Connect with us

Aktualitet

Kjo eshte java me e mire e muajit shtator/ Zbuloni 2 shenjat me te favoriuara me parate kete jave

Published

on

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime?

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI 21.03 – 20.04)

Puna: Situata në punë po ndryshon, mirëpo ju po qëndroni indiferent. Për ju kjo është një brengë, andaj po ju kaplojnë frika dhe dyshimi nëse keni gabuar diçka. Mos u brengosni, ajo që askush nuk ju akuzon nuk është shenjë e keqe, përkundrazi. Për ju është mirë që aktualisht askush nuk po ju pengon. Mbështetuni ekskluzivisht në aftësitë tuaja dhe kini kujdes, mund të keni probleme me autoritetet.

Shëndeti: Kontrolloni shtypjen e gj akut.

Dashuria: Me pak më shumë durim do të mund t’i zgjidhni problemet emocionale me partnerin, mirëpo mos prisni që ai t’jua lexojë mendimet. Duhet patjetër të jeni të sinqertë, të qartë dhe të vendosur. Çfarëdo komunikim i shkurtër qoftë edhe porosi e shkurtër mund të jenë shkaktarë mosmarrëveshjesh të cilat më vonë vështirë do t’i sqaroni.

DEMI (21.04 – 21.05)

Puna: Përfundoni punët e papërfunduara me të cilat jeni marrë një kohë të caktuar. Përfundimisht po del në pah epilogu i diçkaje në të cilën keni punuar gjatë. Është kohë e përshtatshme edhe për hulumtim dhe mësim. Është e sigurt mundësia që do t’ju arrijë një ofertë që t’i bashkoheni ndonjë organizate ku do të tregoni në tërësi aftësitë tuaja, sepse komunikimi dhe bindja juaj për atë punë mund të jetë e vlefshme.

Shëndeti: Dhembje të këmbëve.

Dashuria: Kjo është njëra ndër ato periudha kur ju duket që më së miri është të tërhiqeni. Arsyeja e vërtetë e gatishmërisë së tillë qëndron në faktin që ju mundon pavendosmëria e madhe për shkak të së cilës nuk po arrini të orientoheni dhe të merrni vendimin e duhur me të cilin do t’i zgjidhni të gjitha dilemat dashurore.

BINJAKËT (22.05 – 21.06)

Puna: Po kërkoni mënyrën se si ta gjeni arsyetimin përse jeni në vendin nga i cili shumica e bashkëpunëtorëve tuaj kaherë kanë ikur. Angazhimi do t’ju shpërblehet, mirëpo për shkak të dëshirës së tepruar që diçka ta çoni deri në fund, rezultati në fund nuk do të jetë i parëndësishëm. Këto ditë, deri te ju do të arrijë një lajm i cili do të ndikojë qenësisht në rezultatin e planeve tuaja afariste.

Shëndeti: Nervozizëm dhe pagjumësie shtuar.

Dashuria: Temë kryesore në jetën tuaj dashurore, këto ditë, janë disa gënjeshtra apo heshtjet e dikujt. Pasiguria e rezultateve mund të shkaktojë situata të pakëndshme për shkak të të cilave do të ndiheni madje edhe të sëmurë. Mos reagoni ndaj çdo provokimi, mposhtni frikën, sepse kriza e sapokrijuar është e karakterit kalimtar.

GAFORRJA (22.06 – 22.07)

Puna: Nuk po i merrni gjërat me maturi, andaj pa nevojë po i komplikoni marrëdhëniet me njerëzit të cilët janë të rëndësishëm. Mos e impononi qëndrimin tuaj, sepse nuk do të kalojë. Njëherësh, mos i komentoni personat pas shpine në mënyrë që më vonë të detyroheni t’u kërkoni falje. Kushtoni kujdes kondicionit tuaj fizik, sepse, jeta e çrregullt dhe rraskapitja po marrin hov. Nëse nuk ndaleni, ju pret rënie serioze energjie dhe ftohjeje.

Shëndeti: Lodhje kronike.

Dashuria: Jeni përplot emocione, aq shumë sa nuk dini çfarë të bëni me to. Kur nuk keni ku t’i orientoni, filloni ta transmetoni tensionin te të tjerët. Në sulm është personi i dashur, por nuk e dini që nuk ka arsye për të. Me humorin tuaj të ndryshueshëm pa nevojë mundeni të shkatërroni raportet e mira me personin e dashur.

LUANI (23.07 – 22.08)

Puna: Po ju preokupon ideja që të filloni një punë private. Marrëdhëniet e tendosura me shefat dhe atmosfera e keqe në ambientin e punës mund ta përçajë ekipin e njerëzve me të cilët biznesi i pavarur është i mundshëm. Mos harroni që atje ku është interesi në plan të parë, nuk ka vend për emocione. Nëse gjeni kënaqësi në punë, do të liroheni nga ngërçi dhe vetvetiu edhe nga nevojat e pakëndshme që diçka në shpejtësi të ndryshoni.

Shëndeti: Kujdes nga ftohja.

Dashuria: Po ndiheni sikur jeni nën kontroll të vazhdueshëm, ndërsa kjo është në kundërshtim të plotë me temperamentin tuaj. Personi i dashur ka nevojë për përkrahje dhe nuk ka mjaft kuptim për mendjelehtësinë tuaj kronike. Këto ditë çdo temë shumë serioze mund të shndërrohet në konflikt të hapur.

VIRGJËRESHA (23.08 – 22.09)

Puna: Po ju pret një leksion i rëndësishëm në të cilin mund të mbizotëroni padurimin tuaj, njërën nga karakteristikat të cilat shpesh janë kundër jush. Besoni forcës suaj intelektuale, mirëpo, po ashtu duhet patjetër të jenë të ndërgjegjshëm që është joreale që çdo gjë patjetër duhet të jetë gati tani dhe menjëherë. Ambiciet e mëdha papritur mund të jenë të ndërprera me një vendim të pavolitshëm i cili do t’ju demoralizojë.

Shëndeti: Kujdes nga lëndimet.

Dashuria: Jeni emocionalisht shumë të shqetësuar, andaj aspektet këto ditë edhe më shumë do t’ju komplikojnë ruajtjen e qetësisë. Personi i dashur, në shikim të parë, me komente të parëndësishme edhe më shumë po destabilizon, andaj kjo kërcënon që të mbush tepër gotën edhe ashtu plot. Atmosfera është e pakëndshme, mirëpo nuk do të zgjasë shumë.

PESHORJA (23.09 – 22.10)

Puna: Jeni tepër të ndjeshëm. Po e ngarkoni veten me mendimet e të tjerëve, ndërsa, njëherësh, po punoni sipas mendjes suaj. Është momenti i fundit që të përcaktoheni, ose të luani sipas dëshirës së të tjerëve apo do t’i injoroni të tjerët çfarë flasin. Situata financiare po stabilizohet, bashkë me të po arrin edhe një lajm i cili mund t’ju brengosë. Këto ditë pushoni më shumë dhe jini më të matur ndaj çdo gjëje.

Shëndeti: Bronkiti.

Dashuria: Kjo periudhë fillon me plane dhe ambicie të mëdha. Po kapni çdo rast në mënyrë që sërish t’ia impononi dominimin tuaj personit të dashur. Kjo mund t’jua komplikojë edhe më shumë marrëdhëniet dashurore. Nëse nuk mund t’i bëni ballë kësaj, pason një konflikt serioz. Mos u ngutni, sepse mund të dilni humbës.

AKREPI (23.10 – 22.11)

Puna: Po merrni një informacionin i cili do të tregojë drejtimin në të cilin duhet të zhvillohet karriera juaj. Jeni të vetëdijshëm që para jush është një periudhë e mundimshme pothuajse në të gjitha sferat. Jeni përplot energji dhe vullnet, ndërkaq durimi ju bën edhe më të fortë. Edhe pse nga ju pritet që të angazhoheni edhe më shumë, nëse do të jeni të qëndrueshëm, në fund do të jeni të kënaqur me rezultatet.

Shëndeti: Probleme me fytin.

Dashuria: Personi i dashur nga ju pret diçka që për ju është e pakuptueshme. Mendoni për hapat konkretë, në mënyrë që ta formoni dhe bëni zyrtare lidhjen dashurore. Mos merrni vendime nën presionin e tillë, nëse nuk jeni të sigurt për atë që dëshironi.

SHIGJETARI 23.11 – 21.12)

Puna: Çështjet financiare i keni në plan të parë, sepse rezultatet të cilat i keni pritur ju kanë munguar. Kjo është një periudhë amullie, prandaj është më mirë që të përgatiteni me kohë. Durimi dhe qëndrueshmëria ju janë ana e fortë, ndërkaq këto ditë ju janë të domosdoshme. Mos provoni që me çdo çmim t’i zbatoni mendimet tuaja, nuk është koha e duhur për to.

Shëndeti: Probleme me tretjen.

Dashuria: Jeni të rrethuar me njerëzit të cilët i tërheq energjia juaj pozitive. Për shkak të situatës së mirë financiare jeni në mundësinë që për atyre t’u organizoni një aheng. Në një rrëmbim të humorit të mirë mund t’ju ndodhë të harroni partnerin dhe faktin se kush vërtet gjithmonë është në anën tuaj.

BRICJAPI (22.12 – 20.01)

Puna: Keni shumë ide se si ta avanconi jetën tuaj, mirëpo asnjëra nuk është mjaft bindëse për të marrë përfundimisht vendim. Në atë dilemë po ju kalon koha, ndërkaq në këtë periudhë është me rëndësi ta kuptoni sa gjëra të tilla ju kanë dështuar. Ndoshta dikush ka përvetësuar planin tuaj dhe me të madhe e ka zbatuar në jetë. Nëse keni ndonjë marrëdhënie të parregulluar, është koha ta sqaroni.

Shëndeti: Dhembje e eshtrave.

Dashuria: Pakënaqësia në planin dashuror po kërcënon të bëhet shkaktare e një konflikti serioz ndërmjet jush dhe personit të dashur. Shkaktari i vërtetë i gjithë kësaj qëndron në atë që tashmë një kohë të gjatë, marrëdhënien e keni reduktuar në korrespondencë dhe në biseda telefonike, të cilat vazhdimisht po përfundojnë me mosmarrëveshje. Bëhuni të durueshëm.

UJORI (21.01 – 19.02)

Puna: Keni bërë një veprim të pamenduar, andaj për këtë shkak jeni gjendur në situatë goxha të pashpresë. Për t’i zbutur pasojat, vullnetarisht merrni përgjegjësinë dhe zgjidhni problemin. Lidhur me këtë ju pret një bisedë dhe nuk do të jetë e këndshme. Megjithatë, do të keni një shans të ri nëse do të jeni të gatshëm ta përballoni kritikën dhe të ofroni sqarim logjik.

Shëndeti: Alergjitë.

Dashuria: Mendoni për argëtime dhe udhëtime. Me mendime jeni larg nga vendi i qëndrimit, andaj do të jetë e dëshirueshme që të përqendroheni, në të kundërtën, ju pason kthim i dhembshëm në realitet. Jeni të shpërqendruar, nuk është momenti i duhur për kurrfarë vendimesh përfundimtare, posaçërisht nëse kanë të bëjnë me marrëdhënie familjare apo dashurore.

PESHQIT (20.02 – 20.03)

Puna: Po ju arrijnë ndryshime në realizimin e të cilave keni pasur rol të konsiderueshëm. Këto ditë durimi nuk është ana e fortë juaja, andaj do të ketë tensione të caktuara dhe humor të keq. Është e domosdoshme që gjërat t’i mbani nën kontroll dhe ta frenoni temperamentin tuaj, në të kundërtën do t’ju pasojnë strese serioze. Nëse gjendeni në rrethana që të nënshkruani ndonjë dokument, kini kujdes, sepse mund t’ju përvidhet ndonjë gabim.

Shëndeti: Kontrolloni sytë.

Dashuria: Në qendër të vëmendjes është partneri, për shkak të ndonjë arsyeje ai këto ditë ka nevojë për më shumë përkrahje dhe për më shumë kujdes tuajin. Nga ju pritet tolerancë e madhe, ndërkaq ju këtë gjë nuk e keni. Tension të tepërt po shpenzoni në aktivitete fizike, me këto aktivitete do të kthjelloni mendjen dhe do të shpikni ndonjë strategji të re.

8 Comments

8 Comments

  1. Pingback: ssn cvv shop

  2. Pingback: Cybersecurity and banking

  3. Pingback: callbreak, ludo, rummy, 29 & solitaire card games

  4. Pingback: moving out of state

  5. Pingback: spellcasting.biz Daily Blessings

  6. Pingback: sbobet

  7. Pingback: piabet, piabet giriş

  8. Pingback: คลิปหลุด

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Sipas parashikimeve nga Paolo Fox / Ja çfarë e acaron më shumë çdo shenjë të horoskopit

Published

on

Sigurisht nuk kemi nga ta dimë ndryshe, nëse nuk analizojmë shenjën tuaj të horoskopit.

DASHI:

Pritja. Çdo gjë që ka lidhje me durimin, është mankth për njerëzit e shënjës së dashit. Rradhët e gjata, pritja në telefon, pritja e rezultateve të një provimi janë situata, në të cilat ata e humbasin qetësinë.

DEMI:

Lëvizja. Paketimi dhe zhvendosja në një qytet tjetër është stresuese për këdo, por për demat, të cilët njihen se pëlqejnë stabilitetin, janë të tmerrshme.

BINJAKET:

Program i ngurtë. Binjakët njihen si njerëz me shpirt të lirë dhe urrejnë t’i raportojnë dikujt diçka, sidomos nëse ka lidhje me rutinën dhe një afat të caktuar. Përpikmëria ndërhyn në ndjenjën e tyre të pavarësisë dhe iu shkakton sulme paniku.

GAFORRJA:

Një ndarje. Të gjithë e kanë të vështirë të përballojnë një ndarje, por gaforret thjesht nuk munden. Për ta, humbja e një partneri romantik është njëlloj si humbja e vetvetes.

LUANI:

Të mos iu dalë si dëshirojnë. Luanët e janë të fortë dhe me vetëbesim përballojnë gjithçka, përveç të mos iu dalë e tyrja. Situata, me personalitetin e luanëve, ka tendenca dramatizimi.

VIRGJERESHA:

Të jetojnë në rrëmujë. Falë njerëzve të tjerë me të cilët jetojmë, na ndodh të kemi një shtëpi apo mjedis të rrëmujshëm. Për virgjëreshat kjo është e papranueshme.

PESHORJA:

Konflikti. Për peshoret konfliktet janë të papërballueshme. Ata do të përpiqen shumë për t’i zgjidhur, duke sakrifikuar edhe shëndetin e tyre mendor.

AKREPI:

Pabesia. Një partner që tradhëton është vështirë për t’u kaluar nga kushdo, por për akrepat besnikë dhe të fiksuar pas intimitetit, tradhëtia është e tmerrshme. Kjo mund të nisë një spirale fiksimi dhe inati, nga e cila duhen vite për të dalë.

SHIGJETARI:

Ndjesia sikur kanë ngecur. Shigjetarët i adhurojnë aventurat, eksperiencat e reja dhe idetë e freskëta. Në momentin që ndihen sikur kanë ngecur në jetën e tyre, ata tmerrohen dhe nuk dinë si të veprojnë.

BRICJAPI:

Pushimi nga puna. Bricjapët vlerësojnë sigurinë financiare dhe titullin në punë, më shumë se gjithçka. Një pushim nga puna i shkund ata.

UJORI:

Padrejtësia. Ujorët refuzojnë të pranojnë se jeta është e padrejtë, një mësim të cilin e marrim që në kopësht. Nëse shohin një padrejtësi ndaj tyre ose ndaj personit që duan, ata dalin jashtë kontrollit.

PESHQIT:

Të nxitohen për të bërë diçka. Peshqit kanë nevojë të ecin me hapin e tyre. Fatkeqësisht, shoqëria jo gjithmonë është.

Continue Reading

Aktualitet

Flet astrologu Jorgo Pulla / Ja 7 nga shenjat më tërheqese të horoskopit

Published

on

Për të tërhequr dikë nuk duhet vetëm të jesh e bukur në pamjen e jashtme, por duhet të kesh edhe karizëm e shpirt të bukur. Këto janë 5 shenjat që i kanë këto aftësi dhe dallojnë nga të tjerat.

Peshorja. Të lindurit e kësaj shenje të mahnitin me sigurinë dhe humorin e tyre. Përherë ata mundohen të duken mirë në publik, madje kanë edhe një stil të veçantë. Peshoret duan të duken përherë joshëse sepse t’iu pëlqejnë të tjerëve është prioritet.

Binjakët. Inteligjenca që zotërojnë personat e kësaj shenje bën që të gjithë të tërhiqen pas tyre. Ata dinë përherë të bien në sy edhe me ngjyrat e ndezura, materialet që përzgjedhin dhe çdo detaj tjetër. Ana enigmatike është një tjetër veçori e binjakëve që tërheq vëmendjen. Personaliteti i pasur dhe i ndërlikuar bën që ata të adhurohen më tepër.

Luani. Plot dritë dhe vezullim, personat e kësaj shenje zjarri i bëjnë të gjithë të kthejnë kokën. Edhe karizma është një tipar që i bën më tërheqës. Në dashuri, luanët përdorin çdo lloj mjeti për të rënë në sy dhe për të tërhequr personin që duan. Elokuenca i bën edhe më sharmantë.

Demi. Joshja është instinktive për personat e kësaj shenje. Talenti i tyre për t’u shprehur i tërheq të gjithë. Nga ana tjetër shija e hollë i bën të adhurueshëm dhe të veçantë. Inteligjenca emocionale dhe misteri që kanë, janë gjithashtu shumë të rëndësishme për të tërhequr të tjerët.

Shigjetari. Sharmi i të lindurve të kësaj shenje qëndron tek sjellja e tyre. Ata janë përherë të disponueshëm për të ngushëlluar e për të qetësuar shpirtrat e të tjerëve. Nga ana tjetër ajo që i bën tërheqës shigjetarët është edhe bujaria.

Continue Reading

Aktualitet

Ja cila është frika juaj më e madhe sipas shenjës suaj të horoskopit / Parashikimet nga astrologu Paolo Fox

Published

on

Edhe sikur të jeni guximtarë dhe të fortë, nga diçka me siguri keni frikë.

Dashi: Frikë nga humbja e personit të dashur. Qoftë një ndarje apo një vdekje, dashët nuk duan kurrë të përballen me fundin e një lidhjeje të gjatë. Në fakt jeta është ë tillë dhe ata duhet të mundohen ta pranojnë realitetin.

Demi: Frikë nga kaosi. Personat e shenjës së demit janë ndër më të qëndrueshmit e zodiakut, prandaj kur diçka nuk ju shkon si duhet stresohen pafund, Kaosi i frikëson më shumë se çdo gjë tjetër në këtë jetë.

Binjakët: Frikë nga humbja. Binjakët kanë tendencë të jenë perfeksionistë, prandaj as që e mendojnë dhe as nuk mund ta pranojnë humbjen. Kjo lloj frike mund t’i bëjë ata edhe më të përkushtuar, por edhe mund t’iu trazojë shpirtin.

Gaforrja: Frikë nga të qenit të përjashtuar. Ndjeshmëria dhe përkujdesi i bën gaforret ndër më të butët dhe të ëmblit në botë. Edhe pse këto janë cilësi, ndonjëherë mund t’i mbajnë të tjerët larg. Pikërisht të ndjerit të përjashtuar dhe të lënë mënjanë i frikëson më shumë personat e kësaj shenje.

Luani: Frikë nga mediokriteti. Duke qenë se punojnë shumë luanët duan të arrijnë përtej asaj që të gjithë presin. Në momentet e shkëlqimit ata duan që miqtë dhe të afërmit t’i dallojnë e t’i përgëzojnë pasi kur nuk e marrin këtë ata lëndohen. në njëfarë mënyre frika nga mediokriteti i shoqëron ata gjithë kohës.

Virgjëresha: Frika nga të qenit i varur prej dikujt tjetër. Mbështetja tek tjetri është më shumë paqëndrueshmëri në jetën e virgjëreshave. Të qenit pranë personave të paorganizuar është ajo që i tremb më shumë ata.

Peshorja: Frikë nga shkaktimi i dhimbjes. Personat e shenjës së peshores\s janë shumë të dashur dhe përkujdesen përherë për tjetrin. Frika e tyre më ë madhe është të shkaktojnë dhimbje tek dikush pa e menduar dhe pa dashje.

Akrepi: Frikë nga intimiteti. Personat e shenjës së akrepit duken të parrëzueshëm dhe sikur nuk mund të lëndohen asnjëherë, por në fakt nuk është ashtu. Për këtë arsye ata kanë frikë t’i hapen dikujt dhe të afrohen shumë.

Shigjetari: Frikë nga humbja e pavarësisë. Shpirti i lirë dhe spontan i shigjetarëve është ai që i veçon nga të tjerët. Një shef kontrollues apo një partner dominues s\dhe kufizues është makthi i tyre.

Bricjapi: Frikë nga gjykimi publik. Personat e shenjës së bricjapit luftojnë fort për të realizuar ëndrrat e tyre dhe duan që të tjerët t’i vlerësojnë. Frika më e madhe e tyre është mospranimi dhe gjykimi i rezultateve që kanë arritur.

Ujori: Frikë nga dobësia. Personat e shenjës së ujorit duan t’i mbrojnë gjithmonë të tjerët dhe të jenë të fortë. Ata janë krenarë që e bëjnë këtë gjë dhe nga ana tjetër janë të besueshëm. Frika e tyre më ë madhe është të mos kenë kurajën dhe forcën për t’iu bërë ballë kundërshtarëve.

Peshqit: Frikë nga braktisja. Personat e shenjës së peshqve duan të jene gjithë kohës në komunikim me të tjerët dhe vetëm ideja se mund të lihen pas dore e të braktisen i tmerron.

Continue Reading

Trending