Connect with us

Aktualitet

Duhet te prisni deri te premten/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te marr nje lajm te mire

Published

on

Dashi: Merrni kohën tuaj

I dashur Dash me partnerin tuaj gjërat nuk shkojnë në mënyrën më të mirë dhe rreziku për shenjën tuaj është se ju vazhdoni të veproni instinkitivisht. Në vend të kësaj këtë javë mundoheni të merrni kohën që ju nevojitet për të reflektuar në marrëdhënien tuaj duke shmangur luftimet sidomos të premten dhe të shtunën, kur një Hënë e pafavorshme mund t’ju shtojë nervozizmin. Ndërsa dita e diel do të jetë më e qetë.

Demi: Yjet janë me ju

I dashur Dem java juaj fillon me dy ditë nervoze, të hënën dhe të martën, kur Hëna do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj: mos u shqetësoni duke filluar nga e mërkura gjithçka do të jetë më mirë. Yjet janë të gjithë në favorin tuaj dhe ju ndihmojnë të forconi marrëdhënien tuaj si çift, si dhe të merrni mundësi të mirë dhe njohje në aspektin profesional. Ditët më me fat: e premte dhe e shtunë.

Binjakët: Mërkuri nuk është i favorshëm

I dashur Binjak planeti Mërkur është në një pozitë jo të favorshme dhe ju sjell disa pengesa në rrugën tuaj, veçanërisht në kontekstin e punës: të mërkurën dhe të enjten në veçanti mund të lindin disa diskutime dhe konflikte. Marsi i favorshëm për shenjën tuaj ju jep zhgënjim që e pohoni dhe vetë. Fundjava është diçka krejt ndryshe, një Hënë e bukur do të ndriçojë ditën e diel dhe e gjitha ka të bëjë me romancën.

Gaforrja: Sa emocione

E dashur Gaforre këtë gusht plot emocione përfundon me një javë nën kujdesin e Venusit: planeti dashurisë është gati ti bëjë mbrëmjet tuaja të verës shumë të nxehta. Jini të kujdesshëm kur sqaroni dëshirat tuaja: të premten dhe të shtunën Hëna në kundërshtim mund t’ju bëjë të sillni në mendje kujtime jo të këndeshme. Mundësitë e mira për takim dhe shkëmbim vazhdojnë edhe në vendin e punës, falë favorit të planetit Mërkur.

Luani: Rikthehet qetësia

I dashur Luan muaji gusht ka arritur t’ju kthej disi qetësinë, pas muajve të trazuar. Kjo javë premton të jetë po aq paqësore: nuk do t’ju mungojë dashamirësia dhe vëmëndja e njerëzve përreth jush dhe do të jeni në gjendje të rikuperoni energji. E mërkura dhe e entja në veçanti do të jenë dy ditë të bekuara me fat. Megjithatë duhet të keni vëmëndje të dielën e cila rrezikon të jeni pak nervoz.

Virgjëresha: Javë e shkëlqyer

E dashur Virgjërreshë mujai gusht mbyllet shumë mirë për shenjën tuaj, me një lidhje të shkëlqyeshme të Mërkurit e gatshme për t’ju dhënë një diçka shtesë projekteve tuaja të cilat do të marrin një nxitje të mirë. Ndërsa në fushën profesionale mund të vijnë disa lajme të mira ose shpërblime. Dashuria gjithashtu do të shpërblehet këtë javë me planetin Venus gati për ta bërë jetën në çift më të bashkuar si ansjëherë më parë.

Peshorja: Hëna do të kujdeset për ju

E dashur Peshore, gushti nuk ka qënë një muaj shumë e mirë për ju. Marsi në opozitë nuk ndihmon në rikuperimin e energjisë, ndërsa Venusi në një pozitë jo të favorshme thekson tensionet dhe divergjencat në jetën tuaj si çift. Të gjitha mbyllen të mërkurën të enjten dhe të dielën kur një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj, por duhet të shmangni argumentat në ditët kur jeni nervoz, të premten dhe të shtunën.

Akrepi: Takime të reja

I dashur Akrep java juaj nuk mund të fillojë më mirë se kaq. Të hënën dhe të martën do të keni një Hënë të shkëlqyer në lidhje me shenjën tuaj, e gatshme për t’ju sjellë fat dhe një nxitje shtesë. Venusi i favorshëm gjithashtu falë Mërkurit u jep beqarëve mundësi të ndryshme për tu takuar- mos u mbyllni në shtëpi për vraponi që ti kapni. Sidomos e premtja dhe e shtuna do të jenë veçanërisht interesante.

Shigjetari: Diskutime në punë

I dashur Shigjetar këtë javë mund të mbështeteni në një Hënë të bukur dhe me fat që do të shkëlqejë në shenjën tuaj të mërkurën dhe të entjen. Përfitoni nga kjo energji pozitive për të zgjidhur disa çështje me partnerin tuaj ose për të sqaruar ndjenjat tuaja. Në punë është i mundur një diskutim tjetër: Mërkuri në një pozitë jo të favorshme nuk lehtëson komunikimin në zyrë….për të paraqitur një projekt të ri, prisni më mirë.

Bricjapi: Hëna në lidhje

I dashur Bricjap muaji gusht për fat të keq përfundon me Venusin në kundërshtim: gjithashtu këtë javë do të ketë diskutime me partnerin. Shfrytëzoni të premten dhe të shtunën me një Hënë të shkëlqyer në lidhje, për të kërkuar një dialog me të. Pavarësisht stresi i përgjithshëm një lajm i mirë do t’ju vij në fushën profesionale.

Ujori: Humori pak i keq

I dashur Ujor java juaj fillon me dy ditë paksa nervoze: të hënë dhe të martën mund të jeni në humor jo të mirë por duke filluar nga e mërkura situata do të përmisoheet. Një Hënë e bukur dhe me fat është e gatshme të shkëlqejë për ju të mërkurën dhe të enjten veçanërëshit të dielën. Fundjava premton të jetë romantike, madje dhe për ata që janë akoma beqarë.

Peshqit: Rroftë Venera

Të dashur Peshq muaji gusht mbyllet për shenjën tuaj me një Venus të shkëlqyeshëm të gatshëm për tju dhënë shumë fat sa i përket ndjenjave. Fatkeqësisht jo aq shumë sa në nivelin profesional: kundërshtimi i Mërkurit ju mbyll dyert por e bën këtë vetëm për të hapur të reja në të ardhmen. Fundjava do të jetë me shumë fat për ju ndërsa ato me më pak fat e mërkura dhe e entja

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Me vetulla te holla dhe floket e kuqe/ Ja si dukej Jonida Maliqi kur eksperimentonte me pamjen

Published

on

Jonida Maliqi eshte nje nga kengetaret me te dashura dhe me te njohura per publikun. Ajo njihet per “ekperimentet” qe ka bere shpesh me floket, modelet apo edhe ngjyret e tyre. Jonida dallohet per stilin e saj te vecante ne te veshur.

Ajo gjithmone bie ne sy per trendin qe percjell dhe look-un modern. Veshjet e saj jane te vecanta dhe plot shije.

Por ne rrjetet sociale qarkullojne foto te ndyshme se si Jonida ka qene dikur. Ne fotot e publikuara ajo shfaqet shume orgjinale dhe natyrale. Me kalimin e viteve kuptojme se kengetarja njohur ka bere nderhyrje ne vetull, nofull, hunde dhe ne disa pjese te tjera te fytyres.

Ndryshimi eshte shume i madh pasi sot kengetarja eshte e kuruar deri ne detaje.

Kujtojme se tani Jonida po shijon historine e bukur te dashurise me Romeon, te cilen e kane deklaruar publikisht disa muaj me pare.

Continue Reading

Aktualitet

6 Sjelljet që Tregojnë se një Mashkull është Dashuruar me Ju dhe 2 që Tregojnë se Ju Përdor!

Published

on

Ne marredheniet e tyre romantike, shume vajza shpesh ndihen te pasigurta. Per shkak te pasigurive tona ose marredhenieve te meparshme te keqija mund te jete e lehte qe te dyshojme per ndjenjat e partnerit tone.

Por ne kete artikull do te lexoni disa shenja qe ju ndihmojne te kuptoni nese partneri po ju perdore vetem per pefitimin e vet apo ju do me te vertete.

Ne duam te hedhim drite mbi ate se si te percaktojme qellimet e verteta te partnerit sepse e dime se sa konfuze mund te jene marredheniet.

Ju do: Ai i mban syte tek ju gjate gjithe kohes

Mashkulli qe eshte me te vertete i dashuruar me ju, nuk do te jete ne gjendje t’i heqe syte nga ju. Kur jeni bere gati per naten e se premtes, shume meshkujt kane kete shikim te vecante ne syte e tyre. Ai mund te kete rene ne dashuri nese ju shikon i mrekulluar nga ngazellimi kur beni gjera te thjeshta si gatimi apo kur vishni pallton tuaj.

Ju perdor: Ai nuk ju ben te ndiheni e veçante.

Ju nuk ndiheni sikur jeni ndryshe nga ndonje vajze tjeter me te cilen ai ka qene me para. Ai mund te mos jete aspak i perkushtueshem ndaj jush dhe mund t’ju krahasoje vazhdimisht me njerez te tjere. Ai nuk kujdeset per ju aq shume sa t’ju vleresoje.

Ju do: Ate nuk e kap paniku edhe atehere kur ju e prisni qe te ndodhe

Eshte krejtesisht normale qe per disa njerez ato te jene pengese sepse ne te gjithe i kemi ato te metat tona. Partneri mund te jete i dhene pas jush me teper nga sa mendoni nese ai di shume per te kaluaren tuaj, duke perfshire momentet per te cilat nuk jeni shume krenare dhe ai eshte ende me ju.

Ju perdor: Ju vazhdimisht ndjeheni fajtore.

Duket sikur ju nuk mund te beni asgje sic duhet duke filluar nga zgjedhja e ushqimit per macen tuaj deri tek trajtimi i problemeve ne pune. Eshte koha ta shkeputni kete marredhenie nese vazhdimisht pa marre parasysh se çfare beni, ndjeheni sikur nuk eshte e mjaftueshme dhe mund te benit edhe me mire.

Ju do: Ai eshte me i vetedijshem se si sjellja e tij mund te ndikoje tek ju.

Jo gjithmone e kuptojme sesi sjellja jone ndikon tek te tjeret. Eshte nje shenje e mire nese vereni se partneri juaj po perpiqet te sillet ne nje menyre qe te mos lendoheni ose zhgenjeheni dhe po behet me i vetedijshem.Eshte me mire te beni nje bisede dhe te mos prisni qe ai ta kuptoje ate nese jeni te shqetesuar per dicka ose deshironi qe ai te veproje ndryshe.

Ju perdor: Ai zhduket.

Ai zhduket ne momentin e fundit kur ju keni ber plane. Personi qe ju çmon vertete do te gjeje nje moment per t’u marre me ju.

Ju do: Ai veren detaje te vogla qe ju bejne te lumtur.

Gjerat me te vogla kane rendesi me te madhe. AI mban emrin e kafshes tuaj shtepiake te pare apo shijen e preferuar te akullores.

Ju perdor: Ai kurre nuk eshte gati per kompromis.

Veçanerisht nese marredhenia juaj eshte e re, por eshte qellimi ne te cilin te gjithe duhet te perqendrohemi atehere berja e kompromiseve mund te jete e veshtire. Partneri juaj duhet te jete i gatshem per te gjetur ekuilibrin e duhur dhe te respektoje opinionin tuaj.

Eshte ndoshta koha per te shpetuar nga nje marredhenie e tille kontrolluese nese ai nuk deshiron te heqe dore nga “e drejta” e tij per te vendosur dicka.

Ju do: Ai ju flet hapur me ju dhe pret qe ju te beni te njejten gje.

Eshte e veshtire te ndertojme nje marrdhenie te forte pa i ndare me te tjeret mendimet dhe ndjenjat tuaja pasi ne te gjithe jemi te ndjeshem.Ai ju beson dhe mund te shohe nje te ardhme me ju nese eshte i gatshem qe te kaperceje friken e refuzimit dhe te jete i hapur me ju rreth frikes dhe problemeve te tij

Ju perdor: Ai emocionalisht ju manipulon.

Ai perpiqet t’ju manipuloje per te bere gjerat qe deshiron pasi ai i njeh pikat e forta dhe te dobeta tuaja.Eshte ndoshta koha per te bere nje hap prapa dhe per te vleresuar ate se çfare po ndodh nese vereni qe vazhdimisht ndjeheni fajtore ose emocionet e partnerit tuaj i mbizoterojne ato tuajat

Ju do: Ai eshte i gatshem te diskutoje problemet.

Zenkat nuk do ta zgjidhin problemin megjithese nje sasi e shendetshme emocionesh ne fakt mund te jete e dobishme per zgjidhjen e konflikteve dhe per te bere te lumtur partnerin tuaj

Partneri juaj duhet te jete i gatshem per te diskutuar rreth gjerave pasi qe te dyve ju kane perfshire emocionet. Celesi i nje marredhenie te forte eshte komunikimi.

Ju perdor: Ai ju provokon qe ju te beni skena ne publik ose rri pa folur per dite me rradhe.

Nje njeri qe ju do, kurre nuk do t’ju turperonte publikisht duke bere skena, duke ju fyer apo duke qendruar i heshtur per dite te tera pasi ne ndonjehere i perjetojme gjerat kaq fort sa mund te behemi shume emocionale.

Keto sjellje mund te jene nje shenje nje paaftesie per te kontrolluar emocionet e tyre apo manipulimi emocional.Eshte me mire qe ju t’i largoheni kesaj marredhenieje pasi nje njeri qe me te vertete ju do kurre nuk do t’ju lendonte.

Continue Reading

Aktualitet

Femrat me klas e kane kuptuar sekretin/ Keto jane 5 veshjet qe do ju ndryshojne pamjen 100%

Published

on

Shume vajza bejne gabime ne veshjet e tyre. Edhe disa nga personazhet e njohur te skenes bien ne te tilla gabime dhe veshja e tyre nuk duket aspak stil.

Ne kete artikull do te lexoni 5 gabimet me te shpeshta qe vajzat bejne me veshjen:

Masa e gabuar

Shume femra deshtojne me veshjet e tyre sepse nuk e dine masen e tyre fikse. Keto rroba mund te shkaterrojne pamjen tuaj nese jane ose shume te ngushta ose shume te gjera.

Keshille: Kerko nga shitesja te te ndihmoje per te gjetur masen tende fikse kur te vizitosh dyqanin e pare. Per te mos rene serish ne kurthin e mases kjo eshte menyra me e thjeshte.

Te mungon guximi

Vajzat ne pergjithesi qendrojne besnike me disa veshje qe mendojne se u shkojne dhe u bejne. Disa nga veshjet qe zene vend te perhershem ne garderobe jane xhinset, bluzat dhe fustani i zi. Nuk mendoni se ka ardhur koha te visheni pak me ndryshe?

Keshille: Gjithmone shiko tendencat e reja te modes dhe zgjidh se me cilen nga ato dukesh me mire. Pa dale nga stili yt, mundohu qe ta pervetesosh kete trend.

Takat e larta

Kur di te ecesh mbi to, takat e larta jane shume te bukura dhe seksi. Kur nje femer mundohet te ekuilibroje veten mbi takat e larta ne perpjekje per te mos rene eshte gjeja me e tmerrshme.

Keshille: Vishni gjithmone takat mesatare deri ne 8 cm. Ecja ne kete menyre do te duket me stil dhe me e sigurt.

Kushtoju vemendje detajeve

Kujto se gjithmone detajet bejne diferencen. Stili yt do te jete i zymte nese preferon te vishesh me rroba njengjyreshe pa i kombinuar ato me aksesoret.

Keshille: Pa nje aksesore te vecante qe i jep drite veshjes tende, mos dilni asnjehere nga shtepia. Zgjidhni dicka qe do e tregoje pamjen e kuruar dhe pa ekzagjerime.

Mungesa e vetebesimit

Nese nuk ndihesh mire brenda nje fustani atehere nuk ka kuptim ta veshesh.

Keshille: Te veshe gjithmone veshje qe i zgjedh vete eshte rregulli kryesor i pashkruar per stilin e femres.

Continue Reading

Trending