Connect with us

Aktualitet

Do takoni dike qe do ju ndihmoje shume/ Astrologu Paolo FOX paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Hëna do të sjellë ndikim negativ në shenjën tuaj duke ju sjellë ndonjë problem në dashuri ose në sferën personale, por energjia juaj pozitive do ju ndihmojë që ti zgjidhni. Në punë, mos i nënvlerësoni disa takime, pasi mund të jenë të dobishme për të ardhmen.

Demi

Mund të ndiheni disi të tensionuar, veç mundohuni që të mos përfshiheni në debate, pasi nuk ka asnjë arsye për ta bërë diçka të tillë. Duhet të pushoni në shumë. Sa i takon punës, mund të takoni dikë i cili do ju japë udhëzimet e duhura për të ardhmen profesionale.

Binjakët

Mëngjesi do të nisë nën ritmin e duhur, por gjatë pasdites do të ketë përmirësim. Mundohuni që të mos përfshiheni në polemika, sidomos në mëngjes. Keni nevojë për stimuj të rinj. Kujdes duhet të tregoni me shpenzimet.

Gaforrja

Duhet të mundoheni që të shmangni debatet dhe polemikat. Kjo fundjavë do të jetë e mbushur me nervozizëm, për shkak të ndikimit të kundërt të hënës. Mundohuni që të mbani nën kontroll situatat si në jetën private edhe sa i takon punës.

Luani

Parashikohet një fundjavë e mirë sa i takon dashurisë. Mos kini frikë të ndryshoni, nëse situata në të cilën ndodheni, nuk ju bën që të ndiheni mirë. Në punë do të synoni sa më lartë, sidomos nëse keni ide krijuese. Bëni kujdes me shpenzimet.

Virgjëresha

Në dashuri, mund të ketë probleme që kërkojnë zgjidhje. Ndonjë komplikim do të shfaqet i mbartur nga muajt e kaluar. Në punë, kjo është një periudhë e mbushur me zgjedhje të mëdha. Mundësitë e mira nuk do të mungojnë.

Peshorja

Mundohuni që të keni më shumë besim në vete. Në dashuri, duhet të mundoheni që të rikuperoni një raport apo të sqaroni një keqkuptim, në mënyrë që të gjeni intensitetin me partnerin/en. Puna do të vijojë me luhatje.

Akrepi

Në dashuri çiftet e qëndrueshme mund të rrinë të qetë, ndërsa kujdes duhet të tregojnë ata që janë lidhur së fundmi. Në punë, do të ketë projekte të cilat duhen riparë me më shumë kujdes.

Shigjetari

Mundohuni që të shmangni debatet në dashuri, sidomos në mëngjes. Gjatë pasdites situata do të përmirësohet, pasi do të ndiheni më energjik dhe më pak nervoz. Sa i takon punës, mundohuni që të mos guxoni më shumë nga sa mundeni.

Bricjapi

Sfera sentimentale paraqitet mjaft e favorshme gjatë kësaj të premte. Ata që janë vetëm do të kenë mundësi që të bëjnë takime të reja, shkruan noa.al. Sa i takon punës, yjet ju mbështesin, por këshillohet që të bëhet më e mira.

Ujori

Pranoni ftesat, dilni dhe njihni njerëz të rinj, pasi mund të ndodhin gjëra të bukura. Kujdes duhet të tregoni me financat. Në punë duhet më shumë përqendrim, pasi e keni mendjen tjetërkund.

Peshqit

Mëngjesi do të nisë nën ritmin e duhur, por gjatë pasdites situata do të përmirësohet. Mundohuni që të mos ndikoheni nga të tjerët, por mendoni me kokën tuaj. Sa i takon punës, do të keni mundësi të mira gjatë kësaj periudhe.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending