Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI date 8 Shtator i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e dites

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Nëse do ju duhet të merrni vendime të rëndësishme gjatë kësaj dite bëjeni këtë në heshtje dhe pasi të jeni menduar mirë. Ju të dashuruarit nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni. Do keni mirëkuptim në lidhjen që keni krijuar dhe do jeni të dy palët me humor të mirë. Për çdo gjë do bini dakord me njëri-tjetrin. Ju beqarët do keni një ditë disi të paqëndrueshme dhe do e keni më tepër mendjen tek puna. Në punë kolegët do ju mbështesin fort dhe mund të filloni projekte afatgjata. E ardhmja për ju do jetë edhe më e kënaqshme. Buxheti do jetë goxha i mire, por nuk duhet të shpenzoni pafund për veshje dhe të mbeteni me xhepat bosh.

Demi

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Do jeni të shpërqendruar gjatë kësaj dite dhe nuk do dini çfarë hapash të hidhni më parë. Nëse keni një lidhje herë pas here do dalin probleme mes jush dhe atij që keni në krah. Nuk do merreni vesh mirë me të dhe nga ana tjetër pa dhënë shpjegime e arsyetime do doni të dalë e juaja. Ju beqarët do keni ndryshime drastike në jetën tuaj pas një takimi mbresëlënës që do realizoni. Në punë, një koleg ose një klient do ju mërzitë shumë dhe mund të acaroheni. Vetëpërmbahuni sepse mund të bëni gabime të mëdha. Sipas Ditare.net, financat nuk do jenë të shkëlqyera, por përgjithësisht nuk do keni probleme.

Binjakët

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Ka mundësi të jeni shumë të ndjeshëm gjatë kësaj dite dhe mund të hidhni hapa të gabuara. Ju të dashuruarit duhet të bëni të pamundurën për ta mbrojtur jetën tuaj sepse shumë persona do ndërhyjnë tek ajo dhe do mundohen t’ua prishin harmoninë. Ju që jeni ende beqarë do merrni propozime, por ka rrezik t’i refuzoni të gjitha. Në punë do vendosni kontakte me disa persona që mund t’iu çojnë më përpara në profesionin tuaj. Kjo do jetë një e re shumë e mirë për ju. Në planin financiar do keni disa probleme të vogla, por asnjë gjë për të vënë alarmin dhe për të marre borxhe. Këshillat e të afërmve duhet t’i dëgjoni me kujdes.

Gaforrja

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Gjatë kësaj dite do jeni shumë të logjikshëm dhe me këmbë në tokë. Çdo hap do e hidhni me kujdes të madh. Merkuri do jetë planeti më i begatë për jetën tuaj në çift dhe ai do krijojë një klimë harmonike dhe të ngrohtë. Do mund të flisni edhe për disa tema delikate, por me rëndësi për të ardhmen. Ju beqarët nuk do mund të qëndroni indiferentë ndaj ftesave që do iu bëhen dhe me shumë gjasë do keni edhe ndryshime. Në punë do ndiqni strategji shumë të mira për të arritur atje ku keni dëshiruar. Çdo gjë do duket më e lehtë për ju. Buxhetin do e keni gjithë kohës në vëmendje dhe nuk do keni probleme.

Luani

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Venusi do ju bëjë shumë konfuzë gjatë kësaj dite dhe shpesh do ngurroni të hidhni hapa. Mjedisi yjor për ju të dashuruarit do nxitë disa mosmarrëveshje, por ato nuk do vazhdojnë shumë dhe nuk do lënë pasoja. Ju beqarët do jeni tejet tërheqës dhe do merrni propozime nga më të ndryshmet. Në fund do e keni ju në dorë zgjedhjen që do bëni. Në punë nuk do kënaqeni me rezultatet që do arrini dhe mund të bëni edhe sakrifica për të ndryshuar gjithçka. Kujdes sepse do ndërmerrni rreziqe serioze. Në planin financiar nuk duhet t’i lini gjërat pas dore sepse situata ka për t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur nuk do e prisni.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Do i përkushtoheni shumë punës dhe njerëzve të dashur gjatë kësaj dite. Kjo gjë do bëjë që gjithçka t’iu ecë edhe më mirë. Ju të dashuruarit do jeni tolerantë dhe të kuptueshëm me partnerin tuaj. Marrëdhënia me të do ecë për mrekulli. Në mbrëmje mundet edhe të habiteni nga një surprizë gjigande që do iu bëhet. Ju beqarët do ndiheni mirë edhe ashtu si jeni prandaj nuk do e kërkoni me ngulm një lidhje. Në punë nuk do jeni më me nerva, përkundrazi do e bëni çdo gjë me qetësi të plotë. Do keni edhe ide brilante që do i lënë të gjithë me gojë hapur. Mërkuri do ndikojë pozitivisht tek financat kështu që gjendja do fillojë të normalizohet.

Peshorja

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Gjatë kësaj dite nuk do dini t’i bëni gjërat si zakonisht dhe do mundoheni të krijoni një klimë më të këndshme. Ju të dashuruarit do merreni vesh më së miri me partnerin tuaj dhe do bëni të pamundurën që ta ndryshoni rutinën që iu kishte pushtuar. Ju beqarët do keni një ditë mjaft të turbullt dhe nuk do arrini dot ta gjeni personin e ëndrrave. Do ju duhet ende të prisni edhe pak. Në punë keni për të gjetur zgjidhje për problemet dhe shefat do iu japin një detyrë akoma më të rëndësishme. Duhet të ndiheni të privilegjuar për këtë. Sipas Dritare.net, financat do jenë goxha të mira, por nuk duhet të bëni çmenduri pasi gjendja mund të përkeqësohet shumë shpejt.

Akrepi

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Mundohuni të ruani vetëkontrollin gjatë kësaj dite nëse nuk doni të keni probleme serioze. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë mjaft intensive. Do përjetoni emocione të veçanta si kurrë ndonjëherë më parë dhe do doni që dita mos marrë fund. Ju beqarët nuk do gjeni fjalët e duhura për ta joshur atë që pëlqeni dhe do humbisni mundësi të shkëlqyera. Në punë mund të keni disa përballje me kolegët dhe do çoroditeni tërësisht. Në planin financiar gjendja do jetë gjithë kohës e stabilizuar kështu që mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër.

Shigjetari

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Në shumë momente do jeni konfuzë sot dhe nuk do dini si të veproni. Për fat miqtë do ju gjenden pranë. Ju të dashuruarit do keni diskutime të gjata me partnerin tuaj dite lidhur me disa probleme të së shkuarës, por edhe për të ardhmen. Mund të merrni edhe disa vendime. Sipas Dritare.net, ju beqarët duhet të jeni më të duruar në mënyrë që të gjeni personin që do ju përshtatet më së miri. Sot mundësitë nuk do jenë ato që keni pritur. Në punë ka mundësi të mos pranoni bashkëpunimin dhe gjithçka do ju duket më e vështirë. Po nuk ndryshuat keni për te pasur vështirësi më të mëdha më vonë. Nëse doni financa më të mira duhet patjetër të ulni në maksimum shpenzimet.

Bricjapi

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Gjatë kësaj dite çdo gjë do varet nga mënyra juaj e sjelljes. Nëse bëni gabime situata mundet edhe t’iu dalë jashtë kontrollit. Nëse jeni në një lidhje as që duhet t’iu shkojë ndërmend të flirtoni me dikë tjetër sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur nuk e prisni. Ju beqarët nuk duhet të prisni ndonjë ngjarje të jashtëzakonshme, por gjithsesi disa takime interesante do mund t’i realizoni. Në punë duhet t’i merrni gjërat me pozitivizëm dhe të mos mendoni më të keqen. Me durim dhe këmbëngulje mund të arrini gjithçka. Financat do i keni tej mase kujdes dhe pak nga pak gjendja do fillojë të normalizohet.

Ujori

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Gjatë kësaj dite do jeni të përqendruar më shumë se kurrë në gjërat që do bëni. Ju të dashuruarit nuk do keni për çfarë të ankoheni sepse yjet do përkujdesen në çdo moment dhe marrëdhënia në çift do jetë e shkëlqyer. Ju beqarët gjithashtu do keni një ditë të animuar dhe të mbushur me takime. Gabim do jetë nëse nuk do pranoni të shoqëroheni me asnjë. Në punë do jeni tejet bashkëpunues me kolegët dhe me shefat kështu që çdo gjë do e keni më të lehtë. Po vazhduat kështu shumë shpejt do merrni një post të ri. Në planin financiar do i bëni me kujdes llogaritë dhe gjendja ka për të qenë e shkëlqyer.

Peshqit

Horoskopi i datës 8 shtator 2020

Merrini gjërat si t’iu vijnë gjatë kësaj dite dhe lëreni Diellin dhe Hënën t’iu udhëheqë. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë normale. Me partnerin nuk do keni as mosmarrëveshjen më të vogël. Bëni ato që do ndieni. Ju beqarët duhet të bëni atë që do ndieni pas takimeve që do keni. Po menduat për çdo detaj dhe sesi do shkojë e ardhmja kanë për të mbetur vetëm gjithmonë. Në punë mos lini pas dore asgjë pa një arsye të fortë sepse shefat do ju kritikojnë dhe do mbeteni mbrapa. Në planin financiar do ketë disa ndryshime mjaft pozitive që do ju bëjnë të ndiheni më të qetë.

10 Comments

10 Comments

  1. Pingback: Unlimited Web Hosting from $0.99

  2. Pingback: embedded lending

  3. Pingback: บาคาร่า ขั้นต่ำ 5 บาท

  4. Pingback: sbo

  5. Pingback: magic mushroom store denver​

  6. Pingback: online mushroom dispensary locations

  7. Pingback: dp-12 shotgun

  8. Pingback: Improve scrum velocity

  9. Pingback: sbo

  10. Pingback: price of mushrooms online 7 days to die

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending