Connect with us

Aktualitet

Jemi ne ditet e fundit te Veres/ Kjo shenje horoskopi do kete ditet me te bukura sipas Paolo Fox

Published

on

DASHI:

Është çasti i duhur që të bëni projekte për të ardhmen. Është e vërtetë që viti 2020 po i lë pak hapësirë krijimtarisë suaj, por sa më shumë pMarrëdhëniet e pavlefshme do të zhduken në gusht, por kujdes nga tradhtitë! Ka dy histori në mendjen tuaj dhe nuk do të jetë e lehtë t’i vazhdoni të dyja. Mund të flitet edhe për zhgënjime të vogla, prandaj, nëse dikush nuk është më siç e donit apo siç e imagjinonit, të shtunën, më datë 15 dhe të dielën, më 16 gusht, mund të diskutoni për shumë gjëra.

15 gushti i acaruar do të sjellë sqarime për shumë nga të lindurit në shenjën e Dashit. Lidhjet që nuk kanë baza të shëndosha nuk mund të përmirësohen vetëm falë yjeve. Duhet përkushtim nga të dyja palët. Por pikërisht ky mungon, sepse diçka u thye kohët e fundit. Ju kërkoni të keni përkrah dikë që ju ofron stimuj, por ndonjëherë, vetëm që të jeni vetë drejtuesi i lojës, afroheni me njerëz që mbështeten shumë te ju. Pra, gushti ju fton t’i përjetoni lidhjet e dashurisë me kujdes. Këtu flas edhe për çiftet afatgjata, që rreth 15 gushtit mund të hasin probleme. Beqarët mund të përjetojnë një histori të çastit, verore, të shkurtër, zbavitëse, por ende të pasigurt. Para se të thoni “do të të dashuroj përgjithmonë”, duhet të mendoheni mirë.

DEMI:

Verifikimet në dashuri janë në rendin e ditës, sepse nuk kënaqeni kollaj dhe doni diçka më shumë. Venusi do të jetë në favor që nga e premtja, 7 gusht, dhe Mërkuri do t’ju stimulojë nga data 20. Ata bëjnë tifozllëk për ju. Gushti do të jetë një muaj i rëndësishëm për ndjenjat. Mund të themi se dashuria do të rizgjohet dhe se gushti mund të plotësojë dhe shijet e veçanta të dikujt që kërkon një lidhje transgresive. Çiftet e lidhura prej një kohe të gjatë duhet të zyrtarizojnë historinë e tyre. Kjo është periudha e duhur për ata që duan të martohen apo të bashkëjetojnë.

Është periudhë e mirë edhe për ata që nuk duan të lidhen përjetë, por thjesht kërkojnë të zbaviten me një lidhje të rastit. Pas datës 20, ndjenjat bëhen më të forta, shtohen edhe emocionet. Je ti që i vendos rregullat e lojës. Përfito maksimumin! Nëse do më të mirën për veten, gjej guximin dhe dëshirën për të dashuruar. Provo t’i shtosh miqësitë dhe programoji pushimet në vendet ku është më e lehtë të shijosh takime të reja.

BINJAKËT:

Nëse doni të përjetoni një histori të rrufeshme, yjet janë me ju. Por edhe nëse vendosni të filloni një lidhje më interesante, mund të mbështeteni në këta tregues të mirë. Thjesht duhet të keni parasysh realitetin, sepse dihet që prej vitesh, për shumë njerëz, shprehja “përgjithmonë” në dashuri nuk ka më rëndësi. Gjithsesi, s’është e thënë që s’do të mundeni ta gjeni njeriun që mund t’ju dhurojë ato që kërkoni. Parashikimi i horoskopit është i shkëlqyer për çiftet e qëndrueshme që munden dhe duan të bëjnë fëmijë. Nëse jeni ende beqarë dhe po kërkoni shpirtin binjak, pranojini ftesat që ju vijnë.

Brenda pak muajsh, horoskopi do të jetë më i mirë dhe në dhjetor gjithçka do të jetë më e qartë. Është e rëndësishme të gjeni partnerin e duhur pa humbur kohë. Çiftet në marrëdhënie të tensionuara arsyetojnë më mirë në lidhje me atë që duhet të bëjnë në të ardhmen. Vetëm ata që po përjetojnë një krizë dashurie, që e kanë përjetuar apo kanë tradhtuar, do të kenë çaste të forta acarimi rreth 26 gushtit.

GAFORRJA:

Tensioni i madh në fushën e punës mund të lehtësohet falë dashurisë, sepse Venusi futet në shenjën tuaj zodiakale. Çiftet që dashurohen mund të bëjnë hapin e madh. Edhe çiftet që kanë një marrëdhënie të re janë më të sinqerta dhe të gatshme për të nisur një lidhje të rëndësishme. Është momenti t’i thoni “mjaft!” gjithçkaje që nuk ju pëlqen. Guximi nuk do të mungojë. Për shumë nga të lindurit në shenjën e Gaforres, 15 gushti do të jetë intensiv dhe plot pasion. Kur yjet na favorizojnë, nuk duhet të mendojmë se dashuria është diçka që dërgohet me postë.

Gjithsesi, do ta keni më të lehtë të përparoni. Pra, asgjë nuk i pengon lidhjet e reja. Parashikohet një vjeshtë e rëndësishme, pozitive dhe gjithëpërfshirëse, që nuk duhet t’i lërë hapësirë drojës apo frikës që ka lidhje me të shkuarën. Ky është një moment force edhe për çiftet që tashmë mund të bëjnë zgjedhje që në pranverë dukeshin të vështira për t’u menaxhuar. Nëse e dëshironi një lidhje, vazhdojeni. Nëse nuk e dëshironi më, në gusht nuk do t’ju mungojnë rastet për të thënë mendimin tuaj.

LUANI:

Muaji i lidhjeve. Edhe në fushën sentimentale do të keni më tepër sukses në krahasim me më parë. Gushti dhe shtatori janë muaj të rëndësishëm për të gjitha situatat sentimentale, por janë akoma më të rëndësishëm për ata që kanë takime plot pasion, që zgjedhin një person për ta dashuruar ose që konsolidojnë lidhjen e tyre. Ata që do t’i bëjnë pushimet në pjesën e dytë të muajit mund të sigurojnë avantazhe të mëdha në takimet e tyre. Nuk mund të ndodhë ndryshe, meqë ky është një horoskop plot pasion dhe i nxehtë në datën 17 gusht, kur edhe Hëna do të futet në shenjën tuaj.

Më pas, Venusi do të afrohet me hapa të mëdhenj në hapësirën tuaj zodiakale. Nëse do të mbeteni vetëm, kjo do të ndodhë për shkak të qëndrimit tuaj tepër të sigurt në vetvete. Nëse keni ndonjë problem në familje, tani është momenti të flisni të qetë. Kjo tregon nevojën për të përballuar me qartësi gjithçka që ka lidhje me blerjet, shtëpitë, ndarjen e pasurive të patundshme. Shenjat zodiakale të referimit janë shenjat e zjarrit, Luani, Dashi dhe Shigjetari. Por edhe një Binjak mund të jetë interesant. Sfidat mendore nuk janë të këshillueshme, prandaj me Akrepin dhe Ujorin mund të lindin konflikte. Nëse nuk jeni aq të sigurt për ndjenjën tuaj, tani është momenti të kërkoni vetëm qetësi.

VIRGJËRESHA:

Një muaj i rëndësishëm edhe për dashurinë. Shpresoj që pengesat e vogla që janë paraqitur kohët e fundit, veçanërisht në pranverë, të jenë kapërcyer. Tani thjesht duhet të dashuroni pa u frenuar. Është një moment i rëndësishëm edhe për ata që kanë vendosur ta mbyllin një histori, sepse në vitet e mira, paradoksalisht, mund të heqësh një barrë nga supet dhe të jetosh i qetë, të hapësh dyert për projekte të reja sentimentale. Ata që ende s’e kanë gjetur dashurinë, duhet të pyesin veten nëse duhet të kapërcejnë ndonjë bllokim të brendshëm.

Viti 2020 mund t’ju ndihmojë edhe për këtë. Të flisni me një mik, t’i drejtoheni një eksperti, kjo gjë mund t’ju ndihmojë. Në një vit të rëndësishëm si ky, mund të kapërcehen paragjykimet dhe problemet e brendshme. Bëni një analizë të plotë psikologjike për të kuptuar nëse ka ndonjë problem dhe reagoni. Horoskopi është i favorshëm për ata që dëshirojnë të kenë takime dashurie. Kjo është një periudhë pozitive. Situata vlen edhe për takimet e reja, për t’u rikthyer në lojë me guxim.

PESHORJA:

Më në fund, Venusi është në anën tuaj këtë gusht. Kjo përfaqëson një element force, për ta përjetuar dashurinë me më shumë qetësi. Nëse, siç mendoj unë, ka pasur momente të paqeta në këta tre muajt e fundit të shkaktuara nga largësia, tani situata është më e mirë. Çiftet që duhen, tani janë më të forta për të përballuar problemet. Çiftet e ndara janë më të qetë dhe mundësia për të pranuar një kompromis tani duket më pranë. Historitë e lindura në mënyra të ndërlikuara, fuqizohen. Edhe ata që i kanë dhënë fund një lidhjeje të pamundur, tani janë të lumtur që e bënë, sepse më fund kanë në mendje një projekt të ri për jetën.

E kanë rrugën të lirë! Gushti ju krijon mundësinë për njohje të reja edhe gjatë udhëtimeve. Është një horoskop tepër intensiv për ata që dëshirojnë të kenë një fëmijë. Ditët e vetme të tensionuara janë datat 24 dhe 31 gushti. Në çift, gjatë këtyre ditëve do të ketë diçka për të diskutuar, apo thjesht një problem financiar që duhet zgjidhur.

AKREPI:

Çiftet që janë prej vitesh në krizë duhet ta kenë kapërcyer periudhën më kritike. Prandaj, nga ky këndvështrim, gushti nuk përfaqëson një pengesë. Që nga e premtja, 7 gusht, do të jetë e mundur të dashuroni më fort dhe më në fund mund të jetoni një pasion të fortë. Madje, për shumë të lindur të kësaj shenje, 15 gushti do të jetë një ditë për t’u mbajtur mend. Zemrat e vetmuara që nuk po gjejnë dashurinë duhet të pyesin veten nëse nuk kanë shumë pasiguri për t’i kapërcyer. Kujdes në marrëdhëniet me njerëzit që jetojnë larg apo kanë diferencë të madhe në moshë.

Sidoqoftë, ndonjëherë Akrepi është më i pasionuar kur përjeton histori të ndërlikuara; ato që s’dihet si e kanë fundin. Pak mazokizëm është i pranishëm në të gjitha historitë e dashurisë së atyre që kanë lindur në këtë shenjë. Prandaj marrëdhëniet janë të improvizuara dhe të ndryshme. Nga njëra anë e fusin në mendime dhe nga ana tjetër e zbavitin Akrepin tonë. Në gusht nuk duhet të jeni të papërgatitur. Për ata që duan të kenë takime të pëlqyeshme, dy javët e para të muajit janë intriguese. Vazhdon periudha e mirë edhe nga e diela, 23 gusht, deri të hënën, 31.

SHIGJETARI:

Keni stimuj të mjaftueshëm në çift? Pyes, sepse nuk është e thënë që të jetë një krizë e thellë. Ndonjëherë është thjesht mërzia që ju kaplon. Ja pse gushti duhet kaluar sa më mirë, edhe për të bërë zgjedhje të tjera me partnerin. Nëse keni pasur bllokime ose probleme të rëndësishme, duhet të zgjatni dorën. Kjo gjë do të jetë më e mundur pas datës 17 gusht. Gushti favorizon takimet plot pasion që mund të përfshijnë beqarët e kësaj shenje. Por kujdes! Ky është një muaj që dhuron lidhje të shkurtra, prandaj bëni kujdes.

Sidomos nëse është një i njohur, një person i martuar apo një person që ndodhet larg dhe arrihet me vështirësi. Historitë që lindin tani mund të jenë të ndërlikuara për arsye të ndryshme. Megjithatë është e rëndësishme të çliroheni nga një fazë pasigurie dhe ankthi, që prej kohësh mbizotëron në jetën tuaj. Duhet të jeni më bashkëpunues në lidhjet afatgjata. Nëse jeni beqarë, duhet të çliroheni nga paragjykimet.

BRICJAPI:

Dashuria në gusht do të vihet në provë, por vetëm ngaqë do ta mbani mendjen te puna dhe te paratë, ose do të filloni një aktivitet me një person të dashur dhe fillimet janë përherë pak të vështira. Kush ka fëmijë dhe është i shqetësuar për shpenzimet, apo duhet të ndreqë problemet me disa të afërm, në mënyrë të pashmangshme do të fillojë diskutimet. Ditët më të acaruara do të fillojnë nga 15 gushti. Historitë më pak interesante, apo ato që fillojnë për lojë, do të rrezikojnë pak më shumë.

Mund të sqaroni çështje që nuk funksionojnë. Bëni kujdes nëse ju rikthehet një ish-partner me kërkesa të papërshtatshme. Mirë shkojnë edhe takimet me kohë të pjesshme, pavarësisht se ju të Bricjapit jeni njerëz shumë seriozë, që nuk jepeni kollaj. Nuk është e thënë që nëse jeni vetëm sa herë dilni në një takim, ai duhet të jetë medoemos takimi i jetës suaj. Madje, në gusht, është më mirë të mendoheni para se të bëni zgjedhje të nxituara! Do t’i përjetoni ndjenjat me një lehtësi më të madhe. Edhe sensualiteti është më energjik, por gjithçka në kohën e duhur, prandaj është më mirë të mos vazhdoni në situata që mund të rezultojnë false për ju.

UJORI:

Ata që janë të dashuruar thellësisht me dikë, tani kërkojnë më shumë. Po i afrohemi dhjetorit dhe po i afrohemi transitit të Saturnit në shenjën tuaj. Do të shtohet nevoja e Ujorit për të ligjëruar një bashkim apo për të përcaktuar më mirë marrëdhënien sentimentale. Ata që kanë përkrah partnerin e duhur, do të duan të martohen apo të bashkëjetojnë në muajt e parë të vitit tjetër.

Gushti është i dobishëm për të folur për dashurinë dhe për ta përkufizuar sa më mirë një marrëdhënie. Një parantezë e zbavitjes dhe kënaqësisë do t’ju paraqitet më 15 gusht. Në tërësi, i gjithë muaji provokon një situatë intriguese për ndjenjat. Këtë herë s’është nevoja t’i tregoni partnerit që ju jeni miku dhe dashnori më i mirë që ka takuar ndonjëherë! Përkundrazi. Është e rëndësishme t’i ktheni sytë nga vetja për të kuptuar nëse personi pranë jush është i duhuri për ju. Fundi i gushtit do të sjellë një reflektim të saktë për fatin tuaj në fushën e ndjenjave. Pra, kanë rrugë të lirë lidhjet me vlerë, lidhjet konstruktive dhe me plane. Duhet të bëni kujdes për çështjet financiare nga data 5 deri më 20 gusht, sepse ndihet kundërshtimi i Mërkurit. Do të ketë tensione të mundshme që kanë lidhje me paratë.

PESHQIT:

Është një qiell i bukur për ata që duan t’i kapërcejnë krizat ose largësitë në tre muajt e fundit. Varet nga vullneti i secilit, por të premten, më 7 gusht, yjet ju ndihmojnë me ndjenjat. Ata që janë ndarë do të gjejnë një dashuri të re. Ata që e kanë vënë në diskutim një histori, mund të mendohen thellë. Keni Mërkurin dhe Venusin si aleatë dhe kjo është e rëndësishme. Në fundjavën e 15 gushtit, qielli do t’ju dhurojë diçka më tepër. Kthehet një dëshirë e madhe për të dashuruar. Derisa një dashuri të jetë pa probleme, do të jetë shumë e rëndësishme për ju që t’i thoni hapur ndjenjat tuaja, duke i shmangur përballjet që mund të jenë të pakëndshme për momentin.

Ju nuk jeni nga ata njerëz që harrojnë lehtë. Prandaj, nëse sapo keni dalë nga një lidhje, mos bëni krahasime me të shkuarën tuaj. Çdo person është unik, ashtu si dashuria. Venusi është në favorin tuaj dhe ju sjell takime të këndshme, përforcimin e dëshirës. Takimet gjatë këtij muaji janë shumë intriguese. Për ata që dashurojnë dhe nuk duan të heqin dorë nga një pasion, është koha për të bërë një marrëveshje të re sentimentale. Ndiqeni intuitën tuaj në dashuri, sepse këtë herë nuk do t’ju mashtrojë. Nëse keni ndër mend të bëni njohje të reja, do t’ju rikthehet dëshira për të jetuar një lidhje plot pasion dhe surpriza edhe nga fundi i muajit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending