Connect with us

Aktualitet

Nje person i vecante do ju ndihmoje shume/ Kjo eshte shenja qe do kete nje ndryshim drastik

Published

on

Dashi

Sot Paolo Fox rekomandon të bëni një hap prapa sot, përpiquni të mos fiksoheni në detaje që do ta bëjnë punën tuaj të komplikuar pa nevojë për tu menaxhuar. Një zgjidhje mund të jetë qasja juaj ndaj angazhimeve: merni parasysh secilën rrethanë në tërësi, dhe madje edhe defekte të vogla do t’ju duken më të tolerueshme. Gjithashtu, mund të mos i perceptoni gjërat saktë, mbase sepse ndiheni nën presion dhe e keni më të vështirë për të menaxhuar emocionet.

Demi

Sot për ju është një ditë e mirë, edhe nëse Venusi është akoma në një aspekt të veçantë. Do të jeni në shoqërinë e dikujt që do t’ju ndihmojë shumë, i cili do t’ju dëgjojë dhe do t’ju bëjë të ndiheni të qetë. Një bisedë e mirë është ajo që ju nevojitet për të gjetur më shumë qetësi shpirtërore, dhe gjithashtu për t’i bërë idetë tuaja më të qarta.

Binjakët

Dikush do të provojë durimin tuaj, ndoshta duke abuzuar me fuqinë dhe autoritetin e tij, por jini më të zgjuar se kaq dhe mos u përgjigjni! Mos i jepni ujë mullirit të tij duke dashur t’i tregoni tjetrit se gabon dhe duke u përpjekur ta bindni atë me arsyetimin tuaj. Sa më indiferent të dukeni, aq më pak tjetri do të përpiqet t’ju provokojë.

Gaforrja

Sot po vjen një lajm i mirë, ka disa lajme interesante, përmirësime që ju bëjnë edhe më të sigurt dhe të motivuar në atë që po bëni. Sidoqoftë, kushtojini vëmendje imagjinatës tuaj, e cila mund t’ju bëjë të shihni situatën tuaj pak me optimizëm. Mbani optimizmin gjallë, por vendoseni në perspektivë duke mbajtur këmbët në tokë.

Luani

Venus do të hyjë në shenjën tuaj këtë të Dielë, bëhuni gati për një pjesë të dytë më të pasionuar dhe tërheqëse të shtatorit . Sidomos pasi Venusi do të jetë në harmoni me Merkurin dhe disa mund të kenë një takim me fat. Emocionet bëhen përsëri thelbësore në jetën tuaj. Timeshtë koha t’i kthehemi dashurisë duke i dhënë rëndësinë e duhur.

Virgjëresha

Paul Fox tregon se Hëna në një aspekt të veçantë mund t’ju shtyjë të bëni disa gabime vlerësimi. Sot, kujdes nga gabimet e leximit, gabimet drejtshkrimore dhe të gjitha format e shpërqendrimit. Mund të ndodhë që të jeni zhgënjyer nga dikush, që të pendoheni që keni besuar një person të gabuar. Por mbase nuk është asgjë serioze, një detaj që mund ta zmadhoni. Por shumë zhgënjime të vogla , veçanërisht nëse ato përsëriten, dëmtojnë harmoninë e një marrëdhënieje.

Peshorja

Duhet të jeni të kujdesshëm ndaj gabimeve të mundshme që do të rrezikoni të bëni në punën tuaj. Por mund të ketë edhe pengesa që nuk varen nga ju, por nga një nga kolegët tuaj. Me shumë gjasa do të jetë një problem që mund të zgjidhet brenda një kohe të shkurtër, por do t’ju bëjë të humbni durimin, sepse do të prishë planet tuaja.

Akrepi

Keni një intuitë të shkëlqyeshme, do të dini paraprakisht se çfarë do t’ju thonë bashkëbiseduesit tuaj, ku duan të përfundojnë dhe për këtë do të jetë e vështirë për të tjerët t’ju bindin. Nëse jeni dakord me ta, nuk ka problem, por nëse mendoni se duan të tallen me ju, dëgjoni se çfarë ju thotë intuita juaj. Dhe mbi të gjitha, mos jepni menjëherë një përgjigje. Merni pak kohë për të reflektuar.

Shigjetari

Sot do të dëshironi të largoheni nga një situatë e vështirë, dhe të cilën tani e konsideroni të pakontrollueshme. Sa më shumë që përpiqeni të zgjidhni problemet, aq më shumë duket se ju ndjekin me evolucione të papritura. Ndoshta edhe ju do të përpiqeni të largoheni nga dikush që përkundrazi ju ndjek me të gjitha problemet e tyre. Tregojini atij të vërtetën për atë se si ndiheni, sepse tjetri thjesht mund të këmbëngulë sepse nuk e kupton se si ndiheni. Ju duhet të sillni një qartësi në jetën tuaj, dhe të përpiqeni të jeni edhe më të sinqertë.

Bricjapi

Nëse dëgjoni intuitën tuaj, nuk mund të gaboni. Ju jeni të vëmendshëm dhe racional, nuk do të bëni gabime të gjykimit, megjithëse mund të dukeni paksa kritik në sytë e të tjerëve. Dhe gjatë kësaj kohe, ju gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm pasi mund të keni të bëni me dikë që dëshiron t’ju manipulojë për përfitimet e tyre personale.

Ujori

Përpiquni të jetë i kujdesshëm, të mos mendojë shumë i madh, veçanërisht nëse duhet të përballeni me shpenzime ekonomike ose financiare. Ndoshta më vonë do të mendoni se mund të kishit arritur më shumë, por ndoshta është një iluzion dhe është më mirë të mos pendoheni për asgjë, të mos duhet të rishikoni çështjen sepse ka probleme të mëtejshme për t’u zgjidhur. Gjëja kryesore është të lëvizësh tutje, dhe të përpiqesh të mbash atë që ke.

Peshqit

Mund të humbni durimin përpara dikujt që dëshiron t’ju vërë në disa vështirësi. Nëse ka një vendim për të marrë, mos e jepni fjalën tuaj menjëherë, mos nënshkruani asgjë, mos merni ndonjë vendim gjatë ditës, derisa ky moment i konfuzionit të zhduket dhe ta shihni çështjen më qartë

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending