Connect with us

Aktualitet

Do keni ndryshime ne muajin Gusht/ Astrologia Susane Miller paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Luani

Karriera po pëson ndryshime dhe duket se po sjell një efekt stresues mbi ju dhe marrëdhënien romantike. Përgatituni për një shpërthim a ankesë të papritur nga partneri/ja gjatë 3 gushtit sepse një Hënë e plotë pozicionohet në shtëpinë e marrëdhënieve. Duket se keni kaluar shumë kohë me punë dhe ai/ajo është ndierë e lënë pas dore.

Kjo Hënë e plotë nuk do të jetë e lehtë, sepse bie në shenjën tuaj të kundërt, në Ujor. Urani, sundimtari i Ujorit, do të veprojë në një mënyrë të paqëndrueshme. Partneri/ja mund të dëshirojë më shumë vëmendje, por edhe më shumë hapësirë, gjë që duket kontradiktore. Për fat të mirë, Marsi do të përpiqet të ndihmojë sa më shumë.

Marsi do të jetë në kundërshtim me planetët në shtëpinë e gjashtë të projekteve të punës, kështu që ndryshime mendimesh kanë të ngjarë të shpalosen. Një person për të cilin keni nevojë duket se nuk do t’ju kuptojë.

Gjërat do të përmirësohen disi nga Hëna e re më 18 gusht. Marsi i vështirë i fillimit të muajit do të kthehet në aleatin tuaj në vijim. Çështje që kanë lidhje me mediat dhe marrëdhëniet ndërkombëtare kanë të ngjarë të ndikohen.

Së shpejti priten shpërblimet financiare, kur Hëna e plotë në 1 shtator shkon te Peshqit. Kjo Hënë e plotë do të ndezë shtëpinë tetë të parave të njerëzve të tjerë, duke treguar se do të jetë një kohë e shkëlqyer për ju që të merrni të ardhura nga një komision, fitime të përbashkëta, bonus, program qeveritar, kapital sipërmarrjeje, sponsorizim etj.

Përsa i përket romancës, Afërdita do t’i afrohet Luanit në fund të muajit.

Virgjëresha

Qershori dhe korriku sollën eklipse dhe nevojën për t’iu përshtatur kushteve të reja, kështu që gushti do të jetë më i qetë. Megjithatë, mos shpresoni për një muaj totalisht relaksues. Kohët më të mira do të ndodhin gjatë ditëlindjes suaj – në fillim të gushtit dhe fillimit të shtatorit.

Jeni një nga shenjat që dihet se kujdeseni mirë për shëndetin, kështu që kini paraqysh të vazhdoni zakonet e shëndetshme, sidomos gjatë javës së parë të gushtit. Hëna e plotë e 3 gushtit do të testojë forcën, vendosmërinë dhe aftësinë tuaj për të qëndruar këmbëngulës teksa përpiqeni të arrini qëllimet. Hëna rastis në shtëpinë e projekteve të punës dhe shëndetit, kështu që mund të merrni lajme njëra fushë ose tjetra.

Problemi me Hënën e plotë është se ajo do të aktivizojë Uranin, i cili do të sjellë një problem të mundshëm me një marrëdhënie ndërkombëtare ose media. Nëse s’keni lidhje me këto fusha, çështja mund të përfshijë emigracionin, vizat ose shtetësinë.

Mbi të gjitha këto, mund të keni vështirësi në marrëdhënie me një mik, ose jeni shqetësuar për mirëqënien dhe shëndetin e një burri pranë jush.

Marsi tani është te Dashi dhe ndion te shtëpia e tetë e parave të njerëzve të tjerë. Këtu bëhet fjalë për: pagesa shkolle, kredi studentore, rregullim të shtëpisë etj.

Gjërat do të përmirësohen teksa zhvendoseni më vonë gjatë muajit, sepse Hëna e re e 18 gushtit do t’ju ndihmojë. Këtë muaj, një shok do t’ju ndihmojë, ndoshta duke ju dhënë një këshillë që mund t’ju vlejë për të fituar të ardhura shtesë.

Momenti më i mirë vjen në fundin e gushtit pasi Hëna e plotë afrohet te Peshqit më 1 shtator. Ky është një moment magjik kur një episod romantik do t’ju mrekullojë. Beqarë ose në një marrëdhënie, të gjitha Virgjëreshat do të përfshihen nga kjo ndjesi e re.

Do të keni mundësinë që të realizoni një udhëtim të paplanifikuar në një vend të largët. Një lajm i mirë për një fëmijë ose shtatzëni është gjithashtu i mundur. Krijimtaria do të stimulohet. Përqendrohuni te projektet, sepse ka të ngjarë të shfaqni rezultate mbresëlënëse në fund të gushtit/anabel.al

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending