Connect with us

Aktualitet

Horoskopi date 6 Shtator i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e dites

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Hëna do ju bëjë shumë optimistë gjatë kësaj dite dhe do arrini të zgjidhni çdo pengesë që do ju dalë para. Ju të dashuruarit do diskutoni gjerë e gjatë me partnerin tuaj për çdo gjë që ju shqetëson dhe do gjeni zgjidhjet më të mira për gjithçka. Marrëdhënia në çift ka për të qenë e jashtëzakonshme në mbrëmje. Jeta sentimentale për ju beqarët nuk do ketë ndryshime të mëdha. Në punë do ju inkurajojnë edhe më shumë për projektet që keni nisur dhe kjo do ju shtyjë të bëni edhe më shumë përpjekje. Në planin financiar duhet të jeni shumë strikte në mënyrë që gjendja të mos ketë asnjë lloj problemi.

Demi

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Mirë është të tregoheni të duruar gjatë kësaj dite sepse po gabuat do i vuani gjatë pasojat. Ju të dashuruarit nuk duhet të merrni vendime ndërkohë që jeni me nerva sepse do bëni gabime për të cilat nuk do ketë më kthim mbrapa. Disa prej ju beqarëve do kenë takime eksplozive, ndërsa disa të tjerë duhet të bëjnë edhe pak më shumë durim. Në punë do keni imagjinatë të zhvilluar, por do ju duhet pak mbështetje për të ecur përpara. Flisni me miqtë të cilave iu besoni. Sipas Dritare.net, buxheti do jetë sërish i paqëndrueshëm për shkak të faturave të majme që do keni për të paguar. Gjithsesi kjo nuk do të thotë që ju të alarmoheni.

Binjakët

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Sot do i merrni gjërat shtruar dhe nuk do nguteni të bëni asgjë me nxitim. Për ju të dashuruarit pritet një ditë e qetë dhe pa ndonjë ndryshim të madh. Marrëdhënia juaj me partnerin nuk do ketë probleme. Ju beqarët nuk do doni të bëni asnjë ndryshim në jetën tuaj dhe do i shmangin edhe mundësitë për takime. Në punë jo vetëm që nuk do ju realizohen planet, por keni për t’iu prishin planet edhe kolegëve tuaj. Do merrni kritika dhe do mërziteni shumë. Në planin financiar duhet t’i bëni me kujdes llogaritë në mënyrë që të mos ju dalin probleme as më vonë.

Gaforrja

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Sado që Mërkuri dhe Marsi t’iu mbështesin gjatë kësaj dite ju sërish nuk keni për të bërë asnjë lloj lëvizjeje. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë monotone. Në disa momente mundet edhe të mërziteni tej mase. Ju beqarët do jeni tërheqës dhe do e keni shumë të lehtë për të bërë për vete atë që pëlqeni. Deri në mbrëmje jeta juaj do ndryshojë tërësisht. Në punë do favorizohen projektet e reja kështu që mund të shfrytëzoni çdo mundësi që do iu jepet. Po nuk e bëtë sot e nesërmja do ju duket më e vështirë. Me financat duhet pasur kujdes sepse nëse fillojnë problemet zor se do shpëtoni lehtë prej tyre.

Luani

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Sot do jeni më të organizuar dhe do merrni në dorë frenat e jetës tuaj. Ju të dashuruarit gjatë kësaj dite do përjetoni emocione shumë të forta. Partneri do iu surprizojë në një mënyrë që nuk e keni pritur. Ju beqarët do realizoni disa takime, por personat nuk do ju duken aq interesantë sa për të hedhur hapa më tej. Në punë do gjeni zgjidhje për të gjitha problemet që ju kishin dalë më herët. Marrëdhënia e mirë me kolegët do bëjë që mes jush të ketë përherë bashkëpunim. Buxhetin do arrini ta mbani nën kontroll gjatë gjithë kohës. Mund t’i kryeni pa frikë edhe disa shpenzime të planifikuara prej kohësh.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Periudha e akullt e jetës tuaj do marrë fund gjatë kësaj dite dhe gjithçka do përmirësohet. Atmosfera ne jetën tuaj ne çift do jetë shumë e ngrohtë. Mund të flisni pa dorashka për gjithçka sepse partneri do jetë i kuptueshëm dhe nuk do ju dalin probleme. Ju beqarët do keni gjithë kohës në krah Uranin dhe ka mundësi që jeta t’iu ndryshojë menjëherë. Në punë bëni atë që do e mendoni më të arsyeshme dhe mos ua vini veshin të tjerëve. E nesërmja ka për të qenë më e favorshme për ju. Në planin financiar do keni mbështetje të madhe nga të afërmit dhe gjendja do stabilizohet tej mase.

Peshorja

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Do jeni paksa kapricozë gjatë kësaj dite, por edhe shumë të ëmbël. Ju të dashuruarit do jeni më të afërt me partnerin tuaj dhe do flisni hapur edhe për disa çështje delikate. Më në fund do iu gjeni një zgjidhje dhe do ndiheni shumë më të qetë. Ju beqarët do keni dashuri me shikim të parë në momentin që më pak do e prisni. Sipas Dritare.net, në punë mund të mërziteni paksa me kolegët sepse do ju kritikojnë, pa e kuptuar se ata e bëjnë çdo gjë për të mirën tuaj. Kërkoni falje dhe reflektoni. Ne planin financiar do hasni plot vështirësi. Në disa momente madje do ndiheni edhe keq pasi nuk do arrini dot të kryeni shpenzimet e nevojshme.

Akrepi

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Mirë është që sido që të vijnë punët gjatë kësaj dite të mos merrni vendime të nxituara. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik që të jeni disi të largët me partnerin tuaj dhe nuk do përjetoni emocionet që keni dëshiruar gjithmonë. Ju beqarët nga ana tjetër nuk do ndiheni ende gati të fiksoheni diku pasi tani për tani do keni thjesht disa pëlqime për persona të ndryshëm. Në punë dëgjojeni instinktin dhe bashkëpunoni më shumë me kolegët tuaj. Eprorët do ju vrojtojnë nga lart dhe do shohin me kujdes çdo veprim që do bëni. Me shpenzimet tregohuni sa më të logjikshëm që të mundeni dhe gjendja do mbetet e mirë.

Shigjetari

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Gjatë kësaj dite nuk do keni frikë as të guxoni të hidhni hapa gjigande pa menduar për problemet që mund të lindin. Ju që jeni në një lidhje ka rrezik të shihni dikë tjetër dhe mund ta tradhtoni atë që keni në krah. Kjo gjë mund të mos dalë në dritë menjëherë, por me siguri që do shkatërrojë gjithçka që keni ndërtuar. Ju beqarët do jeni më me fat se asnjëherë më parë dhe jeta do ju ndryshojë për mirë. Në punë do kërkoni më shumë kohë nga shefat për të përfunduar atë që keni nisur. Ata nuk do jenë të bindur, por gjithsesi do ju tolerojnë. Buxheti nuk do ketë asnjë lloj tronditjeje kështu që mund të rini të qetë në këtë sektor.

Bricjapi

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Dita e sotme do jetë shumë e këndshme dhe nuk do ndiheni aspak të bllokuar si më parë. Klima yjore për ju që keni një lidhje do fillojë të ngrohet disi. Do e kaloni fazën e vështirë në të cilën ndodheshit dhe do merrni frymë më lirisht. Ju beqarët do preferoni aventurat kalimtare në vend të lidhjeve serioze. E rëndësishme është që do ndiheni mirë. Në punë do iu jepet një detyrë shumë e rëndësishme. Nëse tregoheni të matur dhe të kujdesshëm gjërat kanë për t’iu ecur më së miri. Buxheti do fillojë të ketë përmirësime falë gjithë masave që keni marrë kohët e fundit dhe falë ndihmës së të afërmve.

Ujori

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Edhe pse pritet një ditë e privilegjuar nga yjet sot, mirë është të reflektoni dy herë para se të veproni. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e bekuar dhe e mbushur me emocione të forta kjo e sotmja. Në çdo moment do ndiheni për mrekulli dhe nuk do doni të ndaheni për asnjë çast nga partneri. Ju beqarët duhet ta lini veten të lirë dhe të bëni atë që do ndieni. Në punë do ecni dalëngadalë dhe pa qenë të bindur se ajo që po bëni është e duhura. Kërkoni edhe ndonjë ide nga kolegët sepse mund t’iu ndihmojnë. Financat për fat të mirë do kenë përmirësime, por kjo nuk do të thotë që ju të shpenzoni me sy mbyllur.

Peshqit

Horoskopi i datës 6 shtator 2020

Ka mundësi që herë pas here të përhumbeni gjatë kësaj dite dhe do jeni të pafuqishëm për të marrë vendime. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e mbushur me momente të lumtura. Partneri do mendojë gjatë gjithë kohës për ju dhe do mundohet t’ua bëjë çdo çast sa më emocionues. Ju beqarët do realizoni papritur takime të veçanta të cilat mund t’ua ndryshojnë jetën përgjithmonë. Duhet t’i bëni sytë katër. Në punë duhet të ecni dalëngadalë në mënyrë që të mos bëni gabime. Mund të keni edhe kundërshtime nga ata që ju rrethojnë, por nuk duhet të demoralizoheni. Buxheti do jetë i mirë, mos u shqetësoni aspak.

10 Comments

10 Comments

  1. Pingback: rent scooters in honolulu

  2. Pingback: 링크모야

  3. Pingback: voiture en belgique moins cher

  4. Pingback: cheap dumps online shop

  5. Pingback: สล็อตเว็บตรง

  6. Pingback: nova88

  7. Pingback: We Are Illuminati: Conspiracy

  8. Pingback: cc dumps online

  9. Pingback: mushrooms dispensary online 24 hours

  10. Pingback: Spectrum was found to commit a felony

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending