Connect with us

Aktualitet

Horoskopi date 5 SHTATOR i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e dites

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Gjatë kësaj dite planetët do ju bëjnë të jetoni në një botë ëndrrash. Shfrytëzojeni çdo moment deri në maksimum. Për ju të dashuruarit e sotmja nuk do jetë plotësisht e qetë. Në shumë momente keni për të pasur edhe debate të zjarrta me atë që keni në krah. Ju beqarët do ndiheni mirë ashtu si jeni pasi ndihen të lire dhe mund të bëjnë atë që dëshironi. Këto janë arsyet pse ende nuk do preferojnë të kërkoni dike për ta pasur në krah. Në punë duhet të jeni paksa më kreativë dhe t’iu tregoni të gjithëve aftësitë që keni për të menaxhuar çdo lloj situate. Financat do jenë goxha të mira dhe të privilegjuara.

Demi

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Do bëni shpesh lëshime gjatë kësaj dite dhe në disa raste të tjerët do përfitojnë nga kjo gjë. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e paqëndrueshme për ata që janë në një lidhje. Herë do dashuroheni me pasion me atë që keni në krah dhe herë do debatoni ashpër me të për gjera pa rëndësi të madhe. Për ju beqarët nuk ka ardhur ende koha e duhur për të ndryshuar statusin. Sipas Dritare.net, në punë do ju bëhen disa oferta punë, por duhet ta mendoni çdo gjë me kujdes. Mos u nxitoni nëse nuk doni të bëni gabime. Për financat do jetë dita ideale që situata të përmirësohet sa më shumë. Do mund të bëni edhe disa investime.

Binjakët

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Gjatë kësaj dite yjet do iu japin perspektiva interesante dhe ju duhet të shfrytëzoni çdo moment për të bërë më të mirën. Nëse keni një lidhje duhet të mendoni patjetër për diçka të veçantë në mënyrë që marrëdhënia juaj të ngrohet më shumë. Çdo gjë do jetë e lejuar vetëm për momente emocionuese. Ju beqarët do realizoni disa takime interesante, por do preferoni të prisni edhe pak kohë para se të hidhni hapa. Në punë duhet të keni besim tek kolegët dhe të mos ua vini veshin thashethemeve që mund të bëhen. Motivimi nuk do ju mungojë. Në planin financiar duhet të kufizoni në maksimum shpenzimet që t’ia dilni mbanë.

Gaforrja

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Ka rrezik të jeni egoistë dhe oportunistë gjatë kësaj dite dhe kjo nesër do ju sjellë pasoja. Nëse keni një lidhje dhe nuk doni të keni probleme me partnerin tuaj, mundohuni të silleni mirë me të, ta respektoni dhe për çdo gjë të bashkëpunoni. Ju beqarët më në fund do e realizoni takimin e ëndrrave tuaja dhe bota do marrë një tjetër ngjyrë. Në punë do mbani inat ndaj kolegëve, nuk do jeni bashkëpunues dhe rigorozë si dikur dhe për pasojë nuk do arrini dot atje ku e kishit programuar. Në planin financiar duhet të kënaqeni me qëndrueshmërinë që do mbizotërojë dhe në asnjë mënyrë nuk duhet të bëni sakrifica ekstreme.

Luani

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Edhe gjatë kësaj dite shumë do ju kenë zili për mënyrën sesi do ju rrjedhin gjërat. Ju të dashuruarit do merrni vendime shumë të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Nëse prej kohësh jetën tuaj e ka pushtuar monotonia dhe mërzitja mund të vendosni edhe për një ndarje të përkohshme. Ju beqarët nuk do e keni mendjen tek jeta sentimentale, por papritur do takoheni me disa persona që do iu bëjnë t’iu rrahë zemra fort. Në punë duhet të bëni më shumë përpjekje për ta mbajtur situatën nën kontroll. Nëse ju bëhen propozime mendojini me kujdes. Në planin financiar duhet t’i zgjidhni sa më shpejt problemet sepse situata mund të ndërlikohet më tepër.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Ka mundësi që gjatë kësaj ditë të jeni të ftohtë me të gjithë dhe do doni që gjërat të bëhen si thoni ju. Po nuk u treguat të logjikshëm keni për të pasur goxha probleme. Nëse jeni në një lidhje, duhet patjetër të tregoheni më tolerantë me partnerin tuaj sepse vetëm kështu do mund të ruani një klimë harmonike. Ju beqarët nuk duhet të bëjnë sakrifica ekstreme vetëm për ta ndryshuar statusin, pasi nuk është e sigurt nëse jeta do ju ndryshojë për mirë. Në punë do keni imagjinatë edhe më të zhvilluar kështu që gjërat kanë për t’iu ecur më së miri. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme dhe mund t’iu duhet të merrni borxhe për t’ia dalë mbanë.

Peshorja

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Pozicionimi i keq i Hënës dhe Uranit ka rrezik të sjellë probleme gjatë kësaj dite. Ju që keni një lidhje dhe që kohët e fundit keni pasur probleme dhe mosmarrëveshje, duhet të bëni kujdes edhe sot sepse gjërat nuk parashikohen të ecin si duhet. Ju beqarët do jeni me shumë fat dhe do arrini ta gjeni personin që do ju përshtatet në çdo pikë. Në punë gjithashtu keni për të pasur vështirësi sidomos nëse punoni në zyrë.. Mezi do i shtyni orët dhe nuk do jeni aspak të frymëzuar. Sipas Dritare.net, Financat nuk do jenë shumë të mira. Yjet nuk do e favorizojnë aspak stabilizimin e situatës kështu që do ju duhet tej mase maturi.

Akrepi

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Gjatë kësaj dite do jeni me humor shumë të mirë dhe të gatshëm për të bërë gjithçka që mund të përmirësojë çdo sektor. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë mjaft e ngrohtë. Me partnerin do kaloni vetëm momente të bukura dhe do doni të mos shkëputeni për asnjë çast prej tij. Ju beqarët do keni një tërheqje të madhe për personat më të mëdhenj se vetja dhe ka mundësi të shoqëroheni me ta. Në punë bëni kujdes sepse problemet që mund të kenë nisur dje do arrijnë kulmin sot. Mos i besoni askujt. Buxheti do jetë i mirë, por kjo nuk do të thotë se jeni pasuruar aq shumë saqë të shpenzoni me sy mbyllur.

Shigjetari

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Gjatë kësaj dite do e shihni sesi do ju ndryshojë jeta për mirë. Kujdesi që keni treguar do japë rezultate. Ju të dashuruarit do futeni në një etapë të re shumë më të bukur. Do flisni hapur për çdo gjë me partnerin, do i zgjidhni problemet e së shkuarës dhe do filloni të bëni plane afatgjata për të ardhmen. Ju beqarët do keni disa konflikte dhe mosmarrëveshje në punë prandaj nuk do e keni mendjen tek dashuria. Në punë keni për të pasur ndonjë debat me disa kolegë, por kjo nuk do ju pengojë për të arritur atë që doni. Qëllimet do i arrini të gjitha në momentin e duhur. Në planin financiar nuk duhet kurrsesi të ndërmerrni rreziqe sepse gjendja nuk do jetë e qëndrueshme.

Bricjapi

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Qoftë në dashuri, në punë apo kudo tjetër, sot do keni tendencë të ndryshoni shpesh mendim dhe do jeni të paqëndrueshëm. Ju të dashuruarve do ju mungojë tërësisht realizmi dhe mund të kërkoni gjëra të pamundura nga ai që keni në krah. Rikthehuni sa më pare me këmbë në tokë, pasi në të kundërt do vuani. Ju beqarët nuk do jeni me fat në dashuri dhe jeta juaj do vazhdoje të mbetet e njëjtë. Në punë do keni shumë aspirata, por po nuk bëtë përpjekje nuk keni për të arritur atje ku doni. Askush nuk do mendojë të bëjë punën për ju. Në planin financiar nuk do ndodhë asgjë e keqe pasi në çdo moment do jeni të arsyeshëm.

Ujori

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Pozicionimi i keq i Marsit dhe Saturnit do sjellin turbullira të shumta gjatë kësaj dite. Nëse keni një lidhje, planetët do sjellin mosmarrëveshje dhe probleme në jetën tuaj. Për shumë gjëra nuk do bini dakord me partnerin dhe secili prej jush do kërkojë me ngulm të behet si thoni ju. Ju beqarët do e gjeni personin e përshtatshëm vetëm në orët e mbrëmjes. Në punë nuk do jeni më ambiciozë si dikur. Planetët do ndikojnë negativisht tek ju dhe asgjë nuk do ju realizohet sipas planeve. Buxheti nuk do jetë i keq, megjithatë mirë është të mos ndërmerrni shumë rreziqe duke shpenzuar pa llogari.

Peshqit

Horoskopi i datës 5 shtator 2020

Gjatë kësaj dite do ju duket sikur jeni të zotët të pushtoni botën, por në fakt gjërat nuk janë kaq të lehta. Për ju të dashuruarit ka rrezik që ndjeshmëria e tepruar për gjëra elementare të nxisë debate dhe konflikte. Mundohuni të reflektoni me kujdes dhe keni për t’i kuptuar gabimet. Ju beqarët do keni një ditë plot aksion dhe risi, por nuk do duan të fiksohen diku. Në punë ka për të qenë një ditë konfuze dhe nuk do ndiheni ende gati për të ndërmarrë iniciativa të reja. Financat do jenë përgjithësisht të mbrojtura. Mund të kryeni çdo shpenzim të nevojshëm dhe madje të ndihmoni edhe disa familjarë.

7 Comments

7 Comments

  1. Pingback: white house market url

  2. Pingback: Six hours in the dark: What really happened when Facebook Instagram and WhatsApp went down

  3. Pingback: DevOps Solutions Company

  4. Pingback: shrooms with mold for sale,

  5. Pingback: ทางเข้า maxbet

  6. Pingback: limanbet giriş

  7. Pingback: sportsbet io giriş

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Nga Dashi te Peshqit / 5 shenjat e horoskopit që i përndjek fati gjithmonë në dashuri

Published

on

Dashi

Personat e kësaj shenje janë shumë të duruar dhe dinë t’i shprehin ndjenjat e tyre edhe para njerëzve. Për të fituar atë që duan atyre nuk ju intereson çfarë mund të bëjnë. Për ta çdo gjë për të thënë “Të dua” është e lejuar.

Demi

Një person i kësaj shenje të përkëdhel në maksimum. Ai mundohet të ofrojë kënaqësi edhe me dhurata, gatime apo fjalë të ëmbla. Një dem është nga ata që mund të të sjellin edhe një palë pizhame të bukura kur jeni sëmurë, apo mund të bëjnë çmos për t’iu çuar diku që pëlqeni.

Binjakët

Një person i kësaj shenje i thotë hapur ato që mendon dhe që ka nevojë. Ai hapet me atë që do dhe tregon çdo detaj. Kur ndihet mirë me të ai tregohet i gatshëm të bëjë gjithçka.

Gaforrja

Kur një person i kësaj shenje dashurin, ai e merr atë që do kudo dhe e prezanton me familjen e miqtë. Natyra e tyre nostalgjike dhe sentimentale e bën të jetë edhe me romantik me gjestet.

Luani

Personat e kësaj shenje janë më të dashurit dhe i kanë të qarta ato që ndiejnë. Nëse kujdesen për ju dhe lënë edhe diçka tjetër pas dore për t’iu qëndruar pranë tregon se ju duan me zemër. Një luan të do vërtet edhe kur arrin të kërkojë falje dhe nuk qëndron i ftohtë ndaj debateve.

Virgjëresha

Personat e kësaj shenje bëjnë lista për të gjitha arsyet për të cilat e duan dikë dhe e shprehin këtë në një moment. Kur dashurojnë vërtet sytë ju shkëlqejnë dhe janë të qeshur.

Peshorja

Një person të kësaj shenje mund ta kuptosh që të dashuron nga siguria e tij. Kur nuk ndihen të sforcuar për të marrë një vendim apo kur nuk ndihet konfuzë do të thotë se ndiejnë për atë që kanë pranë.

Akrepi

Një person i kësaj shenje bën të pamundurën për të mos i shprehur ndjenjat, por ama po të jesh i kujdesshëm e kupton kur dashurojnë. Në këto raste ata bëjnë deklarata kontradiktore.

Shigjetari

Kur këta persona dashurojnë çdo gjë ju shkruhet në fytyrë. Ju mund ta ndieni nga mënyra sesi ju prek dhe sa kujdeset për çdo detaj.

Bricjapi

Një person i kësaj shenje është i matur dhe merr kohë për ta shprehur dashurinë. Ju mund ta kuptoni që ai ju do kur t’iu ofrojë më shumë kohë dhe vëmendje. Duke qenë tradicionalë, ata presin pak para se ta thonë me fjalë “Të dua”.

Ujori

Një person i kësaj shenje që është i dashuruar bëhet avokati më i mirë i atij që do. Ai ka zemër të madhe dhe bën çdo gjë që tjetri të ndihet sa më mirë. Në disa momente ujori nuk ngurron as të bëjë surpriza.

Peshqit

Ju mund ta kuptoni se një person i kësaj shenje ju dashuron, kur fillon t’iu lejojë të futeni në ëndrrat dhe mendimet e tij kreative. Nga ana tjetër ai do ju bëjë të qeshni gjithë kohës dhe nuk do ju lëndojë.

Continue Reading

Aktualitet

Ja cili është armiku juaj i përbetuar sipas shenjës suaj të horoskopit

Published

on

Të gjithë kemi persona që na pëlqejnë dhe persona që nuk na pëlqejnë, por disa ama nuk mund t’i durojmë dot fare t’i kemi pranë.

Dashi: Akrepi. Ju të shenjës së dashit urreni personat që nuk janë të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë. Akrepat janë të tillë e nga ana tjetër duke qene edhe agresivë mund t’ua acarojnë ne çdo moment.

Demi: Binjakët. Ju demave nuk ju pëlqen pavendosmëria e binjakëve. Ata janë të paparashikueshëm dhe ju tmerrojnë në disa raste.

Binjakët: Bricjapi. Duke qenë se ju binjakët flisni shumë, bricjapët nuk ju durojnë dot. Juve nuk i pëlqeni personat kokëfortë e mendjemëdhenj që mendojnë se dinë gjithçka.

Gaforrja: Shigjetari. Ju personat e shenjës së gaforres jeni te devotshëm dhe mund t’iu dhuroni gjithçka, ndërkohë që shigjetaret janë të pabesë dhe mund t’iu lëndojnë. Kjo është arsyeja që mund t’i quajnë edhe armiq të përbetuar.

Luani: Virgjëresha. Ju luanët jeni në luftë të përhershme me virgjëreshat. Këta të fundit duan që çdo gjë të jetë perfekte dhe ndonjëherë e teprojnë. Duke ju pyetur për gjithçka ata edhe mund t’iu acarojnë.

Virgjëresha: Gaforrja. Pamatura e gaforreve ju bën ju virgjëreshave të pasigurt. Ata ndjekin gjithmonë zemrën dhe shpirtin çka juve ju duket budallallëk.

Peshorja: Ujori. Ftohtësia dhe kokëfortësia e ujorëve nuk ju pëlqen aspak ju peshoreve. Gjithsesi urrejtja për të është ë fshehur dhe asnjëherë e drejtpërdrejtë.

Akrepi: Peshorja. Kur keni peshore pranë ju akrepat jeni gjithmonë në dyshim se ju fshehin diçka. Ata janë shumë të qeshur dhe pozitivë në pamjen e jashtme dhe kjo gjë ju frikëson. Njerëzit me dy fytyra ju nuk i duroni dot.

Shigjetari: Demi. Ju personat e shenjës së shigjetarit nuk mund ta kuptoni dot sesi dikush mund të jetë kaq i mërzitshëm dhe përtac. Demat janë personat me tiparet e kundërta me ato që ju pëlqeni dhe nuk ju tërheqin aspak.

Bricjapi: Peshqit. Çfarë mendojnë peshqit? Këtë gjë nuk e kuptoni dot asnjëherë dhe kjo gjë ju shqetëson. Ata nuk bëjnë asnjëherë asgjë dhe mendojnë se janë të panevojshëm. Mungesa e besimit tej vetja është vërtet acaruese.

Ujori: Luani. Ju ujorët urreni mendjemadhësinë e luanëve. Atyre ju duket përherë vetja sikur janë më të mirët dhe nuk i pranojnë gabimet.

Peshqit: Dashi. Personat e shenjës së dashit nuk janë shumë të ngjashëm me ju. Shpesh shkatarraqë, ata nuk dinë çfarë të bëjnë dhe ndonjëherë mund të bëhen agresivë.

Continue Reading

Aktualitet

Nga Dashi te Peshqit / 8 shenjat që do kenë fat dhe mbarësi në muajin Nëntor

Published

on

Dashi

Nëse jeni femra të shenjës së dashit, ju e shihni joshjen si një sfidë. Ju e dini mirë çfarë doni dhe nuk humbisni asnjë sekondë për ta bërë për vete atë që pëlqeni. Nga ana tjetër nuk jeni të duruara, por ama e adhuroni kur dikush mundohet t’iu rezistojë.

Demi

Familja është shumë e rëndësishme për ju prandaj bëni të pamundurën për të gjetur një partner që të jetë edhe gjysma juaj, por edhe babai i fëmijëve tuaj. Nuk jeni shumë joshëse, por kur keni mjaftueshëm besim se ai është i duhuri tregoheni më sensuale se kushdo.

Binjakët

Ju femrat binjake jeni shumë sociale, kështu që bashkëbisedimi me të huaj nuk ju tremb aspak. Kur bëhet fjala për të joshur ju përdorni gjithmonë fjalët dhe gjeni tema interesante për të folur. Pikërisht ky komunikim ju bën edhe më tërheqëse.

Gaforrja

Të ndjeshme dhe të turpshme, ju gaforret jeni më romantikët e zodiakut. Nuk jeni nga ato që hidhni hapin e parë dhe prisni që meshkujt ta bëjnë këtë gjë. Gjithmonë keni nevojë të siguroheni para se ta hapni zemrën.

Luani

Ju femrat e shenjës së luanit jeni nga ato që doni të bëni për vete meshkujt e paarritshëm. Ju pëlqejnë ata me karakter dhe pranë të cilëve do ndiheni krenare. Për t’i joshur ju bëni çdo gjë që të bini në sy.

Virgjëresha

Me një natyrë të mençur dhe diskrete, ju virgjëreshat nuk jeni nga ato që joshni shumë. Nuk e hidhni dot asnjëherë hapin e parë dhe ju duhet shumë kohë për t’i besuar dikujt. Duke mos dashur lidhje të qëndrueshme dhe afatgjata ju nuk preferoni të humbni kohë me gjëra pa rëndësi.

Peshorja

Ju peshoret jeni ndër më joshëset e zodiakut. E njihni mirë këtë art, por para se të guxoni analizoni gjithçka me kujdes. Kur hyni në veprim ju përdorni sharmin tuaj magjik.

Akrepi

Ju femrat e shenjës së akrepit jeni magnetike dhe i shpërqendroni të gjithë. Juve ju pëlqen të përdorni misterin për të intriguar prenë dhe nëse ja dilni luani lojën ‘macja dhe miu”.

Shigjetari

falë dëshirës së madhe për të jetuar dhe shpirtit të hapur ju femrat shigjetare nuk e keni aspak të vështirë të njiheni me shumë persona. Nuk hezitoni as të hidhni hapat e para kur dikush ua mbush mendjen. Sensi jua i humorit dhe pamja ju bëjnë edhe më joshëse dhe ju ndihmojnë të arrini qëllimet.

Bricjapi

Ju femrat e shenjës së bricjapit nuk jeni shumë spontane dhe preferoni të qëndroni mënjanë nëse nuk i njihni persona rreth jush. Joshja nuk është pika juaj e fortë. Ju jeni më të interesuara për inteligjencën e dikujt sesa për pamjen dhe për ta njohur me mirë atë ju duhet kohë për të vendosur.

Ujori

Thuhet shpesh se ju ujoret nuk jeni gjithë të tjerat. Temperamenti juaj anon më shumë nga antikonformizmi, por është pikërisht kjo forca juaj më ë madhe. Për të joshur ju tregoheni ashtu si jeni dhe kërkoni një mashkull që t’iu çmojë për origjinalitetin.

Peshqit

Ju femrat e shenjës së peshqve ëndërroni princin e kaltër. Ndonjëherë jeni naive, por ndjeshmëria dhe idealizmi ju bëjnë interesante. Në përgjithësi ju duhet kohë për t;u afruar me dikë dhe për t’i besuar. Me pak fjalë nuk jeni ndër më joshëset e zodiakut.

Continue Reading

Trending