Connect with us

Aktualitet

Do ju hapen portat e fatit/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopit

Published

on

Dashi

Siç na tregon dhe horoskopi i Paolo Fox, sot është një ditë interesante , por duhet të përpiqeni të mos argumentoni. Këto janë ditë disi delikate: nyjet po i vijnë koka dhe mbase do të duhet të përballeni me probleme që i keni injoruar në të kaluarën. Dikush do të përballet me pasojat e një vendimi të caktuar të marrë muajt e fundit. Në dashuri, dyshimet mbretërojnë suprem.

Demi

Do të jeni shumë më mirë sot sesa në ditët e para të javës. Sigurisht, qielli nuk është aq i qartë sa do të jetë në vjeshtë, por ata që presin për lajme, një përgjigje duhet të insistojnë. Nëse keni një projekt në punime, duhet të lëvizni deri në Nëntor. Këto janë ditë intriguese për marrëdhëniet.

Binjakët

Sipas horoskopit të Paolo Fox sot është një ditë mjaft nervoze dhe e paqartë, por ditën e premte do të filloni të rikuperoni. Mos kërkoni përgjigje të caktuara; nëse vëreni që keni një rënie fizike në mëngjes, nëse jeni në mes të situatave të ndërlikuara, qëndroni të qetë dhe mos shmangni detyrimet shumë.

Gaforrja

Sipas horoskopit të Paolo Fox sot duhet ta vendosni dashurinë në plan të parë! Përkundrazi, në këtë periudhë ju jeni shumë të zhytur në punë: Saturni dhe Jupiteri janë në kundërshtim dhe mund të ju bënin të bllokonit. Shumë Gaforre kanë muaj që kanë mbajtur një pakënaqësi të caktuar dhe tani ata do të duhet të merren me një ndryshim që duket gjithnjë e më i nevojshëm.

Luani

Sot Marsi do t’ju ​​nxisë të merrni vendime të guximshme. Vlerësoni me shumë kujdes, kontrolloni të gjitha të mirat dhe të këqijat dhe vetëm atëherë gjeni kurajo për të hedhur veten. Nëse e bëni këtë, do të shpërbleheni!

Virgjëresha

Sot do të jeni veçanërisht të ndritshëm dhe të dashur nga të gjithë. Të aftë për gjithçka që bëni, të mprehtë dhe të bukur. Dhe nëse pavarësisht gjithçkaje ka diçka të gatshme të rreshtohet kundër jush, përgjigjuni me mirësi dhe një buzëqeshje 32 dhëmbësh. Është koha juaj!

Peshorja

Peshorja mund të kalojë një kohë të bezdisshme me partnerin ose të dashurin tuaj dhe nuk do të kalojë së shpejti. Disa polemika dhe keqkuptime do t’ju shkaktojnë siklet edhe në javët e ardhshme. Marsi, planeti përgjegjës për marrëdhëniet, është në shenjën luf tarake të Dashi dhe kjo mund të krijojë vetëm konflikte. Në këtë moment nuk duhet të nënvlerësoni diplomacinë tuaj.

LEXO EDHE: Manipulatorë dhe mashtrues/ Këto janë shenjat më gënjeshtare të horoskopit
Akrepi

Akrepi për horoskopin Paul Fox më 19 gusht 2020 është e mundur që sot të keni një takim të rëndësishëm , i cili kryesisht ka të bëjë me vendin e punës. Do të duhet të vazhdoni me përvojën tuaj. Flisni për arritjet tuaja dhe ato që planifikoni të përmirësoni. Mos hezitoni të tregoheni për rezultatet që keni arritur falë përvojës suaj.

Shigjetari

Shigjetari ka një rikuperim këtë të Mërkurë, sipas ekspertit të astrologjisë. Vendosja është shumë e mirë për ata që kanë një iniciativë për të filluar ose edhe një punë të re për të filluar. Do ta vini veten në dispozicion menjëherë dhe aftësitë tuaja do të njihen. Disa janë të tensionuar sepse, përkundrazi, ata duhet të dëshmojnë se çfarë vlejnë. Ju gjithashtu mund të keni një vendim për të marrë, dhe nëse të tjerët nuk ju ndjekin, ju do të insistoni të përpiqeni të impononi mendimet tuaja.

Bricjapi

Bricjapi nëse keni një pyetje për të bërë, disa kërkesa për të zbatuar dhe në lidhje me paratë, tani është koha për të folur. Mos i jepni një shans dikujt që ju ka borxh para dhe mos përdoni të gjitha mjetet në dispozicionin tuaj për të marrë atë që i keni borxh. Mos u mërzit!

Ujori

Ujori është e mundur që do të ketë një diskutim, një konfrontim që gjithashtu mund të dëshmojë konstruktiv nëse kritikat janë të drejta. Problemi është se bashkëbiseduesit tuaj nuk do të jenë shumë të hapur për dialog, por do të përpiqen të imponojnë idetë e tyre. Sidoqoftë, për horoskopin Paul Fox, 19 gusht 2020, yjet janë në anën tuaj, dhe nuk përjashtohet mundësia që të bindeni me argumente që nuk mund të mohohen.

Peshqit

Peshqit me planetin e dashurisë në pamje të shkëlqyeshme, Venusi ju premton një javë shumë të këndshme me takime të mundshme ose një afrim me zemrën tuaj të dashur. Por ka edhe aspekte të tjera të qiellit që mund të ju pengojnë pjesërisht nga kjo gjendje. Kujdes nga çdo ngjarje bezdisëse ose e papritur që rrezikon të krijojë pakënaqësi.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending