Connect with us

Aktualitet

Duhet te prisni deri ne daten 21 Shtator/ Ky eshte horoskopi i muajit SHTATOR sipas Paolo Fox

Published

on

Dashi

Horoskop pozitiv për muajin Shtator me Diellin dhe Mërkurin të pozicionuar mirë, do ju duhet të punoni menjëherë, që në fillim të muajit. Në dashuri do të jeni më të relaksuar, jeni të etur të kujdeseni për jetën e përditshme në të gjitha nivelet. Shtëpi, familje, aktivitete ditore ose llogari, yjet po kërkojnë nga ju që të vendosni rregull në jetën tuaj në disa fronte. Prisni një ndryshim në punë, i cili gjithashtu mund të rezultojë në një periudhë joproduktiviteti ose bllokimi. Ndryshime që do t’ju detyrojnë të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e financave tuaja. Nëse jeni beqar, muaji është me fat dhe qëndrimi juaj joshës është shumë i suksesshëm.

Demi

Mund të mbështeteni në krijimtari të shkëlqyer me Uranin në shenjë. Sidoqoftë, bëni një hap mbrapa, mos u shqetësoni për të tjerët, vendosni të dashurit tuaj mbi gjithçka tjetër. Venusi është pozitiv, të gjithë e vlerësojnë shoqërinë tuaj dhe ju kërkojnë. Por ju nuk duhet të nënvlerësoni pritshmëritë tuaja. Shpesh doni të bëni shumë, të menaxhoni gjithçka për të lehtësuar të tjerët dhe në fund të bëni shumë presion mbi veten tuaj. Ky qëndrim në sferën profesionale mund të bëjë që të tjerët të përfitojnë nga vullneti juaj i mirë.

Binjakët

Mos e humbni mundësinë për të takuar njerëz të rinj, kjo edhe për të mirën e sferës profesionale. Sidoqoftë, është e nevojshme të ecni përpara në mënyrë të kujdesshme. Dhe nëse nuk e përfundoni atë që keni filluar, do ta keni të vështirë të kërkoni diçka të re. Ju do të fajësoheni për mungesën e saktësisë. Dhe shpejt mund ta gjeni veten të kapur nga detyrimet, pa të cilat edhe mund të bënit. Këtë muaj keni një entuziazëm dhe motivim të madh, por ju duhet ta drejtoni energjinë tuaj në aktivitete që ju lejojnë të shprehni krijimtarinë tuaj.

Gaforrja

Një shtator dinamik dhe argëtues ju pret sipas horoskopit të muajit. Mos nënvlerësoni shanset e suksesit që mund të vijnë pas javëve të ardhshme. Dielli në Virgjëreshë ju lejon të zhvilloni punën tuaj në drejtimin e duhur, veçanërisht përmes kontakteve që mund të shfrytëzoni në maksimum në javët e ardhshme. Mërkuri do të rrisë tregtinë në sektorin privat, kështu që të gjitha marrëdhëniet tuaja do të shkëlqejnë! Marsi me pamje të mirë forcon anën profesionale sepse sjell sasinë e duhur të dinamizmit dhe krijimtarisë. Merrni parasysh planet ambicioze. Tani është koha të besoni në veten dhe ëndrrat tuaja.

Luani

Horoskop pozitiv për shtatorin! Planetet janë në anën tuaj, ju jeni shumë afër të tjerëve, të vëmendshëm dhe veçanërisht diplomatikë. Ju e dini se si të gjeni fjalët e duhura për të bindur të tjerët për vlefshmërinë e ideve tuaja. Rrjeti juaj i njohjeve dhe kontakteve po rritet, gjë që do të jetë e dobishme për disa projekte të ardhshme. Por merrni kohë të mendoni para se të filloni dhe përqendrohuni në qëllimet më të rëndësishme. Ju prireni të ndërlikoni atë që mund të jetë kaq e thjeshtë, mos lejoni që disa pasiguri dhe mungesa e konfirmimit të pengojnë dëshirën tuaj për shpërblim.

Virgjëresha

Ndonjëherë keni tendencë të humbni në detaje. Nëse qëndrimi juaj pak i dhënë pas detajeve është një gjë e mirë, mos humbni kohë duke bërë gjëra të njëjta pa pushim. Urani do të bëjë vend për projekte të reja dhe ide krijuese. Sidoqoftë, duhet të dini se si të ecni përpara, me çdo kusht dhe të besoni më shumë tek vetja. Ju duhet një organizim i shkëlqyer për të planifikuar atë që duhet të bëni në kohë. Dielli në shenjën tuaj që nënvizon intelektin dhe aftësinë tuaj për të shprehur idetë që keni.

Peshorja

Për horoskopin e muajit shtator, mund të duhet të përballeni me disa pengesa. Do të duhet të përshtateni me ngjarjet dhe gjithashtu të ndryshoni zakonet tuaja. Ka tensione për t’u menaxhuar në fusha të ndryshme. Ndiheni sikur po humbni siguri dhe referenca të shumta. Por nuk mungon vullneti i mirë për të adresuar të gjitha çështjet e pazgjidhura. Ju që gjithmonë dëshironi të jeni mirëkuptues dhe të dobishëm, duhet të adoptoni një qëndrim më të organizuar në mënyrë që të mos mërziteni nga puna.

Akrepi

Ndikimi i Jupiterit dhe Saturnit do ta bëjë këtë muaj plot dinamizëm. Përfitoni nga ky rikuperim për të zgjidhur keqkuptimet dhe për të vendosur qartësi mbi pritshmëritë tuaja reale, veçanërisht në punë. Për më tepër, Dielli në Virgjëreshë përfaqëson një kusht force që ju lejon, deri në datën 22, të theksoni projektet tuaja. Emocionalisht, kjo rrit dëshirën tuaj për t’i treguar partnerit sa e doni. Vetëm Urani shqetëson, me pasiguri dhe dyshime që nuk mund të zgjidhen gjithmonë. Merrni kohën për të ecur përpara.

Shigjetari

Ka dyshime që ju detyrojnë të ngadalësoni, të përqendroheni tek vetja dhe përparësitë e tua për të bërë një vlerësim. Ju duhet qetësi dhe ripërtëritje, por në të njëjtën kohë, kërkimi juaj për siguri ju bën më pak impulsivë dhe më të kujdesshëm. Ky qëndrim ju lejon të vendosni ngadalë rregull në jetën tuaj, dhe gjithashtu të zgjidhni çështje që janë në pritje për ca kohë. Ju do të jeni në gjendje të vazhdoni më mirë nëse mësoni të mbështeteni në anën e njerëzve të sinqertë dhe pa mendime të dyfishta.

Bricjapi

Ky muaj sjell disa tensione të vogla, Marsi gjeneron një klimë konfliktuale. Ju duhet të bëni shumë përpjekje dhe të mbështeteni tek energjia juaj për të ecur përpara. Ju dëshironi të jeni të sigurt për veten tuaj, duke u kujdesur të merrni parasysh të gjitha pasojat e mundshme të secilës zgjedhje. Dielli në Virgjëreshë deri në 22 shtyn ju të hidhni një vështrim më analitik në realitet. Do të duhet të mësoni të përshtateni, të përshtatni marrëdhëniet me situatën. Për këtë ju duhet të jeni të gatshëm të punoni shumë. Mos qëndroni të vendosur në zgjedhjet tuaja, nuk keni gjithmonë të drejtë.

Ujori

Për horoskopin e muajit shtator, ju jeni plot ide dhe do të jetë e vështirë të shkëpusni vëmendjen nga qëllimet që i keni vendosur vetes. Dielli gjithashtu ju shtyn të rishikoni qëllimet tuaja, Urani vë në dyshim sigurinë tuaj dhe për këtë do të ketë momente trazire të fortë. Ka shumë mundësi për të qenë të suksesshëm në atë që po filloni. E vetmja pengesë është se do të jeni shumë të zënë, aq sa mund të përfundoni duke neglizhuar disa gjëra.

Peshqit

Keni një vizion më pragmatik, vazhdoni me qëllim që t’i jepni më shumë stabilitet jetës suaj. Dhe mos hezitoni të kërkoni me zë të lartë atë që prisni, të cilat janë kryesisht profesionale. Vendosmëria dhe angazhimi juaj shpërblehen. Shkoni ngadalë por me siguri ju merrni diçka më shumë herë pas here. Jeni të vendosur t’i bëni gjërat njëra pas tjetrës. Por ju nuk keni aq kohë sa do të donit të punonit në projektet tuaja të reja, pavarësisht mbështetjes së Marsit. Nuk ka nevojë të realizoni disa gjëra në të njëjtën kohë! Përfundoni atë që filloi para se të lëvizni për të bërë diçka të re.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending