Connect with us

Aktualitet

Do tju hapen portat e fatit/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te kete nje ndryshim te madh

Published

on

Dashi

Ju pret një ditë e mbushur me energji sa i takon ndjenjave, por mundohuni që të mos bini pre e gabimeve dhe të mos përfshiheni në polemika. Bëni mirë që të mos fiksoheni me personin e gabuar. Situata do të vijë gradualisht duke u përmirësuar në raport me periudhën e lënë pas.

Demi

Dashuria gjatë këtyre ditëve duket sikur ka kaluar në plan të dytë, pasi dukeni të zënë nga probleme të tjera. Kush është vetëm duhet të shohë përreth, pasi yjet janë mjaft të favorshëm. Në punë, disa probleme do të zgjidhen brenda pak ditësh.

Binjakët

Do të rigjeni pasionin e munguar, edhe pse dikush i qëndron idesë se më mirë të rrini vetëm se sa të keqshoqëruar. Në punë, ndjeni nevojën për tu shkëputur për ca kohë.

Gaforrja

Mundohuni që të bëni kujdes ndaj asaj që do të thoni, pasi fjalët mund të lëndojnë, sidomos në raportin në çift. Përpiquni që të jini sa më të qartë. Në punë, programojini më mirë gjërat, sidomos nëse duhet të bëni ndryshime.

Luani

Gjatë kësaj dite do të rritet dëshira për të dashuruar dhe për t’iu dashuruar. Mund të shfaqni dëshirën për të zyrtarizuar një lidhje. Mundësi të mira paraqiten edhe sa i takon punës.

Virgjëresha

E shtuna do të jetë mjaft pozitive në sajë të ndikimi të Saturnit, Diellit dhe Mërkurit, të cilët do të jenë në anën tuaj, duke ju dhuruar emocione të bukura. Në punë ky është momenti i duhur, për të tentuar një ndryshim.

Peshorja

Mund të ketë një problem për të zgjidhur në familje, lidhur me të cilin duhet të bëni qartësi. Sa i takon punës, nuk duhet të lini asgjë pas dore.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do të ndiheni të karikuar me energji dhe keni dëshirë që të keni pas vetes dikë me të cilin nuk ndani vetëm pasion, por edhe bashkëpunoni. Në punë, nuk duhet të merrni vendime të nxituara.

Shigjetari

Në jetën në çift ka disa çështje që kërkojnë sqarim dhe kjo do të jetë dita e duhur për ta bërë, shkruan noa.al. Në punë duhet të ndiqni instinktin dhe të bëni ato gjëra, tek të cilat besoni.

Bricjapi

Me shumë mundësi gjatë kësaj periudhe do të hasni në keqkuptime në dashuri, ndaj mundohuni që të mos i lini vend tris htimit dhe melankolisë. Kjo ditë do të jetë shumë e lodhshme.

Ujori

Mundohuni që të shfaqni një sjellje më pozitive në dashuri. Edhe në punë, duhet të jeni më optimist dhe ti pranoni gjërat me më shumë qetësi.

Peshqit

Ju pret një e shtunë nën ritmin e duhur sa i takon ndjenjave, ku do të përjetoni një siklet në një takim që do të keni. Në punë, situata nuk paraqitet shumë e qartë, pasi mund të ketë disa komplikime.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending