Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje takim qe keni pritur/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 20 GUSHT 2020

Merkuri ne Virgjeresh me mendimi filozofik

BEJ ATE QE DUKET E SAKTE PAVARSISHT SE PER KETE MUND TE TE PERFLASIN PER KEQ

Sot e Merkur dhe Merkuri eshte futur ne shenjen e Vet ne Virgjersh

Mendimi kritik dhe planet e detajuara si dhe arsyetimi do fillojn ete bejen punen e vet te mire

Hena ne ritje eshte edhe ajo ne Virgjeresh Keshtu qe elementi toke do jete perseri shume i cilesuar

Sot do jete nje dite e mire per mjekesine dhe per shekencen si edhe per mendimin filozifik

Jeta me zgjidhjet praktike do jete me interesante se ngjyrat apo optimizimi

Dashi

Shume biseda punesh dhe kontakte te cilat fillojn enga sot te marrin perparesi ne jeten tuaj Mund te filloni nje pune te re apo tju hapet nje rruge e bllokuar

Demi

Me ne fund edhe nje udhetim i larget do ju duket sikur jeni ne shtepine tuaj pasi koha do ju jap mundesi ta shikoni token si shtepine tuaj kudo qe jeni Ky eshte nje perparim per punet tuaja

Binjaket

Merkuri ne Virgjeresh do ju shtoj interesin per shtepine Per ta rregulluar ndryshuar apo ndertuar apo per te gjetur aty nje zgjidhje per te gjitha problemet

Gaforrja

Takime dhe plane shume te detajuara do bejen qe bisedat tuaja te dalin me sukses apo te fillojn ete shikojn edriten e realizimit apo Drite ne fund te tunelit

Luani

Shkelqimi ka nevoj per ushqim dhe mirembajtje Sot fillon periudha ku do donit te shikonit nje mundesi te sigurt per te fituar te mira materiale apo per te bere investimet eduhura Bashkepunimet me te mira i keni me virgjereshet

Virgjeresha

Merkuri ne shenjen tuaj nga sot ju jep mundesine te mendoni sipas natyres tuaj te analizoni dhe te jeni perfekt ne plane apo ne biznes Nje takim romantik do nu ndryshoj planet e deri tanishme

Peshorja

Tani fillon puna ne parapaskene ne heshtje apo nje pune qe vetem ju do ja dini vlerat apo pengesat dhe fshehtesine Nderkohe keni nje plan shume ambicioz dhe pune apo marredhenie te fshehta e pune te papublikuara te cilat po u deklaruan mund te bejen shume buje

Akrepi

Merkuri ne Virgjeresh eshte alet ne punen tuaj sidomos ne kontaktet me jashte vendit dhe ne takimin e njerzve te duhur me njohje e me reputacion Ju hapet nje periudhe me njohje te mira ne jeten personale

Shigjetari

Karriera juaj duhet te marre rrugen e duhur dhe tani eshte momenti te filloni te vleresoheni per afetsite tuaja manaxhuese e intelektuale Mund te zini pozicione te rendesishme Do beni martesa me karakter llogjik

Bricjapi

Do ushetoni apo cdo gje qe ka te beje me dokumentacione apo ceshtje shkollimi e kualifikimi tani do jete me e lehte per tua aritur sipas meritave tuaja konkrete Nje takime me dike qe eshte large ju ndryshon jeten

Ujori

Ekonomia do kete perparesi llogjike ne jeten tuaj dhe ju do jeni llogjistet me te mire te analizave dhe ceshtjeve ekoomike Po keshtu do zgjidhne me prakticitet ceshtje te pazgjidhshme deri tani ne marredhenie me te tjeret

Peshqit

Me ne fund do dal para jush ne bashkepunim konkret apo nje partneritet me llogjike qe do ju uli me kembe ne toke dhe do ju tregoj mundesite rele qe keni si ne martesa ashtu edhe ne pune

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending