Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 1-7 Shtator i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi Ju do të duhet të merrni një pozicion praktik dhe diplomatik në situata që lidhen me marrëdhënien tuaj miqësore ose profesionale.Këtë javë, ngjarjet nuk do të shpalosen në mënyrën më të lehtë për ju. Pengesa të ndryshme ose rrethana të tjera do të rrisin tensionin në jetën tuaj të përditshme.

Demi Nëse keni lindur nën shenjën e Demi, këtë javë do të duhet të merrni vendime për të filluar disa ndryshime në lidhje me shtëpinë, punën ose jetën personale. Kjo mund të ju shkaktojë më shumë stres ose ankth për zhvillimin e këtyre ndryshimeve.Në fakt, këto ndryshime do të lidhen me gjëra që duhet të keni bërë kohë më parë, por për arsye të ndryshme ju i keni shtyrë.

Binjakët Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, keni një javë para jush që do të kujtoni me përfitime interesante ose të dobishme për ju, me arritjen e sukseseve të rëndësishme ose rezultateve të një aktiviteti të caktuar. Në punën tuaj, ju do të diskutoni për një situatë stresuese ose dramë jete në lidhje me një grua: një koleg, një klient ose një menaxher.

Gaforrja Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, këtë javë do të merrni parasysh veprimet tuaja të ardhshme në lidhje me ndryshimet në jetën tuaj gjatë muajve të tjerë të vitit. Me siguri do të bëni kontakte ose takime të ndryshme këtë javë.Tani është e rëndësishme që të mos keni ndonjë parashikim paraprak për zhvillimin e planeve ose ngjarjeve këtë javë. Para jush është një sukses për të cilin jeta ju përgatit gradualisht. Arritja e tij do të jetë e ngadaltë, e vështirë, por e sigurt, çështje besimi, durimi dhe ambicie.

Luani Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të keni ambicien për të zgjidhur të paktën një problem më të rëndësishëm. Ju e kuptoni që investimi i energjisë dhe burimeve në një drejtim në masë të madhe garanton arritjen e suksesit tuaj të dëshiruar.

Virgjëresha Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë do të takoni njerëz të rëndësishëm për të ardhmen tuaj, me të cilët do të diskutoni ide dhe plane të ndryshme.Disa njohje të reja që do të bëni gjatë javës do të jenë të vështira për tu filluar, por do të zgjasin pothuajse gjatë gjithë jetës tuaj.Sugjerime të mira ose mundësi të reja do të vijnë papritur për ju, por shpresoj që të mos i humbisni.

Peshorja Kjo javë do të jetë e mbarë dhe e suksesshme për ju në shumë mënyra. Zhvillimi i shumicës së ngjarjeve do të jetë sipas pritjeve tuaja. Të tjerët akoma nuk do të zhvillohen në një drejtim të favorshëm për ju.Përdorni këtë javë për të realizuar ose rifreskuar planet tuaja profesionale, dhe idetë tuaja. Gjatë javës do të keni mundësinë të krijoni kontakte të reja dhe të merrni oferta të reja.

Akrepi Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të duhet të veproni më shpejt për detyrat që lidhen me shtëpinë tuaj ose dokumentet financiare dhe pagesa. Është e mundur që këto gjëra të jenë të ndërlidhura dhe ju do të bëni kosto më të lartë për shtëpinë tuaj, do të shesni disa prona ose do të blini një, etj.

Shigjetari Kjo javë do të kërkojë më shumë përqendrim në punën tuaj. Do të duhet të angazhoheni për më shumë detyra, të përpunoni më shumë informacion, të keni më shumë porosi ose angazhime të tjera që do t’ju kushtojnë më shumë.Në përgjithësi, këtë javë do të keni mundësi të ndryshme për të zbatuar me sukses detyrat dhe planet tuaja. Do të merrni ndihmë ose do të keni fat nëse lind nevoja.

Bricjapi Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, bëni një angazhim serioz këtë javë për të mbajtur premtime ose angazhime që kanë filluar tashmë.

Ujori Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, filloni këtë javë me qetësi, pa stres të panevojshëm ose shqetësim për zhvillimin e planeve tuaj ose ngjarjeve të tjera të pritura gjatë këtyre shtatë ditëve.Sigurisht, kjo nuk do të thotë që ju duhet të jeni të pakujdesshëm me detyrat tuaja të përditshme dhe profesionale.

Peshqit Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, këtë javë do të kaloni nëpër periudha stresi më të madh, për shkak të dëshirës tuaj për të realizuar një nga idetë ose planet tuaja me çdo kusht, saktësisht gjatë këtyre shtatë ditëve.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending