Connect with us

Aktualitet

Do takoni dike qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot mund të keni një takim të këndshëm ose të bëni një marrëveshje fitimprurëse. Por shumë situata të tjera mund të ndodhin këtë të hënë, dhe ju do të përfitoni prej tyre. Për shembull, mund të takoni dikë që do t’ju ​​pëlqejë shumë sepse do të jetë mirë. Ose do të keni një intuitë të mirë që do të dalë pozitive për punën.

Demi

Keni një qëndrim pozitiv dhe optimist ndaj punës dhe nuk keni frikë nga vështirësitë që mund të hasni në ditët në vijim. Në disa raste është për shkak se ju pëlqen puna që ju është caktuar, në të tjera sepse është dikush në grupin tuaj ose mjedisin e punës që ju tërheq. Një punonjës i ri, dhe ndoshta edhe dikush që tashmë e njihnit, por, për ndonjë arsye, nuk e kishit vërejtur në të kaluarën.

Binjakët

Sot do të jetë një fillim i mbarë i javës, ju jeni pozitiv dhe fati që ndjeni vjen nga ju, jo nga një shans që do t’ju ishte ofruar. Dhe nëse do të ketë ndonjëherë një propozim të ri, kjo është për shkak se ju keni qenë efikas dhe mendjemprehtë dhe keni qenë në gjendje të shfrytëzoni një mundësi gjatë fluturimit. Gjithashtu, nëse doni të bëni diçka të re, kjo është një kohë e mirë për të shqyrtuar altenativat e mundshme.

Gaforrja

Sot sinjalizon se falë aspektit të mirë të Marsit, ju do të jeni në gjendje të merni situatën në dorë në një nivel sentimental. Nëse e keni lënë partnerin tuaj të dominojë deri më tani, ose dikë në familjen tuaj , tani mund t’i ktheni shpinën dhe t’i thoni ose të bëni atë që keni menduar të bëni për muaj. Por ju mungoi guximi, ose u fri kësoheshit nga pasojat, si gjetja e vetvetes vetëm dhe pa mbështetje. Diçka është ndryshuar.

Luani

Nëse keni diçka për të thënë, një deklaratë për të bërë, tani është koha e duhur për të ecur përpara, dhe do të dalë ashtu si keni menduar. Mos hezitoni, lidhja midis Merkurit dhe Venusit në shenjë është shumë e favorshme, dhe meqenëse Urani është retrograd, nuk do të keni ndonjë surprizë të keqe. Java do të jetë shumë pozitive, edhe falë aspektit të mirë të Jupiterit.

Virgjëresha

Keni mundësi të mira për t’u shfrytëzuar në ditët në vijim. Ju mund të merni një marrëveshje të mirë ose të merni disa para sepse iu detyroheshin juve. Por ju gjithashtu mund të bëni një blerje shumë të dobishme që do t’ju ndihmojë të menaxhoni orarin tuaj.

Peshorja

Me Merkurin dhe Venusin duket mirë, ju gjithashtu mund të fitoni më shumë para, të bëni një takim që ju intereson, apo edhe të bëni një udhëtim të këndshëm, ose të arrini një qëllim për ta uruar veten. Java fillon mirë , por mos lejoni që të mbingarkoheni nga vështirësitë dhe shqetësimet në ditët në vijim.

Akrepi

Do të bëni më të mirën tuaj për të fshehur atë që ndjeni, ndoshta nga frika e refuzimit. Në dashuri do të preferoni të jeni të paqartë, më mirë të nënkuptuar sesa të qartë dhe asgjë nuk do t’ju ​​shqetësojë aq shumë sa ata që ju bëjnë pyetje. Sidoqoftë, në disa raste, dëgjimi i mendimit objektiv të një personi të tretë mund t’ju ndihmojë të ndriçoni pak.

Shigjetari

Disa të lindur nga shenja do ta gjejnë veten të ballafaquar me një konflikt që lidhet me autoritetin. Qëndrimi për të adoptuar do të jetë i ndryshëm në varësi të rastit, por nëse jeni shumë autoritativ për të kërkuar përsosmëri tek të tjerët, ulni nevojat tuaja, pëndryshe gjithmonë do të përjetoni një ndjenjë të fortë të pakënaqësisë. Dhe nëse nuk duroni t’ju jepen urdhra, merni parasysh problemet që mund të shkaktojnë.

Bricjapi

Mund të jeni të kënaqur, duket se keni arritur një qëllim ose se një marrëveshje do të ratifikohet shpejt. Një lajm i mirë është në rrugë e sipër, i cili do t’ju lejojë të rigjeni disponimin tuaj të mirë. Dhe përmirësoni pritjet tuaja në të ardhmen Edhe në një nivel sentimental do të ketë një pajtim ose një afrim.

Ujori

Do të jetë një javë pozitive për të lindurit e shenjës që do të rimarrin besimin tek vetja dhe tek e ardhmja e tyre. Ju mund të merni një ofertë ose një premtim, diçka që do t’ju bëjë të ndiheni të lumtur. Disa do të ndihen edhe më të përfshirë emocionalisht. Përparime të mira që do t’ju bëjnë të ndiheni më optimist për një të ardhme që në shumë mënyra është ende e pasigurt.

Peshqit

Zgjidhni çdo çështje financiare shpejt. Pëndryshe mund të ndiheni të lëkundur fort derisa ta bëni. Mos i shtyni pagesat, përpiquni të mbani premtimet tuaja, pëndryshe vlerësimet tuaja mund të dështojnë. Ekzistojnë disa detyrime që duhet t’i respektoni, pëndryshe rrezikoni të përballeni me pasoja të mundimshme.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending