Connect with us

Aktualitet

As buzet e fryra, as fotot perfekte ne Instagram/ Alketa Vejsiu flet hapur dhe kritikon nderhyrjet estetike

Published

on

Alketa Vejsiu, moderatorja e njohur e ekranit ndahu mbremjen e djeshme me ndjekesit e saj nje shkrim ne InstaStory. Ky ishte mendimi i saj i fundit per diten , sic e theksoj edhe ajo ne fund.

Alketa nepermjet shkrimit i jep nje mesazh te forte te gjitha vajzave te cilave iu drejtohet duke iu thene se bukuria qendron te dija, te aftesite, te gjerat e vogla qe te bejne te lumtur.

Gjithashu moderatorja ndalet edhe te defektet qe vajzat mund te gjejne te vetja duke theksuar se gjithesecili prej nesh eshte unik ne kete bote, sido qe te jete me celulit, strija, quka apo buze te holla.
Me poshte mund te lexoni shkrimin e Alketa Vejsiut:

“Po çdo vajze e mençur mund te jete ylli atij qe e dashuron, bija qe i ben prinderit krenare, nena qe femijet e kane heroine dhe mikja qe te gjithe ndihen me fat qe e kane! Kjo te ben nje vajze te bukur e te permbushur! Ky eshte sekreti i bukurise! As buzet e fryra, as fotot perfekte ne Instagram, as vithet e mbushura, as beli i holle dhe as gjokset bujare! Te jesh e bukur eshte diçka tjeter!

Eshte dija, aftesite krijuese qe se lene jeten te behet e merzitshme, jane 1000 gjerat e vogla te lumturise, jane vajzat qe dine te jene nje shembull i mire per kedo, qe nuk jane cinike dhe xheloze, qe kane vullnet e jane puntore, qe zgjohen çdo mengjes me nje qellim te madh, qe kane endrra qe nuk nisin e perfundojne ne boten fallco qe media dixhiale servir çdo sekonde, por qe lidhen me aspirata frymezuese per te cilat duhen ore te tera leximi, studimi dhe pune! Te jesh e bukur eshte diçka tjeter!

Jane vajzat qe duartrokasin lidershipin femeror ne poste drejtuese, jane vazjat qe nuk e marrin jeten lehte si nje koment i papergjegjshem ne instagram , por qe djersiten dhe lodhen per tja dale!

Per çdo vajze qe me ndjek me shume sinqeritet, nga une Alketa qe dhe pse sjam perfekte ne njefar menyre ja kam dale: Ji e bukur ne menyren tende, ji krenare! Dhe mos harro, ti je unike, ska nje qenie tjeter si ty ne planet, dhe ky eshte krijimi me hyjnor i universit! Ndihu speciale sepse je speciale sido te jesh! Me celulit, rrudha, strija apo acne, quka apo buze te holla, qerpike te drejte apo vetulla pa kend, faqe petull apo hundekarrote.

Fundja jo te gjithe jetojme per te qene Mis Albania, Top Model apo Ylli i Instagramit qe do te hape nje linje kozmetike si Kylie Jenner. Dhe rezito kur te sfidojne, vijo te jesh e lumtur. Djalli do vallezoje gjithe kohes pas kraheve tona, thjesht refuzoje ate tango! Ishte mendimi i fundit i dites.”

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: download

  2. Pingback: Buy Guns Online USA

  3. Pingback: buying marijuana online legal

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!