Connect with us

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju bej nje kurth/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 4 SHATOR 2020

MARREDHENIE TR REJA ME PASION

E Premte dita e Aferdites dhe Aferdita ne Gaforre ndodhet ne lidhje egzakte me Marsin ne Dash
Marsi perfaqeson energjine

Mashkullore Fuqine e zoterimit dhe vendosmerine e veprimit per te arritur njeriun qe na intereson
Marsi eshte veprim fuqi guxim padurrim riskim agresivitet ne cdo qellim por kryesisgt per te zoteruar ate qe NA PERKET me pasion dhe xhelozi

Aferdita eshte planeti i dashurise i ndjenjes Eshte cilesia qe kerkon dashuri dhe harmoni

Eshte ana jone femerore dhe pritese ose pranuese Eshte bota e ndjenjave

Sot kemi femeroren qe deshiron te zoterohet nga mashkullorja Beteja shekullore e dy gjinive dhe beteja shpirterore midis anes mashkullore animus dhe femirores anima

Shkurt sot ka nje beteje qe fitohet nga femrat e vendosura per te arritur qellimin ndaj nje mashkulli

Dashi

Dita juaj do kete nje lloj nervozizmi pasi nje femer e afert e familjes do kete kerkesa dhe deshira ndaj jush te cilat per momentin juve do ju duken te tepruara

Demi

Do debatoni sot me nje te aferme apo te njohur nga fisi apo nga lagjija juaj per nje ceshtje personale Juve do mendoni se ju kane bere nje kurth mbrapa kurizit ne nje prapaskene erotike

Binjaket

Nje thashethem do degjoni edhe ju nga nje shok apo dikush qe e mendonit mik dhe kjo do ju kushtoj shume ekonomikisht qe ta mbyllni si problem

Gaforrja

Do keni nje takim sot interesante por qe ne lidhje me karrieren do ju fusi ne nje sfide apo ne nje agresivitet te cilinin do ta shprehni hapur megjithese kete periudhe keni nevoj per dashuri

Luani

Sot nuk do ta mbani dot te fshete nje lidhje pasionante te pamundur apo te padeklaruar Kjo do ndikoj ne te ardhmen tuaj apo planet qe kishit per jeten

Virgjeresha

Nese nuk do ja dilni dot me te bute apo me dashuri ne nje marredhenie qe spo e zoteroni dot atehere do perdorni armen tuaj me te forte ekonomike qe keni

Peshorja

Nje mashkull do ju kundershtoj shume dhe do behet rivali juaj ne nje ceshtje te rendesishme pune por edhe personale E gjithe lufta do behet tju ndaloj por duket qe jeni ne pozicion te favorshem

Akrepi

Ju gjithmone ne lufte jeni Dhe nje lufte me shume ne ditene sotme nuk do ndryshonte gje ne ekuilibrat tuaja thjesht do habiteni perse ktheheni ne gjera qe i keni kapercyer nje here

Shigjetari

Lija dhe lufta per ju jane opsione te se njetes medalje Sot do ndjeheni ne nje moment magjik pasi do kuptoni cfare deshironi me shume parate apo nje nate romantike

Bricjapi

Ata qe nuk ju binden sot sidomos ne ceshtjet famijare nuk duhet te kene vend ne jeten tuaj Por gjithsesi nje person do ta thyej kete rregull tuajin sot

Ujori

Do keni nje terheqje apsolute seksuale me dike qe e keni ne ambjentet e punes Kujdes se kjo mund tju ndryshoj jeten ne kuptimin e plote te fjales

Peshqit

Per here te pare do mendoni pas shume kohesh se te shpenzosh per dike te dashur nuk eshte dobesi por force dhe mundesi per ta plotesuar ne te gjitha drejtimet

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending