Connect with us

Aktualitet

‘Jeta juaj do marri një kthesë’/ Astrologia Meri jep lajme të mira për këtë shenjë horoskopi

Published

on

Do kemi ulje ngritje ne lidhje me ndjenjat dhe emocionet dhe pak pasiguri emocionale dhe ekonomike.

Do na shoqeroj paqendrueshmeria ne marredhenie por me pak perkushtim mund te rifitojme humbjet. Lexoni më poshtë parashikimin për çdo shenjë horoskopi.

Dashi

Ne mendjen tuaj do keni argetimin, daljet dhe shijimin. Nderkohe mund te jeni te paqarte ne lidhje me ndjenjat ose te lini pak pas dore nje takim personal

Demi

Mund te fitoni ne nje loje fati apo ne nje marreveshje te fshehte dhe kjo do ju rrise me shume sigurine ne te ardhmen tuaj. Nje takim me dike te afert ju emocionon por edhe ju ndryshon ndjenjat

Binjaket

Do keni nje vajtje ardhje te ceshtjeve ekonomike ku nje here ju vjen nje mundesi dhe nje here ju iken. Kujdes me shpenzimet dhe me premtimet qe mund te beni kete periudhe

Gaforrja

Hena do jete ne shenjen tuaj dhe do takohet me Aferditen. Kjo sjell situata te kendshme dhe ndryshime pozitive ne jeten tuaj qe mund te jene personale apo pune

Luani

Do vendosni me vendosmeri per ecurine e jetes tuaj sidomos ne ceshtjet erotike por edhe ne bashkepunimet me jashte apo me vendimet shume te rendesishme. Do keni nje takim te fshehte romantik i cili mund te ndikoj ne planet tuaja

Virgjeresha

Shume rezultative ne ceshtjet ekonomike dhe kjo do beje qe te sqaroni cdo detyrim apo te ardhur ne bashkepunim me te tjeret apo me partnerin ne cift. Takimi me nje femer do ju ndryshoj botekuptimin ne planin erotik

Peshorja

Nje ndryshim i mire ne ceshtjet e karrieres dhe te punes qe vjen ne nje moment qe e ndjeni te nevojshem. Nese jeni ne pritje te nje propozimi edhe ne jeten personale kjo mund te behet realitet

Akrepi

Nje propozim pune apo vijueshmerie te mire ne ceshtjet ekonomike do ju vij nga larg apo ne bashkepunim me nje pune qe ka te beje me shume me femrat

Shigjetari

Nje ceshtje e rendesishme ekonomike ju permiresohet dhe ju sjell nje mundesi te mire te realizoni nje plan apo projekt shume personal apo nje deshire tuajen

Bricjapi

Nje femer e afert e familjes do nderhyj shume ne jeten tuaj ndoshta per mire dhe ju do jeni ne kete periudhe shume te angazhuar ne kete marredhenie per te arritur nje qellim apo nje bashkepunim me fitim

Ujori

Puna do jete shume e mire dhe nje udhetim pune apo nje ndryshim pozitiv ne perditeshmerine tuaj do e zbukuroj kete fundjave se tepermi

Peshqit

Shume mundesi per dalje dhe flirte dhe per argetim ju jepet gjate kesaj fundjave. Por rastet e shumta mund tj’u lene pa gje konkrete duke u shperndare ne emocione e duke qene te pavendosur. Por do ju bejne nje dhurate te mire.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending