Connect with us

Aktualitet

Do arrini suksesin qe keni pritur/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 3 SHTATOR 2020

NJE VEPER E RENDESISHME

Sot dt 3 Shtator dhe Merkuri ne Virgjeresh do kete nje lidhje pozitive me Saturnin ne Bricjap

Mbas henes se Plote ne Peshk tani ka ardhur momenti per tu oragnizuar dhe per te vepruar me metodikisht

Zhvillimi do vij megjithese ecuria duket e ngadalte apo me hapa jo te shpejte dhe kemi kohe te futemi ne thellesi te ceshtjeve apo situatave

Do kuptojme sot se te gjitha shkojne drejt ne Drejtesie Karmike

Studimi dhe njohurite do japin me shume efekt gjate kesaj periudhe

Le te marrim persiper nje mision te rendesishem gjate kesaj periudhe E rendesishme eshte qe do ja dalim mbane

Dashi

Mund te hapet nje mundesi bisedash e takimesh konstruktive ne lidhje me punen dhe me ceshtje te rendesishme te karrieres Vendimet do jene te mira dhe afatgjata si planifikime

Demi

Do jete nje moment ky i tanishmi ku do arrini te qetesoni jeten tuaj personale dhe te vazhdoni perpara me projektet tuaja jashte ose brenda vendit

Binjaket

Mund te lini nje takim pune apo nje ceshtje investimi e shitblerje ne diten e sotme do keni avantazhin e plani te suksesshem dhe te nje aprovimi

Gaforrja

Pavaresisht perballjeve te medha sot eshte dita te gjeni nje pike mbeshtetje te mire dhe te dilni ne breg pa u lagur Do arrni nje bashkepunim te suksesshem

Luani

Mund te bashkepunoni me sukses ne ceshtjet ekonomike duke pare fitime ne diten e sotme dhe ne rast se bashkepunoni me dike qe ju lidh edhe jeta personale do arrini akoma me shume

Virgjeresha

Mund te takoni njeriun e duhur per punet tuaja dhe per jeten tuaj ne pergjithesi ne diten e sotme Kujdes nga oraoaskenat e njerzve te afert

Peshorja

Mund te behet realitet nje ender per te blere nje shtepi toke apo prone qe e keni pasur shume te nevojshme gjate ketyre viteve Do merrni nje kreditim te mire

Akrepi

Bashkepunimet me jashte do jene shume te suksesshme dhe do arrini ta ngini nivelin e punes tuaj ne nje stade me te larte dhe priteshmerite do jene me te medha

Shigjetari

Ekonomia dhe puna do jene ne nje moment shume pozitive duke hartuar plane te mira dhe do keni nje propozim pune i cili do ju hap rruge per karriere

Bricjapi

Dita e sotme do jete nje dite ku do kuptoni qe e drejta juaj nuk duhet te rrezikoj apo neglizhoj te drejten e te tjereve Do vendosni nje ekuiliber ne fitimet e se ardhmes

Ujori

Me ne fund do shtroheni ne nje projekt korrekt pune dhe do kerkoni nje kontrate afatgjate ne menyre qe te keni mundesi te ringriheni nga pasiguria ekonomike Kujdes ne jeten personale ka paraskena

Peshqit

Mund sot te mebshteteni tek nje mik apo shok ose te besoni tek nje qellim pasi ka ardhur momenti qe pas shume endrrash njera te behet realitet

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending