menyre qe te fitoni admirimin e publikut,ne kemi zgjedhur disa gjera qe duhet t’i kushtoni vemendje.

Perlat

Vetem paramendet e vertete te modes mund te zgjedhin dhe ta kombinojne sakte kete lloj aksesori. Nje gjerdan elegant me perla te rralla ka tendencen ta beje personin qe e ka vendosur te duket me e vjeter.

Ne mode jane rikthyer gjera si reto-perlat ne forma sferike jo ideale ose perlat barok. Filloni me vathet nese keni deshire te eksperimentoni me ta sepse aksesoret duken me modern me keto perla.

Orat

Nje nga aksesoret me te dobishem eshte nje ore. Ato plotesojne pamjen e nje gruaje qe nuk humb kohen e saj dhe forcojne nje dore te holle femerore.

Ky aksesore mund te zgjidhet per cdo veshje dhe ne gama te gjere cmimesh. Zgjidhni nje rast me nje sasi minimale te detajeve dhe nje rrip me nje ngjyre neutrale nese jeni duke kerkuar nje ore per perdorim te perditshem. Per nje pamje per ne mbremje,orat me dizanje komplekse mund te jene nje shtese e mire.

Shall mendafshi

Shalli i mendafshit terheq vemendjen per disa pjese te trupit dhe i jep butesi figures.Zgjidhni nje ngjyre qe do te theksoje ngjyren syve dhe do te permiresoje tonin e lekures se fytyres nese preferoni te lidhni nje shall ne qaf.

Rroba me printime kafshesh

Nje tipar i shpeshte i koleksioneve te modes eshte printimi i lekures se kafsheve. Keto printime perdoren per te dekoruar gjithcka qe nga getat, fundet, fustanet e deri tek palltot. Ky model mund te prishe gjithcka ose mund te krijoje nje pamje te gjalle dhe te guximshme.

Nese ekziston vetem nje artikull me nje printim nga lekura e kafsheve atehere mund te krijohet nje veshje elegante dhe harmonike.

Kimono

Keto stile jane te famshme per strukturen e pelhurave dhe pasurine e printimeve te tyre te ndritshme.Ju mund te krijoni stilin tuaj duke e veshur ate me xhinse dhe nje bluze te thjeshte ose te vishni nje kimono ne vend te nje fustani. Pepiquni te mos e teproni me shume detaje.

Syzet

Zgjedhja e nje skeleti te bukur eshte mjaft sfidues. Syzet terheqin vemendjen nga syte dhe mund te korrigjojne tiparet e fytyres.

Italo Pantano, redactor ne Italian Vogua shkruan: “Sot skeletet e guximshme te zeza, klasike, plastike gjysme transparente dhe ato gjeometrike” me tela “jane mode.”

Veshjet e kokes

Per te zbuluar se cilat ju pershtaten me se mire provoni lloje te ndryshme te kapeleve. Eshte e rendesishme te mbani mend se duhet te pershtatet me formen e fytyres dhe me te gjithe veshjen tuaj.

Braletet

Nje bralete po behet nje element veshjeje qe nuk po del me nga moda.Me ndihmen e saj ju mund te krijoni imazhe te guximshme dhe terheqese. Nje bralete mund ta kombinoni me pantallona me bel te larte, xhinse ose fund. Nje bralete do te behet sendi juaj i preferuar i veshjes sepse do te jeni qendra e vemendjes kudo nese mund te arrini nje kombinim provokues por te lehte.

Veshje me stilin e burrave

Veshjet me stilet e meshkujve mund te jene te pershtatshme per cdo veshje moderne. Kjo kemishe ose xhakete sportive mund te permiresoje atraktivitetin e nje gruaje ne menyre mjaft efektive.

Ne menyre qe te krijoni nje pamje te bukur, zgjidhni veshje sipas mases tuaj.Pamjen e veshjeve te stilit per meshkuj mund ta permiresoje ne menyren e perkryer grimi i theksuar, kepucet me take te larte, aksesoret dhe cantat me shkelqim.

Veshje asimetrike

Veshjet asimterike mund te ndryshojne ne menyre te konsiderueshme proporcionet e trupit dhe jo cdo grua do te ishte e gatshme te provonte nje pamje me keto detaje.
Kjo prerje e pabarabarte terheq vemendjen ne vendet e nevojshme, duke marre vemendjen nga gjerat qe nuk jane ne proporcion.

Takat

Kepucet me platoforme te larte kane tendence ta bejne tere trupin te duket disproporcional.

Ndersa takat e larta duken elegante dhe te kendshme. Ato jane gjithmone ne mode, ju bejne qendren e vemendjes se gjithkujt dhe mund te permiresojne cdo pamje.

Continue Reading

Keshilla

E fejuar jashte ‘Perputhen’ / Jasmina Kadriu ka nje shpjegim per foton qe qarkulloi ne media

Published

on

Në média ka qarkulluar mé shpéjtësi të madhé një foto é konkurréntés së “Për’puthén”, Jasmina Kadriu, mé një mashkull mistérioz mé të cilin shfaqét duké u puthur.

Lart é poshtë u tha sé ajo është é féjuar jashtë émisionit, ndaj konkurréntja është détyruar t’i përgjigjét të gjitha këtyré aludimévé.

Ajo é ka ripostuar foton në InstaStory-n é saj, duké sqaruar sé pérsoni në fjalë është ish-i dashuri, mé të cilin s’ka më asnjë lidhjé.

Madjé, Jasmina shkruan sé publikimi i fotové është cënim privatësié për djalin që nuk është pérsonazh publik.

“Eshtë mbi é 20-ta faqé që po é hédh ISH-in tim! Pikë së pari nuk mund të hidhni një pérson privat sé është cënim i privatësisë, sidomos kur ai nuk ka të bëjë mé mua! E dyta, nësé doni të bëni lajmé, të paktën gjéni diçka kohérénté, jo këtu é para 7 muajsh sé latë nam! Kështu që mos iu fusni angarivé é léjini njérëzit të jétojnë të qétë pa u prishur punë mé këto lajmé pa lidhjé! Nuk ka taksirat askush të pëfshihét në “skandalét” tuaja!”- shkruan Jasmina é révoltuar.

Që préj hyrjés së saj në émision, konkurréntja shfaqi aféksion të madh për Andin, mé të cilin ka shkëmbyér édhé puthjé në buzë.

Continue Reading

Keshilla

Harrojeni piskatoren dhe dyllin/ Ja si te hiqni qimet dhe pushin e fytyres pa dhimbje dhe me lehte

Published

on

Qimet në fytyrë janë një problem që e kanë një pjesë e mirë e grave. Shkaqet janë të  ndryshme, si p.sh çrregullimet hormonale. Shpesh herë depilimet shkaktojnë irritime, puçrra me infeksion dhe skuqje të lëkurës.

Për të shmangur të gjitha këto ka disa mënyra me anë të maskave. Këto lloj maskash mund t’i bëni në shtëpinë tuaj pa shumë produkte.

Do t’ju duhet 1 e bardhë veze. Në një pjatë ndani të bardhën nga e verdha e vezës. Me anë të një furçe e shpërndajmë të bardhën e vezës në fytyrë. Menjëherë pas kësaj, vendosim mbi të bardhën e vezës në fytyrë një pecetë të hollë.

Mund ta vendosni në të gjithë fytyrën ose në pjesët ku keni qime te padëshiruara. E lyejmë pecetën sërish me të bardhën e vezës, dukë përdorur një furçë ose gishtat tuaj. Sipër shtresës së dytë të bardhës të vezës vendosim sërish një pecetë tjetër të hollë.

E lëmë të bardhën e vezës të ftohet. Më pas fillojmë të heqim ngadalë pecetat e thara. Bashkë me to do të ikin dhe qimet.

Maska me sheqer dhe mjaltë: 1 lugë gjelle sheqer kaf ose të bardhë. 1 lugë gjelle mjaltë. 1 lugë gjelle ujë, 1 tas që duron nxehtësinë e mikrovalës, 1 spatul(ose shkop akulloreje), disa copa në formë shiritash

Udhëzime: Vendosini të gjithë përbërësit në një enë që duron nxehtësinë. Vendosini enën në mikrovalë ose në një ngrohëse të çfarëdoshme. Përzieni përbërësit për rreth 30-35 sekonda, deri sa përzierja të fillojë të flluskojë dhe të kthehet në ngjyrë kafe. Largojeni enën nga nxehtësia dhe lëreni përzierjen të ftohet pak, sa mos ju djegë lëkurën. Pra të jetë e ngrohtë por jo e nxehtë

Merrni pak nga dylli i ngrohtë me anë të një spatula dhe vendoseni atë në zonën ku keni qimet e padëshiruara. Merrni një copë në formë shiriti dhe vendoseni mbi zonën e lyer me dyllë. Me anë të gishtave ushtroni pak presion mbi copën, duke e sheshuar atë me lëvizje sipas drejtimit të rritjes së qimeve. Më pas tërhiqeni copën me ngadalë në drejtimin e kundërt të rritjes së qimeve. Përsëriteni të njëjtin proces deri sa qimet e padëshiruara të jenë larguar nga fytyra juaj.

Maska me shafran Indie: Shafrani i Indisë mund të përdoret i vetëm ose i kombinuar me përbërës të tjerë për heqjen e qimeve të fytyrës. Ai ka veti antibakteriale dhe parandalon infeksionet e lëkurës.

Merrni 2 lugë çaji shafran Indie dhe përziejeni atë me ujë për të bërë një pastë të hollë. Shpërndajeni përzierjen në fytyrë dhe lëreni për 10-15 minuta. Pasi maska të jetë tharë, fshijeni atë me një copë pak të lagur duke e lëvizur copën në drejtimin e rritjes së qimeve.

Përdoreni këtë maskë rregullisht për disa javë deri sa qimet e fytyrës tuaj të jenë larguar plotësisht, njëherë e përgjithmonë.

Continue Reading

Trending