Connect with us

Aktualitet

Duhet ti beni syte kater per tradheti/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 GUSHT 2020

Deshire joshese

Sot eshte Dita e fundit e Gushtit e nje vere shume episodike
Shija e fundt qe le ka te beje me lidhjen e Uranit ne Dem me Asteroidin Circe 34

Ne harten tone Astrologjike KIRKI tregon nje moment misteri dhe joshje qe magnetizon

Mund te sjelli ose shpetimin ose humbjen

Urani ne Dem perforcon tendencen e ndjenjave Ne Dem ne kerkojme gezim plotesim shijim

Kombinimi i Kirkit dhe Uranit kerkon sot te bejme llogarite e duhur qe te mos kemi

1Fiksime per te plotesuar nje pasion

2Te behemi njerez te eger me qellime te kqija

3Te zhytemei ne instikte te ulta
Aferdita ne Gaforre do ndihmoj pak me vone sapo te clirohet nga kundershtimi me Plutonin ne Bricjap

Dashi

Dita juaj sot do kete tendenca shpezimi dhe shijimi Kujdes mos kaperceni kufijte e mundesive tuaja dhe mos e teproni ne menyren e shprehejes se ndjenjave te cilat mund tekne qellim jo te mire

Demi

Urani ne Shenjen tuaj sot kerkon me shume nga ju mundesi dhe kerkkese llogarie per ate qe keni mundur te shijoni apo jetoni deri tani Kjo mund tju ekspozoj ne veprime te nxituara

Binjaket

Nje marreveshje e fshehete apo nje takim i fshehete pasionant sot mund tju beje te kaperceni kufijte e mundesive tuaja dhe te zhyteni ne marredhenie te rrezikshme

Gaforrja

Kontrrollin e keni humbur pasi Aferdita ne shenjen tuaj perballet ashper me plutonin ne Bricjap Tradhetoni ose ju tradhetojne kjo eshte ceshtja Por ne te njejten kohe po i largoheni problemeve duke argetuar pa qellim diku large realitetit

Luani

Veshtiresite me punet vazhdojne dhe me jeten personale Tashme do ju duhet nje menyre e re jetese ne shtepi apo nje ndryshim ne vendin ku banoni

Virgjeresha

Nje mundesi e re paraqitet sot para jush ne jeten personale dhe ne biznes Por kujdes pasi mund te pushtoheni nga instikte te forta shtazore per te fituar gjithcka

Peshorja

Nje pune e re dhe nje perditeshmeri me nje aktivitet shume interesante do hapet para jush Por nuk do mungojne takimet romantike dhe tendenca e fitimeve ne kuriz te te tjereve

Akrepi

Jeni ne nje moment ku duhet te keni kujdes pasi jeni shume te gatshem te josheni nga dikush dhe te beheni pjese e lojes apo te nje bashkepunimi jo te mire

Shigjetari

Nje pune e re ju pret shume interesante me shume fitime dhe shume joshese e misterioze ne te njejten kohe Mund te udhetoni ne vende interesante

Bricjapi

Nje mundesi e madhe ne jeten erotike ne diten e sotme Do kapni cdo veshtrim joshes dhe do jeni shume instiktive ne ate qe do ndjeni dhe do provoni

Ujori

Nje person do ju afrohet sot ne ambjentin tuaj duke ju propozuar nje pune interesante dhe duke ju joshur per ndryshime te cuditshme ne ambjentin tuaj Takim romantik dhe joshes ne ambjenttet e shtepise sot do jene prezente

Peshqit

Do jeni komplet ne boten tuaj sot te corientuar ne ndjenja pasione e instikte te cilat nuk do mund ti kontrrolloni sic duhet duke u afruar me persona te cuditshem e te rre zikshem

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending