Connect with us

Aktualitet

Luani i pari binjaket te fundit/ Keto jane shenjat me FAT per javen sipas Paolo Fox

Published

on

Dashi

Sfida të reja ju presin në aspektin profesional, si në rastin kur bëhet fjalë për ngritje në detyrë dhe për mundësi të reja pune. Mos u shkurajoni, sepse kjo është mundësia që e prisnit prej kohësh. Duke filluar nga dita e mërkurë do të keni dhe mbështetjen e Marsit. Jupiteri dhe Urani do të ndikojnë në marrëdhëniet me familjarët. Tregohuni të kujdesshëm me ta. Për këtë javë ju takon vendi i gjashtë.

Demi

Njohjet e reja që do të keni këto kohë do të jenë mjaft të rëndësishme për të ardhmen tuaj profesionale. Do të keni mbështetjen e Mërkurit, sidomos në fundjavë. Bëni kujdes me shëndetin, sepse një dhembje e vazhdueshme koke si pasojë e stresit të akumuluar, do të bëhet shkas që të qëndroni të mbyllur në shtëpi. Java do të jetë gjithsesi e mbarë dhe këtë herë ju takon vendi i dytë.

Binjakët

Do të jetë një javë që do ta mbani mend gjatë, për shkak të emocioneve negative që do të përjetoni gjatë këtyre ditëve. Do të jeni të pakënaqur si në sferën profesionale dhe në atë personale. Jo më kot për këtë javë shenja juaj do të renditet e 12-ta. Në mënyrë që ta kaloni sa më shpejt këtë gjendje, përkushtojuni sa më shumë pasioneve tuaja.

Gaforrja

Do të ketë raste kur do t’ju soset durimi, por në përgjithësi do t’ia dilni mbanë vështirësive. Duke përdorur argumentet e duhura, do të fitoni në çdolloj debati. Gjithçka do të shkojë më së miri në aspektin financiar. Keni bërë të pamundurën për të çarë në aspektin profesional dhe më në fund mundi juaj do të shpërblehet. E enjtja pritet që të jetë një ditë e mbarë. Këtë javë do të jeni në vend të tretë.

Luani

Të mahnitesh nga gjërat e bukura është sinonim i një shpirti fisnik. Jini gjithmonë të dëlirë, pavarësisht se njerëzit e mirë jo gjithmonë shpërblehen. Idetë dhe projektet e reja do të mbizotërojnë gjatë dy javëve të para të gushtit. Binomi Diell-Mërkur, që për momentin ndodhet në shenjën tuaj dhe më pas do të kalojë te Virgjëresha, ju dikton që të veproni me kujdes. Për këtë javë do të jeni ju mbretërit e zodiakut.

Virgjëresha

Mos e lini asnjëherë pas dore familjen për t’i dhënë përparësi punës. Çdo gjë që ka të bëjë me jetën tuaj personale kërkon vëmendjen tuaj. Gjendja e rënduar e këtyre javëve të fundit ju shtyn drejt blerjeve të çmendura. Shkas për këtë bëhet edhe ndikimi i Mërkurit dhe Uranit. Por yjet ju këshillojnë të mos e ekzagjeroni dhe të mos u kushtoni rëndësi dëshirave materiale. Këtë herë do të jeni në vend të pestë.

Peshorja

Kjo është një ndër javët që do t’ju duhet të bëni më shumë kompromise. Ditët e para do të jenë më frytdhënëset në aspektin profesional. Situata do të rëndohet disi duke filluar që nga 21 gushti, për shkak të ndikimit të Plutonit dhe Saturnit. Bëni durim dhe tregohuni tolerantë, në mënyrë që të jeni në harmoni me eprorët dhe kolegët. Këtë herë shenja juaj do të jetë në vend të tetë.

Akrepi

Nuk pritet që këto të jenë ditë fort të mbara në aspektin sentimental. Ndoshta nuk keni mundur ta harroni ende një ish të dashurin apo të dashurën tuaj. Situata financiare paraqitet e mirë, sidomos pas ditës së shtunë. Binomi Mërkur-Diell do të ndikojë për mirë në shenjën tuaj, duke ju ndihmuar që të eliminoni shpenzimet e tepërta. Shenja juaj për këtë javë do të renditet në vend të shtatë.

Shigjetari

Rikthimi në punë pas pushimeve do të rezultojë i vështirë. Por me pak durim do t’ia dilni mbanë. Tashmë do t’ju duhet të merrni një vendim që e shtyni prej kohësh, si në rastin kur bëhet fjalë për sferën profesionale dhe për atë personale. Do të vendoseni përballë zgjedhjeve të vështira, por çfarëdolloj problemi që të keni, tani duhet t’i jepni patjetër zgjidhje. Këtë herë ju takon vendi i dhjetë.

Bricjapi

Nuk do ta keni të lehtë të rimerrni punën pas ditëve të bukura të pushimeve. Por brenda pak ditëve do të mund të rifilloni rutinën e përditshme. Ditën e shtunë Dielli do të zhvendoset në shenjën tuaj së bashku me Mërkurin dhe Marsin, duke ju favorizuar në sferën profesionale. Yjet ju këshillojnë që të tregoheni më tolerantë në marrëdhënie me të tjerët. Këtë javë shenja juaj do të jetë në vend të katërt.

Ujori

Po përjetoni një fazë pasive në jetën tuaj. Por gjërat mund të përmirësohen duke filluar që nga java e fundit e gushtit. Dielli do të kthehet nga shenja juaj dhe përpara jush do të shpalosen mundësi të reja. Vendosja e planetëve Saturn, Pluton, Jupiter dhe Uran në kurs retrograde do të ndikojë që të jeni me këmbët në tokë. Biseda me një mik do t’ju ndihmojë të qartësoni mendimet. Për momentin ju takon vendi i 9-të.

Peshqit

Nuk parashikohet që kjo të jetë një javë fort e mbarë, sepse shenja juaj do të renditet në vend të 11-të. Si Dielli dhe Mërkuri do të jenë të vendosur në pozicion të pafavorshëm, prandaj do të hasni vështirësi në kryerjen e detyrave të përditshme. Ankthi që do të ndjeni për shkak të tensioneve në punë do të jetë lehtësisht i dallueshëm. Jini më të qetë, në mënyrë që të realizoni objektivat tuaja.

7 Comments

7 Comments

  1. Pingback: kardinal stick

  2. Pingback: ให้เช่าตู้ล่าม

  3. Pingback: bettilt giris

  4. Pingback: helpful hints

  5. Pingback: weblink

  6. Pingback: rencontres France

  7. Pingback: sbobet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Sipas parashikimeve nga Paolo Fox / Ja çfarë e acaron më shumë çdo shenjë të horoskopit

Published

on

Sigurisht nuk kemi nga ta dimë ndryshe, nëse nuk analizojmë shenjën tuaj të horoskopit.

DASHI:

Pritja. Çdo gjë që ka lidhje me durimin, është mankth për njerëzit e shënjës së dashit. Rradhët e gjata, pritja në telefon, pritja e rezultateve të një provimi janë situata, në të cilat ata e humbasin qetësinë.

DEMI:

Lëvizja. Paketimi dhe zhvendosja në një qytet tjetër është stresuese për këdo, por për demat, të cilët njihen se pëlqejnë stabilitetin, janë të tmerrshme.

BINJAKET:

Program i ngurtë. Binjakët njihen si njerëz me shpirt të lirë dhe urrejnë t’i raportojnë dikujt diçka, sidomos nëse ka lidhje me rutinën dhe një afat të caktuar. Përpikmëria ndërhyn në ndjenjën e tyre të pavarësisë dhe iu shkakton sulme paniku.

GAFORRJA:

Një ndarje. Të gjithë e kanë të vështirë të përballojnë një ndarje, por gaforret thjesht nuk munden. Për ta, humbja e një partneri romantik është njëlloj si humbja e vetvetes.

LUANI:

Të mos iu dalë si dëshirojnë. Luanët e janë të fortë dhe me vetëbesim përballojnë gjithçka, përveç të mos iu dalë e tyrja. Situata, me personalitetin e luanëve, ka tendenca dramatizimi.

VIRGJERESHA:

Të jetojnë në rrëmujë. Falë njerëzve të tjerë me të cilët jetojmë, na ndodh të kemi një shtëpi apo mjedis të rrëmujshëm. Për virgjëreshat kjo është e papranueshme.

PESHORJA:

Konflikti. Për peshoret konfliktet janë të papërballueshme. Ata do të përpiqen shumë për t’i zgjidhur, duke sakrifikuar edhe shëndetin e tyre mendor.

AKREPI:

Pabesia. Një partner që tradhëton është vështirë për t’u kaluar nga kushdo, por për akrepat besnikë dhe të fiksuar pas intimitetit, tradhëtia është e tmerrshme. Kjo mund të nisë një spirale fiksimi dhe inati, nga e cila duhen vite për të dalë.

SHIGJETARI:

Ndjesia sikur kanë ngecur. Shigjetarët i adhurojnë aventurat, eksperiencat e reja dhe idetë e freskëta. Në momentin që ndihen sikur kanë ngecur në jetën e tyre, ata tmerrohen dhe nuk dinë si të veprojnë.

BRICJAPI:

Pushimi nga puna. Bricjapët vlerësojnë sigurinë financiare dhe titullin në punë, më shumë se gjithçka. Një pushim nga puna i shkund ata.

UJORI:

Padrejtësia. Ujorët refuzojnë të pranojnë se jeta është e padrejtë, një mësim të cilin e marrim që në kopësht. Nëse shohin një padrejtësi ndaj tyre ose ndaj personit që duan, ata dalin jashtë kontrollit.

PESHQIT:

Të nxitohen për të bërë diçka. Peshqit kanë nevojë të ecin me hapin e tyre. Fatkeqësisht, shoqëria jo gjithmonë është.

Continue Reading

Aktualitet

Flet astrologu Jorgo Pulla / Ja 7 nga shenjat më tërheqese të horoskopit

Published

on

Për të tërhequr dikë nuk duhet vetëm të jesh e bukur në pamjen e jashtme, por duhet të kesh edhe karizëm e shpirt të bukur. Këto janë 5 shenjat që i kanë këto aftësi dhe dallojnë nga të tjerat.

Peshorja. Të lindurit e kësaj shenje të mahnitin me sigurinë dhe humorin e tyre. Përherë ata mundohen të duken mirë në publik, madje kanë edhe një stil të veçantë. Peshoret duan të duken përherë joshëse sepse t’iu pëlqejnë të tjerëve është prioritet.

Binjakët. Inteligjenca që zotërojnë personat e kësaj shenje bën që të gjithë të tërhiqen pas tyre. Ata dinë përherë të bien në sy edhe me ngjyrat e ndezura, materialet që përzgjedhin dhe çdo detaj tjetër. Ana enigmatike është një tjetër veçori e binjakëve që tërheq vëmendjen. Personaliteti i pasur dhe i ndërlikuar bën që ata të adhurohen më tepër.

Luani. Plot dritë dhe vezullim, personat e kësaj shenje zjarri i bëjnë të gjithë të kthejnë kokën. Edhe karizma është një tipar që i bën më tërheqës. Në dashuri, luanët përdorin çdo lloj mjeti për të rënë në sy dhe për të tërhequr personin që duan. Elokuenca i bën edhe më sharmantë.

Demi. Joshja është instinktive për personat e kësaj shenje. Talenti i tyre për t’u shprehur i tërheq të gjithë. Nga ana tjetër shija e hollë i bën të adhurueshëm dhe të veçantë. Inteligjenca emocionale dhe misteri që kanë, janë gjithashtu shumë të rëndësishme për të tërhequr të tjerët.

Shigjetari. Sharmi i të lindurve të kësaj shenje qëndron tek sjellja e tyre. Ata janë përherë të disponueshëm për të ngushëlluar e për të qetësuar shpirtrat e të tjerëve. Nga ana tjetër ajo që i bën tërheqës shigjetarët është edhe bujaria.

Continue Reading

Aktualitet

Ja cila është frika juaj më e madhe sipas shenjës suaj të horoskopit / Parashikimet nga astrologu Paolo Fox

Published

on

Edhe sikur të jeni guximtarë dhe të fortë, nga diçka me siguri keni frikë.

Dashi: Frikë nga humbja e personit të dashur. Qoftë një ndarje apo një vdekje, dashët nuk duan kurrë të përballen me fundin e një lidhjeje të gjatë. Në fakt jeta është ë tillë dhe ata duhet të mundohen ta pranojnë realitetin.

Demi: Frikë nga kaosi. Personat e shenjës së demit janë ndër më të qëndrueshmit e zodiakut, prandaj kur diçka nuk ju shkon si duhet stresohen pafund, Kaosi i frikëson më shumë se çdo gjë tjetër në këtë jetë.

Binjakët: Frikë nga humbja. Binjakët kanë tendencë të jenë perfeksionistë, prandaj as që e mendojnë dhe as nuk mund ta pranojnë humbjen. Kjo lloj frike mund t’i bëjë ata edhe më të përkushtuar, por edhe mund t’iu trazojë shpirtin.

Gaforrja: Frikë nga të qenit të përjashtuar. Ndjeshmëria dhe përkujdesi i bën gaforret ndër më të butët dhe të ëmblit në botë. Edhe pse këto janë cilësi, ndonjëherë mund t’i mbajnë të tjerët larg. Pikërisht të ndjerit të përjashtuar dhe të lënë mënjanë i frikëson më shumë personat e kësaj shenje.

Luani: Frikë nga mediokriteti. Duke qenë se punojnë shumë luanët duan të arrijnë përtej asaj që të gjithë presin. Në momentet e shkëlqimit ata duan që miqtë dhe të afërmit t’i dallojnë e t’i përgëzojnë pasi kur nuk e marrin këtë ata lëndohen. në njëfarë mënyre frika nga mediokriteti i shoqëron ata gjithë kohës.

Virgjëresha: Frika nga të qenit i varur prej dikujt tjetër. Mbështetja tek tjetri është më shumë paqëndrueshmëri në jetën e virgjëreshave. Të qenit pranë personave të paorganizuar është ajo që i tremb më shumë ata.

Peshorja: Frikë nga shkaktimi i dhimbjes. Personat e shenjës së peshores\s janë shumë të dashur dhe përkujdesen përherë për tjetrin. Frika e tyre më ë madhe është të shkaktojnë dhimbje tek dikush pa e menduar dhe pa dashje.

Akrepi: Frikë nga intimiteti. Personat e shenjës së akrepit duken të parrëzueshëm dhe sikur nuk mund të lëndohen asnjëherë, por në fakt nuk është ashtu. Për këtë arsye ata kanë frikë t’i hapen dikujt dhe të afrohen shumë.

Shigjetari: Frikë nga humbja e pavarësisë. Shpirti i lirë dhe spontan i shigjetarëve është ai që i veçon nga të tjerët. Një shef kontrollues apo një partner dominues s\dhe kufizues është makthi i tyre.

Bricjapi: Frikë nga gjykimi publik. Personat e shenjës së bricjapit luftojnë fort për të realizuar ëndrrat e tyre dhe duan që të tjerët t’i vlerësojnë. Frika më e madhe e tyre është mospranimi dhe gjykimi i rezultateve që kanë arritur.

Ujori: Frikë nga dobësia. Personat e shenjës së ujorit duan t’i mbrojnë gjithmonë të tjerët dhe të jenë të fortë. Ata janë krenarë që e bëjnë këtë gjë dhe nga ana tjetër janë të besueshëm. Frika e tyre më ë madhe është të mos kenë kurajën dhe forcën për t’iu bërë ballë kundërshtarëve.

Peshqit: Frikë nga braktisja. Personat e shenjës së peshqve duan të jene gjithë kohës në komunikim me të tjerët dhe vetëm ideja se mund të lihen pas dore e të braktisen i tmerron.

Continue Reading

Trending