Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje kthese ne jeten e dashurise/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do kete ndryshime

Published

on

Dashi

Kjo javë fillon në një mënyrë disi të diskutueshme. Venusi është disonant dhe Jupiteri dhe Saturni imponojnë luftëra, veçanërisht nëse përgatiteni të merrni një punë ose të kërkoni një të re.

Demi

Me këtë Hënë të kundërt duhet të mendoni mirë përpara se të thoni gjëra që rrezikojnë të ndikojnë në marrëdhëniet me të tjerët. Dy ditët e para të javës kërkojnë një minimum qetësie.

Binjakët

Do të jetë veçanërisht ditën e Mërkurë dhe e enjte që disa nyje do të vijnë në kokë. Kjo është një kohë emocionesh të reja . Couiftet e reja duket se po shkojnë shumë mirë, nga shtatori Venus do të kthehet i favorshëm.

Gaforrja

Në dashuri duhet të flisni qartë : kjo është një periudhë në të cilën jeni shumë e zënë me një histori ose dy histori në të njëjtën kohë. Lajmet, ndryshimet po vijnë në punë.

Luani

Në disa ditë të kësaj jave do të torturoheni veçanërisht. E juaja është një shenjë e fortë, megjithatë në këtë 48 orë të hënës dhe të martën një situatë personale ose pune duket e paqartë.

Virgjëresha

Ju jeni një nga shenjat e forta të këtij 2020 dhe në krahasim me të tjerët mund të keni një pajisje shtesë. Në krahasim me të kaluarën ky Mërkur në shenjë ju fton të hipni në valë, do të ketë shumë mundësi.

Peshorja

Korrik

Në këto dy ditët e para të javës do të duhet të rishikoni disa llogari : nga një këndvështrim ekonomik nuk ishte e lehtë për tu menaxhuar këtë muaj. Ndoshta qartësia ende mungon në punë.

Akrepi

Me Hënën që kalon në shenjën tuaj, Venusi në aspekt të mirë dhe Dielli i favorshëm ju mund të shkoni larg. Gjithçka që bëni gjatë kësaj kohe është një urë drejt së ardhmes.

Shigjetari

Ju jeni plot vullnet të mirë. Sot është një qiell i rëndësishëm ndërsa i afrohemi Shtatorit, ku edhe Venus do të kthehet në favor.

Sa i përket sferës profesionale, përpiquni të mos zemëroheni nëse diçka nuk shkon ashtu siç e keni shpresuar . Në dashuri ka pasur shumë distanca, por pritet një afrim.

Ujori

Jeni shumë të mërzitur dhe madje kokëfortë . Ky është një vit në të cilin shenja juaj dëshiron një ndryshim të peizazhit dhe është normale që ju të ndjeheni paksa të zmbrapsur nga gjithçka që ka ndodhur në muajt e fundit.

Peshqit

Sot mund të jetë një ditë plot njohuri të mira edhe nëse këto ditë do të duhet të punoni pak më shumë dhe të ndjeheni të lodhur për këtë. Disa rezultate pozitive do të vijnë së shpejti.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending