Connect with us

Aktualitet

Nuk i kemi mire punet me vetullat/ 5 Gjera qe duhet te beni qe te keni vetulla si modele

Published

on

Seciles nga ne mund t’i kete ndodhur te mos i modeloje vetullat ne menyren me te mire. Disa i heqin tek pofesionistet e disa te tjera vete.

Gabimet qe beni te vetullat mund te shkaktojne probleme ne pamjen tuaj ndaj me poshte do te lexoni disa keshilla shume te vlefshme per vetulla perfekte:

-Mos i hiqni vete vetullat

Ju nuk mund t’i beni asnjehere njelloj pasi eshte shume e veshtire te hiqni vetullat me nje dore e ne doren tjeter te mbani pasqyren. Zgjidhja me e mire eshte t’i hiqni tek profesionistet.

-Pastrojini nje here ne muaj

Duhet t’i jepni formen e duhur nje here ne muaj, ashtu si beni me floket tuaj , beni edhe me vetullat.

-Forma e vetullave duhet te pershtatet me formen e fytyres

Duhet ti beni vetullat me hark te bute nese keni fytyre te rrumbullaket , me harke me te theksuar per fytyre katrore dhe ruani nje forme te drejte te vetullave per fytyre ovale.

-Pastroni cullufet e panevojshme

Pjeset qe dalin ne mes te ballit tuaj quhen cullufe. Nese nuk i pastroni ato do te duken shume keq.

-Konturojini me laps ose boje pasi i keni hequr

Pasi te keni hequr vetullat duhet qe gjithmone ti konturoni me laps ose boje

58 Comments

58 Comments

 1. Pingback: dmt drug for sale

 2. Pingback: information security in banks

 3. Pingback: https://tontonmania123.com/

 4. Pingback: replica watches

 5. Pingback: mazhor4sezon

 6. Pingback: filmfilmfilmes

 7. Pingback: gRh9UPV

 8. Pingback: 9-05-2022

 9. Pingback: kinoteatrzarya.ru

 10. Pingback: TopGun2022

 11. Pingback: Xvideos

 12. Pingback: XVIDEOSCOM Videos

 13. Pingback: ivanesva

 14. Pingback: Netflix

 15. Pingback: Zvezdy-v-Afrike-2-sezon-14-seriya

 16. Pingback: Krylya-nad-Berlinom

 17. Pingback: FILM

 18. Pingback: designchita.ru

 19. Pingback: YA-krasneyu

 20. Pingback: design-human.ru

 21. Pingback: designmsu.ru

 22. Pingback: vkl-design.ru

 23. Pingback: irida-design.ru

 24. Pingback: Intimsiti-v-obhod-blokirovok

 25. Pingback: projectio

 26. Pingback: moskva psiholog online

 27. Pingback: psy online

 28. Pingback: uels ukrain

 29. Pingback: DPTPtNqS

 30. Pingback: qQ8KZZE6

 31. Pingback: D6tuzANh

 32. Pingback: SHKALA TONOV

 33. Pingback: Øêàëà òîíîâ

 34. Pingback: Croydon escorts

 35. Pingback: russianmanagement.com

 36. Pingback: chelovek-iz-90-h

 37. Pingback: 3Hk12Bl

 38. Pingback: 3NOZC44

 39. Pingback: 01211

 40. Pingback: tor-lyubov-i-grom

 41. Pingback: film-tor-2022

 42. Pingback: hd-tor-2022

 43. Pingback: hdorg2.ru

 44. Pingback: Psikholog

 45. Pingback: netstate.ru

 46. Pingback: Link

 47. Pingback: tor-lyubov-i-grom.ru

 48. Pingback: psy

 49. Pingback: chelovek soznaniye mozg

 50. Pingback: bit.ly

 51. Pingback: cleantalkorg2.ru

 52. Pingback: bucha killings

 53. Pingback: War in Ukraine

 54. Pingback: Ukraine

 55. Pingback: Ukraine news – live

 56. Pingback: The Latest Ukraine News

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending