Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje zhgenjim ne dashuri/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PASIGURI OPTIKE

Por mbizoterimin me te madh do ta kene shenjat e Zjarrit gjate kesaj periudhe

Pritet nje trekendesh midis Diellit ne Luan dhe Marsit ne Dash

Kjo do ti jap hov diteve dhe do sjelle energji dhe produktivitet ne te gjitha llojet e marredhenieve ne pergjithesi dhe ato personalet ne vecanti

Megjithate nje ndikim familjar apo i familjarizuar nuk do ju lejoj te cliroheni plotesisht ne jeten reale personale duke mbetur peng i nje lloj rituali apo detyrimi familjar

Dashi

Nje dite ku do ndjeni nevojen per te vepruar dhe per te qene ne qender te vemendjes Cdo gje fillon dhe mbaron ne vendimet tuaja prandaj kujdes ne zgjedhjet qe do beni

Demi

Si shenje e tokes u mesuat disa dite me marredhenie me te qeta por ujrat do trazohen perseri ne diten e sotme dhe do ju duhet te shuani zjarrin qe po fillon te ndizet rreth jush

Binjaket

Hena ne shenjen tuaj do ju jap mundesine e levizjes por jo te stabilitetit Deshira per te marre do ngaterohet rruges me deshiren apo tendencen per te rene ne sy dhe per te shpenzuar

Gaforrja

Rolin e nje njeriu te qendrueshem te qete dhe me fat do ta provokoj ne diten e sotme nje person qe kekron te marre me shume pozicion dhe post se ju

Luani

Keni vendosur ne fundjave te celebroni nje marredheie erotike Prandaj sot me dhimbje do jepni lamtmiren perfundimtare dikujt qe e keni mbatur me premtime

Virgjeresha

Do perpiqeni te beni shpenzimet e fundit te energjise por edhe materiale per te kontrrolluar nje person qe do ju iki perfundimisht nga duart

Peshorja

Nuk mund ti beni naze ne kete periudhe nje personi qe ju ka afruar doren e bashkepunimit dhe ka me shume energji se ju megjithese ju keni fituar me shume publicitete

Akrepi

Perpiquni te rrembeni sot gjithe energjine e duhur dhe te beheni ju protagonist te jetes apo punes Ne te kundert do ndjeheni se ju kane marre situaten nga duart

Shigjetari

Ne dashuri duhet te beheni egoist te tregoni force zoteruese dhe madje te flertoni pa patur fiksime ne nje person qe po luan ashper me ju

Bricjapi

Gjithe vemendjen ne kete dite duhet ta drejtoni ne familje ku nje person i dhunshem nga pikepamje e energjise do perpiqet tju bllokoj veprimet dhe daljet apo deshirat

Ujori

Do jeni shume energjike ne te gjitha levizjet dhe ne marrjene e informacionit Ju presin udhetime dhe plane shume te shpejta si edhe bashkepunime e martesa

Peshqit

Nukd o ta donit kete ndricim te fuqishem drite ne diten e sotme pasi ishit pergatitur per situata me te qeta dhe romantike pa ngacmime dhe provokime sidomos erotike

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending