Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje dhurate nga nje person i rendesishem/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 7 SHATOR 2020

DHURATA TE NDRITSHME

E Hene dhe sot Aferdita do jete ne shenjen e Luanit per nje muaj afersisht

Sot Aferdita ne fillim te ketij rrugetimi takohet me Asteroidin Amalthea 113

Aferdita ne Shenjen e zjarrete te Luanit kerkon ta shprehi ndjenjen se jashtemi ta deklaroj Gjiathashut duam te na dashurojne te na adhurojne dhe Dashuria te jete nje stoli eapo nje veper zemergjeresie

Amalthe njihet ne Mitologji qe shpetoi djalin e Reas Zeusin nga babai i vet Saturni duke i dhene qumesht me ane te nje
Briri

Qe athere Briri njihet edhe si objekt qe sjell mireqenie dhe bollek e ushqim

Bashke me shprehejen e shkelqyeshme te ndjenjave sot eshte dita ku gjithsesicili nga ne do marri nje dhurate te vecante

Dashi

Sot fillon nje periudhe e ndritshme por edhe nje moment i rrezikshem derisa te shpetoni nga nje marredhenie e veshtire apo proces i veshtire ne jeten tuaj private apo ne nje projekt

Demi

Nje situate e nderlikuar familjare mund te kete nje perfundim te mire dhe ju te keni nje perfitim ne ceshtje pronesish apo marredhenie me njerez te afert apo ceshtje ligjore

Binjaket

Do keni mundesine e nje mesazhi shume te kendeshem dhe qetesues duke marre me ne fund nje pergjigje pozitive ne ceshtjet tuaja te rendesishme por me ndihmen e dikujt

Gaforrja

Sot mundesisht mund te prisni me ankth derisa te dali nje pergjigje e mire ne ceshtjet ekonomike apo ne nje investim i cili do furnizoj me energji mundesite tuaja

Luani

Aferdita eshte futur ne shenjen tuaj dhe kjo shenon per nje muaj afersisht mundesi te afroheni me dike qe dashuroni apo te deklaroni ndjenjat tuaja hapur

Virgjeresha

Cdo gje qe mendonit se ju perkiste tani do kthehet ne zemren tuaj si nje mundesi qe do ta rezervoni me mendimin se tani nuk eshte momenti te veproni apo te terhiqeni mundesisht

Peshorja

Merkuri eshte futur ne shenjen tuaj dhe se bashku me Aferditen ne Luan do ju sjell te gjitha mundesite te beni njohjet dhe takimet e duhura qe do ju sjellin fat dhe ecuri te mira

Akrepi

Sot do beni nje marreveshje te vonuar por edhe te fshete pune qe do kete perfitime te medha per te ardhmen e karrieres tuaj Po keshtu ne jeten personale do keni nje vendimarrje te rendesishme

Shigjetari

Nje udhetim do ju hap rrugen qe te shkelqeni diku ne nje vend tjeter apo ne nje projekt te rendesishem Keni takime interesante dhe fillimin e nje periudhe shume mirkuptuese

Bricjapi

Marreveshejet do jene familjare te dhe rendesishme kete jave per ju Do keni edhe mundesine te kuptoni te ardhurat dhe perfitimet edhe nga bashkepunimet apo partneri ne cift

Ujori

Do jeni perball ofertave te rendesishme Kjo periudhe ju sjell lidhje flerte dashuri dhe martesa te cilat do bejne buje dhe fame Keni udhetime e projekte te mira

Peshqit

Ju duhet vetem te vendsoni te ecni me ekuiliber ne nje marredhenie e cila do ju sjelli fat dhe qetesi edhe ne jeten profesionale Jeta e perditeshme do jete e mbushur me aktivitetet

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending