Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor 24-30 Gusht sipas Astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Do të vazhdoni ta keni dhe për disa kohë mbështetjen e Marsit dhe të Diellit, prandaj do të jeni në humor të mirë dhe me dëshirën për t’u aktivizuar në punë të ndryshme. Pushimet verore ju ndihmuan të çlodheshit. Tashmë jeni të gatshëm të përballoni çdo sfidë. Aty nga fundi i javës gjërat do t’ju ecin mbarë dhe në aspektin sentimental. Mos harroni, e rëndësishme është që të vazhdoni në rrugën tuaj pa u ndalur.

Demi

Pas një periudhe nervozizmi, do ta keni sërish mbështetjen e Diellit, që do t’ju kthejë humorin e mirë dhe buzëqeshjen. Një bisedë me të dashurin e zemrës do t’ju bënte vërtet mirë, sepse më pas Venusi do të kthehet në pozicion të pafavorshëm, duke ju shtyrë të bëni zgjedhje të nxituara. Yjet ju këshillojnë të tregoheni të qartë.

Binjakët

Do ta filloni javën me forca të reja dhe në humor të mirë. Më pas Dielli do të kthehet në pozicion të pafavorshëm dhe do ta keni të vështirë të përqendroheni në punët tuaja. Gjithçka do t’ju ecë mirë në aspektin sentimental, sepse duke filluar nga dita e shtunë, Venusin do ta keni aleat dhe pasioni dhe erotizmi do të jenë të garantuara. Bëni gjithçka keni në dorë për të qenë të lumtur.

Gaforrja

Pritet që këtë javë të ndodhin ndryshime. Dielli do të ndriçojë në shenjën tuaj dhe do t’ju kthejë besimin në vete dhe entuziazmin në gjithçka që do të bëni. Do të keni një jetë të pasur sociale, të mbushur me takime dhe plot raste për argëtim. Aty nga fundi i javës, Venusi do ta lërë shenjën tuaj. Përfitoni që gjatë kësaj kohe t’ia mbushni zemrën partnerit me dashuri. Do t’ju duhet të lodheni shumë për të ruajtur ekuilibrat.

Luani

Prania e Diellit në shenjë do t’ju ndihmojë që të ndiheni në humor të mirë dhe energjikë. Largimi i tij nga Luani do t’i bëjë vend Venusit ditën e shtunë, i cili do t’ju ndihmojë në marrëdhënie me të tjerët. Nëse jeni nisur në udhëtim, do të kaloni ditë të këndshme të mbushura me risi. Edhe ata që s’i kanë nisur ende pushimet pritet që të kalojnë ditë të bukura. Pushimet në fshat do të ishin një ide e mirë.

Virgjëresha

Kalimi i Diellit në shenjën tuaj do t’ju mbushë me energji pozitive, përveçse do t’ju ndihmojë të jeni në humor të mirë dhe të qetë. Kurse prania e Mërkurit në shenjë, i cili do të vazhdojë të ushtrojë të njëjtin ndikim si gjatë javës së kaluar, do t’ju bëjë më bashkëveprues me këdo. Ju presin ditë të bukura. Jini optimistë dhe mos u druani përpara asgjëje.

Peshorja

Ju pret një javë interesante dhe e ngarkuar. Hëna do të jetë në shenjën tuaj deri ditën e shtunë për t’ju dhuruar emocione të reja. Ndërkohë, Marsi do të vazhdojë t’ju nxisë të bëni kurajë dhe do të ndikojë që të ndiheni më energjikë. Do të arrini të kapërceni dhe situatat më të vështira, pavarësisht disonancës së Venusit. Jupiteri do të ndihmojë ata që kanë lindur gjatë dhjetëditëshit të dytë dhe të tretë të shenjës. Fitorja u përket më të fortëve.

Akrepi

Situata do të vijë duke u përmirësuar për të lindurit në shenjën e Akrepit. Gjatë ditëve të para të javës do të ndjeni lodhje. Më pas Dielli do të kalojë në pozicion të favorshëm, duke ju kthyer energjitë dhe humorin e mirë. Edhe Hëna do ta ndriçojë shenjën tuaj deri më datë 27. Mos u druani përpara vështirësive, sepse gjithçka do ta keni në favorin tuaj.

Shigjetari

Gjatë javës do të hasni shqetësime, pasi Diellin do ta keni kundër. Por, mos u shqetësoni së tepërmi, sepse do të keni gjithsesi mbështetjen e Marsit, që do t’ju ndihmojë të përballoni çdo situatë. Edhe nëse problemet nuk do të zgjidhen plotësisht, të paktën do të ndiheni më të lehtësuar. Në fundjavë Venusi do të kalojë në shenjën tuaj, duke ndezur sërish flakën e dashurisë.

Bricjapi

Planetët këtë javë do të kthehen në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj. Dielli është zhvendosur në një shenjë mike dhe ndikon që të jeni në humor të mirë dhe energjikë. Duke filluar nga dita e shtunë, Venusi nuk do të jetë më në disonancë. Më në fund do të çliroheni nga ndjenja e pakënaqësisë apo e shtypjes, që ju pengonte ta jetonit lirshëm historinë tuaj të dashurisë.

Ujori

Tashmë mund të ndiheni të lehtësuar, sepse do të keni mbështetjen e Hënës, Marsit dhe Diellit. Ditën e shtunë Venusi do të largohet nga shenja juaj, duke ju krijuar probleme në sferën sentimentale. Tregohuni të duruar në marrëdhënie me partnerin. Nëse do të bëni veprime impulsive, mund t’i thoni lamtumirë përgjithmonë.

Peshqit

Do të përjetoni një gjendje të paqëndrueshme, pasi Dielli dhe Mërkuri do të jenë në disonancë dhe do të hasni probleme në marrëdhëniet me të tjerët. Kini parasysh që nuk mund ta mbyllni njërin sy përpara vështirësive. Mundohuni të përqendroheni në punën tuaj, pasi mendjen e keni tjetërkund. Të shtunën Venusi do të kthehet nga shenja juaj. Ashtu si në luftë dhe në dashuri nuk duhet t’i tregoni pikat e dobëta.

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: messenger login

  2. Pingback: buy mdma molly ecstasy

  3. Pingback: order weed online with worldwide shipping

  4. Pingback: swipe dumps

  5. Pingback: Simulateur de crédits autoSimulateur d’emprunt automobile

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending