Connect with us

Aktualitet

Duhet ti beni syte kater per tradheti/ Ky eshte horoskopi i dashurise per javen 24-31 Gusht

Published

on

Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashi, këtë javë lajme të ndryshme ose ngjarje do t’ju bëjnë të ndiheni të dëshpëruar herë pas here, duke ndjerë një dëshirë për iz olim nga të tjerët. Në fakt, ju duhet kohë për të hequr q afe tensionin e grumbulluar brenda vetes, për të ngarkuar bateritë tuaja dhe të fokusoheni tek njohjet e reja.

Demi

Këtë javë mund të shijoni një surprizë që dikush ka përgatitur për ju. Kjo do të jetë diçka që do t’ju duhet, veçanërisht në këtë periudhë komplekse emocionale për ju.

Binjakët

Konfliktet në jetën tuaj personale këtë javë do të jenë më emocionuese. Ngjarja e tyre nuk do të jetë aksidentale dhe me siguri ka një përsëritje në to. Ndoshta këtë javë do të keni më në fund guximin të merrni disa vendime përfundimtare dhe të vështira. Sigurisht që java nuk do mbushet vetëm me kriza apo drama. Gjatë javës do të shijoni një bisedë ose propozim që do të merrni përmes një burri ose një personi që nuk e njihni personalisht.

Gaforrja

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, keni një javë përpara vetes në të cilën do të duhet të bëni kujdes me njerëzit që keni njohur kohët e fundit dhe për të cilët keni qenë i favorshëm deri më tani për arsye të ndryshme. Ndoshta këtë javë ata do të bëjnë përpjekje të ndrojtur ose të drejtpërdrejtë për të hyrë në hapësirën tuaj personale, diçka që nuk do ta lejoni patjetër.

Luani

Ngjarjet në jetën tuaj të dashurisë do të rezultojnë të paparashikueshme këtë javë. Do të keni disa plane dhe gjëra të tjera do të ndodhin. Për të mbrojtur veten nga surprizat e pakëndshme, lini që marrëdhënia juaj të zhvillohet natyrshëm dhe mos i manipuloni ato sipas tekave tuaja.

Virgjëresha

Kjo nuk do të jetë një javë e mirë për një fillim të ri ose ndryshime të mëdha, por nëse filloni një, veproni me kujdes dhe mendoni me kujdes për çdo veprim tuajin. Gjatë javës do të keni raste të ndryshme për tubime familjare ose do të përjetoni ngjarje interesante me të afërmit. Disa nga ju do të marrin pjesë në një grumbullim fejesash, dasme, etj.

Peshorja

LEXO EDHE: Ditët e fundit të verës? Njihuni me parashikimin e “frikshëm” per motin në ditët në vijim
Ju mund të keni guximin të merrni disa vendime të guximshme këtë javë, por shumë shpejt pas kësaj do të ndiheni të pasigurt ose të hutuar. Vendimet tuaja janë të drejta por të vështira dhe ato do t’ju kthejnë në rrugën tuaj origjinale të jetës. Fatkeqësisht, kjo javë do të mbahet mend me një ndarje përfundimtare në disa familje që do të marrin vendimin përfundimtar për divorcin. Ndoshta kjo do të jetë me pëlqim të ndërsjellë dhe pa dramë të panevojshme.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, këtë javë shmangni marrjen e vendimeve të nxituara, duke ndjekur vetëm emocionet tuaja personale ose nën ndikimin e fjalëve të dikujt përreth jush. Kini kujdes kur bëni ose merrni premtime. Mos i bëni armiqtë vetë.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të përjetoni shumë ngjarje të rëndësishme emocionale në jetën e të dashurve, kryesisht grave.

Bricjapi

Këtë javë do t’ju kërkohet të bëni një paralele midis asaj që është e nevojshme dhe e panevojshme për ju në jetën tuaj personale, dashuri ose punë. Takimet që do të keni gjatë kësaj jave duhet të jenë me njerëz që dinë ta vlerësojnë kohën dhe mos e humbni atë me thashetheme dhe ankesa.

Ujori

Gjatë javës do të befasoheni nga një i njohur, email / letër ose bisedë telefonike me dikë që jeton afër jush.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni një javë para jush, në të cilën do të duhet të krijoni harmoni dhe mirëkuptim në marrëdhëniet midis njerëzve që kanë marrëdhënie problematike Burrat do të kenë një javë dinamike me më shumë takime dhe biseda me njerëz afër dhe larg.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending