Connect with us

Aktualitet

Hena e re do te hapi dyert e fatit/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te kete ndryshime drastike

Published

on

Dashi

Krijimtaria juaj do të shpërblehet dhe favorizohet nga Hëna e re. Ju mund të keni një ide të shkëlqyeshme për t’i shpalosur më shumë aftësitë tuaja. Sigurisht, këto ditë ju jeni paksa të penguar nga kundërshtimi i Marsit dhe Saturnit dhe kërkon durim.

Demi

Horoskopi i Paolo Fox sot sinjalizon se aspekti i veçantë i Hënës gjithashtu mund të ju bëjë të shqetësuar dhe të diskutueshëm. Aq sa nuk mund të shoqëroheni me një anëtar të familjes. Ndoshta ka kaluar pak më shumë pasi që e keni lënë të fundit veten, dhe tani ju duket tepër kritik. Mundohuni të jeni më tolerantë këtë të enjte.

Binjakët

Binjakët kjo është koha e duhur për të filluar kërkimin e një altenative, mbase në sektorin e punës. Ju ose do të kërkoni një punë, ose do të kërkoni një të dytë, thjesht për t’u ndjerë më të kënaqur. Jo një ide e keqe, por do t’ju marrë ca kohë për të gjetur një punë që i përshtatet pritjeve tuaja. Ose do të jetë e vështirë të organizoni jetën tuaj në dritën e lajmeve të ardhshme.

Gaforrja

Gaforrja sipas horoskopit të ditës, nëse keni një blerje të rëndësishme për të bërë, sot mund të jetë më e lehtë të merni një vendim. Me sa duket, zgjidhja më e mençur do të ishte të mos bënit asgjë akoma. Kjo hënë e re në fakt është ngadalësuar nga disonanca midis Marsit dhe Satunit që vonon gjithçka. Një gjendje astrologjike që do të ndikojë tek ne deri më 10 shtator, kështu që është më mirë të shmangni marrëzinë.

Luani

Hëna lë shenjën tuaj, dhe do të ishte gjithashtu një e enjte e qartë, nëse ju nuk do të merreshit me dikë me të cilin duhet të luftoni. Ju keni menduar se mund ta kurseni veten në këtë polemikë, se do të merni me lehtësi atë që kërkoni, por bashkëbiseduesit tuaj nuk do të jenë të të njëjtit mendim.

Virgjëresha

Sot Hëna hyn në shenjën tuaj të zodiakut dhe rrit nevojën tuaj për të brendësuar veten, por gjithashtu rrit intuitat tuaja. Mundohuni t’i besoni përshtypjeve tuaja. Kuptimi juaj i gjashtë do të jetë i duhuri. Zakonisht, ju priren të racionalizoni shumë përshtypjet tuaja, aq shumë sa që në fund të mos lejoni që të ndikoheni më nga zemra, dhe të përfundoni duke bërë zgjedhje të leverdisë.

Peshorja

Sipas horoskopit të Paolo Fox takimi i Diellit dhe Hënës është i favorshëm, ju jeni shumë të dobishëm dhe mirëkuptues ndaj të tjerëve, dhe gjithashtu do të keni tendencë të tregoni veten altruist. Do t’i kushtoni një rëndësi më të madhe marrëdhënieve tuaja ndënjerëzore, aq shumë saqë nëse jeni grindur me dikë, kjo do t’ju ​​shqetësojë shumë dhe do të përpiqeni ta rregulloni. Sidoqoftë, qëndrimi agresiv që të tjerët mund të kenë ndaj jush mund të përcaktohet edhe nga disponueshmëria juaj e tepërt. Mundohuni të mos ndikoheni!

Akrepi

Akrepi i situatës astrologjike sugjeron që së shpejti mund të ndodhë një fillim i ri, një aktivitet i ri për shembull për ata që duan të rindezin gjendjen e tyre në funksion të fundit të verës. Por keni frikë se nuk jeni në krye të detyrës. Mos u tregoni negativ nga fillimi dhe më e rëndësishmja, mos i ngrini pretendimet tuaja në një nivel shumë të lartë. Bërja e një hapi në të njëjtën kohë mund të të ndihmojë të shohësh më mirë situatën.

Shigjetari

Nxitja juaj për të shpëtuar është e fortë, megjithatë nuk është e lehtë të bëni gjithçka që dëshironi. Ka pengesa, kjo mund të nënkuptojë se ndjeheni të mbërthyer, se diçka ose dikush ju pengon të bëni gjithçka që dëshironi. Kjo nuk është e pamundur duke pasur parasysh që disonanca midis Marsit dhe Satunit ka lindur, një gjendje që tashmë kishte ndodhur në muajt e kaluar . Ju duhet ta zgjidhni këtë problem duke gjetur zgjidhje të reja.

Bricjapi

Bricjapi ju duhet të përpiqeni të keni pak më shumë mirëkuptim me të dashurit tuaj. Mundohuni të mos i kritikoni ato, edhe nëse mendoni se ata e meritojnë atë. Ju duhet të përpiqeni të jeni më të vëmendshëm ndaj ndjeshmërisë së tyre dhe gjithashtu do të jetë më e lehtë për të tjerët të përballen me ju. Disa të lindur nga shenja janë pak a shumë të drejtpërdrejtë dhe rrezikojnë të krijojnë shumë tension rreth tyre.

Ujori

Sot mund të jetë një ditë interesante, e aftë t’ju hapë perspektivave të reja. Për shembull, ata mund t’ju bëjnë një ofertë bashkëpunimi, ndoshta jo menjëherë. Ose jeni duke pritur që situata e përgjithshme të përmirësohet për të ndjekur projektet e reja, edhe nëse nuk është aq e thjeshtë sa pritjet tuaja shpejt mund të realizohen.

Peshqit

Peshqit kanë filluar një fazë të re, e cila ndoshta ka të bëjë me vendin e punës dhe ju fton të mendoni se çfarë mund të ndryshoni për të përmirësuar cilësinë e jetës tuaj . Ju duhet të transformoni disa gjëra, ndoshta vetëm marrëdhënie me bashkëpunëtorët ose rutinën tuaj. Në çdo rast, ekzistojnë kushte të mira për kryerjen e këtij ndryshimi.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending