Connect with us

Aktualitet

Jave e re kismet i ri/ Horoskopi javor nga astrologu Paolo Fox, kjo shenje do te marr nje surprize

Published

on

Dashi:

Do të përjetoni çaste të paharrueshme. Venusi do të kthehet në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj, duke ju ndihmuar në dashuri. Por Mërkuri në pozicion të kundërt do t’jua ndërlikojë disi gjërat. Do të keni takime interesante, por me njerëz të angazhuar në lidhje të tjera. Shikoni vetë si mund t’i jepni zgjidhje kësaj situate. Në aspektin profesional gjithçka do të shkojë shumë mirë.

Demi:

Dielli në shenjën e Virgjëreshës ndikon që të jeni më aktivë, por së shpejti do t’ju duhet të përballoni një sprovë në lidhje me partnerin. Disa çifte rrezikojnë të ndahen. Kurse për beqarët parashikohen dashuri me shikim të parë. Puna duket se po ecën mbarë. Nuk do të ndjeni lodhje, por as nuk do të shpërbleheni për merita të veçanta.

Binjakët:

Parashikohet që kjo të jetë një javë e shkëlqyer për ju. Jeni në formë shumë të mirë fizike dhe do të dukeni dhe më tërheqës falë pozicionimit të favorshëm të Venusit. Mërkurin do ta keni aleat, gjë që do t’ju ndihmojë së tepërmi. Në aspektin ekonomik gjithçka do të shkojë mbarë. Kjo është periudha e përshtatshme për të bërë një udhëtim dhe të njihni njerëz të rinj. Marrëdhënia me partnerin do të jetë shumë e mirë.

Gaforrja:

Kjo do të jetë një javë me ulje e ngritje dhe nuk do të jeni në humor të mirë. Të lindurit gjatë dhjetëditëshit të tretë do të përjetojnë stres si në aspektin profesional edhe në atë emocional. Yjet ju këshillojnë që të mendoheni mirë përpara se të hidheni në veprim. Çështjet e zemrës do të ndërlikohen, për shkak se Mërkuri, Dielli dhe Venusi nuk ju favorizojnë. Situata do të përmirësohet në fundjavë.

Luani:

Kalimi i Venusit në shenjën tuaj ju bën më tërheqës, por edhe më kërkues, sidomos nëse jeni në një lidhje prej shumë kohësh. Beqarët do të kenë mundësi të thellojnë një njohje, që me kalimin e kohës do të bëhet një marrëdhënie e qëndrueshme. Edhe në aspektin profesional gjithçka do të shkojë më së miri, si për ata që janë vartës edhe për ata që punojnë të pavarur.

Virgjëresha:

Kjo do të jetë një javë deri diku e mbarë, gjatë së cilës herë-herë do t’ju duhet të tregoheni taktikë dhe t’i planifikoni mirë gjërat. Planetët e rëndësishëm do t’ju favorizojnë, mes të cilëve Jupiteri, i cili ju garanton stabilitet në shumë fronte. Edhe Mërkurin dhe Marsin do t’i keni aleatë. Ditët më kritike do të jenë datat 9 dhe 10, gjatë të cilave do t’ju duhet të bëni më shumë kujdes.

Peshorja:

Parashikohet që kjo të jetë një javë e qetë për ju. Venusi dhe Mërkuri do të jenë të kthyer në pozicion të favorshëm nga shenja juaj, duke jua thjeshtëzuar gjërat si në aspektin sentimental edhe në atë profesional. Çiftet që kanë probleme mund të përfundojnë në divorc, por gjithsesi zgjidhja e martesës do të bëhet me pëlqimin reciprok të bashkëshortëve.

Akrepi:

Venusi në shenjën e Luanit do të ndikojë disi për keq, duke ju nxjerrë pengesa në rrugën tuaj. Por ju e pëlqeni rrezikun, prandaj nuk mund të ankoheni për mënyrën si do të shkojnë gjërat. Janë zënkat ato që e bëjnë dashurinë më pikante. Dhe të tilla do të keni, sidomos në fillim të javës. Në aspektin profesional gjithçka do të ecë më së miri dhe ju do të ndiheni të vlerësuar.

Shigjetari:

Ju presin të reja pozitive, si në aspektin sentimental edhe në atë profesional. Do të keni një javë të ngarkuar dhe mjaft interesante. Nëse vazhdoni të jeni me pushime, mundeni ende të organizoni një udhëtim tjetër. Do të ndiheni në humor të shkëlqyer. Marsi do t’ju favorizojë për një kohë të gjatë, duke ju bërë më pasionantë.

Bricjapi:

Mërkuri në shenjën e Peshores ju bën që të ndiheni disi pesimistë. Duhet të përpiqeni që të përmirësoni diçka në aspektin profesional, por edhe në fushat e tjera. Lidhja me partnerin do të jetë më e fortë, e karakterizuar nga erosi dhe sensualiteti. Datat 7 dhe 8 do të jenë më të mbarat e javës, gjatë të cilave do të keni bashkëpunime frytdhënëse. Mundohuni ta gjallëroni lidhjen tuaj…

Ujori:

Venusi në shenjën e Luanit dhe Mërkuri te Peshorja do të ndikojnë që diçka të ndryshojë dhe për shenjën tuaj, që deri më tani kishte mbetur pezull. Do të jeni më të hapur e komunikues se zakonisht, pasi Venusi ju nxit që t’i shprehni ndjenjat. Do të keni bashkëpunime të frytshme profesionale përtej kufijve. Ndryshime të shumta do të ndodhin për ju gjatë kësaj jave.

Peshqit:

E kotë t’i biem rrotull, kjo nuk do të jetë një javë e mbarë. Hëna në shenjën e Binjakëve do të ndikojë për keq edhe për ju. Asnjë nismë juaja nuk do të rezultojë e dobishme. Do të keni kohë që ta merrni veten, por ndërkohë mjaftohuni me faktin që në aspektin financiar gjërat po shkojnë mirë. Bëni kujdes me skenat e xhelozisë, pasi kjo vetëm sa do ta dëmtojë lidhjen tuaj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending