Connect with us

Aktualitet

Do te njihni nje person qe do ju ndryshje jeten/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Kjo është java e fundit e janarit dhe të 12 shenjat e horoskopit kanë diçka nga e cila duhet të kenë kujdes por edhe ndryshime në jetën e tyre. Ky është parashikimi i yjeve për këtë javë nga astrologu Jorgo Pulla.

DASHI

Të përgjithshmet: Java fillon me iluzione pasi në 27/1 Afërdita takon Neptunin në gradën e 16-të të Peshqve dhe të dy formojnë një katërkëndësh së bashku me sundimtarin tuaj Marsin në gradën e 16-të të Shigjetarit. Çështjet në lidhje me udhëtimin, arsimin ose njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë shoqëror kërkojnë vëmendje të veçantë kur merreni me to, pasi ato mund të mos jenë ashtu siç paraqiten dhe të çojnë në veprime të gabuara.

Ju do të njihni njerëz nga mjedisi juaj shoqëror ku ndihma e tyre do të jetë e rëndësishme në disa projekte që dëshironi të arrini dhe të përfundoni. Ju do të keni mundësi të shijoni daljet me miqtë dhe të gjeni rrugëdalje që ju relaksojnë. Parashikimet në dashuri: Këtë javë duhet të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e çështjeve tuaja emocionale, nëse jeni vetëm apo në një lidhje. Takimi i Afërditës me Neptunin dhe katërkëndëshi që ata formojnë me Marsin më 27/1 nuk lënë shumë hapësirë ​​për lëvizjen e duhur në fushën e ndjenjave.

Në fundjavë, situata do të jetë shumë më e mirë pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi do t’ju ndihmojë të racionalizoni dhe të shihni më mirë çështjet që ju shqetësojnë gjatë gjithë javës. Parashikimet profesionale: Këtë javë ju duhet të jeni të kujdesshëm në çështjet e biznesit tuaj dhe lëvizjet që bëni në këtë fushë pasi takimi i Afërditës me Neptunin dhe një katërkëndësh që formon me Marsin tregojnë vlerësime të pasakta për çështje të rëndësishme. Shmangni diskutimin sa duhet të mbyllni një marrëveshje të re biznesi dhe nëse me të vërtetë keni nevojë ta bëni atë gjatë javës, mos harroni të jeni shumë të kujdesshëm me ato që nuk janë thënë por menduar.

Në financat tuaja gjërat janë mjaft të mira, pasi keni arritur të vendosni rregull në të kaluarën. Megjithatë, përpiquni të kurseni, mos bëni shpenzime të kota që do t’ju bëjnë të pendoheni, sepse ekziston rreziku të dilni jashtë kontrollit.

DEMI
Të përgjithshmet: Java fillon me një takim të vështirë midis Afërditës dhe Neptunit që takohen në shenjën e Peshqve dhe të dy formojnë një katërkëndësh me Marsin në shenjën e Shigjetarit. Kjo mund të krijojë konfuzion emocional, veçanërisht nëse kohët e fundit keni hapur një kanal komunikimi personal me një person të së kaluarës. Të Dielën 2/2, Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në Bricjap do t’ju ndihmojë të merrni një ide më të mirë të asaj që keni, kështu që vendosni që këtë fundjavë të nxirrni përfundimet tuaja. Disa biseda me njerëz në mjedisin e familjes suaj do t’ju japin shpjegime mbi temat që keni vlerësuar ndryshe.

Parashikimet në dashuri: Këtë javë ju me siguri nuk do t’i zhvendosni çështjet tuaja emocionale në mënyrën e duhur, pasi përfshirja e Afërditës me Neptunin dhe Marsin tregon se do të jeni të prirur për vendime të rëndësishme por është në të mirën tuaj t’i shikoni me vëmendje gjerat. Nëse jeni tashmë në një lidhje duhet të jeni dyfish të kujdesshëm, pasi ka shumë të ngjarë që nuk po vlerësoni siç duhet ankesat, dëshirat dhe nevojat e partnerit tuaj. Nëse jeni i lirë mos investoni emocionalisht në një njohje të re me “mirëmëngjesin” tuaj, pasi java nuk është një përfundim i sigurt. Keni nevojë që të relaksoheni sepse kujtimet e marrëdhënies që keni pasur kohë më parë janë ende të freskëta dhe doni të shijoni qetësinë e jetës suaj të vetmuar.

Parashikimet profesionale: Çështje profesionale si çdo gjë me të cilën duhet të merreni këtë javë, keni nevojë për vëmendje, pasi ka të ngjarë të mos i keni përllogaritur mirë çështjet që ju interesojnë në këtë fushë. Përfshirja e Afërditës dhe Neptunit me Marsin në Shigjetar nuk e bën javën të sigurt për lëvizje të sigurta të biznesit. Në fundjavë gjërat do të jenë më të mira pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin ju sjell në kontakt me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë duke ju dhuruar momente të bukura. Bashkëpunimet tuaja këto ditë janë të favorizuara, kështu që mund të merrni rreziqe që do të evoluojnë dhe do t’ju çojnë edhe më pranë planeve dhe qëllimeve tuaja. Ekonomikisht, gjërat nuk janë keq, sepse perspektiva e mbulimit të çështjeve të kaluara është pranë jush.

BINJAKËT

Të përgjithshmet: Java fillon me një takim midis Afërditës dhe Neptunit në shenjën e Peshqve, që formon një katërkëndësh me Marsin në shenjën e Shigjetarit. Kjo është një pengesë për lëvizje të rëndësishme veçanërisht në një nivel profesional pasi gabimet janë më se prezente dhe keqkuptimet janë më se të dukshme. Fundjava do të jetë shumë më e qartë pasi gjashtëkëndëshi i Venusit me Saturnin dhe Plutonin në Bricjap do t’ju ndihmojë të “renditni” dhe menaxhoni informacionin dhe stimujt që merrni në mënyrë të arsyeshme gjatë të javës. Juve do t’ju jepet mundësia për të sjellë së bashku miqtë dhe njohjet dhe për të zgjeruar rrethin tuaj të njohjes, gjëra që do ju bëjnë mirë në arritjen e synimeve tuaja të ardhshme duke shijuar përkrahjen e plotë të mjedisit tuaj familjar.

Parashikimet në dashuri: Çdo do gjë që ka lidhje me “çështjet e zemrës” ka nevojë për vëmendje gjatë javës pasi përfshirja e Afërditës me Neptunin dhe Marsin mund të ngatërrojë gjërat edhe në situata që mendonit se jeni në rrugën e duhur pak vëmendje nga njerëz të tretë besoni më tepër në instinktin tuaj se sa njerëz të jashtëm. Pavarësisht nëse jeni në një lidhje apo jeni ne kërkim duhet të keni shumë kujdes me investimet emocionale pasi bukuria dhe thashethemet janë një efekt anësor i mundshëm tani në fillim jave. Në fundjavë, do të fillojë të pastrohet ikona pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi do t’ju ndihmojë të mendoni në mënyrë të arsyeshme. Në dashuri ju që jeni ende beqar ka një shans të madh këtë javë për të takuar një person shumë të veçantë në jetën tuaj që do të fitojë zemrën dhe interesin tuaj që nga momenti i parë. Parashikimet profesionale: Java gjithashtu mund të jetë pak e vështirë në punë pasi keni më shumë të ngjarë të keqkuptoni ato që thonë kolegët tuaj ose kushtet e një marrëveshje të re biznesi.

Ju mund ta keni të vështirë të dalloni të vërtetën nga gënjeshtra pasi përfshirja e Afërditës me Neptunin dhe Marsin do të rrisë “pasaktësitë”. Këshillohet që të mos ndërmerrni asnjë hap të madh profesionalisht këto tre ditët e para të javës pasi do të ketë mjaft ndryshime që nuk do t’ju ndihmojë të lëvizni në një pa qenë të gatshëm për ta bërë një lëvizje të rëndësishme. Në financat tuaja, megjithatë, situata tregon se është përmirësuar ndjeshëm, por duhet të jeni të kujdesshëm dhe të vendosni kufijtë për nevojat tuaja.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Java fillon me takimin e Afërditës dhe Neptunit në shenjën e Peshqve që krijon një idealizim të situatave që kjo javë ka në lidhje me punën dhe në ekonomi. Katërkëndëshi që formohet me Marsin nga Shigjetari i bën gjërat edhe më të çuditshme pasi ju shtyn të ndërmerrni veprime në drejtimin e duhur. Jini të vetëdijshëm për çështjet e kaluara, pasi do të jeni më të prirur për vendime që do të merrni tani. Më 2/2 gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në Bricjap do të sjellë me vete njerëz që do të kujdesen vërtet për çështjet që ju shqetësojnë. Në mjedisin tuaj familjar do të keni shumë momente të bukura pasi do të merrni takime që do të zgjidhin dallimet dhe faktet që ju kanë trishtuar.

Ndihma nga një i afërm i juaji do të jetë shumë e rëndësishme. Parashikimet në dashuri: Java vjen me një humor të mirë për çështjet tuaja emocionale pasi në 27/1 takimi i Afërditës dhe Neptunit në Shenjën e Zodiakut dhe një katërkëndësh që ata formojnë me Marsin nga Shigjetari tregon se jeta e përditshme do t’ju mbajë larg problemeve nga gjithçka që lidhet me jetën tuaj personale. Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet të jeni dyfish të kujdesshëm pasi keni tendencën të përmbushni mekanikisht dëshirat e partnerit tuaj në mënyrë që të mos ankoheni.

Nëse jeni vetëm në fundjavë, është më mirë për një njohje të re pasi Afërdita do të jetë larguar nga Neptuni dhe Marsi dhe do t’ju ndihmojë të shihni më qartë faktet në jetën tuaj personale. Energjia e tij do t’ju prekë dhe do të shihni përsëri interesin praktik dhe dashurinë që ushqen për ju. Parashikimet profesionale: Lëvizjet që ju bëni profesionalisht këtë javë duhet të jenë të vëmendshme në vija të përgjithshme, pasi përfshirja e Afërditës me Neptunin dhe Marsin tregon një optimizëm të tepruar. Kjo nuk do t’ju ndihmojë, përkundrazi mund të çojë në lëvizje të rrezikshme. Fundjava vjen në një gjendje shpirtërore më të mirë pasi në 2/2 gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutoni nga Bricjapi do t’ju ndihmojnë të mbështesni lëvizjet e biznesit tuaj me argumentet e duhura.

Në sektorin tuaj profesional, gjithçka lëviz mirë dhe do të ketë një ambient shumë të mirë pune që do t’ju mbushë me gëzim dhe kënaqësi. Një udhëtim pune do t’ju ndihmojë të rishikoni qëllimet tuaja profesionale dhe në fund të javës të ndiheni gati për ekspozime të reja pune. Financat tuaja ju kanë shqetësuar pasi detyrimet tuaja dhe shpenzimet janë rritur, por të gjitha në fund të javës do të jenë për ju, pasi disa të ardhura të paparashikuara do t’ju ndihmojnë të kapërceni vështirësitë.

LUANI

Të përgjithshmet: Kjo javë fillon me takimin e Afërditës dhe Neptunit në shenjën e Peshqve dhe formimin e një katërkëndëshi me Marsin në shenjën e Shigjetarit duke treguar se vjen me humor të mirë dhe me sinjale pozitive! Ka të ngjarë të zbukuroni një situatë të rëndësishme në jetën tuaj personale ose një person që e njihni këto ditë, kështu që është e lehtë të lëvizni në mënyrën e duhur. Shmangni gjeste dhe deklarata të rëndësishme gjatë javës pasi ato do të rezultojnë në mendime dëshiruese sesa të dhëna reale. Fundjava është shumë më mirë pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në 2/2 do të sigurohet të sqaroni disa nga situatat që ju shqetësojnë, veçanërisht në një nivel personal. Kjo javë do të shkojë në një klimë shumë të qetë dhe harmonike.

Ju do të keni shumë mundësi të mira për të takuar miq dhe të njohur. Ju do të jeni në kontakt me njerëz të rinj të cilët do t’ju mbështesin në planet dhe qëllimet tuaja. Parashikimet në dashuri: Ndjenjat tuaja emocionale kanë nevojë për vëmendje të veçantë këtë javë pasi përfshirja e Afërditës me Neptunin dhe Marsin tregon që ju mund të josheni nga emocionet tuaja dhe të thoni fjalë të mëdha që nuk mund t’i mbështetni me veprimet e juaja. Ju gjithashtu ka të ngjarë të dëgjoni fjalë të shkëlqyera, por është më mirë të mos mbështeteni në to. Në fundjavë është një moment e mirë për të zhvilluar një bisedë me partnerin tuaj dhe për të nxjerrë përfundime më të dobishme. Nëse jeni të lidhur mund të vendosni për një të ardhme të mire dhe të qëndrueshme, të njohurit e rinj kanë nevojë për vëmendje gjatë gjithë javës. Parashikimet profesionale: Në këtë javë ka të ngjarë të keni shumë angazhime pune, është në të mirën tuaj të përcaktoni planet dhe realizimin e tyre në këtë javë.

Përcaktoni përparësitë më të rëndësishme, mbani në mendje gjërat e rëndësishme që duhet t’i stabilizoni sidomos punën, se përfshirja e Afërditës me Neptunin dhe Marsin në 27/1 tregon që gabimet e së shkuarës dhe konceptimet e gabuara janë të mundshme dhe në këtë javë. Mundohuni të jeni të sinqertë për çdo gjë që lidhet me çështje profesionale dhe shmangni justifikimet që mund t’ju largojnë përkohësisht nga pozicioni i vështirë që mund të gjendeni, por në planin afatgjatë keni për t’ia arritur objektivit tuaj. Një çështje financiare që ka të bëjë me çështjet e kaluara do t’ju shqetësojë pasi do të ndjeni presion për të përmbushur detyrimet tuaja në kohë, por një ndihmë thelbësore do të merrni nga një person miqësor do t’ju ofrojë lehtësim dhe qetësi.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet: Java fillon me takimin e Afërditës dhe Neptunit në shenjën e Peshqve dhe një katërkëndësh që formojnë Marsi nga shenja e Shigjetarit, që tregon se do të shqetësoheni veçanërisht gjatë çështjeve që lidhen me bashkëpunëtorët tuaj. Lëvizjet tuaja për një partneritet që keni tashmë ose një çështje personale për të cilën nuk mund të jeni të përshtatshëm, kështu që ju duhet të filtroni sipas logjikës – e cila është një mundësi – çfarëdo që të keni ndërmend të bëni sepse është dhe moment që ju favorizon në çështjet e papritura janë më të mira në zgjidhje për juve të kësaj shenje. Në 2/2 Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin nga shenja e Bricjapit do të sjellë diskutime konstruktive me partnerin ose një të dashur të ngushtë. Ju do të keni nevojë të bisedoni me veten dhe të vendosni mendimet në një rregull dhe dëshirat tuaja.

Por menjëherë pas kësaj, do të shpërbleheni shumë me guxim, pasi njerëzit në mjedisin tuaj do të sugjerojnë gjëra që do të jenë një mundësi reale për të realizuar qëllimet tuaja. Shmangni tensionet dhe mosmarrëveshjet me njerëzit në mjedisin tuaj familjar, sepse nuk do t’ju çojnë në ndonjë rezultat të dëshiruar. Parashikimet në dashuri: Java do t’ju ndihmojë të sqaroni çështjet emocionale që kanë mbetur në mëdyshje, kështu që këshillohet të shmangni diskutimet që do t’ju ngatërrojnë edhe më shumë. Nëse jeni të lirë dhe vlerësoni siç duhet një të njohur të ri pasi do t’ju jepet një mundësi shumë e mirë për të stabilizuar dashurin tuaj! Fundjava është shumë më mirë për çështje emocionale pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutoni nga Bricjapi do të krijojë emocione dhe stabilitet në lidhjen tuaj pse jo një lidhje që shkon deri në martesë.

Parashikimet profesionale: Këtë javë mund të mos keni shumë dëshirë për t’u marrë me çështje biznesi pasi përfshirja juaj personale ka më shumë të ngjarë te merreni me çështjet që kanë të bëjnë me të shkuarën dhe jo të tashmen. Sidoqoftë, për shkak të përfshirjes së Afërditës me Neptunin dhe Marsin në fillim të javës – edhe nëse keni çështje profesionale që merren me lehtësi – duhet të keni shumë kujdes pasi gabimet, lëshimet dhe keqkuptimet janë të dukshme. Ju do të vendosni një plan biznesi të ri që do të tregojë zgjuarsinë tuaj nga fundjava e në vazhdim. Në financat tuaja, kujdes në lëvizjet tuaja sepse ka gjëra të papritura që mund t’ju nxjerrin jashtë buxhetit, prandaj veproni me kujdes.

PESHORJA

Të përgjithshmet: Java fillon me një takim midis Afërditës dhe Neptunit që formon një katërkëndësh me Marsin në Shigjetar. Kjo tregon që ju mund të përfshiheni në çështje të përditshme për shkak të informacionit të pasaktë që vjen nga njerëzit në mjedisin tuaj, është në të mirën tuaj që të jeni të vëmendshëm në informacionet që merrni nga të tretë sepse, më 2/2 gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi do t’ju ndihmojë të fitoni kontakte kuptimplote me një person që dëshironi, ka shumë mundësi t’ju ndihmojë në çështje mjaft të rëndësishme tuaja.

Parashikimet në dashuri: Informacioni që vjen këtë javë për njerëzit për të cilët ju intereson nuk do të jetë specifik dhe mund t’ju bëjë që të nxirrni konkluzione të gabuara në lidhje me të. Përfshirja e Afërditës me Neptunin dhe Marsin tregon një panoramë ndryshe nga ç’mendoni juve, kështu që mbaj një shportë të vogël për çështjet e tua emocionale. Ndërsa në ditët në vazhdim, mjegulla do të pastrohet pasi të dielën 2/2, gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin do t’ju ndihmojë të shihni më qartë. Në dashuri ju që jeni vetëm, këto ditë do të ndieni dashurinë që do t’ju trondit së bashku, si një qenie që pushton jetën tuaj, do t’ju shqetësojë dhe do të fitojë zemrën tuaj.

Dëgjoni zemrën tuaj, ndiqni rrahjet e saj dhe parashikohet që jeta juaj erotike të fitojë të gjitha ngjyrat dhe atmosferën e kohës. Parashikimet profesionale: Puna juaj këtë javë dhe gjithçka që lidhet me detyrimet, keni nevojë për vëmendje pasi ju mund të merrni informacione të gabuara për një çështje biznesi. Vonesat ose shtyrjet në biznes janë shumë të mundshme dhe keni nevojë për një rikuperim për të parë sa më qartë se çfarë ju duhet në lidhje me punën dhe jo vetëm. Është në të mirën tuaj të preferoni ditët e fundit të javës për diçka që ju e konsideroni të rëndësishme pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutoni në 2/2 do t’ju çojë në lëvizjet e duhura të biznesit. Megjithatë, në financat tuaja, gjendja është përmirësuar qartësisht kohët e fundit.

AKREPI

Të përgjithshmet: Është një javë e mirë në vija të përgjithshme. Këtë javë disponimi juaj do të jetë plot me dinamizëm dhe lëvizshmëri, shumë nga planet tuaja do të gjejnë mënyrën që ju dëshironi dhe do t’ju kënaqin. Do të plotësoni interesat tuaja me miqtë dhe të njohurit, si dhe tubimet shoqërore që do të tërheqin vëmendjen tuaj do t’ju aktivizojnë edhe më shumë. Në fushën familjare do të shfaqen disa çështje që duhet të shihen më me kujdes dhe me durim për të shmangur tensionet ose konfliktet, përpiquni të ruani tonet e ulëta.

Parashikimet në dashuri: Këtë javë do të jetë e lehtë të zbukuroni një situatë në jetën tuaj emocionale ose një person dhe kjo do t’ju çojë në përfundime të gabuara dhe lëvizje të gabuara. Takimi i Afërditës me Neptunin dhe një katërkëndësh që ata formojnë me Marsin nga Shigjetari intensifikon edhe më shumë nevojën tuaj për të parë ndryshe një person që ka dhënë tashmë mendimin dhe vendimin e tij. Fundjava do të jetë më e qartë për çështjet tuaja emocionale, pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin do t’u japë kohën e nevojshme të realizmit. Parashikimet profesionale: Punët dhe detyrimet mund të mos ju përshtaten ashtu siç juve mendoni, por fillimjava ka të bëjë me një pamje dinamike në ditët në vijim. Në fillim të javës duhet të tregoheni më të kujdesshëm pasi gabimet në punë shkojnë keq dhe ka të ngjarë t’ju ekspozojnë tek dikush që nuk dëshironi.

Jini veçanërisht të kujdesshëm në lidhje me gjithçka që lidhet me marrëveshjet financiare pasi mund të ketë diçka të gabuar ose diçka që nuk do të fitoni. Që ta anashkaloni këtë problem mund të konsultoheni me persona që vetëm juve i besoni. Në vendin tuaj të punës, këtë javë do të ndjeni shumë presion pasi rritja e detyrimeve tuaja të punës do t’ju japë tension dhe ankth. Ju jeni një luftëtar dhe bastet më të vështira ju i fitoni prandaj mos u lëndoni, pasi këtë herë çdo gjë do të rregullohet dhe organizohet. Ju do të përfundoni detyrat dhe çështjet në pritje që kanë të bëjnë me temën e punës tuaj dhe kjo do t’ju pëlqejë. Jini të kujdesshëm për financat tuaja dhe mos u hapni sepse kohët janë të vështira dhe duhet të lëvizni me kujdes dhe organizim.

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Këtë javë ju duhet të keni katërmbëdhjetë sy pasi do të jetë e lehtë të reagoni me më të voglën çështje për diçka që nuk është e rëndësishme dhe të heshtni për një çështje me të cilën duhet ta zgjidhni. Takimi i Afërditës dhe Neptunit në shenjën e Peshqve dhe katërkëndëshi që ata formojnë me Marsin në shenjën tuaj zodiakale tregon që keni më shumë të ngjarë të përqendroheni në gjërat që nuk janë aq të rëndësishme për momentin, duke i lënë të dytat ato të rëndësishme. Me kalimin e ditëve, gjërat do të bëhen më të qarta dhe në gjashtëkëndëshin 2/2 të Afërditës me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi mund t’ju ndihmojnë të fitoni diçka në anën financiare.

Pengesat dhe vështirësitë që janë shfaqur nuk do t’ju shqetësojnë, përpiquni të mbani logjikën tuaj dhe të balanconi veten dhe do të jeni në gjendje të jeni edhe më të vendosur. Parashikimet në dashuri: Ana juaja emocionale ka nevojë për vëmendje këtë javë pasi keni më shumë të ngjarë të përqendroheni te një person që nuk ju jep mundësinë që ju kërkoni. Përfshirja e Afërditës me Neptunin dhe Marsin forcon një situatë të paqartë në jetën tuaj personale. Mundohuni të studioni lëvizjet tuaja pasi ka të ngjarë të tërhiqeni në përfundime të gabuara. Fundjava është më e mira për ju pasi në gjashtëkëndëshin e 2/2 të Afërditës me Saturnin dhe Plutonin, do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë se çfarë është “përreth jush”. Në dashuri ju që jeni ende vetëm dhe kërkoni personin që do t’ju magjepsë dhe do ju fitojë vëmendjen tuaj, mos u zhgënjeni pasi së shpejti një njohje e re nga mjedisi juaj miqësor do t’ju shqetësojë. Dashuria vjen, mirëpriteni atë!

Parashikimet profesionale: E vërteta është, ju do të jeni mjaft të angazhuar këtë javë dhe kjo mund të çojë në stabilizim të punës suaj dhe i keni të gjitha mundësitë për t’i realizuar. Marsi që është në shenjën tuaj ju ndihmon të mos bëni gabime dhe të dini se si të përshtateni më së miri në punë, por mos harroni se kjo do t’ju japë mundësi në planin afatgjatë. Nëse po diskutoni një projekt të ri biznesi këtë javë duhet të keni parasysh që ndoshta të dhënat që merrni prej tyre do të ndryshojnë gjatë rrugës. Klima e mirë e punës do të përfitojë nga avancimi i ideve tuaja inovative. Në financat tuaja, keni çdo arsye të buzëqeshni pasi imazhi i tyre është përmirësuar shumë, kështu që vazhdoni kështu dhe së shpejti do të jeni të kënaqur në gjithçka!

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Ju mund të mendoni se java ka filluar me problem ose mund të ndjeheni se po synoheni nga njerëzit në mjedisin tuaj të punës por jo as që mos i vini re fare sepse është xhelozia që ata kanë për juve. Takimi i Venusit dhe Neptunit në shenjën e Peshqve dhe katërkëndëshi që ata formojnë me Marsin në Shigjetar tregon se intuita juaj mund të jetë e saktë. Nëse doni të shmangni bisedat pas shpinës, përpiquni t’i mbani njerëzit duke ndjerë instinktin tuaj se gjithçka është në rregull. Ndërsa ditët kalojnë, humori juaj do të ndryshojë për mirë dhe fundjava është një kohë e shkëlqyeshme për ju. Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në shenjën tuaj të zodiakut në 2/2 gjithashtu do të ndihmojë në këtë, pasi ka të ngjarë të krijojë mundësi për të arritur tek një person që ju intereson. Kjo javë do të jetë e këndshme dhe mjaft kënaqësi për ju.

Atmosfera pozitive dhe favorizimi planetar do t’ju kompensojnë për planet dhe qëllimet që keni vendosur në nivel shoqëror dhe në nivelin e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale. Parashikimet në dashuri: Çdo gjë që lidhet me njerëzit e tjerë këtë javë ka nevojë për vëmendje pasi gjykimi juaj mund të ndikohet negativisht nga përfshirja e Neptunit dhe Marsit dhe investimi në njerëz të gabuar. Nëse tashmë jeni në një lidhje, shmangni diskutimin e çështjeve me rrethinën tuaj shoqëror. Është mirë që gjërat e rëndësishme t’i bisedoni me të dashur/ën/in tuaj personalisht, pasi ka shumë të ngjarë që diskutimet përfundimisht të arrijnë në veshët e personave qe nuk duhet ta dinë. Kontaktimi i një personi që ju intereson gjatë fundjavës ka shumë rëndësi për juve, pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në 2/2 do të ndihmojë një qasje emocionale. Në dashuri ju që jeni në një lidhje këtë periudhë, do të keni mundësi të afroheni edhe më afër me bashkëshortin tuaj dhe të kaloni momente shumë të ngrohta.

Një kohë e re fillon për marrëdhënien tuaj dhe ëndrrat që keni bërë për të. Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale, çdo gjë do të shkojë shumë mirë këtë javë. Do të ketë suksese që do t’ju kënaqin. Mbikëqyrësit tuaj do t’ju shpërblejnë me propozimin e një pozicioni të ri që do t’ju japë shumë përfitime si financiarisht dhe personalisht. Në financat tuaja, kostoja e kohës së fundit ju ka shqetësuar shumë dhe kjo ju ka ndërprerë, por gjithçka do të ketë rrugën e saj pasi shumë shpejtë do të ktheni financat tuaja përsëri aty ku ju dëshironi, ju do të merrni më në fund frymë që do t’ju lehtësojnë nga stresi.

UJORI

Të përgjithshmet: Java fillon me një kënd midis Afërditës dhe Neptunit në shenjen e Peshqve dhe një katërkëndësh me Marsin në shenjën e Shigjetarit, duke treguar se gjërat që nuk janë realiste ka të ngjarë të vijnë në veshin tuaj dhe të mësoni shumë gjëra që ju janë bërë me të padrejtë. Bëni kujdes të veçantë për mjedisin tuaj miqësor pasi mund të çojë në përfundime jo të sakta qoftë për një person apo për një situatë. Më 2/2 Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin në Bricjap do të zbulojë një gjendje pune dhe do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë saktësisht se çfarë po ndodh.

Megjithatë, do të keni shumë kënaqësi kur takoni njerëz nga mjedisi juaj shoqëror që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet që keni vendosur dhe është e sigurt se kjo do t’ju bëjë të ndiheni edhe më të fortë dhe më të sigurt për veten tuaj. Parashikimet në dashuri: Këtë javë çështjet tuaja emocionale kanë nevojë për vëmendje pasi keni më shumë të ngjarë të investoni në një person që mund të mos jetë aq i qartë për ju. Takimi i Venusit dhe Neptunit në shenjën e zodiakut Peshqit dhe një katror që ai formon me Marsin nga Shigjetari tregon se ndikimet janë mjaft pozitive nëse keni diçka të rëndësishme mund ta stabilizoni nga e mërkura e tutje kohë e mirë dhe kjo është diçka për të mbajtur në mend.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, përpiquni të jeni sa më të sinqertë me partnerin, pasi përndryshe mund ta gjeni veten të ekspozuar. Parashikimet profesionale: Në profesion këto ditë do të shkojnë me qetësi. Do të ketë marrëdhënie të mira shoqërimi dhe një klimë të mirë pune. Shumë situata interesante do të fitojnë vëmendjen tuaj, ndërkohë marrëveshjet e biznesit dhe partneritetet e reja do të monopolizojnë interesin tuaj. Në financa, përpiquni të mbani ekuilibrin, mos lini të humbni mbeturinat sepse gjërat janë të vështira dhe detyrimet rriten.

PESHQIT

Të përgjithshmet: Këtë javë ka nevojë për vëmendje të veçantë në çdo drejtim që planifikoni të lëvizni- qoftë në staf apo profesion – pasi takimi i Afërditës dhe Neptunit në shenjën tuaj me katërkëndëshin që ata formojnë me Marsin nga Shigjetari në 27/1 nuk do ndihmojë lëvizjet tuaja. Kini kujdes për çështjet profesionale, pasi ka shumë të ngjarë të merrni premtime të mëdha jo serioze. Ndërsa ditët në vazhdim, do të jetë më e lehtë për ju të kuptoni të vërtetën se çfarë po ndodh me disa nga çështjet që ju shqetësojnë. Në datë 2/2 gjashtëkëndëshi i Afërditës me Saturnin dhe Plutonin nga Bricjapi, duket se të flasësh me një mik do të jetë shumë i dobishëm për diçka që dëshiron të bësh.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri ju që jeni beqar do të kaloni një javë shumë të bukur, pasi do të keni kohë për të bërë një udhëtim të shkurtër në të cilin nuk keni mundësi të përmbushni dashurinë e jetës suaj, mbani buzëqeshjen tuaj më të mirë dhe mbani jetën tuaj të rezervuar shumë surpriza erotike. Parashikimet profesionale: Në përfitimet tuaja profesionale edhe pse financiare, jeni të kënaqur me ato të mësipërme, fakti është se presioni i tepërt dhe kërkesat janë shumë intensive për t’ju paguar.

Përmes gjithë këtij presioni, një udhëtim pune do t’ju japë mundësinë të mendoni ndoshta për perspektivën e ndryshimit të interesave të biznesit. Në financat tuaja gjërat do të shkojnë mirë këtë javë, pasi do t’ju jepet mundësia për të mbuluar detyrimet e kaluara dhe për t’u kënaqur. Vazhdoni kështu dhe shumë shpejt do të keni gëzim të madh.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending