Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor 17-23 Gusht sipas astrologes Meri, kjo eshte shenja me ndryshime ne daten 19

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK JAVOR

HENE E RE NE LUAN DT 19 GUSHT 2020

ME DRITEN E SHPRESES

Java fillon me energji pozitive megjithese po mundohen te na e ulin optimizmin dhe gezimin
Ana pozitive gjendet ne tre planete qe lidhen shume me energji pozitive Dielli me Merkurin ne Luan me Marsin ne Dash sot ne dt 17

Duam te marrim inisiativa te perparojme ne plane dhe te dashurojme dhe te psikologjisemi

Mundet qe kushtezimet te vijne nga Jupiteri Saturni dhe Plutoni ne Bricjap kunder Marsit ne Dash por kjo nuk duhet te na beje pesimiste

Dielli shkelqen dhe Truri jone duhet te ndrise nga idete e reja Hena e re ne Luan ne dt 19 na con drejt shpresave te reja

Hena e re ne Luan te Merkuren ne mengjes do formoj nje trekendesh te madh te zjarrte me Merkurin Marsin dhe lidhjen jugore te henes

Nje kendveshtrim shume filozofik i se shkuares do ishte ne qender te vemendjes

Lajme te mira vijne edhe nga Aferdita ne Gaforre ne lidhje egzakte me Uranin e kundert ne Dem

Dashuri gezim ngrohtesi do perjetojme ne kedo dite te vrullshme

Veshtiresia e veteme ngelet katerkendeshi i Marsit ne Dash me Saturnin ne Bricjap apo planetet ne Bricjap

Po edhe Marsi edhe Saturni jane te fuqishem nderkohe

Kjo kerkon plane te hartuara mire qe te mos permbysen Nuk duhet te ngelemi ne sterilitete te palevizshem nga frika
duhet te bejme nje fillim te ri

Dashi

Henee re ne luan ju con drejt marredhenieve te reja dhe puneve te reja Kujdes nga perplasjet me Saturnin te vjeteren ligjin apo kushetzimet e kohes qe mund te behen pengese Nje burre i madh ne mosh ju pengon ne rrugen tuaj

Demi

Nje lidhej shume fatlume midis Aferdites dhe Uranit ne shenjen tuaj do ju kthej jeten e bukur qe keni dashur dhe do perparoj planet tuaja ne dashuri e ekonomi Mund te beni ndryshim shetpie dhe shteti me henen e re ne Luan

Binjaket

Lajme te mira dalje takime udhetime dhe njohje te reja pas dt 19 gjithcka do jete nje frymemarrje e mire dhe mundesi per te shijuar gjithcka ka mbetur ne tentative

Gaforrja

Nje ndryshim i mire me ne fund ndodh ne jeten tuaj personale Takoheni dhe lidheni mire edhe nje here me dike nga e kaluara dhe kjo ju vjen si nje shans i bekuar

Luani

Hene e re ne shenjen tuaj do ju jap shume mundesi te filloni jeten nga e para te rigjeneroheni dhe te jeni me optimiste Fillime dhe pune te reja si edhe marredhene te reja nuk do mungojne Hapet nje rruge e re per ju

Virgjeresha

Sikur te ishit me optimiste do ndodhte qe hene e re ne luan te mos ndodhte vetem ne endrrat tuaja por te ndodhte konkretisht si nje zhvillim dhe ndryshim i madh ne jeten tuaj Mos kejoni te mebetet vetem nje enderr e nje nate vere

Peshorja

Do jeni ne nje moment shume te kendshem me dalje e njoje te reja dhe jete sociale shume interesante Nuk do mungojne bashkepunimet e mira RRethi i zjarrit do ju ndikoj me pozitivitet te madh Nje ceshtje personale sqarohet per mire dhe
do keni nje ritakim romantik

Akrepi

Duket sikur rrethi i zjarrit dhe hene e re ne Luan ju hap nje drejtim te ri ne jeten tuaj dhe ne karrieren tuaj Me fat te madh ky ndryshim apo rruge e re Ne jeten personale keni nje ritakim me dike nga e kaluara

Shigjetari

Presupozohet te jeni njerizit me me fat ne kete periudhe ne dashuri dhe krijimtari Kujdes vetem nga kundershtimet ne ceshtjet ekonomike dhe kushtezimet e pabesueshme qe vijne aty

Bricjapi

Personalisht nuk do besoni shume ne ndryshimet pozitive dhe ngjarjet e lajmet e mira ne lidhje me punen apo perditeshmerine apo ekonomine Jeni bere si muri i madh kinez perball cdo ennergjie vepruese duke e frenuar

Ujori

Dite te rendesishme ju presin Vertet hene e re eshte perball jush por mund te perfitoni nga ndryshimet qe vijne ne bashkepunime e bashkejetesa ne nje menyre te re Mund te ndryshoni partnere apo menyre jetese Ne pune do keni nje flert te kendeshem apo tendence te riktheheni tek nje njohje e se kaluares

Peshqit

Zjarri i ketyre diteve nuk eshte problem per ju megjithese nuk e vleresoni si duhet duke u mbytur ne ujrat dhe nastalgjite tuaja me kokfortesi Gjithesei lajme te mira vijne ne biznes dhe jete personale Ju rikthehen ditete e mira
per parashikime te detajuara te jetes personale punes dashurise

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: buy hublot replica watches online

  2. Pingback: buy dmt online

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending